
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відкриття спрощеного позовного провадження
в адміністративній справі
11 серпня 2020 року м. Київ №320/6724/20
Суддя Київського окружного адміністративного суду Басай О.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Київській області та Національної поліції України про визнання протиправними і скасування наказів, поновлення на посаді, стягнення заробітку за час вимушеного прогулу,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (місце проживання АДРЕСА_1 ) з позовом до Головного управління Національної поліції в Київській області (місцезнаходження м. Київ, Шевченківський район, вул. Володимирська, буд. 15) та Національної поліції України (місцезнаходження, м. Київ, Печерський район, вул. Богомольця, буд. 10), в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати п. 3 наказу Головного управління Національної поліції в Київській області від 25.05.2020 №853 "Про призначення службового розслідування", яким ОСОБА_1 відсторонено від виконання службових обов`язків (посади) начальника Кагарлицького відділення поліції Обухівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області;
- визнати протиправним та скасувати п. 11 наказу Головного управління Національної поліції в Київській області від 27.05.2020 №334 "Про притягнення до дисциплінарної відповідальності окремих працівників ГУНП в Київській області", яким ОСОБА_1 притягнено до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення з посади;
- визнати протиправним та скасувати п. 2 наказу Національної поліції України від 16.06.2020 №827 "Про застосування дисциплінарних стягнень до поліцейських ГУНП в Київській області та вжиття додаткових заходів щодо профілактики порушень поліцейськими службової дисципліни", яким ОСОБА_1 притягнено до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення з поліції;
- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління Національної поліції в Київській області від 25.06.2020 №180 о/с "По особовому складу" про звільнення зі служби в поліції, майора поліції ОСОБА_1 , начальника Кагарлицького відділення поліції Обухівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, за п. 6 (у зв`язку з реалізацією дисциплінарного стягнення у вигляді звільнення зі служби, накладеного відповідно до Дисциплінарного статуту) статті 77 Закону "Про Національну поліцію";
- визнати протиправним та скасувати наказ ГУНП в Київській області від 03.07.2020 №426, яким ОСОБА_1 притягнено до дисциплінарної відповідальності;
- поновити ОСОБА_1 на службі в поліції на посаді начальника Кагарлицького відділення поліції Обухівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області;
- стягнути з Головного управління Національної поліції у Київській області на користь ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу з 26.06.2020 по день прийняття судового рішення з розрахунку 874,48 грн. за кожен робочий день вимушеного прогулу.
У позовній заяві позивач зазначив клопотання про поновлення строку звернення до суду. Клопотання мотивоване тим, що позивач ознайомився: 25.06.2020 з наказом НПУ №827 від 16.06.2020; 02.07.2020 з наказом ГУНП в Київській області №334 від 27.05.2020 та з наказом ГУНП в Київській області №180 о/с від 25.06.2020; 23.07.2020 з наказом ГУНП в Київській області №426 від 03.07.2020. Однак, позивач в період часу з 27.05.2020 по 14.07.2020 перебував на лікарняному, що підтверджується копіями медичних довідок (виписками, листами непрацездатності). З огляду на зазначене, позивач просить визнати причини пропуску строку поважними та поновити строк на оскарження.
Вирішуючи питання поважності причин пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду, суд враховує наступне.
За змістом частин першої та п`ятої статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
При цьому, згідно з пунктом 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України, під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 47, 79, 80, 114, 122, 162, 163, 164, 165, 169, 177, 193, 261, 295, 304, 309, 329, 338, 342, 363 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до адміністративного суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, розгляду адміністративної справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину (в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" №540-IX від 30 березня 2020 року).
Відповідно до "Прикінцевих та перехідних положень" Закону України від 18.06.2020 №731-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)", процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 4 розділу X "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України, пункту 3 розділу XII "Прикінцеві положення" Цивільного процесуального кодексу України, пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" №540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Закон України від 18.06.2020 №731-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" набрав чинності 17.07.2020, таким чином процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" №540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються 06.08.2020.
З позовною заявою позивач звернувся до суду 06.08.2020. З огляду на те, що процесуальні строки, у тому числі строки звернення до адміністративного суду, були продовжені на строк дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), позивач звернувся до суду з позовною заявою у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, а тому, зазначене клопотання позивача задоволенню не підлягає.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161 та 172 Кодексу адміністративного судочинства України, і подана з дотриманням правил підсудності особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України, немає.
Згідно з пунктом 1 частини шостої статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.
Відповідно до положень статей 12, 257, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Положеннями частини третьої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що адміністративному суду надано право збирати докази з власної ініціативи.
Частиною третьою статті 80 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
З огляду на наявні матеріали справи, для об`єктивного, повного і всебічного розгляду справи, суд дійшов висновку про необхідність витребування доказів від відповідачів.
Визнавши подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі, керуючись статтями 12, 80, 171, 243, 248, 256, 257, 259-263, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
Відкрити провадження в адміністративній справі. Справа буде розглядатися за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи.
Призначити судове засідання на 08 вересня 2020 року о 14 год. Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 1-й під`їзд, 6-й поверх).
Викликати для участі у судовому засіданні учасників справи (їх представників).
Запропонувати відповідачам протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії даної ухвали подати суду відзив на позовну заяву. При цьому, роз`яснити відповідачам, що в силу приписів частин третьої, четвертої та шостої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, копія відзиву та доданих до нього документів повинна бути надіслана (надана) іншим учасникам справи одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду. До відзиву мають бути додані: 1) докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; 2) документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачами відзиву у встановлений судом строк без поважних причин справа буде вирішена за наявними матеріалами.
Попередити відповідачів, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України, неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Позивач протягом трьох днів з дня отримання відзиву на позовну заяву має право подати до суду відповідь на відзив.
Заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів можуть бути подані відповідачами до суду протягом трьох днів з дня отримання відповіді на відзив.
При цьому, роз`яснити учасникам справи, що згідно з статтями 163, 164 Кодексу адміністративного судочинства України, до відповіді на відзив та заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив застосовуються правила, встановлені частинами другою-четвертою статті 162 цього ж Кодексу.
Витребувати докази за власною ініціативою від відповідачів:
- належним чином засвідчені копії наказів, які позивач просить скасувати;
- письмове пояснення з приводу фактичних обставин та юридичних підстав, покладених в основу зазначених наказів, а також належним чином засвідчені копії усіх документів, що стали підставою для їх прийняття.
Витребувані документи надати суду у строк протягом п`яти днів з дня вручення відповідачам ухвали про відкриття провадження у справі.
Попередити відповідачів, що у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені статтями 147, 149 Кодексу адміністративного судочинства України.
Роз`яснити учасникам справи, що згідно із частиною дев`ятою статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України, копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними.
Роз`яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Басай О.В.