
221/3908/20
3/221/2157/2020
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 серпня 2020 року м.Волноваха
Суддя Волноваського районного суду, Донецької області Писанець Н.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Волноваського відділу поліції ГУНП в Донецькій області відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, не працюючого, проживає по АДРЕСА_1 , зареєстрований по АДРЕСА_2 , паспорт № НОМЕР_1 виданий 21.03.2019 р. органом 1470, РНОКПП НОМЕР_2 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності по ч.1 ст. 191 КУпАП ,
В С Т А Н О В И В:
12.06.2020 року о 08.10 год. під час перевірки за місцем проживання власника мисливської гладкоствольної зброї ОСОБА_1 , який має дозвіл за № 1750 на ТОЗ 16к, 2 ств, №, було встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 зберігав зброю поза межами сейфу, чим порушив правила зберігання зброї, п.12.12 Наказу МВС України № 622 від 21.08.1998 р. та скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.191 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд справи без його участі, в якій вказав, що вину визнає, просив не стягувати з нього судовий збір, оскільки він є учасником бойових дій, на підтвердження надав копію посвідчення.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що ОСОБА_1 винуватий у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.191 ч.1 КУпАП з таких підстав.
Згідно ст.245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови,а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган /посадова особа/ встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставин, що мають значення для правильного вирішення справи.
Зі змісту наведеної правової норми слідує, що вказані дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показанням технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За вимогами п.12.12 Інструкції про порядок виготовлення, придбання, зберігання, обліку, перевезення та використання вогнепальної, пневматичної, холодної і охолощеної зброї, пристроїв вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, та патронів до них, а також боєприпасів до зброї, основних частин зброї та вибухових матеріалів, затвердженої наказом МВС України від 21.08.1998 № 622, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 7 жовтня 1998 р.за № 637/3077, зброя, бойові припаси до неї, основні частини зброї, пристрої та патрони до них, що належать громадянам, мають зберігатися в металевих ящиках, сейфах, спеціально виготовлених для зберігання зброї, за місцем їх постійного проживання або в місцях тимчасового перебування власників (дачних будинках тощо.
Згідно ч.1 статті 191 КУпАП, адміністративній відповідальності підлягають особи за порушення правил зберігання, носіння або перевезення нагородної, вогнепальної мисливської чи холодної зброї, а також пневматичної зброї калібру понад 4,5 міліметра і швидкістю польоту кулі понад 100 метрів за секунду і бойових припасів громадянами, які мають відповідний документ дозвільного характеру, виданий уповноваженим державним органом на зберігання зазначеної зброї.
Вина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення у відношенні нього, в якому у відповідності до положень ч.1 ст.256 КУпАП розкрито суть адміністративного правопорушення, його письмовими поясненнями, в яких він вказав, що визнає вину, копією дозволу на право зберігання та носіння мисливської зброї, протоколом вилучення вогнепальної зброї та боєприпасів від 12.06.2020р, що долучені до протоколу про адміністративне правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.191 КУпАП, оскільки він порушив Правила зберігання мисливської зброї.
При призначенні адміністративного стягнення правопорушнику враховую обставини справи та особу ОСОБА_1 , визнання ним вини, тому вважаю можливим застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді мінімальної суми штрафу, передбаченого санкцією ч.1 ст.191 КУпАП статті, за якою його притягнуто до адміністративної відповідальності, а саме, в розмірі 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» з особи, яку притягнуто до адмінвідповідальності, підлягає стягненню судовий збір в сумі 420,40 грн.
Стосовно заявленого ОСОБА_1 клопотання не стягувати з нього, як учасника бойових дій, судового збору, слід зазничити, що статею 5 Закону України "Про судовий збір" встановлено пільги для окремих категорій громадян, в тому числі для учасників бойових дій, до яких відноситься ОСОБА_1 . Однак, такі пільги встановлені для учасників бойових дій у справах, пов`язаних з порушенням їхніх прав. У даному випадку справа стосується притягнення ОСОБА_1 до адмінвідповідальності за порушення ним законодавства, що не пов`язано з порушенням його прав, тому його клопотання не стягувати судовий збір не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст.40-1, 191, 221, 283, 284 КУпАП,
постановив:
ОСОБА_1 визнати винуватим у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 191 КУпАП та призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 119 (сто дев`ятнадцять) грн. 00 коп. в дохід держави на рахунок отримувача: UА 808999980313020106000005179, отримувач коштів: Волноваське УК/Волноваський район - 21081100, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37980308, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) без вилучення зброї.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 420 ( чотириста двадцять) грн. 40 коп. до спеціального фонду Державного Бюджету України на рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/ м.Київ /22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Роз`яснити, що згідно статті 307 КУпАП штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу в установлений законом строк постанова про адміністративне стягнення згідно із статтею 308 КУпАП буде надіслана для примусового виконання до відділу Державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцем знаходження його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду Донецької області через Волноваський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення, та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців, до 07.11.2020 року.
Суддя Н.В.Писанець