
Справа № 263/9429/20
Провадження №2/263/2166/2020
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 серпня 2020 року м. Маріуполь
Суддя Жовтневого районного суду м. Маріуполя Донецької області Киян Д.В. розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Маріупольської міської ради Донецької області, треті особи: Управління «Служба у справах дітей» Маріупольської міської Ради, ОСОБА_2 , про скасування рішення виконавчого комітету Маріупольської міської ради №272 від 21.07.2020 року , -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вимогою про визнання протиправним та скасування рішення виконавчого комітету Маріупольської міської ради №272 від 21.07.2020 року «Про затвердження висновку управління «Служба у справах дітей» міської ради про підтвердження місця проживання дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , для її тимчасового виїзду за межі України»
Позивач пред`явив до суду цивільний позов, відповідачем у якому є суб`єкти владних повноважень і спірні правовідносини виникли в результаті діяльності суб`єкта владних повноважень по виконанню владних управлінських функцій, вони стосуються суспільного, публічного інтересу і мають публічного-правовий характер.
Частиною 1ст.19 ЦПК України передбачено, що суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Як роз`яснив Пленум Вищого адміністративного суду України в п.3 постанови №8 від 20 травня 2013 року «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів», вирішуючи питання про віднесення спору до публічно-правового, суди повинні враховувати, що у публічно-правовому спорі, як правило, хоча б однією стороною є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб`єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень. Також суди повинні звертати увагу на те, що спір набуває ознак публічно-правового за умов не лише наявності серед суб`єктів спору публічного органу чи посадової особи, а й здійснення ним (ними) у цих відносинах владних управлінських функцій. Для цілей і завдань адміністративного судочинства владну управлінську функцію необхідно розуміти як діяльність усіх суб`єктів владних повноважень з виконання покладених на них Конституцією чи законами України завдань.
Відповідно до п.1.ч.1ст. 186 ЦПК України, суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Таким чином, суд прийшов до висновку, що пред`явлений позов підлягає до розгляду в порядку адміністративного судочинства, адміністративним судом за підсудністю (ст.25-30 КАС України) та наявні підстави щодо відмови у відкритті провадження у справі.
Частиною 5статті 186 ЦПК України передбачено, що відмовляючи у відкритті провадження з підстави встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз`яснити заявнику, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд справи.
Керуючись: ст.ст. 186, 260, 353 ЦК України,
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за цивільним позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Маріупольської міської ради Донецької області, треті особи: Управління «Служба у справах дітей» Маріупольської міської Ради, ОСОБА_2 ,про скасування рішення виконавчого комітету Маріупольської міської ради №272 від 21.07.2020 року.
Роз`яснити позивачу, що заявлений позов підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства та за предметною підсудністю, відповідно дост.20 КАС України,відноситься до компетенції Донецького окружного адміністративного суду.
Копію ухвали та матеріали позову з додатками направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала не були вручені у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, на ухвалу суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до або через Жовтневий районний суд м. Маріуполя Донецької області в строк з дня проголошення ухвали.
Суддя Д.В.Киян