Ухвала суду № 90977005, 14.08.2020, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.08.2020
Номер справи
160/8291/20
Номер документу
90977005
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УХВАЛА

14 серпня 2020 р.Справа №160/8291/20

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Юхно І.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до відповідача-1: Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; Відповідача-2: Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Товстенко Олени Валентинівни; треті особи: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Державне бюро розслідувань, Національна поліція України, ОСОБА_2 , про визнання протиправними та скасування індивідуальних актів чи окремих їх положень та зобов`язання винити певні дії-

ВСТАНОВИВ:

20.07.2020 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до відповідача-1: Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; Відповідача-2: Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Товстенко Олени Валентинівни; треті особи: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Державне бюро розслідувань, Національна поліція України, ОСОБА_2 , про визнання протиправними та скасування індивідуальних актів чи окремих їх положень та зобов`язання вчинити певні дії щодо поновлення особистих немайнових прав авторів технології ОСОБА_3 «Екотерм», у якому позивач просить суд:

1. Прийняти до розгляду, на підставі Постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду: судді-доповідача - Соколова В.М., суддів: Єресько Л.О., Калашнікової О.В. від 12 червня 2020 року по справі № 160/9812/19, статті 8 та статті 55, 56 Конституції України, позовну заяву «про визнання протиправним та скасування індивідуальних актів чи окремих їх положень та зобов`язання вчинити певні дії щодо поновлення особистих немайнових прав авторів технології ОСОБА_3 «Екотерм» звільнити від сплати судового збору, на підставі верховенства права встановленого статтею 8 Конституції України, пунктом 13 частини 2 статті 3 закону України «Про судовий збір», та здійснити розгляд справи в порядку спрощеного судочинства у письмовому провадженні з залученням з мого боку правників на підставі статті 3,19,22,24,50,56,59 Конституції України, частини 2 та частини 3 статті 13, пункту 1 частини 1 статті 14 закону України «Про безоплатну правову допомогу», Рішення Конституційного Суду № 23- рп/2009 від 30.09.2009.

2. Залучити третьою стороною по даній справі Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) та зобов`язати Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) надати мені безоплатну вторинну правову допомогу задля захисту у суді моїх прав, на підставі статті 59 Конституції України, частини 2 та частини 3 статті 13, пункту 1 частини 1 статті 14 закону України «Про безоплатну правову допомогу» та Рішення Конституційного Суду № 23-рп/2009 від 30.09.2009.

3. Залучити третьою стороною по даній справі Державне бюро розслідувань та зобов`язати Державне бюро розслідувань розслідувати, у межах їх повноважень, законність дій державних органів влади та суб`єктів владних повноважень по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

4. Залучити третьою стороною по даній справі Національну поліцію України та зобов`язати Національну поліцію України розслідувати, у межах їх повноважень, законність дій державних органів влади та суб`єктів владних повноважень по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

5. Залучити третьою стороною, що не заявляє самостійних позовних вимог по даній справі, ОСОБА_2 .

6. Визнати акт чи документ чи інформацію, яка викладена у листі від 17.06.2020 №67-14/17/15-20 суб`єкта владних повноважень в особі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, що створена за результатом звернення ОСОБА_2 БЛ-10748713/Д1 від 05/06/2020 та БЛ-10748987/Д5 від 05/06/2020 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, яке переадресоване у встановленому порядку за призначенням до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, щодо забезпечення ОСОБА_2 роботою шляхом реалізації в Україні програми «« ІНФОРМАЦІЯ_1 » - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу» та як наслідок цього забезпечення особистого немайнового права авторів технології ОСОБА_3 «Екотерм» на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров`я довкілля, який чи яку створено з порушенням частини 1,3 та 4 статті 19 закону України «Про звернення громадян», статті 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», бюджетної програми : «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2020 рік. Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» протиправним та таким, що порушує право, встановлене статтею 1 закону України «Про звернення громадян», на звернення ОСОБА_2 до органів державної влади, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, зокрема, щодо забезпечення ОСОБА_2 роботою шляхом реалізації в Україні програми ««Теплоагенти ОСОБА_3 » - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу», і як наслідок порушення права ОСОБА_2 на звернення, порушує особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, ставить під сумнів ділову репутацію авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_2 », створює перешкоди для реалізації екологічних прав авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та забороняє запровадження у виробництво, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії», інтелектуального продукту (авторське свідоцтво на науковий твір № НОМЕР_1 , патент на корисну модель № НОМЕР_2 та інші технічні рішення) альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_1 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка, як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія - Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при її використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров`я довкілля, та скасувати акт чи документ чи інформацію, створений Державним агентством з енергоефективностї та енергозбереження України за результатом звернення ОСОБА_2 БЛ-10748713/Д1 від 05/06/2020 та БЛ-10748987/Д5 від 05/06/2020 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр- Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, щодо заборони реалізації в Україні програми «« ІНФОРМАЦІЯ_1 » - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу» як такий, що на безпідставній основі звільняє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України від виконання своїх повноважень, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії, щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії, якими є відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_1 ©» - унікальний відновлювальний природний ресурс для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, який сам утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість її використання для автономного виробництва теплової, механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі, в результаті чого, за даними Держстату України за 2007-2018 роки, щоденно наноситься шкода державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань, пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

7. Визнати акт чи документ чи інформацію, яка викладена у листі від 25.06.2020 року № 69-14/17/15-20 суб`єкта владних повноважень в особі Державного агентства з нергоефективності та енергозбереження України, що створена за результатом звернення ОСОБА_1 НОМЕР_3 від 11/06/2020, до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, яке переадресоване у встановленому порядку за призначенням до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, щодо виконання Офісом Президента та Кабінетом Міністрів України статті 28 ЗУ «Про звернення громадян» шляхом призначення посадової особи відповідальної за здійснення контролю, на підставі ст. 28 Закону «Про звернення громадян», про розгляд на засіданні Кабінету Міністрів України питання щодо доцільності утримання Держенергоефективність, як органу влади, що у своїй діяльності призвів до того, що люди вирубують ліси та лісопосадки, а держава закуповує за валютні кошти імпортні енергоносії та щоденно спалюється близько 56,94 мільйонів доларів США, від чого вмирає кожний день 249 людей від онкологічних захворювань, який чи яку створено з порушенням частини 3 та 4 статті 7 та частин 1,3 та 4 статті 19 закону України «Про звернення громадян», статті 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», бюджетної програми : «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2020 рік, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» протиправним та таким, що порушує право, встановлене статтею 1 закону України «Про звернення громадян», на звернення ОСОБА_1 до органів державної влади, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, зокрема, щодо запровадження в Україні альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_1 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, і як наслідок порушення права ОСОБА_1 на звернення, порушує особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, ставить під сумнів ділову репутацію авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_2 », створює перешкоди для реалізації екологічних прав авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та забороняє запровадження у виробництво, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії», інтелектуального продукту (авторське свідоцтво на науковий твір № НОМЕР_1 , патент на корисну модель № НОМЕР_2 та інші технічні рішення) альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_1 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка, як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія - Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при її використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров`я довкілля, та скасувати акт чи документ чи інформацію, створений Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України за результатом звернення ОСОБА_1 НОМЕР_3 від 11/06/2020 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, щодо заборони реалізації в Україні технології ОСОБА_3 «Екотерм» або перетворення шкоди-продуктів згоряння на користь-відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_1 ©», як такий, що на безпідставній основі звільняє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України від виконання своїх повноважень, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії, щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії, якими є відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_1 ©» - унікальний відновлювальний природний ресурс для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, який сам утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість її використання для автономного виробництва теплової, механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі, в результаті чого, за даними Держстату України за 2007-2018 роки, щоденно наноситься шкода державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань, пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

8. Визнати акт чи документ чи інформацію, яка викладена у листі від 25.06.2020 року №69-14/17/15-20 суб`єкта владних повноважень в особі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, що створена за результатом звернення ОСОБА_1 НОМЕР_4 від 11/06/2020, до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, яке переадресоване у встановленому порядку за призначенням до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, щодо виконання Офісом Президента та Кабінетом Міністрів України статті 28 ЗУ «Про звернення громадян» шляхом призначення посадової особи відповідальної за здійснення контролю, на підставі ст. 28 Закону «Про звернення громадян», про надання нормативно-правового документу, який дає право Держенергоефективності не виконувати повноваження щодо автономного, безпечного, екологічного, економічного та незалежного виробництва енергії за допомогою альтернативних джерел енергії - « ІНФОРМАЦІЯ_1 ©», який чи яку створено з порушенням частини 3 та 4 статті 7 та частин 1,3 та 4 статті 19 закону України «Про звернення громадян», статті 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», бюджетної програми: «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2020 рік, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» протиправним та таким, що порушує право, встановлене статтею 1 закону України «Про звернення громадян», на звернення ОСОБА_1 до органів державної влади, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, зокрема щодо запровадження в Україні альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_1 » для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, і як наслідок порушення права ОСОБА_1 на звернення, порушує особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, ставить під сумнів ділову репутацію авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_2 », створює перешкоди для реалізації екологічних прав авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та забороняє запровадження у виробництво, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії», інтелектуального продукту (авторське свідоцтво на науковий твір № НОМЕР_1 , патент на корисну модель № НОМЕР_2 та інші технічні рішення) альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_1 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка, як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія-Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при її використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну, залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров`я довкілля, та скасувати акт чи документ чи інформацію, створений Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776963 від 11/06/2020 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, щодо заборони реалізації в Україні технології ОСОБА_3 «Екотерм» або перетворення шкоди- продуктів згоряння на користь-відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_1 ©», як такий, що на безпідставній основі звільняє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України від виконання своїх повноважень, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії, щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії, якими є відновлювальне вторинне паливо та окислювач « ІНФОРМАЦІЯ_1 ©» - унікальний відновлювальний природний ресурс для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, який сам утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість її використання для автономного виробництва теплової, механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі; в результаті чого, за даними Держстату України за 2007-2018 роки, щоденно наноситься шкода державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань, пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

9. Визнати акт чи документ чи інформацію, яка викладена у листі від 25.06.2020 року №69-14/17/15-20 суб`єкта владних повноважень в особі Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, що створена за результатом звернення ОСОБА_1 НОМЕР_5 від 11/06/2020, до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, яке переадресоване у встановленому порядку за призначенням до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, щодо виконання Офісом Президента та Кабінетом Міністрів України статті 28 ЗУ «Про звернення громадян» шляхом призначення посадової особи відповідальної за здійснення контролю, на підставі ст. 28 Закону «Про звернення громадян», про надання експертного висновку Держенергоефективність щодо доцільності покращення екологічного стану в Україні шляхом реалізації у виробництво альтернативних джерел енергії - « ІНФОРМАЦІЯ_1 ©» для безпечного, економічного та екологічного виробництва енергії за результатом звернення БЛ-10224213, у відповідності до ст. 19 Закону «Про звернення громадян», який чи яку створено з порушенням частини 3 та 4 статті 7 та частин 1,3 та 4 статті 19 закону України «Про звернення громадян», статті 9,10,11 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закону України «Про охорону атмосферного повітря», бюджетної програми : «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2020 рік, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» протиправним та таким, що порушує право, встановлене статтею 1 закону України «Про звернення громадян», на звернення ОСОБА_1 до органів державної влади, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов`язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, зокрема, щодо запровадження в Україні альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_1 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, і як наслідок порушення права ОСОБА_1 на звернення, порушує особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, ставить під сумнів ділову репутацію авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_2 », створює перешкоди для реалізації екологічних прав авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та забороняє запровадження у виробництво, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії», інтелектуального продукту (авторське свідоцтво на науковий твір № НОМЕР_1 , патент на корисну модель № НОМЕР_2 та інші технічні рішення) альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_1 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка, як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія - Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров`я та скасувати акт чи документ чи інформацію, створений Державним агентством з енергбефективності та енергозбереження України за результатом звернення ОСОБА_1 БЛ-10776955 від 11/06/2020 до Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр- Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, щодо заборони реалізації в Україні технології ОСОБА_3 «Екотерм» або перетворення шкоди- продуктів згоряння на користь-відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_1 ©», як такий, що на безпідставній основі звільняє Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України від виконання своїх повноважень, зокрема, на підставі закону України «Про альтернативні джерела енергії, щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії, якими є відновлювальне вторинне паливо та окислювач - « ІНФОРМАЦІЯ_1 ©»- унікальний відновлювальний природний ресурс для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, який сам утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість и використання для автономного виробництва теплової механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі, в результаті чого, за даними Держстату України за 2007-2018 роки, щоденно наноситься шкода державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань, пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

10. На підставі частини 2 статті 276 Цивільного кодексу України, а саме: «Якщо дії, необхідні для негайного поновлення порушеного особистого немайнового права фізичної особи, не вчиняються, суд може постановити рішення щодо поновлення порушеного права, а також відшкодування моральної шкоди, завданої його порушенням», Негайно поновити та забезпечити особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_3 «Екотерм» ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 та ОСОБА_2 на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, шляхом надання зобов`язання Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження України поновити та забезпечити особисті немайнові права авторів технології ОСОБА_3 «Екотерм» ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 та ОСОБА_2 на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, На підставі частини 1 статті 276 Цивільного кодексу України шляхом: створення експертного висновку Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України щодо доцільності покращення екологічного стану в Україні шляхом реалізації у виробництво альтернативних джерел енергії - « ІНФОРМАЦІЯ_1 ©» для автономного, безпечного, економічного та екологічного виробництва енергії за результатом звернення БЛ-10224213, у відповідності до ст. 19 Закону «Про звернення громадян», та подання, у встановленому порядку, на розгляд до Кабінету Міністрів України пропозиції ОСОБА_2 щодо реалізації в Україні програми: «« ІНФОРМАЦІЯ_1 » - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу».

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.07.2020 року відмовлено в задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору, позовну заяву залишено без руху.

Позивачеві надано строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня отримання ухвали суду, з урахуванням вимог абз. 2 ч.3 Прикінцевих положень КАС України, відповідно до яких суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Доказів отримання позивачем копії ухвали Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.07.2020 року про залишення його позовної заяви без руху, до суду не надходило. Таким чином строк для усунення недоліків позовної заяви не сплив.

Одночасно з позовною заявою позивачем було подано заяву про забезпечення позову, яку ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 22.07.2020 року було повернуто заявнику без розгляду.

11.08.2020 року на виконання ухвали Третього апеляційного адміністративного суду від 29.07.2020 року було направлено адмінстративну справу №160/8291/20 за адмінстартивним позовом ОСОБА_1 до Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Товстенко Олени Валентинівни; треті особи: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Державне бюро розслідувань, Національна поліція України, ОСОБА_2 , про визнання протиправними та скасування індивідуальних актів чи окремих їх положень та зобов`язання винити певні дії, для розгляду апеляційної скарги.

11.08.2020 року, від позивача надійшла заява про забезпечення позову в адміністративній справі №160/8291/20 за позовом ОСОБА_1 до відповідач-1: Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; відповідач-2: ОСОБА_6 начальник управління-головний бухгалтер, бувший Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, відповідач-3: ОСОБА_7 головний спеціаліст віддділу координації науково-технічної діяльності Департаменту відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України; треті особи: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Державне бюро розслідувань, Національна поліція України, ОСОБА_2 (жодних доказів не надано).

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 12.08.2020 року відмолено у задовленні заяви ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за забезпечення позову та заяву про забезпечення позову повернуто без розгляду.

14.08.2020 року, від позивача надійшла заява про забезпечення позову в адміністративній справі №160/8291/20 за позовом ОСОБА_1 до відповідач-1: Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; відповідач-2: ОСОБА_6 начальник управління-головний бухгалтер, бувший Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, відповідач-3: ОСОБА_7 головний спеціаліст віддділу координації науково-технічної діяльності Департаменту відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України; треті особи: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Державне бюро розслідувань, Національна поліція України, ОСОБА_2 , в якій позивач просить:

1. Прийняти заяву про забезпечення позову до розгляду, звільнити від сплати судового збору, на підставі статті 8 Конституції України, яка має норму прямої дії та гарантує право на звернення до суду без жодних обмежень чи умов, а також на підставі закону України «Про судовий збір», так як розмір судового збору за подання позовної заяви та заяви про забезпечення позову перевищує 5 відсотків доходу за 2019 рік, на підставі Постанови Третього апеляційного адміністративного суду від 12.12.2019 року по справі № 160/9508/19.

2. На підставі статті 19 Конституції України, та частини 2 статті 276 Цивільного кодексу України, а саме: «Якщо дії, необхідні для негайного поновлення порушеного особистого немайнового права фізичної особи, не вчиняються, суд може постановити рішення щодо поновлення порушеного права, а також відшкодування моральної шкоди, завданої його порушенням», Негайно поновити та забезпечити особисте немайнове право авторів технології ОСОБА_3 «Екотерм» ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 та ОСОБА_2 на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, шляхом надання зобовязання Державному агентству з енергоефективності та енергозбереження України поновити та забезпечити особисті немайнові права авторів технології ОСОБА_3 «Екотерм» ОСОБА_1 , ОСОБА_5 , ОСОБА_4 та ОСОБА_2 на життя та особисте немайнове право на безпечне для життя і здоров`я довкілля, На підставі частини 1 статті 276 Цивільного кодексу України,

На підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 7 вересня 2011р. № 942 «Про затвердження переліку пріоритетних тематичних напрямів наукових досліджень і науково-технічних розробок на період до 2015р., пунктів 18 та 78 «Переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів» затверджених Постанова Кабінету Міністрів України від 17 вересня 1996р. № 1147 «Про затвердження переліку видів діяльності, що належать до природоохоронних заходів», закону України «Про Основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року», закон України «Про охорону атмосферного повітря», закон України «Про охорону навколишнього природного середовища», бюджетної програми: «Здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища» КПКВ 2401500 на 2020 рік, Постанови Кабінету Міністрів України від 8 червня 2016 р. № 366 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо реалізації пріоритетів розвитку сфери охорони навколишнього природного середовища»,

На підставі статті 3 Конституції України, яка стверджує: «Людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави»,

На підставі статті 19 Конституції України, яка стверджує: «Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України»,

На підставі статті 22 Конституції України, яка стверджує: «Права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.

Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод»

На підставі статті 41 Конституції України, яка стверджує: «Кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності»

На підставі статті 42 Конституції України, яка стверджує: «Кожен має право на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом»

На підставі статті 43 Конституції України, яка стверджує: Кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується

На підставі статті 46 Конституції України, яка стверджує: «Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом»

На підставі статті 48 Конституції України, яка стверджує:

Кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім`ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло.

На підставі статті 49 Конституції України, яка стверджує:

«Кожен має право на охорону здоров`я, медичну допомогу та медичне страхування» На підставі статті 50 Конституції України, яка стверджує:

«Кожен має право на безпечне для життя і здоров`я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди»

На підставі статті 54 Конституції України, яка стверджує:

«Громадянам гарантується свобода літературної, художньої, наукової і технічної творчості, захист інтелектуальної власності, їхніх авторських прав, моральних і матеріальних інтересів, що виникають у зв`язку з різними видами інтелектуальної діяльності»

На підставі статті 56 Конституції України, яка стверджує:

«Кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень»;

На підставі статті 2 закону України «Кабінет Міністрів України», яка стверджує:

що:

До основних завдань Кабінету Міністрів України належать:

1) забезпечення державного суверенітету та економічної самостійності України, здійснення внутрішньої та зовнішньої політики держави, виконання Конституції та законів України, актів Президента України;

2) вжиття заходів щодо забезпечення прав і свобод людини та громадянина, створення сприятливих умов для вільного і всебічного розвитку особистості;

3) забезпечення проведення бюджетної, фінансової, цінової, інвестиційної, у тому числі амортизаційної, податкової, структурно-галузевої політики; політики у сферах праці та зайнятості населення, соціального захисту, охорони здоров`я, освіти, науки і культури, охорони природи, екологічної безпеки і природокористування;

4) розроблення і виконання загальнодержавних програм економічного, науково- технічного, соціального, культурного розвитку, охорони довкілля, а також розроблення, затвердження і виконання інших державних цільових програм;

5) забезпечення розвитку і державної підтримки науково-технічного та інноваційного потенціалу держави;

6) забезпечення рівних умов для розвитку всіх форм власності; здійснення управління об`єктами державної власності відповідно до закону;

7) здійснення заходів щодо забезпечення обороноздатності та національної безпеки України, громадського порядку, боротьби із злочинністю, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;

8) організація і забезпечення провадження зовнішньоекономічної діяльності, митної справи;

9) спрямування та координація роботи міністерств, інших органів виконавчої влади, здійснення контролю за їх діяльністю,

На підставі Верховенства права, встановленого статтею 6 КАС України:

1. Суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

2. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.

3. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

4. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.

На підставі Джерела права, які застосовуються судом, встановленого статтею 7 КАС України:

1. Суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Берховною Радою України.

2. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, визначені Конституцією та законами України.

3. У разі невідповідності правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу, або положення відповідного міжнародного договору України.

4. Якщо суд доходить висновку, що закон чи інший правовий акт

суперечить Конституції України, суд не застосовує такий закон чи інший правовий акт, а застосовує норми Конституції України як норми прямої дії.

У такому випадку суд після винесення рішення у справі звертається до Верховного Суду для вирішення питання стосовно внесення до Конституційного Суду України подання щодо конституційності закону чи іншого правового акта, що віднесено до юрисдикції Конституційного Суду України.

5. Якщо міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, встановлені інші правила, ніж ті, що встановлені законом, то застосовуються правила міжнародного договору України.

6. У разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування, шляхом, а саме:

1. Заборонити посадовим особам Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, які відповідальні за здійснення контролю Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України щодо перевірки звернень громадян у відповідності із статтею 19 закону України «Про звернення громадян», а саме: об`єктивно, всебічно та вчасно, на підставі статті 2 закону України «Про Кабінет Міністрів України», Положення Про Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України та статті 19 Конституції України, порушувати статтю 28 закону України «Про звернення громадян» та як наслідок не виконання службових повноважень встановлених законом України «Про Кабінет Міністрів України» та Положенням Про Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України, порушувати конституційні права авторів технології Благути «Екотерм», які встановленні статтею 3,21,22,23,24,38,40,41,42,43,46,49,50,54,56 Конституції України;

2. Відкликати акти, документи чи інформацію, яка міститься у листах Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України від 17.06.2020 № 67-14/17/15-20, від 30.07.2020 № 83-02/17/15-20, що створена за результатом звернення ОСОБА_2 БЛ-10748713/Д1 від 05/06/2020 та ОСОБА_1 БЛ-10979183 від 24/07/2020 на адресу Президента України Зеленського Володимира Олександровича та Прем`єр- Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича з питання розробки та реалізації спільно із авторами технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » програми «« ІНФОРМАЦІЯ_1 ©» - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу» для запровадження у виробництво альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_1 ©» для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка, як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за N«804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія - Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при її використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров`я довкілля, забезпечує поновлення особистих немайнових прав авторів технології ОСОБА_3 «Екотерм» та забезпечення екологічних прав усіх громадян України на безпечне для життя і здоров`я довкілля, та не порушує, а забезпечує права та охоронювані законом інтереси осіб, що не є учасниками даного судового процесу, а саме: конституційні права усіх громадян України на добробут та безпечне для життя і здоров`я довкілля, які встановлені статтею 50 Конституції України та статтею 9 закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», яка відповідає вимогам пункту 10 частини 1 статті 150 ЦПКУ, а саме: «іншими заходами у випадках, передбачених законами, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України» та не потребує відшкодування збитків відповідачів, які можуть бути спричинені забезпеченням позову, у відповідності із частиною 1 статті 154 ЦПКУ, як таку чи такі, що ставлять під сумнів ділову репутацію авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_2 », створили перешкоди для реалізації у виробництво альтернативної сировини для автономного, безпечного, економічного та екологічного виробництва енергії, порушують інтереси держави в енергетичній, екологічній, економічній та оборонній сфері, порушують екологічні права громадян на безпечне для життя і здоров`я довкілля та щоденно (дані Держстату за 2007-2018 роки) наносять шкоду громадянам України, які лише на закупівлю імпортних енергоносії витрачають кошти у розмірі близько 56,94 млн. доларів СІЛА та за витрачені кошти щоденно вмирає 249 людей від онкологічних захворювань, пов`язаних із викидами шкідливих речовин при виробництві енергії

3. Створити експертний висновок Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України щодо доцільності покращення екологічного стану в Україні шляхом реалізації у виробництво альтернативних джерел енергії - « ІНФОРМАЦІЯ_1 ©» для автономного, безпечного, економічного та екологічного виробництва енергії за результатом звернення БЛ-10224213, у відповідності до ст. 19 Закону «Про звернення громадян», та подати, у встановленому порядку, на розгляд до Кабінету Міністрів України пропозицію ОСОБА_2 щодо реалізації в Україні програми: «« ІНФОРМАЦІЯ_1 » - енергетична незалежність, екологічна безпека, здоров`я і добробут Українського народу».

4. Зобов`язати Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), у межах його повноважень, забезпечити, на підставі статті 59 Конституції України та Закону України «Про безоплатну правову допомогу», правника для захисту моїх прав у суді по даній справі.

5. Зобов`язати Державне бюро розслідувань розслідувати, у межах його повноважень, законність дій державних органів влади та суб`єктів владних повноважень по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та фомадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

6. Зобов`язати Національну поліцію України розслідувати, у межах її повноважень, законність дій державних органів влади та суб`єктів владних повноважень по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв па суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов`язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

При розгляді заяви позивача, суд виходить з наступного.

Так, відповідно до ч.1 ст.150 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.

Згідно з ч.1 ст. 154. заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.

Відповідно до ч.1 ст. 152 КАС України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі і повинна містити, зокрема, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності; або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти.

Позивачем в позовній заяві зазначені учасниками справи: відповідач-1: Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; відповідач-2: Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Товстенко Олени Валентинівни; треті особи: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Державне бюро розслідувань, Національна поліція України, ОСОБА_2 , тоді, як в заяві про забезпечення позову склад учасників інший, зокрема: відповідач-2: ОСОБА_6 начальник управління-головний бухгалтер, бувший Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, відповідач-3: ОСОБА_7 головний спеціаліст відділу координації науково-технічної діяльності Департаменту відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Державного агенства з енергоефективності та енергозбереження України.

Вказане суперечить змісту та формі заяви про забезпечення позову встановленими п.2 ч.1 ст. 152 КАС України.

Відповідно до ч.4 ст. 152 КАС України до заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Згідно частини 10 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України. Правила цієї частини не застосовуються до заяв про забезпечення доказів або позову.

Судом встановлено, що заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 152 КАС України, а саме, до заяви не додано документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі за подання такої заяви.

Позивач у реквізитах заяви про забезпечення позову зазначає, що є пенсіонером, інвалідом 2 групи.

Пунктом 9 частини першої статті 5 Закону № 3674-VI встановлено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються, зокрема, особи з інвалідністю I та II груп.

Таким чином, підстави для висновку про наявність у позивача пільги щодо сплати судового збору за вказаною ознакою, у суду відсутні.

Разом з заявою про забезпечення позову ОСОБА_1 просить звільнити його від сплати судового збору за подання даної заяви так як розмір судового збору за подання позовної заяви та заяви про забезпечення позову перевищує 5 відсотків доходу за 2019 рік.

Крім того позивач заявляє клопотання про звільнення від сплати судового збору, із посиланням на:

- статтю 8 Конституції України, згідно із якою в Україні визнається і діє принцип верховенства права, Конституція України має найвищу юридичну силу, закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй, норми Конституції України є нормами прямої дії, звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується;

- частину другу статті 276 ЦК України, згідно із якою якщо дії, необхідні для негайного поновлення порушеного особистого немайнового права фізичної особи, не вчиняються, суд може постановити рішення щодо поновлення порушеного права, а також відшкодування моральної шкоди, завданої його порушенням.

Вирішуючи питання звільнення позивача від сплати судового збору за подання заяви про забезпечення позову у 2020 році, суд виходить із того, що до матеріалів заяви про забезпечення позову сформованого 14.08.2020 в системі «Електронний суд» позивачем додано:

- довідку про доходи № 5212 2622 4726 1036 складену Головним управлінням Пенсійного фонду України, згідно з якою ОСОБА_1 отримав пенсію за віком за період січень 2019 - лютий 2020 роки у розмірі 36 542,14 грн;

- довідку про доходи № 5271 4222 1424 1815 складену Головним управлінням Пенсійного фонду України, згідно з якою ОСОБА_1 отримав пенсію за віком за період лютий 2020 - липень 2020 роки у розмірі 16 824,16 грн;

- відомості з Державного реєстру фізичних осіб - платників податку від 24.07.2020 №1716, відповідно до яких в період з 01.10.2019 по 31.03.2020 позивач доходів не отримував.

Інші докази наявності або відсутності доходів не надані.

Відповідно до частини першої статті 8 Закону № 3674-VI, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

- розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

- позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

- предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Згідно із частиною другою статті 8 Закону № 3674-VI суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Загальною умовою для звільнення від сплати судового збору є те, що розмір судового збору перевищує 5% розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік 5% від суми доходів у розмірі 35 473,88 грн (липень 2019 - липень 2020) дорівнюють 1 773,69 грн.

Оскільки судовий збір за подання заяви про забезпечення позову складає 630,60 грн, розмір судового збору не перевищує 1 773,69 грн - 5% розміру річного доходу позивача за попередній календарний рік.

Також позивач обгрунтовує своє клопотання тим, що його потрібно звільнити від сплати судового збору на підставі верховенства права встановленого статтею 8 Контитуції України, та частини 2 статті 276 ЦК України.

Відповідно до частини 2 статті 276 ЦК України якщо дії, необхідні для негайного поновлення порушеного особистого немайнового права фізичної особи, не вчиняються, суд може постановити рішення щодо поновлення порушеного права, а також відшкодування моральної шкоди, завданої його порушенням.

При цьому частиною 1 статті 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Згідно з частиною 5 статті 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб`єктів публічно-правових відносин, або вимоги про витребування майна, вилученого на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше такі вимоги вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

З аналізу наведених норм суд приходить до висновку, що оскільки заявлено вимогу про відшкодування шкоди разом з визнанням протиправними та скасуванням індивідуальних актів, забов`язанням вчинити певні дії, тобто вимога про відшкодування шкоди з вимогами про вирішення публічно-правовогу спору (тобто під час судового розгляду буде встановлюватися питання щодо правомірності оскаржуваних індивідуальних актів), вони підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства з відповідною сплатою судового збору у тому числі за подання заяви про забезпечення адміністративного позову. При цьому у разі подання позовної заяви про відшкодування шкоди такі вимоги вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.

Суд враховує, що відповідно до рішення Європейського суду з прав людини від 19 червня 2001 року у справі “Креуз проти Польщі”, “право на суд” не є абсолютним, воно може обмежуватися державою різноманітними засобами, в тому числі і фінансовими. Вимога сплатити судовий збір не обмежує право заявників на доступ до правосуддя.

Зазначена правова позиція також збігається з висновками Європейського суду з прав людини у справі “Терем ЛТД, Чечеткін та Оліус проти України” від 18 жовтня 2005 року (заява № 70297/01) та Верховного Суду України, викладеними в його ухвалі від 28 вересня 2015 року у справі № 21-5496а15.

Частиною 7 ст.154 КАС України визначено, що суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 152 цього Кодексу, повертає її заявнику без розгляду, про що постановляє ухвалу.

Враховуючи, що заява ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст.152 КАС України, а саме: склад учасників зазначений в позовній заяві різниться зі складом учасників зазначених в заяві про забезпечення позову, також до заяви не додано документу, що підтверджує сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, за подання такої заяви, суд дійшов висновку, що дана заява підлягає поверненню її заявнику без розгляду.

Керуючись статтями 150-154, 246, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору за забезпечення позову - відмовити.

Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до відповідача-1: Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; Відповідача-2: Т.в.о. Голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Товстенко Олени Валентинівни; треті особи: Південно-Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м. Дніпро), Державне бюро розслідувань, Національна поліція України, ОСОБА_2 , про визнання протиправними та скасування індивідуальних актів чи окремих їх положень та зобов`язання винити певні дії щодо поновлення особистих немайнових прав авторів технології ОСОБА_3 « ІНФОРМАЦІЯ_2 » - повернути заявнику без розгляду.

Ухвала суду набирає законної сили відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України та в самостійному порядку відповідно до ст. 294 Кодексу адміністративного судочинства України не оскаржується.

Суддя І.В. Юхно