
Справа № 626/1663/20
Провадження № 3/626/602/2020
ПОСТАНОВА
Іменем України
06.08.2020 року м. Красноград
Суддя Красноградського районного суду Харківської області Рибальченко І.Г., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з департаменту патрульної поліції управління патрульної поліції в Харківській області у відношенні: ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працює, щодо вчинення ним адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст.130 КУпАП,-
ВСТАНОВИВ :
28.06.2020 року о 23-й годині 25 хв. на вулиці Харківській, 108, м. Красноград Харківської області, ОСОБА_1 керував транспортним засобом мопедом PUMA , з ознаками алкогольного сп`яніння. Від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п.2.5. ПДР України.
Крім того 29.06.2020 року о 00 годин 20 хв. водій ОСОБА_1 по вул. Леніна, 83 в м. Красноград Харківської області керував транспортним засобом мопедом PUMA , з ознаками алкогольного сп`яніння. Від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п.2.5. ПДР України.
ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечував факти викладені в протокалах, та пояснив, що відмова від проходження медичного огляду на стан сп`яніння була викликана його недовірою до працівників поліції та результатів приладу Драгер. 28 червня 2020 року вдень він вживав пиво, але вважає , що коли його зупинили поліцейські, він вже був тверезий. Пройти огляд у Красноградскій ЦРЛ йому не пропонували, а їхати для огляду до м.Харків він відмовився. Після складання першого протоколу транспортний засіб ОСОБА_1 покотив, і через деякий час його знову зупинили поліцейські та пропонували пройти огляд на стан сп`яніння. Він в присутності свідків відмовлявся від проходження огляду на стан сп`яніння.
В письмовому клопотанні захисник Штець В.М. просив провадження щодо ОСОБА_1 закрити.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до наступного висновку. За ч. 1 статтею 130 КУпАП (в редакції, чинній на дату керування ОСОБА_1 транспортним засобом, тобто на 28.06.2020 року) відповідальність настає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Суд вважає, що протоколи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 складено у відповідності до вимог КУпАП, із зазначенням висунутого обвинувачення, а саме за відмову водія, який керував транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння.
До матеріалів справи про адміністративні правопорушення долучено направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 29.06.2020 року складеного о 00 год. 50 хв.з якого вбачається, що в результаті огляду , проведеного поліцейським, у нього були виявлені ознаки сп`яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, хитка хода. Водій ОСОБА_1 в присутності двох свідків відмовився від проходження огляду. З акту огляду на стан алкогольного сп`яніння, що знаходиться в матеріалах справи, встановлено, що ОСОБА_1 в присутності свідків відмовився від проходження огляду за допомогою спеціального технічного приладу. Крім того, вина ОСОБА_1 підтверджується відомостями викладеними в протоколах про адміністративне правопорушення ДПР№ 351660 від 28.06.2020 року, ОБ № 178411 від 29.06.2020 року, поясненнями свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 . Вищевказані дані свідчать про безпідставність доводів про те, що працівниками поліції було порушено встановлений законом порядок проведення огляду водіїв на стан алкогольного сп`яніння.
Відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 266 КУпАП огляд водія на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків. У разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.
Таким чином, чиинне законодавство дозволяє водію відмовитись від проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів і така відмова не утворює складу адміністративного правопорушення. Однак, у цьому випадку водій транспортного засобу зобов`язаний пройти огляд на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння в закладах охорони здоров`я.
При цьому зі змісту п. 8 "Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції", зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за № 1413/27858, вбачається що письмова форма направлення на огляд в медичний заклад надається у разі якщо водій погоджується пройти такий медичний огляд.
Пункт 1.3 ПДР України зобов`язує учасників дорожнього руху знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил. Відповідно до вимог п. 2.5 ПДР України, водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
У разі невиконання вимог п. 2.5 ПДР України, передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
При цьому, згідно диспозиції ч.1 ст.130 КУпАП, не має значення причина за якої, водій відмовився від проходження у встановленому законом порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, за виключенням обставин, які передбачені ст.17 КУпАП.
Так, диспозиція ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Таким чином, сукупність досліджених судом доказів поза розумним сумнівом свідчить про те, що ОСОБА_1 , керуючи транспортним засобом з ознаками алкогольного сп`яніння відмовився від проходження відповідно встановленого порядку огляду на стан сп`яніння, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Підстави, які б давали можливість суду вважати, що перелічені вище докази є сумнівними та неправдивими, відсутні, оскільки вони узгоджуються між собою та є такими, що повністю відповідають обставинам справи.
За таких обставин, враховуючи вище викладене, суд у відповідності до положень статей 251 та 252 КУпАП, вважає, що у діях особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП.
Правила, встановлені ст.36 КУпАП, допускають розгляд одним і тим же органом справ про адміністративні правопорушення відносно особи, яка вчинила кілька адміністративних правопорушень.
Враховуючи те, що матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 перебувають в провадженні одного судді та стосуються однієї особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, тому зазначені матеріали за вчинення адміністративних правопорушень передбачених ч.1 ст. 130 КУпАП об`єднати в одне провадження.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності та надавши їм належну правову оцінку, враховуючи характер і обставини вчиненого правопорушення, з метою виховання і запобігання вчиненню нових правопорушень вважаю необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Відповідно до ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір", у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору , що стягується з правопорушника, складає 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Керуючись ст. ст. 36, 130 , 283, 284, 285, 287 КУпАП України, -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративні матеріали №626/1663/20 ( провадження 3/626/602/2020) та № 626/1664/20 ( провадження 3/626/603/2020) відносно ОСОБА_1 об`єднати в одне провадження та присвоїти їм єдиний унікальний номер 626/1663/20 ( провадження 3/626/602/2020).
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у сумі 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Штраф підлягає сплаті в 15 денний термін на р/р UA738999980000031119149020001, призначення платежу: *; 21081300; р/р UA 168999980313020149000020001; ЄДРПОУ – 37874947; МФО – 899998; Банк отримувача – Казначейство України (ЕАП)
Попередити правопорушника, що згідно ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова буде направлена для примусового виконання до ВДВС Красноградського РУЮ для стягнення штрафу у подвійному розмірі- 20400 гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420,40 грн. на рахунок Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106..
Постанову по справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржено особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Харківського апеляційного суду через Красноградський районний суд.
Суддя І.Г.Рибальченко