Постанова № 90945274, 12.08.2020, Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
12.08.2020
Номер справи
398/2631/20
Номер документу
90945274
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №: 398/2631/20

провадження №: 3/398/1175/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

"12" серпня 2020 р. Суддя Олександрійського міськрайонного суду Кіровоградської області Крімченко С.А., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , українки, знаходиться у декретній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за ч.1 ст.184 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

27.06.2020 року об 11год 45хв. за адресою: АДРЕСА_1 , де проживає ОСОБА_1 разом неповнолітніми дітьми, було встановлено, що остання належним чином не виконує батьківські обов`язки щодо догляду за своїми дітьми, а саме, не забезпечує дітей належними умовами проживання: в будинку брудно, на кухонному столі недопалки, посуд брудний, продуктів харчування обмаль, приготованої їжі немає.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 184 КУпАП.

Крім того, 10.08.2020 року о 10год. 25хв. за адресою: АДРЕСА_1 , де проживає ОСОБА_1 разом неповнолітніми дітьми, було встановлено, що остання належним чином не виконує батьківські обов`язки щодо догляду за своїми дітьми, а саме, не забезпечує дітей належними умовами проживання: в будинку брудно, продуктів харчування обмаль, приготованої їжі немає, посуд брудний, в будинку курять.

Своїми діями ОСОБА_1 вчинила правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 184 КУпАП.

ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що разом з нею в будинку проживають семеро її малолітніх і неповнолітніх дітей, наймолодшій дитині на даний час лише 11 місяців. Чоловіка в неї немає. При цьому, у неї є огород та домашнє господарство, якими їй доводиться займатись самостійно, оскільки старші діти їй фактично в цьому не допомагають. Вона просто не встигає на належному рівні виконувати всю домашню роботу, однак зобов`язується найближчим часом усунути всі виявлені порушення.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

За змістом ст. 245 КУпАП завданням провадження в справах про адмінправопорушення є: своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ст. 252 КУпАП орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному та об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю.

Зі змісту ст. 279 КУпАП вбачається, що справа про адміністративне правопорушення підлягає судовому розгляду в межах обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення. Тому вони, з урахуванням положень ст. 256 КУпАП мають бути викладені в протоколі конкретно, у спосіб, який унеможливлює їх неоднозначне тлумачення та відповідати диспозиції закону про адміністративну відповідальність за вказане правопорушення.

В диспозиції ч. 1 ст. 184 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.

Відповідно до вимог ст. 280 КпАП України при розгляді справи суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 51 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення є доказом в справі та встановлює наявність адміністративного правопорушення, винність особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Вина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи, зокрема:

- протоколом про адміністративне правопорушення від 27.06.2020 року серія АПР18 №159540;

- протоколом про адміністративне правопорушення від 10.08.2020 року серія АПР18 №159806, відповідно до якого ОСОБА_1 свою вину визнала повність, зобов`язалась в подальшому подібних випадків не допускати;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 27.06.2020 року, відповідно до яких остання підтвердила факт виявлення 27.06.2020 року інспектором ЮП Олександрійського РВП неналежних умов для проживання її шістьох неповнолітніх дітей, а саме: в будинку було брудно, продуктів харчування було обмаль, приготованої їжі взагалі не було, посуд брудний, на кухонному столі були недопалки;

- копією акту обстеження умов проживання від 10.08.2020 року, відповідно до якого на час здійснення перевірки в будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , та в якому проживає багатодітна родина ОСОБА_1 , встановлено, що в будинку брудно, багато мух, стійкий запах фарби в одній із кімнат, приготованої їжі немає, запас продуктів харчування відсутній(лише шматок хліба). Крім того, немає окремих ліжок для дітей, чистої постільної білизни, чистого одягу, письмового столу, а також дитячих іграшок та розмальовок. В будинку є телевізор, є ноутбук, який не працює, невеличка поличка для книг;

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 10.08.2020 року, відповідно до яких остання пояснила, що цього ж дня о 10год. 25хв. під час перевірки житлово-побутових умов проживання її та її дітей в будинку було брудно, було багато мух, відчувався стійкий запах фарби в одній із кімнат, приготованої їжі не було, запас продуктів харчування відсутній, немає окремих ліжок для дітей та чистої постільної білизни.

Дані докази є узгодженими між собою та не викликають сумніви в своїй достовірності.

Таким чином, суд дійшов висновку, що ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 184 КУпАП - ухилення від виконання передбачених законодавством обов`язків щодо забезпечення необхідних умов життя неповнолітніх дітей.

Згідно ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо.

Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.

Відповідно до ст. 23 КУпАП України, адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення.

Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу ОСОБА_1 , яка на даний час не працює, знаходиться у декретній відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, як свідчать довідка від 10.08.2020 року №590 та характеристика, видані виконавчим комітетом Бандурівської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області, ОСОБА_1 має на утриманні сімох неповнолітніх дітей: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_7 , ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_8 .

Згідно статті 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення справляється судовий збір у розмірі 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 420,40 грн.

Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, суддя, –

П О С Т А Н О В И В:

Об`єднати в одне провадження справи про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.184 КУпАП (справа №398/2630/20, провадження № 3/398/1174/20) та за ч.1 ст.184 КУпАП (справа №398/2631/20, провадження № 3/398/1175/20) з присвоєнням справі єдиного номера №398/2630/20 (провадження № 3/398/1174/20).

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 184 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді попередження.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , на користь держави судовий збір у сумі 420 грн. 40 коп.

Реквізити для сплати судового збору такі: № рахунку UA908999980313111256000026001 отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106;код за ЄДРПОУ: 37993783;банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: судовий збір на користь держави.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до Кропивницького апеляційного суду через Олександрійський міськрайонний суд Кіровоградської області.

Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом 3-х місяців.

Суддя Світлана Анатоліївна Крімченко