Постанова № 90967786, 14.08.2020, Тлумацький районний суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
14.08.2020
Номер справи
353/591/20
Номер документу
90967786
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 353/591/20

Провадження № 3/353/309/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 серпня 2020 рокум.Тлумач

Суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області Мотрук Л.І., за участю секретаря судового засідання Кулика А.В., прокурора Тлумацького відділу Тисменицької місцевої прокуратури Івано-Франківської області Богусевича І.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тлумач матеріали справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , з середньою освітою, одруженого, депутата Ісаківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, громадянина України, за ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -

в с т а н о в и в :

ОСОБА_1 , будучи депутатом Ісаківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області та суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме в строк до 01.04.2019 року, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, а фактично подав дану декларацію 07.07.2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також, ОСОБА_1 , будучи депутатом Ісаківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області та суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, у відповідності до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме в строк до 01.06.2020 року, не подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, а фактично подав дану декларацію 26.06.2020 року, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до рішення Ісаківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Ісаківської сільської ради та Ісаківського сільського голови» № 1-1/2015 від 05.11.2015 року, ОСОБА_1 визнано депутатом Ісаківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області.

Відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами відповідальності за корупційні правопорушення є депутати місцевої ради. ОСОБА_1 , будучи депутатом Ісаківської сільської ради, є суб`єктом відповідальності за корупційні правопорушення, зазначеним у підпункті «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно п. 2 ч. 1 роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 року № 3, щорічна декларація, яка подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Згідно роз`яснення Національного агентства з питань запобігання корупції щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 13.02.2020 № 1, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч.1 ст. 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступним за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік ( період з 01 січня по 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація. Законом України від 17.03.2020 №530-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19), внесено зміни до Закону України « Про запобігання корупції», згідно з якими у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення. Відповідно до частини 2-1 розділу ХІІІ Прикінцеві положення встановлено, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня 2020, суб`єкти декларування подають до 1 червня. Опрацюванням відомостей є Єдиного державного Реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік 07.07.2020 року, а за 2019 рік 26.06.2020 року.

Оскільки ОСОБА_1 являється депутатом Ісаківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області, то необхідною граничною датою подання ним вищевказаних декларацій було 31.03.2019 року та 31.05.2020 року відповідно.

Таким чином, ОСОБА_1 , порушивши вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», вчинив корупційне адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Постановою Тлумацького районного суду Івано-Франківської області від 14.08.2020 року матеріали справ про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП об`єднані в одне провадження.

Прокурор Богусевич І.М. вважає доведеним вчинення корупційного діяння депутатом Ісаківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області ОСОБА_1 . Просив визнати його винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, та застосувати до нього адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, а саме в розмірі 51 неоподаткованого мінімуму доходів громадян.

В судовому засіданні ОСОБА_1 роз`яснені права, передбачені ст.268 КУпАП. Повідомив, що жодних заяв та клопотань, поштою не направляв, до канцелярії суду не подавав, на адресу електронної пошти суду не надсилав.

При розгляді справи ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав, пояснив, що йому було відомо про те, що до 01.04.2019 року та 01.06.2020 року він мав подати декларації. Про те подав декларацію за 2018 рік 07.07.2020 року, а за 2019 рік 26.06.2020 року. Розкаявся у вчиненому та просив суворо його не карати.

Заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, доведена даними, що містяться в: протоколах про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією № 133 і № 134 від 16.07.2020 року, які складені старшим оперуповноваженим Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітаном поліції Михайлюком В.П., з заповненням всіх необхідних реквізитів, встановлених ст. 256 КУпАП, з яких вбачається, що ОСОБА_1 несвоєчасно без поважних причин 07.07.2020 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, тоді як граничний термін подачі був 31.03.2019 року, а за 2019 рік подав декларацію 26.06.2020 року, тоді як граничний термін подачі був 31.05.2020 року, в яких ОСОБА_1 у графі «Пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності» власноручно написав: «з протоколом згідний, вину визнаю»; рапортах старшого оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітана поліції Михайлюка В.П. від 15.07.2020 року, який доповів, що ним проводились заходи щодо збору фіксації фактів, що підтверджують вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 ; скріншотів інтернет сайту Національного агентства з питань запобігання корупції та копії декларації з Єдиного державного реєстру декларацій, з якої вбачається, що ОСОБА_1 подав електронну декларацію за 2018 рік - 07.07.2020 року, а за 2019 рік – 26.06.2020 року; рапортах старшого оперуповноваженого Управління стратегічних розслідувань в Івано-Франківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України капітана поліції Михайлюка В.П. від 15.07.2020 року, який доповів, що ним проводились заходи щодо збору фіксації фактів, що підтверджують вчинення правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП ОСОБА_1 ; копії рішення Ісаківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області першої сесії V демократичного скликання від 05.11.2015 року за № 1-1/2015 «Про підсумки виборів, визнання повноважень та реєстрацію депутатів Ісаківської сільської ради та Ісаківського сільського голови Тлумацького району Івано-Франківської області» зі списком депутатів, з якого вбачається, що ОСОБА_1 зазначений у списку депутатів Ісаківської сільської ради Тлумацького району Івано-Франківської області.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.

Згідно вимог ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 за вчинення нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, є визнання вини та щире каяття.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, не встановлено. Суд враховує також дані про особу винного, а саме те, що ОСОБА_1 позитивно характеризується за місцем проживання та негативно ставиться до вчиненого.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , заслухавши думку прокурора, та перевіривши матеріали справи, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, позитивну характеристику, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, вважаю, що відносно ОСОБА_1 слід застосувати у відповідності з вимогами ст. 36 КУпАП адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до ст. 40-1 КУпАП.

На підставі ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», керуючись ст. 36, 40-1, ч. 1 ст. 172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6, ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу:

- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок;

- за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - в розмірі 51 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, що становить 867 (вісімсот шістдесят сім) гривень 00 копійок;

На підставі ст. 36 КУпАП призначити ОСОБА_1 остаточне адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); номер рахунку (IBAN): UА908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 КУпАП, протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга подається до Івано-Франківського апеляційного суду через Тлумацький районний суд.

СуддяЛ. І. Мотрук