Рішення № 90977392, 12.08.2020, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.08.2020
Номер справи
280/3414/20
Номер документу
90977392
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

12 серпня 2020 року Справа № 280/3414/20 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Наш дім – Запоріжжя»

до – Головного управління ДПС у Запорізькій області

про визнання незаконною та скасування вимоги про сплату недоїмки,

ВСТАНОВИВ:

25 травня 2020 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Наш дім – Запоріжжя» (далі по тексту – позивач) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі по тексту – відповідач), в якому позивач просить суд:

- визнати незаконною та скасувати вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-23122-49 від 09.04.2020.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що при формуванні та винесенні оскаржуваної вимоги відповідачем порушено норми чинного законодавства у зв`язку з неналежним формуванням та невчасним направленням вимоги, що призвело до порушення прав позивача. Отримавши вимогу про сплату боргу (недоїмки) позивач вважає її незаконною та просить скасувати, оскільки перевіривши суму нарахування зазначену у вимозі № Ю-23122- 49, яка є значно більшою від фактичної суму заборгованості, так як підприємство здійснювало оплати. На думку Позивача, сума боргу, з урахуванням сплачених платежів, повинна складати 190888,69 грн. З наведених підстав просить суд позов задовольнити.

26.05.2020 судом відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.

23.06.2020 від представника відповідача через канцелярію суду (вх. №29044) надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач зазначає наступне. Згідно наданих позивачем платіжних доручень про сплату у березні місяці 2020 року на відповідну суму, відповідно до інтегрованої картки відбулись зарахування, але у керуючись до ч.6 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» № 2464 у разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафних санкцій та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються у порядку календарної черговості їх виникнення. На підставі викладеного, просить суд відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.

Статтею 258 КАС України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

У зв`язку із перебуванням судді Сацького Р.В. у щорічній відпустці з 01.07.2020 по 11.08.2020, що підтверджено довідкою Запорізького окружного адміністративного суду від 12.08.2020 №02-35/20/61, питання щодо розгляду справи вирішується у перший робочий день.

Відповідно до п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду справи в порядку письмового провадження, фіксація судового засідання за допомогою технічного засобу, відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України не здійснювалось.

Суд, оцінивши обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наступне.

Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Товариство з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Наш дім – Запоріжжя» (код ЄДРПОУ 41145254) зареєстрована як юридична особа дата запису: 10.02.2017, номер запису: 1 103 102 0000 042172 та знаходиться знаходиться на обліку у Головному управлінні ДПС у Запорізькій області, Олександрівського управління у м. Запоріжжі, Олександрівська ДПІ (Олександрівський район) з 10.02.2017.

Згідно інтегрованої картки платника податків позивача, по коду класифікації доходів бюджету 71010000 (єдиний внесок, нарахований роботодавцем на суми заробітної плати, винагороди за договорами ЦПХ, допомозі по тимчасовій непрацездатності) станом на 02.04.2020 за позивачем рахується заборгованість у загальному розмірі 374943,49 грн.

- 20.11.2019 позивачем подано до податкового органу звіт №9274168856, яким нараховано єдиний внесок від 18.11.2019, термін сплати 20.11.2019 на суму 78181,84 грн;

- 20.12.2019 позивачем подано до податкового органу звіт №9296595700, яким нараховано єдиний внесок від 11.12.2019, термін сплати 20.12.2019 на суму 75430,48 грн;

- 20.01.2020 позивачем подано до податкового органу звіт №9331456580, яким нараховано єдиний внесок від 17.01.2020, термін сплати 20.01.2020 на суму 72066,57 грн;

- 20.02.2020 позивачем подано до податкового органу звіт №9027355496, яким нараховано єдиний внесок від 17.02.2020, термін сплати 20.02.2020 на суму 72884,12 грн;

- 20.03.2020 позивачем подано до податкового органу звіт №9052531254, яким нараховано єдиний внесок від 13.03.2020, термін сплати 20.03.2020 на суму 89715,94 грн.

На підставі ч. 10 та п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску контролюючим органом до Позивача було прийнято рішення про застосування штрафної санкції та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску №0002884905/826 від 14.01.2020 на загальну суму 58586,98 грн, з яких розмір штрафу складає 40806,86 грн, розмір нарахованої пені – 17780,12 грн.

На протязі березня 2020 року позивачем були здійснені сплати по єдиному внеску, що підтверджується платіжним дорученням №757 від 02.03.2020 на суму 2408,87 грн, платіжним дорученням №761 від 02.03.2020 на суму 1144,03 грн, платіжним дорученням №763 від 04.03.2020 на суму 1367,00 грн, платіжним дорученням №764 від 06.03.2020 на суму 6832,50 грн, платіжним дорученням №374 від 1639,80 грн, платіжним дорученням №380 від 18.03.2020 на суму 11998,64 грн, платіжним дорученням №391 від 20.03.2020 на суму 2534,31 грн, платіжним дорученням №396 від 24.03.2020 на суму 696,66 грн, платіжним дорученням №403 від 24.03.2020 на суму 3379,53 грн, платіжним дорученням №406 від 24.03.2020 на суму 6777,84 грн, платіжним дорученням №413 від 26.03.2020 на суму 1110,99 грн, платіжним дорученням №428 від 30.03.2020 на суму 3006,21 грн, платіжним дорученням №431 від 31.03.2020 на суму 3279,60 грн.

У зв`язку із наявністю в ІКПП позивача заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску, та відповідно до ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» 09.04.2020 за №Ю-23122-49, відповідачем була прийнята вимога про сплату боргу (недоїмки) на загальну суму боргу у розмірі 374943,89 грн, з яких: 316356,91 грн – розмір недоїмки, 40806,86 грн – сума штрафу, 17780,12 грн – сума пені.

Не погоджуючись із сумою вимоги, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Розглянувши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення по справі.

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з приписів ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно з ч.2 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, адміністративні суди перевіряють: чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії): безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначає Закон України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 №2464-VI (надалі – Закон №2464-VI).

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 1 Закону №2464-VI, єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов`язкового державного соціального страхування в обов`язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування.

Відповідно з абзацом другим пункту 1 частини першої статті 4 Закону № 2464-VI платниками єдиного внеску є роботодавці, зокрема, підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами; фізичні особи - підприємці, зокрема ті, які використовують працю інших осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством про працю, чи за цивільно-правовим договором (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців); фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування.

Частиною 4 статті 8 Закону № 2464-VI встановлено, що порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

Частиною другою статті 6 Закону 2464-VI визначено, що платник єдиного внеску зобов`язаний, зокрема: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; подавати звітність та сплачувати до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов`язкового державного соціального страхування. У разі надсилання звітності поштою вона вважається поданою в день отримання відділенням поштового зв`язку від платника єдиного внеску поштового відправлення із звітністю;.

Єдиний внесок нараховується: для платників, зазначених у пунктах 1 (до яких відноситься позивач), частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно доЗакону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (абзац перший пункту 1 частини першої статті 7 Закону № 2464-VI).

Відповідно до частини сьомої статті 9 Закону єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.

Виходячи із положень абзацу першого частини восьмої статті 9 Закону платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4, 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов`язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.

При цьому, за приписами частини 12 статті 9 Закону № 2464-VI єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов`язаннями із сплати єдиного внеску зобов`язань із сплати податків, інших обов`язкових платежів, передбачених законом, або зобов`язань перед іншими кредиторами зобов`язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов`язаннями, крім зобов`язань з виплати заробітної плати (доходу).

Процедура нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування страхувальниками, визначеними Законом України Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати фінансових санкцій, стягнення заборгованості зі сплати страхових коштів Державною фіскальною службою України та її територіальними органами встановлена Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України 20 квітня 2015 р. № 449. (надалі по тексту – Інструкція №449)

Згідно з вимогами Закону № 2464-VI та Інструкції № 449 на платника покладено обов`язок щодо своєчасного та в повному обсязі нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до вимог п.п. 6, 7 ст. 13 Закону № 2464-VI та розділу VI Інструкції № 449, органи доходів і зборів мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.

Приписами статті 25 Закону та пункту 3 Розділу VI Інструкції Про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування визначено, що органи доходів і зборів надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки), якщо: дані документальних перевірок свідчать про донарахування сум єдиного внеску органами доходів і зборів; платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску; платник має на кінець календарного місяця борги зі сплати фінансових санкцій.

Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів платника на суму боргу, що перевищує 10 гривень. Вимога про сплату боргу (недоїмки), окрім загальних реквізитів, повинна містити відомості про розмір боргу, у тому числі суми недоїмки, штрафів та пені, обов`язок погасити борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк. Вимога про сплату боргу (недоїмки) є виконавчим документом. (п. 3 Розділу VI Інструкції).

Вимога про сплату боргу (недоїмки) формується на підставі актів документальних перевірок, звітів платника про нарахування єдиного внеску та облікових даних з інформаційної системи органу доходів і зборів за формою згідно з додатком 6 до цієї Інструкції (для платника - юридичної особи) або за формою згідно з додатком 7 до цієї Інструкції (для платника - фізичної особи).

Як встановлено матеріалами адміністративної справи та підтверджено інтегрованою карткою платника, борг з єдиного внеску у позивача виник з 22.04.2019 та по теперішній час не є погашеним.

Також, на підставі ч. 10 та п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску контролюючим органом до позивача були застосовані штрафні санкції та нарахована пеня за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску:

- Рішення №0137514907/826 від 25.10.2019 на суму 17 932,04 грн;

- Рішення №0106064907/826 від 28.08.2019 на суму 16 808,79 грн;

- Рішення №0002884905/826 від 15.01.2020 на суму 40 806,86 грн.

Сума заборгованості, яка зазначена у вимозі від 09.04.2020 №Ю-23122-49 на суму 374943,89 грн складається з нарахувань, а саме:

- нарахування єдиного внеску № 9274168856 від 18.11.2019 термін сплати 20.11.2019 на суму 78181,80 грн, яка частково сплачена у розмірі 71922,00 грн, а залишок склав 6259,80 грн;

- нарахування єдиного внеску № 9296595700 від 11.12.2019 термін сплати 20.12.2019 на суму 75430,48 грн;

- нарахування єдиного внеску № 9331456580 від 17.01.2020 термін сплати 20.01.2020 на суму 72066,57 грн;

- нарахування єдиного внеску № 9027355496 від 17.02.2020 термін сплати 20.02.2020 на суму 72884,12 грн;

- нарахування єдиного внеску № 9052531254 від 13.03.2020 термін сплати 20.03.2020 на суму 89715,94 грн.

Також є несплаченою сума штрафної санкції та нарахуваної пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за рішенням від 15.01.2020 № 0002884905/826 на загальну суму 58586,98 грн, а саме: штрафні санкції у загальній сумі 40806,86 грн та пеня в сумі 17780,12 грн, згідно вимог чинного законодавства».

Відтак, у зв`язку з наявністю у позивача заборгованості зі сплати єдиного внеску, Відповідачем сформовано вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ю-23122-49 від 09.04.2020 на загальну суму 374943,89 грн, яка отримана позивачем 16.04.2020.

Позивач у позовній заяві не наводить підстав щодо неналежного формування та невчасного направлення вимоги, тому суд такі твердження не приймає.

Щодо посилання позивача на неврахування відповідачем сплаченого єдиного внеску при прийняті оскаржуваної вимоги, суд зазначає наступне.

Як зазначено у частині десятій статті 9 Закону №2464 днем сплати єдиного внеску вважається: 1) у разі перерахування сум єдиного внеску з рахунку платника на відповідні рахунки органу доходів і зборів - день списання банком або центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, суми платежу з рахунку платника незалежно від часу її зарахування на рахунок органу доходів і зборів; 2) у разі сплати єдиного внеску готівкою - день прийняття до виконання банком або іншою установою - членом платіжної системи документа на переказ готівки разом із сумою коштів у готівковій формі; 3) у разі сплати єдиного внеску в іноземній валюті - день надходження коштів на відповідні рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів. За змістом частини шостої статті 25 Закону за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску або від державної виконавчої служби, погашаються суми недоїмки, штрафних санкцій та пені у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі якщо платник має несплачену суму недоїмки, штрафів та пені, сплачені ним суми єдиного внеску зараховуються в рахунок сплати недоїмки, штрафів та пені у порядку календарної черговості їх виникнення.

Наведені норми законодавства, що регулюють порядок сплати та зарахування ЄСВ, сплаченого відповідними платниками, зокрема тими, що визначені абзацом другим пункту 1 частини першої статті 4 Закону, дають підстави для висновку, що суми недоїмки, штрафних санкцій та пені погашаються за рахунок сум, що надходять від платника єдиного внеску саме у порядку календарної черговості їх виникнення. Таким чином, погашення сум штрафних санкцій та пені у порядку їх календарної черговості з коштів, що надійшли від платника, є законодавчо визначеним обов`язком відповідача як особи, на яку законодавством покладено повноваження здійснення контролю за дотриманням позивачем вимог Закону.

Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 25 квітня 2018 року у справі №825/2359/15-а, постанові Верховного Суду від 20травня 2020 року у справі № К/9901/34327/19 .

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Як встановлено матеріалами адміністративної справи та підтверджено інтегрованою карткою платника, борг з єдиного внеску у позивача виник з 22.04.2019 та по теперішній час не є погашеним.

На протязі березня 2020 року позивачем були здійснені сплати по єдиному внеску, що підтверджується платіжним дорученням №757 від 02.03.2020 на суму 2408,87 грн, платіжним дорученням №761 від 02.03.2020 на суму 1144,03 грн, платіжним дорученням №763 від 04.03.2020 на суму 1367,00 грн, платіжним дорученням №764 від 06.03.2020 на суму 6832,50 грн, платіжним дорученням №374 від 1639,80 грн, платіжним дорученням №380 від 18.03.2020 на суму 11998,64 грн, платіжним дорученням №391 від 20.03.2020 на суму 2534,31 грн, платіжним дорученням №396 від 24.03.2020 на суму 696,66 грн, платіжним дорученням №403 від 24.03.2020 на суму 3379,53 грн, платіжним дорученням №406 від 24.03.2020 на суму 6777,84 грн, платіжним дорученням №413 від 26.03.2020 на суму 1110,99 грн, платіжним дорученням №428 від 30.03.2020 на суму 3006,21 грн, платіжним дорученням №431 від 31.03.2020 на суму 3279,60 грн.

З огляду на встановлені судом обставини, які свідчать про те, що на час перерахування позивачем єдиного соціального внеску у нього була заборгованість із цього платежу, тому перераховані позивачем кошти відповідачем правомірно зараховано в рахунок погашення цієї заборгованості у порядку календарної черговості її виникнення без зміни напрямку сплати єдиного соціального внеску, визначеного платником податків. Підтвердженням того є інтегрована картка платника податків позивача, по коду класифікації доходів бюджету 71010000 (єдиний внесок, нарахований роботодавцем на суми заробітної плати, винагороди за договорами ЦПХ, допомозі по тимчасовій непрацездатності).

Таким чином, відповідачем було сформовано спірну вимогу у встановленому законом порядку.

Відповідно до ст. 90 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

За вказаних обставин, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог.

Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв`язку з відмовою позивачу в задоволенні позову понесені ним судові витрати, пов`язані зі зверненням до суду, не відшкодовуються.

Керуючись статтями 2, 6, 8-10, 14, 90, 139, 143, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

В задоволені позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Керуюча компанія «Наш дім – Запоріжжя» (юридична адреса: 69005, м. Запоріжжя, вул. Козача, буд. 5, офіс 137, код ЄДРПОУ 41145254) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 43143945) про визнання незаконною та скасування вимоги про сплату недоїмки - відмовити у повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення у повному обсязі складено та підписане суддею 12.08.2020.

Суддя Р.В.Сацький