
УХВАЛА
про передачу справи за підсудністю
10 серпня 2020 року Справа № 580/2979/20
м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Тимошенко В.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Уманського районного відділу Управління державної міграційної служби України в Черкаській області про визнання протиправним та скасування рішення,
встановив:
03.08.2020 до Черкаського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Уманського районного відділу Управління державної міграційної служби України в Черкаській області, в якій просить визнати протиправним та скасувати рішення Уманського районного відділу Управління державної міграційної служби України в Черкаській області від 15.03.2015 щодо примусового повернення за межі України позивача та зобов`язати його покинути територію України до 12.04.2015.
Вирішуючи питання про відкриття провадження, суд виходить з такого.
Пунктом 3 частини 1 статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи адміністративні справи, пов`язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з?ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно частини 5 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу.
Позивач в позовній заяві просить визнати протиправним та скасувати рішення Уманського районного відділу Управління державної міграційної служби України в Черкаській області від 15.03.2015 щодо примусового повернення за межі України позивача та зобов`язати його покинути територію України до 12.04.2015.
Таким чином, предметна підсудність даного спору виключає можливість його вирішення окружним адміністративним судом, оскільки розгляд такої категорії справ відноситься до предметної підсудності місцевого загального суду як адміністративного.
Приписами Кодексу адміністративного судочинства України не врегульовано наслідки подання до окружного адміністративного суду позовної заяви, яка відноситься до предметної підсудності місцевого загального суду як адміністративного.
При цьому, згідно частини 6 статті 7 Кодексу адміністративного судочинства України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
З огляду на зазначене суд застосовує пункт 2 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно якого суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду якщо при відкритті провадження у справі встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно частини 1 статті 25 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб?єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про передачу справи до суду за місцем місцезнаходженням відповідача, а саме: до Уманського міськрайонного суду Черкаської області.
Керуючись статтями 20, 29, 243, 248, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Адміністративну справу №580/2979/20 за позовом ОСОБА_1 до Уманського районного відділу Управління державної міграційної служби України в Черкаській області про визнання протиправним та скасування рішення передати до Уманського міськрайонного суду Черкаської області.
Матеріали адміністративної справи №580/2979/20 направити до Уманського міськрайонного суду Черкаської області після закінчення строку на оскарження даної ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, однак може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Суддя В.П. Тимошенко