
Справа №621/1812/20
Пр. 3/621/299/20
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 серпня 2020 року м. Зміїв
Суддя Зміївського районного суду Харківської області Вельможна І.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління державного агентства рибного господарства у Харківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Красноперекопськ Красноперекопського району, є громадянином України, не працює, зареєстрований та проживає АДРЕСА_1 , відомості про притягнення до адміністративної відповідальності відсутні,
за частиною 4 статті 85 Кодексу України про адміністративні правопорушення
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №002278 від 17.05.2019, ОСОБА_1 17.05.2019 о 14-10 на озері «Лиман» поблизу Зміївської ТЕС в смт Слобожанське, Зміївського району Харківської області разом з ОСОБА_2 , здійснював лов риби забороненими знаряддями лову - рибальськими сітками в кількості в період нересту риби. Сітки є власністю ОСОБА_2 . Виловили: лин - 37 шт., окунь - 31 шт., красноперка -.8 шт., карась сріблястий - 40 шт., рак – 2 шт., загальною вагою -10 кг. Чим порушив п. 3.15 «Правил любительського і спортивного рибальства», відповідальність за що передбачена ч.4 ст.85 КУпАП.
Згідно п. 2 ч. 1 ст.278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення, зокрема, є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом.
Згідно ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Відповідно до ст. 251 КУАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Докази мають велике значення для правильного вирішення справи, оскільки саме на основі доказів ґрунтується повне, всебічне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи. При розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна ця особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Для використання доказу при розгляді справи необхідно, щоб він був відносним і допустимим.
Відповідно до ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення. У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, як через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінально провадження.
Всупереч вказаним вимогам, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано копію постанови про закриття кримінального провадження, внесеного до ЄРДР № 12019220300000434 від 12.05.2020, відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 249 КК України.
Відповідно до ст. 278 КУпАП, при виявленні недоліків в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному всупереч вимогам ст. 256 КУпАП, або в інших матеріалах, що перешкоджають або унеможливлюють об`єктивний розгляд справи, особа, що провадить підготовку до розгляду справи, повертає матеріали справи відповідному правоохоронному органу, що порушив провадження в адміністративній справі на дооформлення.
Вищезазначене позбавляє суддю можливості прийняти рішення по суті інкримінованого правопорушення, враховуючи положення ст. 38 КУпАП, тому адміністративний матеріал необхідно повернути для належного оформлення, оскільки наявність зазначених вище недоліків перешкоджає всебічному, повному та обєктивному зясуванню усіх обставин справи, у відповідності до ст. ст. 245,280 КУпАП.
Керуючись ст.ст.246,278,280 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 85 КУпАП, повернути для належного оформлення до Управління Державного агентства рибного господарства у Харківській області.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: