
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
У Х В А Л А
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
17 серпня 2020 року м. Київ№ 640/18656/20Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Вовк П.В., ознайомившись із позовною заявою
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
до Кабінету Міністрів України (01008, місто Київ, вулиця Грушевського, 12/2),
Львівської обласної державної адміністрації (79008, місто Львів, вулиця Винниченка, будинок 18)
про визнання протиправними та скасування розпоряджень в частині, визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов ОСОБА_1 (далі також - ОСОБА_1 , позивач) до Кабінету Міністрів України (далі також - КМУ, Кабмін, відповідач-1), Львівської обласної державної адміністрації (далі також - Львівська ОДА, відповідач-2), в якому позивач просить суд:
- визнати протиправними та скасування розпорядження КМУ від 27 травня 2020 року №624-р «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Львівської області» в частині включення Малехівської територіальної громади Жовківського району Львівської області до Львівської територіальної громади з адміністративним центром у м. Львові та розпорядження КМУ від 12 червня 2020 року №718-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Львівської області» в частині включення Малехівської територіальної громади Жовківського району Львівської області до Львівської територіальної громади з адміністративним центром у м. Львові;
- визнання протиправними дій Львівської ОДА під час розроблення перспективного плану формування територій громад Львівської області, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 травня 2020 №624-р, в частині включення Малехівської територіальної громади Жовківського району Львівської області до Львівської територіальної громади з адміністративним центром у м. Львові;
- зобов`язати Львівську ОДА розробити, у відповідності до вимог чинного законодавства України з дотриманням прав, свобод та законних інтересів Малехівської територіальної громади Жовківського району Львівської області, проект акта Кабінету Міністрів України про внесення змін до перспективного плану формування територій громад Львівської області, затвердженого розпорядженням КМУ від 27 травня 2020 року №624-р і подати на затвердження відповідача-1.
Спір виник із публічно-правових відносин, які відповідно до вимог статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України (далі також - КАС України) належить до компетенції адміністративних судів та має розглядатися в порядку адміністративного судочинства. Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України на стадії вирішення питання про відкриття провадження у справі не встановлено.
Позивач підлягає звільненню від сплати судового збору на підставі п. 9 ч. 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до ч. 2 статті 49 КАС України, якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Беручи до уваги наведене та виходячи із обсягу правовідносин, що підлягатимуть дослідженню в межах розгляду даної справи, суд дійшов висновку про необхідність залучення до участі в справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Малехівську сільську раду Жовківського району Львівської області та Міністерство розвитку громад та території України.
Відповідно до вимог статті 172 КАС України, суд з урахуванням положень частини першої цієї статті може за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи об`єднати в одне провадження декілька справ за позовами, зокрема, різних позивачів до одного й того самого відповідача.
Справи, що перебувають у провадженні адміністративного суду, в разі об`єднання їх в одне провадження, передаються на розгляд судді, який раніше за інших суддів відкрив провадження у справі.
Згідно даних автоматизованої системи діловодства суду, ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 липня 2020 року відкрито провадження у справі № 640/14698/20 за позовом Малехівської сільської ради Жовківського району Львівської області до Кабінету Міністрів України, Львівської обласної державної адміністрації визнання протиправним та скасування розпорядження, зобов`язання вчинити дії.
Враховуючи зазначені положення статті 172 КАС України та оскільки в межах розгляду справи № 640/14698/20 вже було відкрито провадження у справі, вбачається необхідним передати дану адміністративну справу для вирішення питання про об`єднання її в одне провадження зі справою № 640/18656/20.
Керуючись статтями 4, 12, 77, 80, 160-162, 171, 173, 264 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.
2. Справа буде розглядатись колегією у складі трьох суддів під головуванням судді Вовка П.В. в порядку загального позовного провадження.
3. Залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору - Малехівську сільську раду Жовківського району Львівської області та Міністерство розвитку громад та території України.
4. Здійснити у справі підготовче провадження призначивши її до розгляду у підготовчому засідання 22 вересня 2020 року о 09 год. 30 хв., яке відбудеться в приміщенні суду за адресою: 01051, місто Київ, вулиця Болбочана Петра 8, корпус 1, зал судового засідання №16.
5. В підготовче засідання викликати представників сторін та третіх осіб.
6. Зобов`язати відповідача-1 опублікувати оголошення про відкриття провадження у справі № 640/18656/20 за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Львівської обласної державної адміністрації, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Малехівська сільська рада Жовківського району Львівської області, Міністерство розвитку громад та території України про визнання протиправними та скасування розпоряджень в частині, визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити певні дії, у виданні, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений та надати суду докази підтвердження опублікування оголошення.
Оголошення повинно відповідати ч. 5 статті 264 КАС України та має бути опубліковано не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання.
7. Запропонувати відповідачам у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення їм даної ухвали надати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 162 КАС України, зокрема, але не виключно, до відзиву мають бути долучені документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
8. Роз`яснити відповідачам, що в разі ненадання ними відзиву на позовну заяву справа буде вирішена на підставі наявних в ній доказів.
9. Повідомити відповідачів про можливість отримання безпосередньо в суді позовної заяви та доданих до неї матеріалів.
10. Роз`яснити сторонам, що позивач має право подати до суду відповідь на відзив згідно положень статті 163 КАС України, а відповідачі - заперечення на підставі статті 164 КАС України, протягом п`ятиденного строку, відлік якого починається для позивача - з моменту отримання відзиву на позов, а для відповідачів - з моменту отримання відповіді на відзив. Відповідь на відзив та заперечення повинні відповідати вимогам статті 162 КАС України.
11. Згідно положень ч. 4 статті 9, ч. 3 статті 77 КАС України витребувати у позивача протягом п`яти днів з дати отримання даної ухвали:
- всі наявні документи та пояснення, які на думку позивача мають значення для розгляду даної справи та підтверджують доводи позивача, крім тих, що вже надані з позовною заявою (за бажанням).
12. Згідно положень ч. 4 статті 9, ч. 3 статті 77 КАС України витребувати у відповідачів протягом п`ятнадцяти днів з дати отримання даної ухвали:
- всі наявні документи, що стали підставою для прийняття оскаржуваних рішень/вчинених дій, які є предметом розгляду даної справи.
13. Запропонувати третім особам у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення їм даної ухвали надати суду пояснення з приводу заявлених позовних вимог.
14. Передати адміністративну справу № 640/18656/20 для вирішення питання про об`єднання її в одне провадження зі справою № 640/14698/20.
15. Повідомити сторін, що вони можуть отримати інформацію по справі, що розглядається за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет http://adm.ki.court.gov.ua/sud2670/.
16. Копію даної ухвали направити учасникам справи.
Згідно ч. 2 статті 256 КАС України, ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Відповідно до п. 5 ч. 1 статті 294 КАС України, в апеляційному порядку може бути оскаржена ухвала про відкриття провадження у справі з підстав порушення правил підсудності.
Суддя Вовк П.В.
Інформація про процесуальні права і обов`язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до статей 44, 47 КАС України учасники справи мають рівні процесуальні права та обов`язки. Учасники справи зобов`язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки. Учасники справи мають право: 1) ознайомлюватися з матеріалами справи, робити з них витяги, копії, одержувати копії судових рішень; 2) подавати докази; брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом; брати участь у дослідженні доказів; ставити питання іншим учасникам справи, а також свідкам, експертам, спеціалістам; 3) подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 4) ознайомлюватися з протоколом судового засідання, записом фіксування судового засідання технічними засобами, робити з них копії, подавати письмові зауваження з приводу їх неправильності чи неповноти; 5) оскаржувати судові рішення у визначених законом випадках; 6) користуватися іншими визначеними законом процесуальними правами. Учасники справи можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них. Учасники справи зобов`язані: 1) виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; 2) сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; 3) з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою; 4) подавати наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази; 5) надавати суду повні і достовірні пояснення з питань, які ставляться судом, а також учасниками справи в судовому засіданні; 6) виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; 7) виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом. За введення суду в оману щодо фактичних обставин справи винні особи несуть відповідальність, встановлену законом. Документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом. Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Учасник справи звільняється від обов`язку надсилати іншим учасникам справи або подавати до суду копії документів відповідно до кількості учасників справи, якщо він подає документи до суду в електронній формі. У такому разі копії відповідних документів іншим учасникам справи направляє суд. Якщо обсяг документів є надмірним, суд направляє учасникам справи тільки копії процесуальних документів та повідомлення про можливість ознайомитися з іншими матеріалами в приміщенні суду або через Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему. Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника). Якщо позов, апеляційна, касаційна скарга подані до суду в електронній формі, позивач, особа, яка подала скаргу мають подавати до суду заяви по суті справи, клопотання та письмові докази виключно в електронній формі, крім випадків, коли судом буде надано дозвіл на їх подання в паперовій формі.