
Червоноармійський районний суд Житомирської області
Справа № 292/1116/20
Номер провадження 3/292/1198/20 П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 серпня 2020 року
Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Лотуга В.Ф., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Управління патрульної поліції в Житомирській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
проживаючого по
АДРЕСА_1 , громадянина України, не працюючого,
за ч.2 ст.130 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №290963 від 02.08.2020 вбачається, що 02 серпня 2020 року о 01 годині 20 хвилин, на 179 км автодороги Київ-Чоп, ОСОБА_1 , керував т/з ЗАЗ 110206, н/з НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп"яніння, а саме: запах алкоголю з порожнини рота, поведінка, що не відповідає обстановці, тремтіння рук. Від проходження огляду на стан алкогольного сп"яніння у встановленому законом порядку водій відмовився у присутності двох свідків, чим порушив вимоги п.2.5 ПДР України.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до наступного висновку.
Згідно вимог ч.1 ст.245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.278 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи вирішує наступні питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; чи витребувано необхідні додаткові матеріали; чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката. Згідно ч.1 ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це.
В порушення вищевказаних вимог протокол про адмінправопорушення не підписаний особою, яка притягується до адмінвідповідальності, а в разі його відмови від підписання - відсутній відповідний запис про це.
Також, в протоколі про адміністративне правопорушення не повністю вказана адреса місця проживання свідка ОСОБА_2 , що унеможливить у разі необхідності його виклик до суду для допиту в якості свідка.
Крім того, з протоколу не вбачається чи отримував ОСОБА_1 його копію, як того вимагає ст.254 КУпАП - протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
У протоколі відсутні відомості про те, чи роз"яснювались ОСОБА_1 права та обов"язки, передбачені ст.63 Конституції України, ст. 268 КУпАП.
Також у протоколі вказано, що до нього додається рапорт, пояснення свідків, розписка, відео з нагрудного відеореєстратора АМ-00022, тоді як крім них також додана копія постанови Червоноармійського районного суду від 22.05.2020, яка не читається.
З урахуванням роз`яснення п 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті із змінами" про те, що за умов складення протоколів про адміністративне правопорушення без додержання вимог ст. 256 КУпАП правильною є практика судів про повернення протоколу відповідному правоохоронному органу для належного оформлення, приходжу до висновку, що наведені вище недоліки при складанні протоколу про адміністративне правопорушення є істотними і не можуть бути усунуті в суді, тому вважаю необхідним повернути матеріали про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 на доопрацювання до Управління патрульної поліції в Житомирській області Департаменту патрульної поліції.
При доопрацюванні матеріалів справи про адміністративне правопорушення необхідно усунути вищенаведені недоліки з дотриманням вимог п.7 Розділу II Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, із врахуванням ст.38 КУпАП щодо строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст.245, 256, 268, 276, 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя- П О С Т А Н О В И В :
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст.130 КУпАП повернути Управлінню патрульної поліції в Житомирській області Департаменту патрульної поліції для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.Ф.Лотуга