Рішення № 90859748, 10.08.2020, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.08.2020
Номер справи
240/12283/19
Номер документу
90859748
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 серпня 2020 року м. Житомир справа № 240/12283/19

категорія 111030000

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

судді Попової О. Г.,

розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Новогородецький кар`єр" до Головного управління ДПС у Житомирській області про визнання протиправним та скасування наказу,

встановив:

В грудні 2019 року до Житомирського окружного адміністративного суду звернулося Товариство з обмеженою відповідальністю "Новогородецький кар`єр" з адміністративним позовом до Головного управління ДПС у Житомирській області в якому просило:

- визнати протиправними та скасувати наказ «Про проведення документальної планової перевірки ТОВ «Новогородецький кар`єр» від 04.12.2019 року №615 ГУ ДПС у Житомирській області;

- стягнути на користь ТОВ «Новогородецький кар`єр» судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень Головного управління ДПС у Житомирській у розмірі 1 921,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог вказує, що 28.10.2019 року ГУ ДПС у Житомирській області на виконання плану-графіку проведення документальних планових перевірок на 2018 рік та у зв`язку з прийняттям Верховним судом України постанови від 11.03.2019 року по справі № 806/1195/18, в період з 28 жовтня 2019 року по 15 листопада 2019 року проведено документальну планову виїзну перевірку ТОВ «Новогородецький кар`єр» з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період діяльності з 01.01.2014. по 30.09.2017. За наслідками перевірки складений акт перевірки від 22.11.2019 року №104/06-30-05-01/32694400.

Відповідно повідомлення від 04.12.2019р. №73/06-30-05-07, копію наказу від 04.12.2019р. №615 наказу та плану-графіку проведення документальних планових перевірок на 2019 рік, наказано провести документальну планову виїзну перевірку ТОВ «Новогородецький кар`єр» з 16.12.2019р. тривалістю 10 робочих днів. Перевірку провести за період діяльності з 01.10.2017р. по 30.09.2019р. з метою контролю за дотриманням вимог податкового, валютного, іншого законодавства та законодавства по ЄСВ. З офіційного веб-сайту ДФС України Товариство дізналося, що 15.11.2019р. ДФС України «з урахуванням коригування (листопад 2019 року)» повторно оприлюднила оновлений план-графік проведення планових документальних перевірок на 2019 рік, відповідно місяць початку проведення перевірки ТОВ «Новогородецький кар`єр» значиться - грудень 2019 року.

Позивач вважає, що у ГУ ДПС у Житомирській області відсутні правові підстави для проведення планової документальної перевірки Товариства у грудні 2019 року, оскільки у податкового органу відсутні повноваження щодо коригування у поточному році вже сформованого і затвердженого річного плану-графіку, шляхом зміни дати проведення перевірки, а тому наказ від 04.12.2019р. №615 «Про проведення документальної планової перевірки ТОВ «Новогородецький кар`єр» прийнято всупереч вимогам Податкового кодексу України.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 18 грудня 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі за правилами загального позовного провадження. Призначено підготовче засідання на 13 січня 2020 року о 10:30 год.

09.01.2020 року на електронну адресу суду надійшов відзив від Головного управління ДПС у Житомирській області відповідно якого відповідач просить відмовити у задоволенні позовних у повному обсязі та вказує, що контролюючим органом було виконано необхідні умовами для проведення планової документальної перевірки платника податків, а саме включення платника до плану-графіку перевірок, видання наказу про проведення перевірки та вручення такого наказу разом з направлення про проведення перевірки платнику податків. Можливість проведення коригування плану-графіку визначено у розділі І пункту 2 Порядку №524 від 02.06.2015 «Про затвердження Порядку формування плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків» (а.с.50-55).

Разом з відзивом до позову відповідачем заявлено клопотання про відкладення розгляду справи призначеного на 13 січня 2020 року. Розгляд справи судом відкладено на 04 лютого 2020 року о 10:00 год.

13 січня 2020 року у зв`язку з клопотанням предcтавника відповідача про відкладення розгляду справи на іншу дату, підготовче судове засідання відкладено на 04 лютого 2020 року о 10:00 (а.с.56).

В підготовчому засіданні, призначеному на 04 лютого 2020 року о 10:00, судом в порядку статті 243 КАС України без виходу до нарадчої кімнати оголошено перерву до 13 лютого 2020 року о 11:00 год у зв`язку з необхідністю ознайомитись позивачу з відзивом до позову.

11.02.2020 року на електронну адресу суду від ТОВ «Новогородецький кар`єр» надійшла відповідь на відзив до позовної заяви, в якому позивач вказує, що Податковим кодексом України не передбачено будь-якого коригування плану-графіку проведення документальних планових перевірок та просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

13 лютого 2020 року судом в порядку статті 243 КАС України без виходу до нарадчої кімнати постановлено ухвалу, якою закрито підготовче провадження у справі та призначено справу до судового розгляду по суті на 25 лютого 2019 року о 12:00 год.

25 лютого 2020 року у зв`язку з клопотанням предcтавника відповідача про перенесення розгляду справи на іншу дату розгляд справи відкладено на 12 березня 2020 о 14:00 год.

Протокольною ухвалою від 12.03.2020 року суд перейшов до розгляду справи по суті та у справі оголошено перерву до 26.03.2020 року о 14:00 год.

У зв"язку з заявленими представником позивача та представником відповідача клопотаннями про відкладення розгляду справи, наступне судове засідання призначено на 27.04.2020 року о 11:00 год.

27.04.2020 року розгляд справи відкладено на 25.05.2020 року, до суду надійшли клопотання представників позивача та відповідача про відкладення судовго засідання.

Судові засідання призначені на 25.05.2020 року та 02.07.2020 року за клопотаннями представників позивача та відповідача відкладені на 05.08.2020 року о 11:00 год.

Протокольною ухвалою від 05.08.2020 року судо оголошено перерву в судовому засіданні до 07.08.2020 року о 12:00 год у зв"язку з необхідністю відповідачу надати додаткові докази.

Сторони будучи належним чином повідомленні про розгляд справи, в судове засідання не з"явились про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином.

07.08.2020 року на електронну адресу суду надійшло клопотання представника позивача про проведення судового засідання без участі позивача.

Ухвалою судді від 07.08.2020 року суд перейшов до розгляду адміністративної справи №240/12283/19 у порядку письмового провадження.

Згідно з частиною четвертою статті 243 КАС України судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Частиною п`ятою статті 250 КАС України встановлено, що датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Новогорецький кар`єр" , код ЄДРПОУ 32694400, як юридична особа зареєстроване 29.09.2003 року, номер запису в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи – 1 288 120 0000 000028. Види діяльності: код КВЕД 08.11 Добування декоративного та будівного каменю, вапняку, гіпсу, крейди та глинистого сланцю, 09.90 Надання допоміжних послуг у сфері добування інших корисних копалин і розроблення кар`єрів, 23.70 Різення, оброблення та оздоблення декоративного та будівельного каменю, 46.73 Оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням, 49.41. Вантажний автомобільний транспорт, 52.10. Складське господарство.

Відповідно до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, пункту 75.1 статті 75, пунктів 77.1, 77.2, 77.4 статті 77, пункту 82.1 статті 82 Податкового кодексу України, Головним управлінням ДПС у Житомирській області винесено наказ від 04 грудня 2019 року №615 про проведення з 16 грудня 2019 року планової виїзної документальної перевірки ТОВ "Новогородецький кар`єр" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства та законодавства по єдиному соціальному внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування за період з 01.01.2017 по 30.09.2019.

Головним управлінням ДПС у Житомирській області видано направлення від 04 грудня 2019 року №73/06-30-05-07 про проведення з 16 грудня 2019 року документальної планової перевірки ТОВ "Новогородецький кар`єр" за адресою: 12523, Житомирська область, Коростишівський район, с. Новогородське.

Не погоджуючись з вищевказаним наказом Головного управління ДПС у Житомирській області № 615 від 04.12.2019 року та вважаючи його протиправними, позивач звернувся із вказаним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Згідно підпункту 20.1.4. пункту 20.1. статті 20 Податкового кодексу України контролюючі орган мають право проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

За правилами пункту 75.1 статті 75 ПК України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків. Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок (пп. 75.1.2 п. 75.1 статті 75 ПК України).

Документальна планова перевірка повинна бути передбачена у плані-графіку проведення планових документальних перевірок.

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки (пункт 77.1. статті 77 ПК України).

У пункті 77.2. статті 77 ПК України зазначено, що до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи.

Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Платники податків з незначним ступенем ризику включаються до плану-графіка не частіше, ніж раз на три календарних роки, середнім - не частіше ніж раз на два календарних роки, високим - не частіше одного разу на календарний рік.

Порядок формування та затвердження плану-графіка, перелік ризиків та їх поділ за ступенями встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Відповідно до пункту 77.4. статті 77 ПК України, про проведення документальної планової перевірки керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу приймається рішення, яке оформлюється наказом.

Наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 року №524 затверджено Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 24 червня 2015 р. за №751/27196) (далі іменується - Порядок №524).

Пунктом 1 Розділу I Загальні положення Порядку №524 встановлено, що цей Порядок розроблений з метою забезпечення єдиного підходу до формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків (далі - план-графік).

Річний план-графік для документальних планових перевірок щодо дотримання податкового, валютного та іншого законодавства України, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, складається відповідно до вимог статті 77 розділу ІІ Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки. Оновлення річного плану-графіка здійснюється у разі його коригування.

Таким чином, до 25.12.2018 року податковий орган зобов`язаний був оприлюднити сформований та затверджений план-графік проведення планових документальних перевірок на поточний 2019 рік, до якого включаються платники податків, які мають ризик щодо несплати податків та зборів.

Розділом ІІІ Порядку № 524 передбачено, що до розділів І, ІІ плану-графіка включаються платники податків реального сектору економіки, які провадять фінансово-господарську діяльність, сплачують податки та взяті на облік в контролюючих органах як платники податків за основним місцем обліку, або щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, або які знаходяться у стані зміни свого місцезнаходження.. Формування переліку платників податків до розділів І, ІІ плану-графіка проводиться за критеріями ризиків згідно з вимогами пункту 5 цього розділу, у тому числі за даними інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС. При коригуванні плану-графіка враховуються показники за останній податковий (звітний) період.

При формуванні плану-графіка на наступний рік враховуються показники за результатами діяльності платника податків за 9 місяців поточного року. Якщо податковим (звітним) періодом для податку на прибуток платника податків є календарний рік, при плануванні враховуються показники за попередній рік.

До плану-графіка включаються платники податків, які за результатами господарської діяльності мають найбільші ризики несплати до бюджету податків та зборів, платежів.

Пунктом 5 розділу 3 даного Порядку визначено критерії відбору платників податків-юридичних осіб.

Суд зазначає, що з аналізу вказаних правових норм вбачається, що план-графік проведення перевірок на відповідний квартал має формуватися у визначені терміни та включати платників податків, які мають найбільші критерії ризику визначені у відповідності до вищевказаного Порядку, у тому числі за даними інформаційних систем ДФС.

У даній справі спірним є питання щодо внесення контролюючим органом ДФС корегувань до Плану-графіку документальних планових перевірок на 2019 рік.

Судом встановлено, та не заперечується учасниками справи, що Державною фіскальною службою України у грудні 2018 року було оприлюднено на офіційному веб-сайті план-графік проведення планових перевірок платників податків на 2019 рік, у якому зазначено позивача - Товариство з обмеженою відповідальністю по справі: «Новогородецький кар`єр». Місяць початку проведення перевірки - листопад 2019 року.

У подальшому, відповідно до плану графіку на І квартал 2018 року позивача наказом ГУ ДФС у Житомирській області від 30.01.2018 року №225 повідомлено за 10 днів про проведення планової виїзної документальної перевірки з питань дотриманням вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період діяльності з 01.01.2014 по 30.09.2017 та законодавства по єдиному соціальному внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період діяльності з 01.01.2011 по 30.09.2017.

У березні 2018 року ТОВ «Новогородецький кар`єр» звернулось до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом до ГУ ДФС у Житомирській області, в якому просило суд визнати протиправним та скасувати наказ ГУ ДФС у Житомирській області від 30.01.2018р. №225.

Рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 07.05.2018 року №806/1195/18, яке залишено без змін постановою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 26.11.2018 року, позов ТОВ «Новогородецький кар`єр» задоволено повністю. Визнано протиправним та скасувано наказ ГУ ДФС у Житомирській області від 30.01.2018р. №225.

Проте, постановою Верховного суду від 11.03.2019 року по справі №806/1195/18 касаційну скаргу ГУ ДФС у Житомирській області задоволено. Рішення Житомирського окружного адміністративного суду від 07.05.2018 року та постанову Сьомого апеляційного адміністративного суду від 26.11.2018 у справі №806/1195/18 скасовано. У задоволенні адміністративного позову відмовлено.

З урахуванням постанови Верховного Суду України у справі №806/1195/18 та на підставі наказу ГУ ДПС в Житомирській області від 24.10.19 року № 296, з 28.10.2019 по 15.11.2019 р. 28.10.2019 ГУ ДПС у Житомирській області розпочато проведення документальної планової перевірки ТОВ «Новогородецький кар`єр» за період з 01.01.2014 по 30.09.2017, про що складено акт від 22.11.2019 №104/06-30-05-01/32694400. За результатами перевірки винесено податкові повідомлення-рішення: №0008110501 від 13.12.2019, №0008233306 від 13.12.2019, №0008243306 від 13.12.2019 з урахуванням ст. 102 ПК України, які є предметом розгляду в адміністративній справі №240/12526/19.

В той же час, зважаючи на тривалість проведення планової перевірки на виконання затвердженого плану-графіка на 2018 рік, відповідно до постанови від 11.03.2019 по справі №806/1195/18 Верховного Суду України, ГУ ДПС надано проект коригування плану-графіка на 2019 рік шляхом виключення ТОВ «Новогородецький кар`єр» з листопада 2019 року та включення його на грудень 2019 року.

Відповідно до пункту 3 Розділу І "Загальні положення" Порядку № 524 Проекти річних планів-графіків складаються територіальними органами ДФС не пізніше 01 грудня року, що передує року, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки, квартальних планів-графіків - не пізніше 20 числа останнього місяця поточного кварталу засобами інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС.

Проекти коригування планів-графіків у разі здійснення такого коригування формуються територіальними органами ДФС не пізніше 03 числа кожного місяця поточного року, починаючи з другого місяця поточного року, засобами інформаційно-телекомунікаційних систем ДФС.

За правилами абзацу 4 пункту 3 Розділу I Загальні положення Порядку №524, після остаточного узгодження проектів планів-графіків (коригування планів-графіків) територіальні органи ДФС надають департаментам аудиту та податків і зборів з фізичних осіб засобами автоматизованої інформаційної системи Управління документами плани-графіки (коригування планів-графіків) з відповідними додатками та обґрунтування підстав включення платника податків до плану-графіка (коригування плану-графіка).

Отже, територіальні органи фіскальної служби формують проекти коригування планів-графіків у разі здійснення такого коригування не пізніше 03 числа кожного місяця поточного року; засобами інформаційно-телекомунікаційних систем Державної фіскальної служби України територіальні органи подають такі проекти на узгодження; після остаточного узгодження проектів планів-графіків (коригування планів-графіків) територіальні органи ДФС надають департаментам аудиту та податків і зборів з фізичних осіб засобами автоматизованої інформаційної системи Управління документами плани-графіки (коригування планів-графіків) з відповідними додатками та обґрунтування підстав включення платника податків до плану-графіка (коригування плану-графіка).

Як встановлено судом, листом від 01.11.2019 року №859/8/06-30-05-07-08 ГУ ДПС в Житомирській області направило проект коригування плану - графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на листопад - грудень 2019 року в частині зміни періодів перевірки. Згідно довідки Проекту коригування плану - графіка проведення документальних планових перевірок платників податків ТОВ «Новогородецький кар`єр» (ко. ЄДРПОУ 32694400) причини включення (виключення) – перенесення термінів перевірки та\або перевіряємого періоду Зміна проведення перевірки з 11 місяця п.р. на 12 місяць п.р. у зв`язку з початком 21.10.2019 року планової виїзної перевірки на виконання плану-графіка проведення документальних перевірок платників податків на 2018 рік у зв`язку з прийнятям постанови Верховного суду від 11.03.2019 року, яким визнано правомірним наказ ГУ ДФС від 30.01.2018 року №225.

Державна податкова служба України листом від 15.11.2019 року за №5247/7/99-00-05-03-04-17 повідомила ГУ ДПС в Житомирській області та Підрозділ податкових перевірок, трансфертного ціноутворення та міжнародного оподаткування, що коригування плану- графіка проведення документальних планових перевірок платників податків у листопаді 2019 року, яке сформовано згідно з вимогами наказу Міністерства фінансів України від 02.06,2015 № 524 «Про затвердження Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків», із змінами, затверджено Головою Державної податкової служби України Верлановим С.О. 15.11.2019. Також ДПС повідомило, що план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 рік з урахуванням коригування розміщено на офіційному вебпорталі ДПС (https://tax.gov.ua/diyalnist-/plani-ta-zviti-roboti-/plani-ta-zviti-roboti/367929.html).

Наказом ГУ ДПС від 04.12.2019 року №615 «Про проведення документальної планової перевірки ТОВ "Новогородецький кар`єр" з 16 грудня 2019 року розпочато планову перевірку, тривалістю 10 робочих днів, з метою контролю за дотриманням вимог податкового, валютного, іншого законодавства та законодавства по єдиному соціальному внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період діяльності з 01.10.2017р. по 30.09.2019 року.

Копію вказаного наказу №615 від 04.12.2019 року та повідомлення від 04.12.2019 №73/06-30-05-07 отримано ТОВ «Новогородецький кар`єр» 09.12.2019 року, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення.

Податковим кодексом України дійсно не встановлено підстав зміни терміну проведення планової документальної виїзної перевірки у прийнятому наказі про призначення документальної планової виїзної перевірки за межами строків, передбачених у плані-графіку, без коригування планів-графіків.

Проте, у даному випадку здійснивши коригування плану-графіку планової перевірки, перенесено термін проведення планової перевірки позивача не змінюючи при цьому предмету, мету та підставу перевірки.

Суд зазначає, що відповідно до норм Порядку № 524, плани-графіки (коригування плану-графіка) складаються територіальних органів ДФС, проте затверджуються Головою ДФС. План-графік (коригування плану-графіка) документальних планових перевірок є обов`язковим для виконання всіма підрозділами територіальних органів Державної фіскальної служби.

Таким чином, оскільки у порядку визначеному Порядком №524 було внесено відповідні коригування плану-графіку перевірок, які розміщено на офіційному веб-порталі ДФС та, з урахуванням яких, прийнято наказ ГУ ДПС від 04.12.2019 року №615 «Про проведення документальної планової перевірки ТОВ "Новогородецький кар`єр", суд вважає, що вказаний наказ прийнято відповідно до ст.77 Податкового кодексу України та з урахуванням наказу Міністерства фінансів України від 02 червня 2015 року №524 затверджено Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків.

Відтак, спірний наказ ГУ ДПС від 04.12.2019 року №615 «Про проведення документальної планової перевірки ТОВ "Новогородецький кар`єр" прийнятий на підставі вищезазначеного коригування плану-графіку перевірок, яке є правомірним, відтак суд дійшов висновку про відсутність підстав для його скасування зважаючи на доводи, на які посилається позивач.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Приписами ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку що контролюючий орган довів правомірність прийнятого рішення, а відтак позовні вимоги не підлягають задоволенню.

Розподіл судових витрат здійснити в порядку ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України.

Керуючись статтями 2, 77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 295 КАС України, суд, -

вирішив:

У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю "Новогорецький кар`єр" (с. Новогородське,Коростишівський район, Житомирська область. Код ЄДРПОУ 32694400) до Головного управління ДПС у Житомирській області (вул. Юрка Тютюнника, 7,Житомир,10000. Код ЄДРПОУ 43142501) про визнання протиправним та скасування наказу, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеномустаттею 255 Кодексу адміністративного судочинства Українита може бути оскаржене до Сьомого апеляційного адміністративного суду за правилами, встановленимистаттями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду складено у повному обсязі: 10 серпня 2020 року.

Суддя О.Г. Попова