
Справа № 545/1731/20
Провадження № 3/545/539/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"12" серпня 2020 р. суддя Полтавського районного суду Полтавської області Шелудяков Л.В., при секретарі Плескач І.Ю.,з участю прокурора Наконечного П.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, працюючої вихователем Микільського НРЦ, депутата Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області сьомого скликання, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , раніше до адміністративної та кримінальної відповідальності не притягувалась, інші дані суду не відомі,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 будучи депутатом Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія ЗаконуУкраїни «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 1 ст. 45 вказаного Закону, безвідповідально поставилася до виконання своїх обов`язків як суб`єкт декларування та з часом, усвідомивши протиправність свої безвідповідальності, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого терміну декларування ( до 01 червня 2020 року), а саме об 11 год. 51 хв. 01 липня 2020 року подала на офіційний веб0сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 210 9 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала та погодилась з обставинами вчинення правопорушення, викладеними у протоколі про адміністративне правопорушення.
Прокурор Наконечний П.В. обставини, викладені у протоколі про скоєння адміністративного правопорушення, підтримав, зазначивши про наявність в діях ОСОБА_1 ознак діянь, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Суд, заслухавши учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи та надаючи оцінку зібраним у справі доказам, дійшов такого висновку.
Рішенням першої сесії сьомого скликання Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 15 травня 2018 року «Про початок повноважень депутатів Терешківської сільської ради» обрано депутатом Терешківської сільської ради сьомого скликання ОСОБА_1 .
Відповідно до п.п. «б», п. 1, ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупціє.
Суб`єкти декларування особи, зазначені у підпункті «б» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП, суб`єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Отже, ОСОБА_1 є депутатом місцевої ради, на яку поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, у тому числі обмеження та зобов`язання, передбачені Законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно пункту 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти; ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширення короновірусної хвороби (Covid-19), декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 01 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 01 червня.
Згідно листа Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області від 07 липня 2020 року № 1595 ОСОБА_1 20 березня 2020 року під особистий підпис отримала пам`ятку про необхідність своєчасного подання декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Таким чином, ОСОБА_1 достовірно знала вимоги антикорупційного законодавства та інших нормативно-правових актів, в тому числі щодо фінансового контролю, а також усвідомлювала про можливу кримінальну чи адміністративну відповідальність за неподання або несвоєчасне подання що річної декларації за 2019 рік.
Однак, згідно відомостей Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, щорічна декларація за 2019 рік ОСОБА_1 зареєстрована в реєстрі лише об 11 год. 51 хв. 01 липня 2020 року (яка перебуває у відкритому публічному доступі на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції), тобто несвоєчасно.
Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується доказами, що містяться в матеріалах справи, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією № 226 від 14 липня 2020 року, повідомленням сільського голови про корупцію від 22 червня 2020 року, рішенням від 15 травня 2018 року першої сесії сьомого скликання Терешківської сільської ради Полтавського району Полтавської області, розпорядженням сільського голови №11 від 26 січня 2016 року, роздруківкою з офіційного сайту НАЗК, письмовими поясненнями ОСОБА_1 .
Поважних причин для несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік не встановлено.
Таким чином, приходжу до висновку про наявність в діях ОСОБА_1 ознак адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Обставиною, що пом`якшує відповідальність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, є визнання вини, щире розкаяння.
Обставин, що обтяжують відповідальність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, не встановлено.
Накладаючи адміністративне стягнення, слід врахувати обставини вчинення даного адміністративного правопорушення, особу порушника, її матеріальний стан, відсутність обтяжуючих та наявність пом`якшуючих обставин, а отже до ОСОБА_1 підлягає застосуванню адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції статті.
Крім того, відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності необхідно стягнути судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.
Керуючись статтями 33, 172-6 ч.1, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп. в дохід держави: отримувач коштів ГУК у м.Києві (м.Київ) 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова суду в справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, до Полтавського апеляційного суду через Полтавський районний суд Полтавської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Полтавського районного суду
Полтавської області Л.В.Шелудяков