
Справа № 420/4576/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 серпня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стефанова С.О., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (без виклику сторін) адміністративну справу за позовом Офісу великих платників податків Державної податкової служби до комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» про стягнення суми податкового боргу у розмірі 9 658 428 грн. 48 коп., -
В С Т А Н О В И В :
До Одеського окружного адміністративного суду 28 травня 2020 року надійшов адміністративний позов Офісу великих платників податків Державної податкової служби до комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси», в якому позивач просить стягнути з усіх відкритих рахунків в банках, обслуговуючих комунальне підприємство «Теплопостачання міста Одеси» (ЄДРПОУ 34674102):
- суму земельного податку з юридичних осіб (код класифікації доходів до бюджету 18010500) - 93 471,18 грн. на бюджетний рахунок №UA438999980334129811099015002, отримувач - Управління Державної казначейської служби України у м. Одесі Одеської області, код ЄДРПОУ отримувача - 38016923, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);
- суму податку на додану вартість (код класифікації доходів бюджету 14010100) - 7 452 951,02 грн. на бюджетний рахунок №UA468999980313090029099026001, отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код ЄДРПОУ отримувача - 37993783;
- суму екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (за винятком викидів в атмосферне повітря двоокису вуглецю) – 491 587,73 грн. на бюджетний рахунок - номер рахунку (ІВАN) UA268999980333129362099015002, отримувач - Управління Державної казначейської служби України у м. Одесі Одеської області, код ЄДРПОУ отримувача - 38016923, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП);
- суму екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення - 1 620 418,55 грн. на бюджетний рахунок - на рахунку (ІВАN) UA08899980313030167099015002, отримувач - Управління Державної казначейської служби України у м. Одесі Одеської області, код ЄДРПОУ отримувача - 38016923, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП).
Адміністративний позов мотивовано наступним
Позивач зазначає, що станом на 22.05.2020 року податкова заборгованість КП «ТМО» перед бюджетом становить 9 658 428,48 грн.:
1) Із земельного податку (код к/б 18010500) податковий борг із земельного податку виник 01.03.2020 року внаслідок несплати самостійно задекларованих грошових зобов`язань відповідно до податкової декларації з плати за землю від 04.02.2020 року №9012359096 у сумі - 46 735,59 грн. За терміном нарахувань 30.03.2020 року відбулось зростання боргу із земельного податку на 46 735,59 грн., 30.04.2020 року проведені поточні нарахування згідно поточної декларації на суму 46 735,59 грн. та проведено корегування (зменшення) відповідно до уточнюючого розрахунку від №9087861874 на суму - 46 735,59 грн., станом на 01.05.2020 року сума боргу складає - 93 471,18 грн.;
2) Податковий борг з податку на додану вартість - виник 30.03.2020 року. Переплата станом на 30.03.2020 року становила 5 072 044,39 грн., донарахування за Актом планової документальної перевірки №73/23-0/34674102/18 від 11.04.2013 року та Постанови Верховного Суду від 27.02.2020 року по справі №815/7182/13-а, відповідно до податкового повідомлення-рішення №0000965309 становили 12 524 995,41 грн. (у т.ч. пеня - 4 180 535,87 грн.), Залишок несплаченого податкового боргу становить - 7 452 951,02 грн. (основний платіж - 1 600 476,61 грн., штрафна санкція - 1 671 938,54 грн., пеня - 4 180 535,87 грн.);
3) Із екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім викидів в атмосферу двоокису вуглецю) (код к/б 19010100) - 491 587,73 грн.(основний платіж). Податковий борг виник 22.05.2020 року, станом на 22.05.2020 року переплата становила - 39 464,51 грн., відповідно до самостійно наданого платником розрахунку №9087584826 від 24.04.2020 нараховано - 531 052,24 грн.;
4) Із екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (код к/б 19011000) - 1 620 418,55 грн. (основний платіж). Податковий борг виник 22.05.2020 року, станом на 22.05.2020 року переплата становила - 14 221,27 грн., відповідно до самостійно наданого платником розрахунку №9087584859 від 24.04.2020 року нараховано - 1 620 418,55 грн.
Враховуючи вимоги ст.59, 60 Податкового кодексу України підприємству сформовано податкову вимогу від 04.03.2020 року №32-53 на суму 46 735,59 грн., яку вручено 05.03.2020 року.
Таким чином, враховуючи те, що несплата коштів до бюджету завдає шкоди інтересам держави, керуючись п.п.14.1.175. п.14.1. ст.14, п.54.1 ст.54, п.59.1 ст.59, п.59.5 ст.59, п.58.3 ст.58, п.95.2 ст.95, п.95.3 ст.95, п.п.20.1.34. п.20.1. ст.20 Податкового кодексу України, позивач просить стягнути суму податкового боргу в загальному розмірі 9 658 428,48 грн.
Відзив на адміністративний позов обґрунтовано наступним
КП «Теплопостачання міста Одеси» частково визнає позовні вимоги позивача виходячи з наступних обставин.
Відповідач зазначає, що на підставі Постанови КМУ від 18.07.2014 року №217 з рахунку КП «ТМО» щоденно списується на користь НАК «Нафтогаз України», ПАТ «Одеська ТЕЦ», ПAT «Одесагаз» та ПАТ «Укртрансгаз» близько 85% надходжень від споживачів теплової енергії, у зв`язку з чим підприємство залишається без оборотних коштів та можливості здійснити виплату заробітної плати, оплату обов`язкових платежів до бюджету та всі інші платежі для забезпечення технологічного процесу, особливо в між опалювальний період.
Відповідач також звертає увагу, що враховуючи на постійний брак грошових коштів, Одеською міською радою прийнято рішення про виділення коштів КП «Теплопостачання міста Одеси» на погашення частини податкової заборгованості, тому 26 та 30 червня 2020 року відповідачем за рахунок бюджетних коштів сплачена частина боргу, а саме:
1 841 514,75 грн. - екологічний податок за 1 квартал 2020 року;
540 746,51 грн. - екологічний податок за 1 квартал 2020 року;
233 677,95 грн. - земельний податок за січень - травень 2020 року.
Зазначене підтверджується платіжними дорученнями №286, №287 від 24.06.2020 року (проведено банком 26.06.2020 року) та №288 від 24.06.2020 року (проведено банком 30.06.2020 року).
Пояснення Офісу великих платників податків ДПС обґрунтовано наступним
У поясненнях позивач зазначив, що податковий борг з екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім викидів в атмосферу двоокису вуглецю) (код к/б 19010100) - 491 587,73 грн., з екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (код к/б 19011000) - 1 620 418,55 грн. та з земельного податку (код к/б 18050100) - 93 471,18 грн. станом на 26.06.2020 рік дійсно погашено у повному обсязі, що підтверджується копіями інтегрованих карток.
Враховуючи вищевикладене позивач зазначає, що у відповідача по даній справі залишається несплачена сума заборгованості по податку на додану вартість (код класифікації доходів бюджету 14010100) - 7 452 951,02 грн.
Процесуальні дії у справі та клопотання учасників справи
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 10 червня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами в порядку ст.262 КАС України.
08 липня 2020 року від комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» надійшов відзив на позовну заяву (вхід. №26352/20).
20 липня 2020 року від Офісу великих платників податків ДПС надійшли пояснення (вхід. №28182/20).
05 серпня 2020 року від Офісу великих платників податків ДПС надійшло клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження (вхід. №30546/20).
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 17 серпня 2020 року в задоволенні клопотання Офісу великих платників податків ДПС про розгляд справи за правилами загального позовного провадження відмовлено.
Станом на 17 серпня 2020 року, будь-яких інших заяв по суті справи з боку сторін на адресу суду не надходило.
Вирішуючи дану справу судом враховано, що особливості її розгляду визначені статтею 262 КАС України. Однак розгляд даної справи припав на період дії на території України карантину, запровадженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 року №211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19" (із наступними змінами).
У зв`язку з цим пунктом 9 Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)” від 30.03.2020 року №540-IX (далі – Закон України №540-IX від 30.03.2020 року), який набрав чинності 02 квітня 2020 року, розділ VI “Прикінцеві положення” КАС України доповнено пунктом 3, яким передбачено автоматичне продовження визначених статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу процесуальних строків, в тому числі і строків розгляду справи, подання інших заяв по суті справи, тощо на період дії карантину.
В подальшому, Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 18 червня 2020 року №731-IX (далі – Закон України №731-ІХ від 18.06.2020 року) , пункт 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України викладено в новій редакції, згідно якої встановлені цим Кодексом процесуальні строки поновляються судом лише за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом).
Пунктом 2 Розділу ІІ “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України №731-ІХ від 18.06.2020 року також було визначено, що процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" №540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.
Закон України №731-ІХ від 18.06.2020 року набрав чинності 17.07.2020 року, відповідно продовжені Законом України №540-IX від 30.03.2020 процесуальні строки закінчилися 06.08.2020 року.
Оскільки жодних заяв від учасників справи щодо можливості продовження процесуальних строків по справі до визначеного терміну подано не було, тому наразі жодних перешкод для вирішення даної справи та ухвалення судового рішення не має.
Дана справа вирішується судом у перший робочий день після виходу судді з відпустки.
Вивчивши матеріали справи, а також дослідивши обставини, якими обґрунтовувалися позовні вимоги та відзив на позовну заяву, перевіривши їх доказами, суд встановив наступні факти та обставини.
Обставини справи встановлені судом
Комунальне підприємство «Теплопостачання міста Одеси» (код ЄДРПОУ 34674102) зареєстроване в юридичному департаменті Одеської міської ради 05.08.1997 року за №15561200000000090 та перебуває на обліку як платник податків Офісу великих платників податків ДПС з 20.10.2006 року та зареєстроване за №15561210000022890 (а.с.65-69).
04 березня 2020 року Офісом великих платників податків ДПС, у відповідності до ст.59, 60 Податкового кодексу України, сформовано та направлено податкову вимогу №32-53, яка вручена відповідачу 05 березня 2020 року (а.с.64).
Згідно податкової вимоги №32-53 від 04 березня 2020 року за відповідачем рахується податкова заборгованість у розмірі 46 735,59 грн.
Податкова вимога №32-53 від 04 березня 2020 року відповідачем не оскаржувалася, не є скасованою, зміненою або відкликаною, а тому є узгодженою.
З розрахунку податкового боргу станом на 22.05.2020 року вбачається, що за комунальним підприємством «Теплопостачання міста Одеси» рахується податкова заборгованість:
- із земельного податку з юридичних осіб, код класифікації доходів бюджету 18010500 – 93 471,59 грн.;
- податку на додану вартість, код класифікації доходів бюджету 14060100 – 7 452 951,02 грн.;
- екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, код класифікації бюджету 19011000 – 1 620 418,55 грн.;
- екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім викидів в атмосферу двоокису вуглецю), код класифікації бюджету 19010100 – 491 587,73 грн. (а.с.6).
Таким чином, враховуючи те, що у встановлений Податковим кодексом України строк, відповідачем самостійно узгоджену суму податкового зобов`язання не сплачено, Офіс великих платників податків ДПС звернувся з даним адміністративним позовом до суду.
Релевантні джерела права та висновки суду
Спірні правовідносини регулюються нормами Конституції України та Податкового кодексу України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) (далі – ПК України).
Відповідно до п.14.1.137 ст.14 ПК України, орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Контролюючий орган має право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджету та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу.
Згідно п.15.1. ст.15 ПК України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.
Пунктом 16.1.4. п.16.1. ст.16 ПК України, платник податків зобов`язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.54.1. ст.54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов`язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов`язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до п.56.11. ст.56 ПК України, не підлягає оскарженню грошове зобов`язання, самостійно визначене платником податків.
Згідно п.57.1. ст.57 ПК України, платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до пп.14.1.39 п.14.1 ст.14 ПК України, «грошове зобов`язання платника податків» - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Правовими положенням пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України передбачено, що податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень, у відповідності до положень пункту 41.2 статті 41 ПК України.
Відповідно до п.59.1 ст.59 ПК України, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.
Також податкова вимога надсилається (вручається) коли платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов`язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п.59.4 ст.59 Податкового кодексу України).
Підпунктом 14.1.153 п.14.1 ст.14 ПК України визначено, що податкова вимога - це письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
Пунктом 59.5 ст.59 ПК України передбачено, що у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
Згідно з п. 95.1 ст.95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі, однак не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Джерела погашення податкового боргу платника податку визначені нормами ст.87 ПК України. Крім того, в силу приписів п.87.9 ст.87 цього Кодексу у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов`язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до ст.95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.
Підпунктом 20.1.34. п.20.1 ст.20 ПК України визначено право контролюючих органів у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг.
Відповідно до абз.1 п.95.3 ст.95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Згідно з п.95.4 ст.95 ПК України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Враховуючи, що з дня надіслання контролюючим органом відповідачу податкової вимоги минуло 60 календарних днів, в першу чергу вживаються заходи щодо погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення коштів, які перебувають у його власності, з рахунків платника податків у банках за рішенням суду.
Як було встановлено судом, з розрахунку податкового боргу станом на 22.05.2020 року вбачається, що за комунальним підприємством «Теплопостачання міста Одеси» рахується податкова заборгованість:
- із земельного податку з юридичних осіб, код класифікації доходів бюджету 18010500 – 93 471,59 грн.;
- податку на додану вартість, код класифікації доходів бюджету 14060100 – 7 452 951,02 грн.;
- екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, код класифікації бюджету 19011000 – 1 620 418,55 грн.;
- екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім викидів в атмосферу двоокису вуглецю), код класифікації бюджету 19010100 – 491 587,73 грн. (а.с.6).
При цьому, у відзиві на позовну заяву відповідач частково визнав позовні вимоги Офісу великих платників податків Державної податкової служби та на підтвердження часткової сплати податкової заборгованості, КП «Теплопостачання міста Одеси» надало до суду копії платіжних доручень від 24 червня 2020 року №286, №287, №288 про сплату:
1 841 514,75 грн. - екологічного податку за 1 квартал 2020 року;
540 746,51 грн. - екологічного податку за 1 квартал 2020 року;
233 677,95 грн. - земельного податку за січень - травень 2020 року.
Позивач у письмово-викладених поясненнях стосовно часткової сплати відповідачем податкового боргу не заперечував та зазначив, що податковий борг з екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (крім викидів в атмосферу двоокису вуглецю) (код к/б 19010100) – у розмірі 491 587,73 грн., з екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (код к/б 19011000) – у розмірі 1 620 418,55 грн. та з земельного податку (код к/б 18050100) – у розмірі 93 471,18 грн. станом на 26.06.2020 рік дійсно погашено у повному обсязі, що підтверджується копіями інтегрованих карток, наданих представником позивача до пояснень.
Таким чином, враховуючи часткову сплату КП «Теплопостачання міста Одеси» податкового боргу, що підтверджується копіями платіжних доручень та інтегрованими картками платника податків, а також не заперечується позивачем, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Офісу великих платників податків Державної податкової служби до комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» про стягнення суми податкового боргу у розмірі 9 658 428 грн. 48 коп. підлягають частковому задоволенню.
Відповідно до ч.1 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст.2, 6-10, 77, 90, 139, 250, 251, 255, 257, 258, 263, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Офісу великих платників податків Державної податкової служби до комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» про стягнення суми податкового боргу у розмірі 9 658 428 грн. 48 коп. - задовольнити частково.
Стягнути з усіх відкритих рахунків у банках, обслуговуючих комунальне підприємство «Теплопостачання міста Одеси» (ЄДРПОУ 34674102) суму заборгованості по податку на додану вартість (код класифікації доходів бюджету 14010100) у розмірі 7 452 951,02 грн. на бюджетний рахунок №UA468999980313090029099026001, отримувач - ГУК у м.Києві/м.Київ, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код ЄДРПОУ отримувача – 37993783.
В задоволенні решти позовних вимог – відмовити.
Рішення суду набирає законної сили, згідно ст. 255 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено, згідно ст. 295 КАС України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляд справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
При цьому, відповідно до п.п. 15.5 п. 15 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються через суд першої інстанції, який ухвалив відповідне рішення.
Суддя С.О. Cтефанов
.