
Справа № 266/3533/20
Провадження№ 3/266/1480/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 серпня 2020 року м. Маріуполь
Приморський районний суд м. Маріуполя Донецької області в складі головуючого судді Федотової В.М., за участю секретаря судових засідань Шишхановій К.Р., прокурора – Оліниченко С.М. , за участю особи, що притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Маріуполя Донецької області справу про адміністративне правопорушення відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки
м. Маріуполя Донецької області, громадянки України, не працюючої, яка
зареєстрована та мешкає за адресою:
АДРЕСА_1
у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
13.07.2020 року до Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області з Донецького управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 1202005960-16 від 10.07.2020 року з додатками відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Як вбачається з протоколу №1202005960-16 від 10.07.2020 року про адміністративне правопорушення, що відповідно до наказу ГУНП в Донецькій області № 1 о/с дск ОСОБА_1 з 07.11.2015 року прийнято на службу до Національної поліції України, призначено на посаду старшого оперуповноваженого в ОВС кримінальної поліції ГУНП в Донецькій області та присвоєно спеціальне звання майор поліції.
27.12.2016 року наказом ГУНП в Донецькій області № 63 о/с дек ОСОБА_1 призначено на посаду старшого оперуповноваженого 6-го відділу (з оперативного обслуговування південного регіону області) управління оперативно-технічних заходів ГУНП в Донецькій області.
Відповідно до ст. 61 Закону України «Про Національну поліцію» на поліцейських поширюються обмеження, визначені Законом України «Про запобігання корупції», цим та іншими законами України.
ОСОБА_1 будучи поліцейським, відповідно до п.п. «з» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб`єктом декларування та суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією.
20.06.2018 року згідно наказу ГУНП в Донецькій області № 84 о/с дек від 18.06.2018 року, майора поліції ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 77 Закону України «Про Національну поліцію» (за власним бажанням).
Частиною 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, які припинили діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов`язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК до 1 квітня.
Таким чином, після звільнення зі служби в поліції 20.06.2018 року та припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави, у ОСОБА_1 виник, передбачений нормативно-правовими актами України, обов`язок своєчасно подати в наступному, після припинення такої діяльності, році декларацію суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік, шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК у період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня 2019 року.
У відповідності з даними реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування ОСОБА_1 зареєструвалась в Реєстрі 04.03.2017 року, але протягом визначеного Законом строку з 1 січня до 1 квітня 2019 року до свого персонального кабінету не заходила та жодних дій спрямованих на виконання свого обов`язку з подання декларації суб`єкта декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, не вчиняла.
Незважаючи на наявність попереднього досвіду подання двох декларацій, обізнаність у відповідних нормативних актах, за відсутності поважних причини, які б мали вплинути на своєчасність подання декларації, ОСОБА_1 , усвідомлюючи протиправний характер своєї бездіяльності, передбачаючи її наслідки та свідомо допускаючи їх настання, в строк з 00 год. 00 хв. 01 січня 2019 року до 00 год. 00 хв. 01 квітня 2019 року, визначений ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», не подала декларацію особи, яка припинила діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.
Дії останньої кваліфікуються, як адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала, просила строго не карати за вчинене.
Прокурор під час слухання справи, підтримав протокол про адміністративне правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП стосовно ОСОБА_1 .
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, підтверджується зібраними та дослідженими судом доказами: протоколом №1202005960-16 від 10.07.2020 року про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст.172-6 КУпАП, яким встановлено факт вчинення порушення ОСОБА_1 вимог Закону України «Про запобігання корупції», відповідно вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, роздрукованою з офіційного сайту Національного агентства з питань запобігання корупції відомістю про час подання декларації, письмовими поясненнями та іншими матеріалами справи в їх сукупності.
На підставі викладеного ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, суд вважає пом`якшуючою відповідальність обставиною, відсутність обтяжуючих обставин, тому суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо неї у виді штрафу в мінімальному розмірі.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ч.1 ст.172-6, ст.33,36,283,284 КУпАП, суд
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винною у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 850,00 гривень (вісімсот п?ятдесят), який необхідно перерахувати на розрахунковий рахунок № UA798999980313050106000005055, банк отримувача казначейство України (ел.адм.податків), код класифікації доходів бюджету 21081100, ЄДРПОУ 37989721, отримувач коштів Маріуполь.УК/Приморський район.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), розрахунковий рахунок № UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) у розмірі 420 грн. 40 коп.
Постанова може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців із дня її винесення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення до Донецького апеляційного суду через Приморський районний суд м. Маріуполя.
Суддя: Федотова В. М.