
Справа № 420/6003/20
УХВАЛА
18 серпня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді - Кравченка М.М.;
за участі:
секретаря судового засідання - Тригубенко Ю.Г.;
представника позивача - Середи В.Ю.;
представника відповідача - Берікула М.Ю.,
розглянувши у судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТК УКРПРОМТОРГ» до Одеської митниці Держмитслужби про визнання протиправним та скасування наказу від 11.06.2020 року № 177, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 16.07.2020 року № 00000975000 та № 00000985000, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ТК УКРПРОМТОРГ» до Одеської митниці Держмитслужби про визнання протиправним та скасування наказу від 11.06.2020 року № 177, визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 16.07.2020 року № 00000975000 та № 00000985000.
В судовому засіданні представник Товариства з обмеженою відповідальністю «ТК УКРПРОМТОРГ» заявив клопотання про витребування доказів, в якому просив суд витребувати у Одеської митниці Держмитслужби документи, які були використані під час проведення перевірки та зазначені в п.2.5 Акту документальної невиїзної перевірки від 02.07.2020 року № 18/7.10-19-10/40114707, а саме: копії митних декларацій та документи, які були підставою для митного оформлення товарів, за період з 18.03.2017 по 17.10.2017; лист від 07.05.2020 № 10967/4-02-06 Державної митної служби України, яким надано лист від 04.02.2020 № 043-232/4610 Національного антикорупційного бюро України про здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 52017000000000636 від 26.09.2017 у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.255, ч.3 ст.212, ч.2 ст.364 КК України, стосовно митного оформлення імпортованих в Україну товарів за митними деклараціями із недостовірними відомостями про митну вартість, здійснених низкою суб`єктів ЗЕД, у тому числі ТОВ «ТК УКРПРОМТОРГ»; лист ДФС України від 14.01.2019 № 1101/7/99-99-14-04-02-17, яким надіслано інформацію та документи, надану НАБУ до ГУ ДФС в Одеській області, а саме матеріали досудового розслідування у кримінальних провадженнях № 52017000000000682 від 11.10.2017, № 52018000000000679 від 09.07.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України стосовно митного оформлення імпортованих в Україну товарів за митними деклараціями із недостовірними відомостями про митну вартість, здійснених низькою суб`єктів ЗЕД, у тому числі TOB «ТК УКРПРОМТОРГ», отриману листами НАБУ від 09.08.2018 № 0434-186/30721, від 02.04.2019 № 0434-186/10974, від 15.04.2019 № 0434-186/12726; листи НАБУ від 15.06.2020 № 0434-232/210042, від 17.06.2020 № 0434-232/21388, якими надіслано інформацію стосовно компанії «INFORT TRADE LTD» (UAE) та надано дозвіл на розголошення інформації, яку вони містять під час проведення контрольно-перевірочних заходів; лист Київської митниці Держмитслужби від 17.06.2020 № 7.8-1/15/7/12090 щодо надання інформації стосовно питань перевірки.
В обґрунтування поданого клопотання представник позивача зазначив, що ним здійснювались заходи на отримання матеріалів, використаних контролюючим органом під час проведення перевірки, а саме направлявся відповідний адвокатський запит до Одеської митниці Держмитслужби, на який листом було повідомлено про необхідність отримання дозволу НАБУ на надання запитуваних документів та затребувані матеріали не надано.
Відповідно до положень ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень. Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано позовну заяву, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності. Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Згідно з положеннями ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків
Відповідно до положень ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин. Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Згідно з положеннями ст.79 КАС України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду. Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.
Відповідно до ч.1 ст.80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
З урахуванням зазначеного, з метою з`ясування обставин по справі та перевірку їх доказами суд вважає за необхідне витребувати у Одеської митниці Держмитслужби документи, які були використані під час проведення перевірки та зазначені в п.2.5 Акту документальної невиїзної перевірки від 02.07.2020 року № 18/7.10-19-10/40114707, а саме: копії митних декларацій та документи, які були підставою для митного оформлення товарів, за період з 18.03.2017 по 17.10.2017; лист від 07.05.2020 № 10967/4-02-06 Державної митної служби України, яким надано лист від 04.02.2020 № 043-232/4610 Національного антикорупційного бюро України про здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 52017000000000636 від 26.09.2017 у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.255, ч.3 ст.212, ч.2 ст.364 КК України, стосовно митного оформлення імпортованих в Україну товарів за митними деклараціями із недостовірними відомостями про митну вартість, здійснених низкою суб`єктів ЗЕД, у тому числі ТОВ «ТК УКРПРОМТОРГ»; лист ДФС України від 14.01.2019 № 1101/7/99-99-14-04-02-17, яким надіслано інформацію та документи, надану НАБУ до ГУ ДФС в Одеській області, а саме матеріали досудового розслідування у кримінальних провадженнях № 52017000000000682 від 11.10.2017, № 52018000000000679 від 09.07.2018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, стосовно митного оформлення імпортованих в Україну товарів за митними деклараціями із недостовірними відомостями про митну вартість, здійснених низькою суб`єктів ЗЕД, у тому числі TOB «ТК УКРПРОМТОРГ», отриману листами НАБУ від 09.08.2018 № 0434-186/30721, від 02.04.2019 № 0434-186/10974, від 15.04.2019 № 0434-186/12726; листи НАБУ від 15.06.2020 № 0434-232/210042, від 17.06.2020 № 0434-232/21388, якими надіслано інформацію стосовно компанії «INFORT TRADE LTD» (UAE) та надано дозвіл на розголошення інформації, яку вони містять під час проведення контрольно-перевірочних заходів; лист Київської митниці Держмитслужби від 17.06.2020 № 7.8-1/15/7/12090 щодо надання інформації стосовно питань перевірки.
Керуючись ст.ст.9, 72, 77, 79, 80, 243, 248 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Витребувати у Одеської митниці Держмитслужби документи, які були використані під час проведення перевірки та зазначені в п.2.5 Акту документальної невиїзної перевірки від 02.07.2020 року № 18/7.10-19-10/40114707, а саме: копії митних декларацій та документи, які були підставою для митного оформлення товарів, за період з 18.03.2017 року по 17.10.2017 року; лист від 07.05.2020 року № 10967/4-02-06 Державної митної служби України, яким надано лист від 04.02.2020 року № 043-232/4610 Національного антикорупційного бюро України про здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 52017000000000636 від 26.09.2017 року у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.255, ч.3 ст.212, ч.2 ст.364 КК України, стосовно митного оформлення імпортованих в Україну товарів за митними деклараціями із недостовірними відомостями про митну вартість, здійснених низкою суб`єктів ЗЕД, у тому числі ТОВ «ТК УКРПРОМТОРГ»; лист ДФС України від 14.01.2019 року № 1101/7/99-99-14-04-02-17, яким надіслано інформацію та документи, надану НАБУ до ГУ ДФС в Одеській області, а саме матеріали досудового розслідування у кримінальних провадженнях № 52017000000000682 від 11.10.2017 року, № 52018000000000679 від 09.07.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України, стосовно митного оформлення імпортованих в Україну товарів за митними деклараціями із недостовірними відомостями про митну вартість, здійснених низькою суб`єктів ЗЕД, у тому числі TOB «ТК УКРПРОМТОРГ», отриману листами НАБУ від 09.08.2018 року № 0434-186/30721, від 02.04.2019 року № 0434-186/10974, від 15.04.2019 року № 0434-186/12726; листи НАБУ від 15.06.2020 року № 0434-232/210042, від 17.06.2020 року № 0434-232/21388, якими надіслано інформацію стосовно компанії «INFORT TRADE LTD» (UAE) та надано дозвіл на розголошення інформації, яку вони містять під час проведення контрольно-перевірочних заходів; лист Київської митниці Держмитслужби від 17.06.2020 року № 7.8-1/15/7/12090 щодо надання інформації стосовно питань перевірки.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Кравченко