
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" серпня 2020 р. справа № 300/1170/20
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Суддя Остап`юк С.В.,
за участю секретаря Баточенко О.-А.А.,
представника позивача Степанюк Н.Л.,
представника відповідача Конопади С.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Геомакс-Ресурс" до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення за № 0001430505 від 03.03.2020, -
ВСТАНОВИВ:
02.06.2020 Товариство з обмеженою відповідальністю "Геомакс-Ресурс" (далі - позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області (далі - відповідач) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення за № 0001430505 від 03.03.2020.
05.06.2020 ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду відкрито провадження в даній адміністративній справі, ухвалено розгляд справи здійснювати за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче судове засідання.
01.07.2020 відповідач подав відзив на позовну заяву, інших заяв по суті справи сторонами суду не надано.
09.07.2020 за результатами підготовчого засідання закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач протиправно, в порушення положень Податкового кодексу України, всупереч фактичним обставинам, необґрунтовано за наслідками проведеної перевірки виніс оскаржуване податкова повідомлення-рішення за № 0001430505 від 03.03.2020. Вважає визначення грошових зобов`язань, вказаними податковим повідомленням-рішенням, безпідставними, помилковими, такими, що не відповідають фактичним обставинам справи, оскільки поданими первинними документами підтверджено реальність здійснення господарських операцій з контрагентами ТзОВ «Галтаун».
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала із вказаних у позовній заяві мотивів.
Представник відповідача в судовому засіданні не визнала заявлених позовних вимог, з мотивів, викладених у відзиві на позовну заяву.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази, суд робить висновок, що адміністративний позов є необґрунтованим та задоволенню не підлягає, виходячи з таких мотивів.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Геомакс-Ресурс" з 11.04.2013 перебуває на податковому обліку як платник податків, є платником податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, податку з доходів фізичних осіб, акцизного податку, єдиного соціального внеску, військового збору, надходження від викидів забруднюючих речовин.
В період з 27.01.2020 до 31.01.2020 Головним управлінням Державної податкової служби України в Івано-Франківській області здійснено документальну позапланову виїзну перевірку з питань правильності, визначення, достовірності, повноти нарахування та своєчасності сплати податку на додану вартість по взаємовідносинах з ТзОВ "Галтаун" за період з 01.10.2018 по 31.12.2018 та з ТзОВ "Гросарі Трейд" за період з 01.01.2019 по 30.11.2019.
За результатами вказаної перевірки складено акт за № 103/09-19-05-05/38555592 від 07.02.2020 (а. с. 16 - 54).
Перевіркою встановлено перерахування коштів ТзОВ "Галтаун, як попередня оплата за паливно-мастильні матеріали згідно договору поставки нафтопродуктів № ГАЛ-15/09/17-ГР від 15.09.2017. Відповідно наданих банківських виписок ПАТ "Перший Український міжнародний банк" з розрахункового рахунку № НОМЕР_1 ТзОВ "Геомакс-Ресурс" перераховано кошти на користь ТзОВ "Галтаун" з призначенням платежу "попередня оплата за паливно-мастильні матеріали згідно договору № ГАЛ-15/09/17-ГР від 15.09.2017 ", а саме: 30.10.2018 в сумі 1 000 000 гривень, в тому числі податок на додану вартість в розмірі 166 666, 70 гривень, 31.10.2018 в сумі 5 337 154 гривень, в тому числі податок на додану вартість в розмірі 889 525, 70 гривень, 02.11.2018 в сумі 2 117 611 гривень, в тому числі податок на додану вартість в розмірі 352 935, 20 гривень.
ТзОВ "Галтаун" на суми попередньої оплати виписано та зареєстровано в Єдиному державному реєстрі податкових накладних на ТзОВ "Геомакс-Ресурс" податкові накладні за № 685 від 30.10.2018, № 765 від 31.10.2018, № 40 від 02.11.2018, на загальну суму 8 454 765, в тому числі податок на додану вартість 1 408 128 гривень.
В бухгалтерському обліку вищенаведені операції відображено ТзОВ "Геомакс-Ресурс" наступними проведеннями: Дт 631 Кт 311 в сумі 8 454 765, 78 гривень, Дт 6442 Кт 6441 в сумі 1 409 128 гривень, Дт 641 Кт 6442 в сумі 1 409 128 гривень.
Станом на 01.10.2018 дебіторська заборгованість по рахунку 631 „Розрахунки з вітчизняними постачальниками" по взаєморозрахунках з ТОВ "Галтаун" становить 126 888 682, 56 гривень, дебетові обороти 8 454 765, 78 гривень, кредитові обороти 0 гривень, станом на 31.12.2018 дебіторська заборгованість в сумі 135 343 448, 34 гривень.
В ході проведення перевірки ТзОВ "Геомакс-ресурс" надано лист, отриманий від ТзОВ "Галтаун" від 03.06.2019 за №03/6-3, в якому зазначено, що 31.05.2019 зареєстровано ТзОВ "ГАЛ-СТОР", шляхом його виділу з ТзОВ "Галтаун". Зважаючи на вищенаведене, заборгованість по договору №ГАЛ-15/09/17-ГР від 15.09.2017 була передана ТзОВ "ГАЛ-СТОР" згідно Розподільчого балансу, складеного при виділенні ТзОВ "ГАЛ-СТОР".
Операції з контрагентом ТОВ "Галтаун" відображено в податковому обліку ТзОВ "Геомакс-Ресурс" (деклараціях по податку на додану вартість) наступним чином: податок на додану вартість в загальній сумі 1 409 128 гривень за вищезазначеними податковими накладними включено до податкового кредиту у жовтні 2018 року в сумі 1 056 193 гривень, в листопаді 2018 року в сумі 352 935 гривень. Податкові накладні зареєстровані в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Згідно автоматизованого співставлення податкових зобов`язань та податкового кредиту ТзОВ "Геомакс-Ресурс" з даним контрагентом за період, що перевірявся, розбіжностей не встановлено.
ТзОВ "Галтаун" з квітня 2019 року податкові зобов`язання, згідно поданих декларацій з податку на додану вартість задекларовано в сумі 0 гривень.
Згідно даних з реєстру речових прав щодо наявності нерухомого майна встановлено відсутність власного та орендованого майна за ТзОВ "Галтаун".
ТзОВ "Галтаун" зареєстроване платником акцизного податку з реалізації пального 18.08.2017, номер запису в Реєстрі (унікальний ідентифікатор) 6239.
Також, перевіркою проведеною ГУ ДФС в Львівській області (акт від 22.07.2019 № 1084/14.1/41202280) не встановлено придбання ТзОВ „Галтаун" у період з 09.02.2017 до 31.12.2018 паливо-мастильних матеріалів (бензин А-92, бензин А-95, дизельне паливо, паливо дизельне ДП-Л-Євро5-ВО, дизельне паливо ДП-3-Євро5-ВО, газ вуглеводневий зріджений), які в подальшому використані в господарській діяльності товариства.
Крім того, згідно єдиного реєстру судових рішень ТзОВ "Галтаун" проходить учасником по кримінальному провадженню, внесеному до ЄРДР за № 12017000000001373 від 05.10.2017, за ознаками злочину, передбаченого частиною 2 статті 205 Кримінального кодексу України та за ознаками злочину, передбаченого частино 3 статті 209 Кримінального кодексу України.
Перевіркою, згідно наданих первинних бухгалтерських документів та даних бухгалтерського обліку (оборотно-сальдова відомість по рахунку 631 "Розрахунки з вітчизняними постачальниками"), акта звірки з контрагентом ТзОВ "Галтаун" в періоді з 01.10.2018 до 31.12.2018 не здійснено постачання ТзОВ "Галтаун" паливно-мастильних матеріалів згідно договору № ГАЛ-15/09/17-ГР від 15.09.2017 на користь ТзОВ "Геомакс-Ресурс" в рахунок перерахованих останнім коштів у якості попередньої оплати за паливно-мастильні матеріали (ПММ).
ТзОВ "Галтаун" не здійснено постачання ПММ на ТзОВ "Геомакс-Ресурс" і в наступних податкових періодах, про що ТзОВ "Геомакс-Ресурс" зазначало у відповідях на запити контролюючого органу.
Крім того, згідно баз даних ДПС України зокрема, єдиного реєстру акцизних накладних встановлено, що остання акцизна накладна на поставку паливно-мастильних матеріалів в кількості 173050 кг зареєстрована продавцем ТзОВ "Галтаун" на покупця ТзОВ "Геомакс - Ресурс" датою складання 12.08.2018 №10008, реєстраційний номер 9176361036. В подальшому та на час завершення перевірки ТзОВ "Галтаун" не здійснював поставки паливно-мастильних матеріалів покупцям, в тому числі ТОВ "Геомакс-Ресурс" та відповідно не реєстрував акцизні накладні в єдиному реєстрі акцизних накладних.
Згідно автоматизованих інформаційних систем ДПС України ТзОВ «Галтаун» заявку на отримання ліцензії на оптову торгівлю пальним не подавало.
Також, відповідно до даних Єдиного державного реєстр суб`єктів господарювання, які отримали ліцензії на право виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним встановлено, відсутність придбання ТзОВ «Галтаун» ліцензії на право оптової торгівля пальним та зберігання пального, що свідчить про відсутність в подальшому здійснення господарських операцій з оптової торгівлі пальним.
Висновками проведеної перевірки встановлено порушення позивачем: пунктів 198.1, 198.2, 198.3, 198.6 статті 198, пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на додану вартість в загальній сумі 1 409 128 гривень, в тому числі за жовтень 2018 року на 1 056 193 гривень, за листопад 2018 року на 352 935 гривень.
Такі висновки ґрунтуються на тому, що позивач перерахування грошових коштів здійснював на підставі платіжних доручень з недостовірним зазначенням даних в його реквізитах (призначення платежу за паливно-мастильні матеріали згідно договору № ГАЛ- 15/09/17-ГР від 15.09.2017, які фактично не отримано від ТзОВ «Галтаун» та/або отримання яких у майбутньому виходячи з наведених вище об`єктивних обставин є нереальним) та відсутня можливість достовірно ідентифікувати реальне призначення платежу по вказаній операції.
Перерахування ТзОВ «Геомакс -Ресурс» коштів не у зв`язку з реальним придбанням паливно-мастильних матеріалів від ТзОВ «Галтаун» доводить відсутність підстав для формування в обліку ТзОВ «Геомакс -Ресурс» показників з вієм ного значення податку на додану вартість згідно з виписаними та зареєстрованими в Єдиному державному реєстрі податкових накладних ТзОВ «Галтаун» податковими накладними від 30.10.2018 № 685 на суму податку на додану вартість в розмірі 166 667 гривень, від 31.10.2018 № 765 на суму податку на додану вартість в розмірі 889 526 гривень, від 02.11.2018 № 40 на суму податку на додану вартість в розмірі 352 935 гривень.
Доказами відсутності реальності господарських операцій є: відсутність в ТзОВ «Галтаун» необхідної кількості трудових ресурсів для проведення господарських операцій з реалізації ТМЦ; відсутність в ТзОВ «Галтаун» основних засобів, будь - якого рухомого та нерухомого майна, згідно даних 20-ОПП - відомості про об`єкти оподаткування відсутні; відсутність ліцензії на право оптової торгівля пальним та зберігання пального; наявність кримінального провадження № 12017000000001373 від 05.10.2017 згідно якого ТОВ «Галтаун» задіяно в схемах проведення безтоварних операцій; відсутність достатньої кількості придбання ТзОВ «Галтаун» паливно-мастильних матеріалів (бензин А-92, бензин А-95, дизельне паливо, паливо дизельне ДП-Л-Євро5-ВО, дизельне паливо ДП-3-Євро5-ВО, газ вуглеводневий зріджений), для подальшого їх постачання покупцям.
За наслідками розгляду акту перевірки за № 103/09-19-05-05/38555592 від 07.02.2020, Головне управління державної фіскальної служби в Івано-Франківській області винесло податкове повідомлення-рішення за № 0001430505 від 03.03.2020 про збільшення суми грошового зобов`язання за платежем податок на додану вартість за основним платежем в розмірі 1 409 128 гривень та за штрафними (фінансовими) санкціями в розмірі 704 564 гривень (а. с . 11).
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів регулює Податковий кодекс України, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов`язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу (підпункт 14.1.181 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України).
Пунктом 198.1 статті 198 Податкового кодексу України встановлено, що до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з: придбання або виготовлення товарів та послуг; придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів (у тому числі у зв`язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу; ввезення товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Відповідно до пункту 198.2 статті 198 даного Кодексу датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.
Для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати податку за податковими зобов`язаннями згідно з пунктом 187.8 статті 187 цього Кодексу, а для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України - дата складення платником податкової накладної за такими операціями, за умови реєстрації такої податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Датою збільшення податкового кредиту орендаря (лізингоотримувача) для операцій фінансової оренди (лізингу) є дата фактичного отримання об`єкта фінансового лізингу таким орендарем.
Датою віднесення сум до податкового кредиту замовника з договорів (контрактів), визначених довгостроковими відповідно до пункту 187.9 статті 187 цього Кодексу, є дата фактичного отримання замовником результатів робіт (оформлених актами виконаних робіт) за такими договорами (контрактами).
Для товарів/послуг, постачання (придбання) яких контролюється приладами обліку, факт постачання (придбання) таких товарів/послуг засвідчується даними обліку.
Згідно з пункту 198.3 даної статті Кодексу податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається із сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з: придбанням або виготовленням товарів та наданням послуг; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи); ввезенням товарів та/або необоротних активів на митну територію України.
Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах провадження господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Відповідно до пункту 198.6 статті 198 цього ж Кодексу не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями (тимчасовими, додатковими та іншими видами митних декларацій, за якими сплачуються суми податку до бюджету при ввезенні товарів на митну територію України), іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.
Згідно пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, кваліфікованого електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.
Первинні документи, які є підставою для визнання витрат, повинні відповідати вимогам Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".
Статтею 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" визначено, що первинним документом є документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Відповідно до статті 3 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" метою ведення бухгалтерського обліку і складання фінансової звітності є надання користувачам для прийняття рішень повної, правдивої та неупередженої інформації про фінансове становище, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства. Бухгалтерський облік є обов`язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку (частина друга цієї статті).
Згідно положень частини першої статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій.
Таким чином, підставою для виникнення у платника права на податковий кредит з податку на додану вартість є факт реального здійснення операцій з придбання товарно-матеріальних цінностей з метою їх використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку, а також оформлення відповідних операцій належним чином складеними первинними документами, які містять достовірні відомості про їх обсяг та зміст.
Наслідки в податковому обліку створюють лише реально вчинені господарські операції, тобто такі, що пов`язані із рухом активів, зміною зобов`язань та власного капіталу платника податків та відповідають змісту укладених договорів.
Таким чином, в даному випадку дослідженню підлягає реальність вчинення господарської операції, відповідність вчиненої господарської операції господарській меті, а також реальність усіх даних, наведених у документах, що надають право на формування податкового кредиту.
Суд погоджується твердженням представника відповідача, що надані позивачем документи не можна вважати такими, що підтверджують здійснення господарської операції, виходячи з чого показники податкового обліку підприємства по даним відносинам не підтверджені у встановленому порядку. Позивачем, у свою чергу, не наведено переконливих доводів, що ґрунтуються на об`єктивній інформації та підтверджують факти господарської діяльності, яка здійснюється з розумних економічних причин (ділової мети) та наміру одержати економічний ефект.
Крім цього, про відсутність факту здійснення господарської операції може свідчити, зокрема те, що результати, відображені у даних податкового обліку будь-кого з учасників господарської операції, фактично не настали внаслідок відсутності відповідних дій будь-кого з учасників такої операції (відображення отримання послуг без їх фактичного надання або в разі їх надання іншою особою, ніж та, що вказана у даних податкового обліку чи первинних документах; імітація купівлі товару в особи, яка ніколи його не продавала тощо).
Як встановлено приписами податкового законодавства, підставами для віднесення до складу сум витрат, понесених на придбання товарів (робіт, послуг), є сукупність таких умов, як реальне (фактичне) придбання товарів (робіт, послуг), використання придбаних товарів (робіт, послуг) у власній господарській діяльності, а також документальне підтвердження понесених витрат.
Для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені у разі фактичного здійснення господарської операції, якщо вона спричинила реальні зміни майнового стану платника податків. Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.
Суд звертає увагу, що платнику необхідно застосовувати розумну обережність при укладенні договорів з постачальниками. Адже за звичаями ділового обороту при здійсненні такого вибору суб`єктами господарювання оцінюються не лише умови угоди та їх комерційна привабливість, але і ділова репутація, платоспроможність контрагента, ризики невиконання зобов`язань та надання гарантій їх виконання, наявність у контрагента необхідних ресурсів (виробничих потужностей, технологічного обладнання, кваліфікованого персоналу) та відповідного досвіду.
Як наслідок, формування позивачем показників податкової звітності податку на додану вартість та бухгалтерського обліку на підставі первинних документів з операції купівлі в ТзОВ «Галтаун» паливно-мастильних матеріалів за відсутності факту реального (фактичного) придбання товару, відсутність використання придбаного товару у власній господарській діяльності, тобто без фактичного здійснення господарської операції, є таким, що не може створювати наслідків в податковому обліку податку на додану вартість позивача.
За таких обставин, висновок відповідача про порушення позивачем пунктів 198.1, 198.2, 198.3, 198.6 статті 198, пункту 201.1 статті 201 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на додану вартість в загальній сумі 1 409 128 гривень, в тому числі за жовтень 2018 року на 1 056 193 гривень, за листопад 2018 року на 352 935 гривень, є обґрунтованим, а нарахування зобов`язань податковим повідомленням-рішенням за № 0001430505 від 03.03.2020, є правомірним.
Враховуючи вищевикладене, в даних правовідносинах відсутні правові та фактичні підстави для задоволення позовних вимог, і як наслідок, в задоволенні позову слід відмовити.
Судові витирати, які підлягають розподілу відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Геомакс-Ресурс" (індекс 76019, вулиця Галицька, будинок 67, офіс 504, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 38555592) до Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області (індекс 76018, вулиця Незалежності, будинок 20, місто Івано-Франківськ, код ЄДРПОУ 43142559) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення за № 0001430505 від 03.03.2020, відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку. Відповідно до статтей 255, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Остап`юк С.В.