Постанова № 9091255, 09.02.2010, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.02.2010
Номер справи
2а-3665/09/0670
Номер документу
9091255
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

справа № 2а-3665/09/0670

категорія 2.11.1

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2010 р.                                                                                 м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Кузьменко Л.В.,

при секретарі - Шиндарівській В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Дочірнього підприємства "Премдор-Україна" <Текст >

до Бердичівської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління державного казначейства України у Житомирській області

про <Текст >,-

встановив:

В позові до суду позивач просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення Бердичівської ОДПІ від 05.06.2008р. за №0000932301/0 та стягнути з Державного бюджету України на користь позивача заборгованість з бюджетного відшкодування податку на додану вартість згідно декларації за березень 2008 року в сумі 178541 грн. та за червень 2008 року в сумі 135301 грн.

На обгрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідачем проведено позапланові виїзні перевірки ДП "Премдор-Україна" з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника податку за період з 01.02.2008р. по 31.03.2008р., про що складено акт від 26.05.2008 р. за №1323/23-01/32721155 та за період з 01.04.2008р. по 30.06.2008р., про що складено акт від 15.08.2008р. за №2406/23-01/32721155. За актом перевірки від 26.05.2008 року відповідач безпідставно зменшив заявлену позивачем до відшкодування з бюджету суму податку на додану вартість на рахунок платника у банку за березень 2008 року на 178541 грн., про що видав податкове повідомлення - рішення №00009323301/0 від 05.06.2008 року. З акту перевірки слідує, що позивачем порушено п.п.7.7.1 п.7.7., п.п.7.7.2 п.7.7, п.п.7.7.4 ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість", а саме завищено заявлену до бюджетного відшкодування суму ПДВ на рахунок платника у банку за березень 2008 року на 178541 грн., при цьому в акті перевірки зазначено, що позивач не подав заяву про повернення повної суми бюджетного відшкодування за березень 2008 року разом із декларацією з ПДВ за березень 2008 року. таке твердження податкового органу позивач вважає безпідставним, оскільки заяву про відшкодування ПДВ за березень 2008 року подавав до податкового органу про що свідчить штамп Бердичівської ОДПІ про її прийняття на копії заяви. Інших порушень податкового законодавства при визначенні підстав для бюджетного відшкодування ПДВ за березень 2008 року податковим органом не встановлено.

На обгрунтування позову позивач також зазначає, що своєчасно подав до Бердичівської ОДПІ декларацію з ПДВ за червень 2008 року, загальна сума податкових зобов"язань звітного періоду становила 260542 грн., розмір податкового кредиту за цей період становив 394224 грн. Залишок від"ємного значення попереднього податкового періоду за вирахуванням суми податку, яка підлягає сплаті до бюджету за підсумками звітного періоду становила 2437322 грн. В декларації за червень 2008 року зазначив суму ПДВ, що підлягає до бюджетного відшкодування - 456259 грн. Вказана сума була зменшена за результатами виїзної позапланової перевірки (акт перевірки від 15.08.2008 р. №2406/23-01/32721155) на 320958 грн., що позивач не оскаржує. Підтверджена відповідачем за результатами перевірки сума бюджетного відшкодування з ПДВ за червень 2008 року становить 135301 грн. Таким чином бюджетному відшкодуванню ПДВ підлягає: за березень 2008 року - 178541 грн., за червень 22008 року - 135301 грн. У визначені законом строки вказані суми бюджетного відшкодування на розрахунковий рахунок позивача не перераховані та складають суму бюджетної заборгованості, тому позивач просить в примусовому порядку стягнути з Державного бюджету України вказані суми на його рахунок.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Представник Бердичівської ОДПІ позов не визнав, подав письмові заперечення, з яких слідує, що позивачем у лютому 2008 року задекларовано позитивне значення з ПДВ у сумі 124677 грн. У березні 2008 року сума ПДВ розрахована відповідно до п.п.7.7.1 п.7.7. ст.7 Закону України "Про податок на додану вартість" має позитивне значення 7588 грн. Тому підприємством не дотримано вимог Закону щодо отримання бюджетного відшкодування з ПДВ за березень 2008 року. Крім того підприємством не було подано заву до податкового органу про повернення суми бюджетного відшкодування. Що стосується відшкодування ПДВ за червень 2008 року, то представник відповідача в судовому засіданні пояснив, що відповідно до Наказу ДПА України №350 від 18.08.2005 року у визначений Законом строк висновок про відшкодування з бюджету 135301 грн. податку на додану вартість за червень 2008 року направлено до Бердичівського УДК. Проте висновок УДК було повернуто без виконання з посиланням на спільний Наказ ДПА України, МФУ та УДК від 03.08.2004 року №451\501\132 та лист ДПА України від 17.12.2005 року №1444\5\15-2216.

Представник Головного управління державного казначейства України у Житомирській області позов не визнав, надав письмові заперечення, в яких зазначив, що висновок Бердичівської ОДПІ про повернення вказаної в позові суми бюджетного відшкодування ДП "Премдор-Україна" за березень 2008 року до Головного управління державного казначейства України у Житомирській області не надходив, тому підстав для відшкодування не було. Щодо відшкодування ПДВ за червень 2008 року, пояснив, що висновок Бердичівської ОДПІ про відшкодування позивачу ПДВ в сумі 135301 грн. за березень 2008 року було повернуто, оскільки відповідно до спільного Наказу ДПА України, МФУ та УДК від 03.08.2004 року №451\501\132 та листа ДПА України від 17.12.2005 року №1444\5\15-2216 з метою запобігання випадків неправомірного відшкодування податку на додану вартість виконанню підлягають лише ті висновки, в яких сума відшкодування повністю співпадає із сумою, визначеною в реєстрах по кожному підприємству. Оскільки реєстру на вказану суму бюджетного відшкодування Бердичівським УДК не було отримано, відшкодування було неможливим, тому висновок було повернуто до Бердичівської ОДПІ.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши письмові докази в справі, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню частково з таких підстав.

Судом встановлено, що ДПІ в м.Житомирі 26.05.2008 року проведено виїзну позапланову перевірку ДП "Премдор-Україна" з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість на рахунок платника податку у банку за період з 01.02.2008 року по 31.03.2008 року, про що складено акт за №1323/23-01/32721155. Відповідно до п.п.3.1.3 п.3 акту перевірки за даними декларації платника податків за лютий 2008 року різниця між сумою податкового зобов"язання і податкового кредиту з ПДВ має позитивне значення та складає 124677 грн. За даними перевірки різниця між сумою податкового зобов"язання та податкового кредиту з ПДВ має позитивне значення та складає 125247 грн.

Перевіркою показників податкової декларації з ПДВ за березень 2008 року встановлено позитивне значення різниці між сумою податкового зобов"язання та податкового кредиту, складає 7588 грн. (п.п.3.2. п.3 акту).

Відповідно до п.п.7.7.1. п.7.7. ст.7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного податкового періоду та сумою податкового кредиту такого звітного податкового періоду. При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені законом для відповідного податкового періоду.

Відповідно до п.п.7.7.2 п.7.7.ст.7 вказаного Закону, якщо у наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з підпунктом 7.7.1 цього пункту, має від'ємне значення, то бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх податкових періодах постачальникам таких товарів (послуг).

Оскільки підприємством у податковій декларації за лютий 2008 року задекларовано позитивне значення різниці між сумою податкового зобов"язання та податкового кредиту, в наступному податковому періоді - березень 2008 року сума, розрахована відповідно до п.п.7.7.1 п.п.7.7. ст.7 Закону №168, має позитивне значення, тому вимоги Закону щодо отримання відшкодування з ПДВ за березень 2008 року підприємством не дотримано, а дії працівників податкового органу при проведенні перевірки та складанні акту перевірки від 26.05.2008 р. за №1323/23-01/32721155 є правомірними, тому в цій частині позовних вимог ДП"Премдор-Україна" належить відмовити.

Вимоги позивача щодо стягнення з Державного бюджету України заборгованості з бюджетного відшкодування податку на додану вартість згідно декларації за червень 2008 року в сумі 135301 грн. суд вважає обгрунтованими і такими, що підлягають задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що позивачем у встановлені Законом строки подано до Бердичівської ОДПІ податкову декларацію з ПДВ за червень 2008 року, в якій вказав суму ПДВ , що підлягає відшкодуванню за червень 2008 року - 456259 грн. За результатами позапланової виїзної перевірки з питань достовірності нарахування суми бюджетного відшкодування ПДВ на рахунок платника у банку за період з 01.04.2008 року по 30.06.2008 року на 320958 грн., що не оскаржується позивачем. Підтверджена відповідачем сума бюджетного відшкодування з ПДВ за червень 2008 року становить 135301 грн.

Відповідно до п.п.7.7.5. п.7.7 ст.7 Закону протягом 30 днів, наступних за днем отримання податкової декларації, податковий орган проводить документальну невиїзну перевірку (камеральну) заявлених у ній даних. За наявності достатніх підстав вважати, що розрахунок суми бюджетного відшкодування було зроблено з порушенням норм податкового законодавства, податковий орган має право протягом такого ж строку провести позапланову виїзну перевірку (документальну) платника для визначення достовірності нарахування такого бюджетного відшкодування.

Податковий орган зобов'язаний у п'ятиденний термін після закінчення перевірки надати органу державного казначейства висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Згідно із п.п.7.7.6. п.7.7.ст.7 Закону на підставі отриманого висновку відповідного податкового органу орган державного казначейства надає платнику податку зазначену у ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунку на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку податкового органу.

Як встановлено судом висновок Бердичівської ОДПІ про відшкодування позивачу ПДВ в сумі 135301 грн. за березень 2008 року податковим органом до УДК направлявся і Бердичівським управлінням Державного казначейства України був повернутий, з посиланням на Наказ ДПА України, МФУ та УДК від 03.08.2004 року №451\501\132 та лист ДПА України від 17.12.2005 року №1444\5\15-2216, відповідно до яких з метою запобігання випадків неправомірного відшкодування податку на додану вартість виконанню підлягають лише ті висновки, в яких сума відшкодування повністю співпадає із сумою, визначеною в реєстрах по кожному підприємству. Оскільки реєстру на вказану суму бюджетного відшкодування Бердичівським УДК не було отримано, відшкодування було неможливим, тому висновок було повернуто до Бердичівської ОДПІ.

Відповідачем - Бердичівською ОДПІ не надано суду доказів з приводу правомірності невключення позивача до реєстру підприємств, відносно яких підлягають до відшкодування суми з ПДВ. Посилання відповідача в запереченнях на те, що з ДПА України не надійшов погоджений реєстр на відшкодування ПДВ по "Премдор-Україна", суд до уваги не приймає, оскільки відповідач не навів будь-яких доказів на обгрунтування своїх заперечень в цій частині, як то передбачено ст.71 КАС України.

З огляду на викладені обставини права позивача є порушеними.

Керуючись Законом України "Про податок на додану вартість" від 03.04.1997 року №168/97-ВР, ст.ст.86, 158-163, 254 КАС України, суд -

постановив:

          Позов задовольнити частково.

Стягнути з державного бюджету України на користь Дочірнього підприємства "Премдор-Україна" заборгованість з бюджетного відшкодування податку на додану вартість відповідно до декларації за червень 2008 року в сумі 135301 грн.

В решті позовних вимог відмовити за безпідставністю.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня виготовлення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя:                                                                                Л.В. Кузьменко

Повний текст постанови виготовлено: 15 лютого 2010 р.

присуджено до стягнення <сума >грн.

матеріальну шкоду <сума >грн.

моральну шкоду <сума >грн.