Постанова № 90893643, 10.08.2020, Лиманський міський суд Донецької області (до 25.04.2025 - Краснолиманський міський суд Донецької області)

Дата ухвалення
10.08.2020
Номер справи
236/1687/20
Номер документу
90893643
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

м. Лиман Справа № 236/1687/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

10 серпня 2020 року суддя Краснолиманського міського суду Донецької області, Сердюк Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Лиманського ВП Слов`янського ВП ГУ НП в Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Красний Лиман Донецької області, громадянина України, який не працює, має інвалідність 3 грп. загальне захворювання, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1

за ч. 1 ст.130 КУпАП, -

В С Т А Н О В И Л А:

19 травня 2020 року до Краснолиманського міського суду Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР18№061303 від 15.05.2020, ОСОБА_1 15.05.2020 о 23 годині 10 хвилин в с.Ярова Лиманського району Донецької області по вул.Донецькій, біля будинку №45, керував транспортним засобом-автомобілем ВАЗ 2121"Ніва", державний номерний знак- НОМЕР_1 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів), від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився у присутності свідків, таким чином, порушив вимогипункту 2.5 Правил дорожнього руху, затв.постановою КабінетуМіністрів Українивід 10.10.2001року №1306- водій повинен на вимогу працівника міліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.

Тобто ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Адміністративним правопорушенням згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП визнається керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, шляхом розміщення оголошення на офіційному сайті Краснолиманського міського суду Донецької області, повторно надав до суду заяву в якій просив відкласти розгляд справи для участі у судовому засіданні зі своїм адвокатом.

При розгляді матеріалів справи про адміністративне правопорушення було враховано таке.

Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення згідно зі ст. 245 КУпАП є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Орган (посадова особа) згідно зі ст. 252 КУпАП оцінює докази за своїми внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Ст. 280 КУпАП встановлено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні.

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1. ст. 6 Конвенції про захист прав людини ї основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду, кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, зміст яких має на меті не допустити судовий процес у безладний рух.

За змістом рішення Конституційного Суду України від 13 грудня 2011 року №17-рп/2011у справі 1-9/2011 вжиття заходів для прискорення процедури розгляду справ є обов`язком не тільки держави, а й осіб, які беруть участь у справі.

Також суд, вважає за необхідне зазначити, що у зв"язку з набранням чинності 1 липня 2020 року Законом України № 2617-VIII, відповідальність за керування транспортними засобами в стані алкольного, наркотичного чи іншого сп"яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а також за передачу керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп"яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, або за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку медичного освідування на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп"яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, а так само вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працвником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного освідування з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп"яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого освідування, була закріплена у ст.286-1 Кримінального кодексу України "Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп"яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції", а ст.130 КУпАП було змінено.

Однак, Законом України № 720-ІХ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" внесено зміни до Закону № 2617-VIII, відповідно до яких вилучені положення, які змінювали статтю 130 КУпАП та включали до КК України статтю 286-1.

Отже, з 01 липня 2020 року застосування ст.130 КУпАП підлягає в редакції, що діяла до набрання чинності Законом № 2617-VIIІ, а ст.286-1 КК України виключена.

Справа неодноразово призначалась до судового розгляду на 03.06.2020, 13.07.2020, 27.07.2020, 10.08.2020, але жодного разу ОСОБА_1 до судового засідання не з`явився.

02.06.2020 від правопорушника ОСОБА_1 до суду надійшла заява про відкладення судового розгляду в зв`язку з перебуванням за межами території міста та можливістю скористатися правовою допомогою (а.с.13).

13.07.2020 від правопорушника ОСОБА_1 до суду надійшла заява про відкладення судового розгляду в зв`язку з перебуванням на лікарняному (а.с.21-22).

07.08.2020 від правопорушника ОСОБА_1 до суду надійшла заява про відкладення судового розгляду в зв`язку з перебуванням на лікарняному та розгляд справи з адвокатом.

Правопорушника ОСОБА_1 було належним чином повідомлено, що розгляд справи, щодо притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.130 ч.1 КУпАП, відбудеться в приміщенні Краснолиманського міського суду Донецької області, 10.08.2020 о 08 год.30 хв., шляхом розмішення оголошення на офіційному сайті Краснолиманського міського суду Донецької області.

10.08.2020 ОСОБА_1 до суду не з`явився, з червня місяця 2020 року правопорушник просить відкласти розгляд справи та надати час для скористання правовою допомогою, але жодного разу для участі в судовому засіданні ні його адвокат, ні сам правопорушник не з`явилися, що свідчить про небажання оспорювати викладені в протоколі обставини скоєння правопорушення та можливість ухилення від покарання.

Вина ОСОБА_1 у скоєнні адміністративного правопорушення, підтверджується протоколом серії ДПР18№061303 від 15.05.2020, складеним працівником поліції, поясненнями свідків подій- ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , викладених на окремих аркушах, відеозаписом з диску, долученого до матеріалів справи про адміністративне правопорушення.

Враховуючи обставини і характер вчиненого правопорушення, якє є грубим, ступінь вини і дані про особу правопорушника, вважаю за необхідне та достатнє застосувати до порушника адміністративне стягнення, в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП, у виді штрафу, оскільки саме такий вид стягнення, враховуючи вищевикладені обставини, буде достатньою мірою відповідальності для виховання особи, що вчинила дані адміністративні правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також в повній мірі забезпечить запобігання вчинення нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, та повністю відповідатиме меті його застосування.

Відповідно до довідки наданій Лиманським ВП Слов`янського ВП ГУ НП в Донецькій області, ОСОБА_1 посвідчення водія не має (а.с.2).

Також відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника стягується судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що в грошовому вираженні становить 420,40 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ч.1 ст. 130, ст.ст. 221, 283, 284, 294 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір», суддя,-

П О С Т А Н О В И Л А:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що в грошовому вигляді становить 10200,00 (десять тисяч двісті грн. 00 коп.) гривень (Отримувач коштів:Донецьке ГУК/Дон.обл./21081300; Код отримувача (код за ЄДРПОУ):37967785; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UA198999980313090149000005001; Код класифікації доходів бюджету: 21081300).

Встановити ОСОБА_1 строк для добровільної сплати визначеної суми штрафу 15 днів з дня вручення йому копії цієї постанови.

У разі не сплати штрафу в добровільному порядку, штраф підлягає стягненню в примусовому порядку в сумі 20400,00 (двадцять тисяч чотириста грн. 00 коп.) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави (Отримувач коштів:УК м. Лиман/отг м. Лиман/22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ):37894853; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача:UA758999980313111206000005564; Код класифікації доходів бюджету: 22030101) судовий збір у розмірі 420,40 (чотириста двадцять грн. 40 коп.) гривень.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, до Донецького апеляційного суду через Краснолиманський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її ухвалення.

Постанова судді набирає законної сили після спливу строку, встановленого законом для її апеляційного оскарження, якщо апеляційну скаргу не було подано; у разі подання апеляційної скарги постанова судді набирає законної сили після перегляду справи апеляційним судом.

Суддя -