
Справа № 455/737/20
Провадження № 3/455/577/2020
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 серпня 2020 року м.Старий Самбір
Суддя Старосамбірського районного суду Львівської області Пошивак Ю.П, в присутності помічника судді Поручника Р.В., за участю прокурора Самбірської місцевої прокуратури Львівської області Старосельської Т.С., та з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Управління стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України,
про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , завідувача Державного комунального підприємства «Центральна районна аптека №171» м.Старий Самбір, одруженого, з повною вищою освітою, зі слів - до адміністративної відповідальності не притягався, -
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП),
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , будучи завідувачем державного комунального підприємства «Центральна районна аптека №171» м.Старий Самбір, відповідно до п.п. «а» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 1726 КУпАП, являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», в порушенні вимог ч.1 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, а саме 02.07.2019 року о 17:09 годині подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, додатково пояснив, що посадовими особами Львівської обласної ради його не було повідомлено про необхідність подачі декларації та про строк такої подачі. Також Управлінням стратегічних розслідувань у Львівській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України йому не доведено, відповідно до чинного законодавства, необхідність подачі такої декларації. На підтвердження своєї позиції посилався на статут Державного комунального підприємства «Центральна районна аптека №171» м.Ст.Самбора (в редакції 2005 року).
Заслухавши пояснення ОСОБА_1 думку прокурора прокуратури, щодо наявності в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступного висновку.
Згідно із статтею 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Відповідно до ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до п. 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції» нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.
Відповідно до п.п. 3 п.1 Розділу 3 «Положення про Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України», затвердженого Наказом Національної поліції України №1077 від 23.10.2019 року, Реалізація повноважень Національної поліції України в частині боротьби з організованою злочинністю, злочинністю в органах державної влади та місцевого самоврядування, протидії корупції, захисту прав і свобод людини і громадянина та об`єктів права власності від протиправних посягань, а саме протидія корупції серед посадових осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», вжиття заходів з метою виявлення корупційних правопорушень і правопорушень, пов`язаних з корупцією, та їх припинення відповідно до законодавства України.
Згідно з п.2 розділу 4 цього ж Положення Департамент стратегічних розслідувань має права, передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України, Кодексом України про адміністративні правопорушення, законами України «Про Національну поліцію», «Про оперативно-розшукову діяльність», «Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю», «Про запобігання корупції» та іншими актами законодавства України.
Таким чином, суддею встановлено те, що протокол про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, складено уповноваженим суб`єктом.
Згідно ч.1 ст.172-6 КУпАП адміністративна відповідальність настає у випадку несвоєчасного поданнябез поважних причиндекларації особи,уповноваженої навиконання функційдержави абомісцевого самоврядування.
Посилання ОСОБА_1 на Статут Державного комунального підприємства «Центральна районна аптека №171» м.Ст.Самбора в редакції 2005 року суддею до уваги не беруться так як в матеріалах справи міститься належним чином засвідчена копія Статуту (нова редакція) комунального підприємства Львівської обласної ради «Центральна районна аптека №171» м.Старий Самбір від 13.07.2007 року, який є чинним на час розгляду справи у суді.
Відповідно до контракту з завідувачем державного комунального підприємства «Центральна районна аптека №171» м.Старий Самбір укладеного між Управлінням майном спільної власності Львівської обласної ради в особі начальника управління ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , а також додатковою угодою від 14.11.2018 року №09-Д між в.о. начальника Управлінням майном спільної власності Львівської обласної ради та завідувачем державного комунального підприємства «Центральна районна аптека №171» м.Старий Самбір вбачається, що ОСОБА_1 призначено на посаду завідувача державного комунального підприємства «Центральна районна аптека №171» м.Старий Самбір, яка, відноситься до посад осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до абз.9 підп.1 п.2 листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 22.05.2017 року № 223- 943/0/4-17 «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, повязані з корупцією», під поважними причинами несвоєчасного подання декларації слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв`язку з хворобою, перебуванням особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.
З матеріалів справи не вбачається несвоєчасне подання декларації з причин, що не залежали від волі ОСОБА_1 .. Покликання ОСОБА_1 на недоведеність йому посадовими особами Львівської обласної ради обов`язку подачі декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розцінюю, як спосіб захисту правопорушника та намагання уникнути відповідальності за вчинене правопорушення. Такі покликання до уваги не беру, оскільки такі спростовуються дослідженими доказами по справі.
Винність ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення доведена протоколами №303 від 10.06.2020 року, статутом (нова редакція) комунального підприємства Львівської обласної ради «Центральна районна аптека №171» м.Старий Самбір, наказами начальника Управління майном спільної власності Львівської обласної ради від 29.11.2011 року №51-п та від 16.11.2015 року №30-п, контрактом з завідувачем державного комунального підприємства «Центральна районна аптека №171» м.Старий Самбір та додатковою угодою від 14.11.2018 року №09-Д, інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій, декларацією ОСОБА_1 за 2018 рік.
Обставин, що пом`якшують відповідальність, не знаходжу.
Обставин, що обтяжують відповідальність, не знаходжу.
Таким чином, вважаю,що ОСОБА_1 допустив порушення,а саме:несвоєчасно подавдекларацію особи,уповноваженої навиконання функційдержави,чим вчинивадміністративне правопорушення,передбачене ч.1ст.172-6 КУпАП.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, майновий стан, враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, вважаю, що з метою виховання правопорушника та запобігання вчинення ним нових правопорушень, необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді штрафу.
У відповідності до ст.40-1 КУпАП слід стягнути з особи, на яку накладено адміністративне стягнення, судовий збір в дохід держави в сумі 420 гривень 40 копійок.
Керуючись ст.ст. 36, 40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та обрати йому стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 копійок у дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 в користь Державної судової адміністрації України, місце знаходження: м.Київ, вул. Липська, будинок №18/5, поштовий індекс 01601, отримувач коштів: ГУК м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; кодкласифікації доходів бюджету: 22030106, судовий збір в сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Львівського апеляційного суду через Старосамбірський районний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова підлягає пред`явленню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення. В разі оскарження постанови перебіг строку давності зупиняється до розгляду скарги.
Суддя Пошивак Ю.П.