
Дата документу 18.08.2020
Справа № 937/5797/20
Провадження № 3/937/1624/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
«18» серпня 2020 року м. Мелітополь
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі головуючого – судді Сметаніної А.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління ДПС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , підприємця,
за ч.1 ст. 155-1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
17 серпня 2020 року до Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області надійшов адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.155-1 КУпАП.
При підготовці вказаного адміністративного матеріалу до судового розгляду було встановлено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення № 344 від 13 серпня 2020 року та оформленні матеріалів адміністративної справи головним державним ревізором – інспектором відділу фактичних перевірок, контролю за готівковими операціями управління податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування Головного управління ДПС у Запорізькій області ОСОБА_2 допущені порушення ст. 256 КУпАП та Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом МФ України N 566 від 02 липня 2016 року.
Так, відповідно до вимог ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Особа, яка складає протокол про адміністративне правопорушення повинна ретельно з`ясувати характер правопорушення та правильно кваліфікувати дії винної особи. У протоколі мають бути зазначені обставини, які свідчать про наявність адміністративного проступку та його характер, а також, обставини, що характеризують особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, оскільки протокол є підставою для провадження у справі про адміністративне правопорушення. Від того, чи правильно він складений, залежить своєчасність, правильність розгляду за суттю справи про адміністративне правопорушення та обґрунтованість застосування стягнення.
Так, в протоколі зазначено, що за результатами перевірки АЗС, що розташована за адресою АДРЕСА_2 , в якому здійснює діяльність ФОП ОСОБА_1 , останній вчинив правопорушення – порушення встановленого порядку ведення обліку нафтопродуктів (дизпаливо) на складах або за місцем їх реалізації на суму 3379,58 грн. Порушено: п. 12 ст. 3 ЗУ «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95 – ВР (зі змінами та доповненнями). Відповідно до вимог ст. 155-1 ч.1 КУпАП. Акт перевірки від 28.07.2020 року № 038108/01/05/ НОМЕР_1 .
Диспозицією ч.1 ст. 155-1 КУпАП встановлена відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
Інструкція з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затверджена наказом МФ України N 566 від 02 липня 2016 року встановлює, що у протоколі під час його складання обов`язково зазначається стаття КУпАП, згідно з якою передбачено адміністративну відповідальність. При викладенні обставин правопорушення у протоколі вказуються місце та час його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складається протокол, та які положення законодавства порушено.
Проте, в порушення вимог ст. 256 КУпАП та відповідної Інструкції, у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено суті адміністративного правопорушення, а саме не викладено обставини правопорушення, тобто які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складено протокол.
Крім того, в порушення вимог ст. 256 та відповідно Інструкції в протоколі не зазначена повна дата складення протоколу про адміністративного правопорушення, а зазначено лише «13» серпня.
Вимогами ст. 278 КУпАП передбачено, що посадовою особою при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, серед інших питань, вирішуються питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
За таких обставин, протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП та вимогам Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом МФ України N 566 від 02 липня 2016 року, що позбавляє суд можливості всебічно, повно та об`єктивно розглянути справу по суті, винести законне та обґрунтоване рішення, а тому, суд вважає за необхідне повернути адміністративну справу у відношенні ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Запорізькій області для приведення протоколу про адміністративне правопорушення та адміністративної справи у відповідність до норм КУпАП та відповідної Інструкції.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
Повернути адміністративну справу у відношенні ОСОБА_1 за ч.1 ст. 155-1 КУпАП до Головного управління ДПС у Запорізькій області для приведення протоколу про адміністративне правопорушення та адміністративної справи у відповідність до норм КУпАП та відповідної Інструкції.
Виконання відповідної постанови провести у найкоротші строки, з урахуванням вимог ч.2 ст. 38 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Мелітопольського
міськрайонного суду
Запорізької області: А.В.Сметаніна