
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 лютого 2020 р. Справа№200/12987/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Кравченко Т.О.,
за участю
секретаря судового засідання Дьяченка Є.І.,
позивача ОСОБА_1 ,
третьої особи Йованович Т.А.,
представника відповідача Винник О.В.
розглянув в порядку загального позовного провадження в судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 , за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - ОСОБА_2 , до Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,дії,
встановив:
07 листопада 2019 року до Донецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) до Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради (далі - відповідач, Управління СЗН Слов`янської міськради), в якому позивач просив:
- визнати протиправною бездіяльність Управління СЗН Слов`янської міськради, яка полягає у припиненні з 01 серпня 2018 року щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, ОСОБА_1 ;
- зобов`язати Управління СЗН Слов`янської міськради здійснити ОСОБА_1 перерахунок щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, з 22 грудня 2017 року по теперішній час;
- зобов`язати Управління СЗН Слов`янської міськради виплатити ОСОБА_1 заборгованість з щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, яка утворилася за період з 22 грудня 2017 року по теперішній час;
- зобов`язати Управління СЗН Слов`янської міськради поновити виплату ОСОБА_1 щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, негайно після проголошення рішення.
І. Заяви, клопотання учасників справи. Процесуальні дії у справі.
12 листопада 2019 року суд постановив ухвалу про прийняття позовної заяви та відкриття провадження в адміністративній справі № 200/12987/19-а; вирішив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні); встановив строк для подання відзиву на позовну заяву; витребував у відповідача докази.
Цією ж ухвалою суд відмовив у задоволення клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору та відстрочив сплату судового збору за подання цього адміністративного позову у розмірі 768,40 грн - до ухвалення судового рішення у справі.
Одночасно з поданням позовної заяви позивач подав заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Суд ухвалив розглянути питання дотримання позивачем строку звернення до суду, а в разі, якщо такий строк пропущено, - поважності причин його пропуску та наявності підстав для його поновлено, на стадії судового розгляду після встановлення відповідних фактичних обставин.
10 грудня 2019 року суд постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, призначив підготовче засідання на 09 січня 2020 року.
09 січня 2020 року в підготовчому засіданні оголошена перерва до 13 січня 2020 року.
09 січня 2020 року суд постановив ухвалу про продовження строку підготовчого провадження на тридцять днів з дня закінчення строку, визначеного ч. 4 ст. 173 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
13 січня 2020 року суд постановив ухвалу про залучення до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - ОСОБА_2 (далі - третя особа, ОСОБА_2 ).
13 січня 2020 року суд постановив ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначив справу до судового розгляду по суті на 31 січня 2020 року.
31 січня 2020 року в судовому засіданні оголошена перерва до 11 лютого 2020 року.
05 лютого 2020 року суд постановив ухвалу про витребування у відповідача додаткових доказів.
11 лютого 2020 року суд постановив ухвалу про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
Справа розглянута по суті в судовому засіданні 11 лютого 2020 року.
На підставі ч. 1 ст. 229 КАС України здійснювалося повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
ІІ. Стислий виклад позиції позивача та заперечень відповідача.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач зазначив, що є громадянином України.
У зв`язку з проведенням бойових дій та антитерористичної операції в його населеному пункті позивач разом з родиною був вимушений покинути своє постійне місце проживання та переїхати на підконтрольну органам державної влади України територію; набув статус внутрішньо переміщеної особи та прийнятий на облік до Управління СЗН Слов`янської міськради.
Позивач зазначає, що з лютого 2016 року йому була призначена щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Спірні правовідносини виникли внаслідок того, що з 01 серпня 2018 року Управління СЗН Слов`янської міськради припинило виплачувати позивачу цю допомогу.
Позивач вважає, що відповідач допустив протиправну бездіяльність, чим порушив його право на соціальний захист.
Позивач доводить, що має право на отримання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, оскільки після досягнення повноліття він продовжував здобувати загальну середню освіту, навчаючись у середньому загальноосвітньому закладі, а одразу після його закінчення був зарахований на перший курс вищого навчального закладу за денною формою навчання.
Покликаючись на ст. 46 Конституції України, ст. ст. 1, 2, 4 Закону України від 20 жовтня 2014 року № 1706-VІІ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», п. п. 2-3 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 (далі - Порядок № 505), позивач просив задовольнити позов.
Правом на подання пояснення третя особа не скористалася.
Відповідач надав відзив на позовну заяву, просив відмовити в позові, покликаючись на те, що у спірних правовідносинах діяв у межах повноважень, в порядку та способом, що визначені законодавством.
Вказував на те, що ОСОБА_1 одержував щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, у складі сім`ї його матері ОСОБА_2 з лютого 2015 року.
У зв`язку з тим, що у грудні 2017 року позивачу виповнилось 18 років і в період з грудня 2017 року по квітень 2018 року він не працевлаштувався, призначати щомісячну адресну допомогу на наступний шестимісячний строк правових підстав не було.
Позивач особисто звертався з заявами про надання щомісячної адресної допомоги 01 лютого 2019 року та 30 липня 2019 року, однак у її призначенні було відмовлено відповідно до п. 7 Порядку № 505.
Позивач подав відповідь на відзив, в якій навів доводи, аналогічні тим, що викладені у позовній заяві.
Правом на подання заперечення відповідач не скористався.
В судовому засіданні позивач підтримав заявлені позовні вимоги, просив задовольнити позов; третя особа вважала позовні вимоги обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню; представник відповідача просила відмовити в позові.
ІІІ. Обставини, встановлені судом, та зміст спірних правовідносин, з посиланням на докази, на підставі яких встановлені відповідні обставини. Докази відхилені судом, та мотиви їх відхилення.
На виконання вимог ст. 90 КАС України суд оцінив докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні; оцінив належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, виходячи з того, що жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 77 КАС України кожна особа повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.
За правилами абз. 1 ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З`ясовуючи чи мали місце обставини, якими обґрунтовуються вимоги та заперечення, якими доказами вони підтверджуються, а також чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, суд встановив наступне.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, що встановлено на підставі паспорта громадянина України № НОМЕР_1 , виданого 13 вересня 2017 року та дійсного до 13 вересня 2021 року; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 .
З 17 листопада 2015 року постійне місце проживання позивача зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 , про що свідчить витяг з Єдиного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання № 1455-855653-2017 від 23 вересня 2017 року.
У зв`язку з проведенням бойових дій та антитерористичної операції в його населеному пункті позивач був вимушений покинути своє постійне місце проживання та переміститися на підконтрольну органам державної влади України територію.
ОСОБА_1 набув статус внутрішньо переміщеної особи, що підтверджено довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 26 вересня 2017 року № 0000345139.
Фактичне місце проживання позивача після переміщення: АДРЕСА_2 .
Відповідач - Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради (ідентифікаційний код: 25954290) зареєстроване як юридична особа 20 жовтня 2000 року, про що 23 грудня 2005 року до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - ЄДР) внесений запис за номером 1 277 120 0000 000864, в стані припинення не перебуває.
З приводу звернення позивача та його матері за призначенням щомісячної адресної допомоги на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, суд встановив такі обставини.
1. 05 лютого 2015 року мати позивача - ОСОБА_2 звернулася до Управління СЗН Слов`янської міськради з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
ОСОБА_2 просила призначити щомісячну адресну допомогу на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на склад сім`ї: ОСОБА_2 - не працює, отримує допомогу одинокій матері; ОСОБА_1 - навчається у 8 класі Слов`янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8.
06 лютого 2015 року за наслідками розгляду цієї заяви Управління СЗН Слов`янської міськради прийняло рішення про призначення допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання.
Так, за заявою ОСОБА_2 призначена допомога на склад сім`ї:
- ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), категорія працездатності: працездатна, не здійснює догляд, не працює; розмір допомоги - 442,00 грн,
- ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), категорія працездатності: дитина до 18 років, розмір допомоги - 884,00 грн,
загальна сума допомоги на сім`ю - 1 326,00 грн.
Допомога призначена на період з 04 лютого 2015 року по 03 квітня 2015 року у розмірі 1 326,00 грн; з 04 квітня 2015 року по 03 червня 2015 року - 1 105,00 грн; з 04 червня 2015 року по 03 серпня 2015 року - 884,00 грн.
2. 04 серпня 2015 року ОСОБА_2 звернулася до Управління СЗН Слов`янської міськради з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
ОСОБА_2 просила призначити щомісячну адресну допомогу на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на склад сім`ї: ОСОБА_2 - безробітна; ОСОБА_1 - навчається у 9 класі Слов`янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8.
14 серпня 2015 року за наслідками розгляду цієї заяви Управління СЗН Слов`янської міськради прийняло рішення про призначення допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання.
Так, за заявою ОСОБА_2 продовжена виплата допомоги на склад сім`ї:
- ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), категорія працездатності: працездатна, не здійснює догляд, не працює, розмір допомоги - не включена до розрахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 212,
- ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), категорія працездатності: дитина до 18 років, розмір допомоги - 884,00 грн,
загальна сума допомоги на сім`ю - 884,00 грн.
Допомога призначена на період з 04 серпня 2015 року по 03 лютого 2016 року - 884,00 грн.
3. 27 січня 2016 року ОСОБА_2 звернулася до Управління СЗН Слов`янської міськради з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
ОСОБА_2 просила призначити щомісячну адресну допомогу на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на склад сім`ї: ОСОБА_2 - працездатна, не працює; ОСОБА_1 - навчається у 8 класі Слов`янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8.
У заяві ОСОБА_2 власноручно зазначила, що обставин, які впливають на виплату допомоги, не було.
15 лютого 2016 року за наслідками розгляду цієї заяви Управління СЗН Слов`янської міськради прийняло рішення про призначення допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання.
Так, за заявою ОСОБА_2 продовжена виплата допомоги на склад сім`ї:
- ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), категорія працездатності: працездатна, не здійснює догляд, не працює, розмір допомоги - не включена до розрахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 212,
- ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), категорія працездатності: дитина до 18 років, розмір допомоги - 884,00 грн,
загальна сума допомоги на сім`ю - 884,00 грн.
Допомога призначена на період з 27 січня 2016 року по 25 липня 2016 року - 884,00 грн (25 липня 2016 року - дата закінчення терміну дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи).
4. 26 липня 2016 року ОСОБА_2 звернулася до Управління СЗН Слов`янської міськради з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
ОСОБА_2 просила призначити щомісячну адресну допомогу на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на склад сім`ї: ОСОБА_2 - домогосподарка; ОСОБА_1 - навчається у 10 класі Слов`янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8.
У заяві ОСОБА_2 власноручно зазначила, що умови, які впливають на виплату допомоги, відсутні; просила призначити допомогу на дитину, оскільки вона не працює.
20 серпня 2016 року за наслідками розгляду цієї заяви Управління СЗН Слов`янської міськради прийняло рішення про призначення допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання.
Так, за заявою ОСОБА_2 продовжена виплата допомоги на склад сім`ї:
- ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), категорія працездатності: працездатна, не здійснює догляд, не працює; розмір допомоги - не включена до розрахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 212,
- ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), категорія працездатності: дитина до 18 років, розмір допомоги - 884,00 грн,
загальна сума допомоги на сім`ю - 884,00 грн.
Допомога призначена на період з 26 липня 2016 року по 25 січня 2017 року - 884,00 грн.
5. 30 січня 2017 року ОСОБА_2 звернулася до Управління СЗН Слов`янської міськради з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
ОСОБА_2 просила призначити щомісячну адресну допомогу на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на склад сім`ї: ОСОБА_2 - не працює; ОСОБА_1 - навчається у 10 класі Слов`янської загальноосвітньої школи № 8.
У заяві ОСОБА_2 власноручно зазначила, що зміни, які впливають на виплати, відсутні; вдова з 28 січня 2006 року.
За наслідками розгляду цієї заяви 03 березня 2017 року Управління СЗН Слов`янської міськради прийняло рішення про призначення допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання.
Так, за заявою ОСОБА_2 продовжена виплата допомоги на склад сім`ї: ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), категорія працездатності: працездатна, не здійснює догляд, не працює, розмір допомоги - не включена до розрахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 212,
- ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), категорія працездатності: дитина до 18 років, розмір допомоги - 884,00 грн,
загальна сума допомоги на сім`ю - 884,00 грн.
Допомога призначена на період з 30 січня 2017 року по 29 липня 2017 року - 884,00 грн.
6. 01 серпня 2017 року ОСОБА_2 звернулася до Управління СЗН Слов`янської міськради з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
ОСОБА_2 просила призначити щомісячну адресну допомогу на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на склад сім`ї: ОСОБА_2 - не працює; ОСОБА_1 - навчається у 11 класі Слов`янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8.
У заяві ОСОБА_2 власноручно зазначила, що зміни, які впливають на виплати, відсутні; вдова з 2006 року.
13 вересня 2017 року за наслідками розгляду цієї заяви Управління СЗН Слов`янської міськради прийняло рішення про призначення допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання.
Так, за заявою ОСОБА_2 продовжена виплата допомоги на склад сім`ї:
- ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), категорія працездатності: працездатна, не здійснює догляд, не працює, розмір допомоги - не включена до розрахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 212,
- ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), категорія працездатності: дитина до 18 років, розмір допомоги - 884,00 грн,
загальна сума допомоги на сім`ю - 884,00 грн.
Допомога призначена на період з 01 серпня 2017 року по 31 січня 2018 року - 884,00 грн.
7. 01 лютого 2018 року ОСОБА_2 звернулася до Управління СЗН Слов`янської міськради з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
ОСОБА_2 просила призначити щомісячну адресну допомогу на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на склад сім`ї: ОСОБА_2 - не працює; ОСОБА_1 - навчається у 11 класі Слов`янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8.
У заяві ОСОБА_2 власноручно зазначила, що зміни, які впливають на виплату грошової допомоги, відсутні; вдова з 28 січня 2006 року.
Заява також підписана ОСОБА_1
19 лютого 2018 року за наслідками розгляду цієї заяви Управління СЗН Слов`янської міськради прийняло рішення про призначення допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання.
Так, за заявою ОСОБА_2 продовжена виплата допомоги на склад сім`ї:
- ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), категорія працездатності: працездатна, не здійснює догляд, не працює, розмір допомоги - не включена до розрахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 212,
- ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), категорія працездатності: дитина до 18 років, розмір допомоги - 1000,00 грн,
загальна сума допомоги на сім`ю - 1000,00 грн.
Допомога призначена на період з 01 лютого 2018 року по 31 липня 2018 року - 1000,00 грн.
8. 01 серпня 2018 року ОСОБА_2 звернулася до Управління СЗН Слов`янської міськради з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
ОСОБА_2 просила призначити щомісячну адресну допомогу на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на склад сім`ї: ОСОБА_2 - не працює; ОСОБА_1 - закінчив школу.
У заяві ОСОБА_2 власноручно зазначила, що є вдовою з 2006 року; просила врахувати, що її син ОСОБА_1 закінчив Слов`янську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів № 8 та буде вступати на навчання до Донецького Національного медичного університету, про зарахування до числа студентів повідомить шляхом подання довідки.
Заява також підписана ОСОБА_1
15 серпня 2018 року за наслідками розгляду цієї заяви Управління СЗН Слов`янської міської ради прийняло рішення № 05-57/1-69/1 про відмову у щомісячній адресній допомозі особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території.
Зі змісту рішення вбачається, що щомісячна адресна допомога особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, не призначається на підставі п. 7 Порядку № 505.
Докази оскарження позивачем чи третьою особою рішення відповідача від 15 серпня 2018 року суду не надані.
9. 27 вересня 2018 року Управління СЗН Слов`янської міськради прийняло рішення про призначення допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання.
Відповідач здійснив перерахунок допомоги в межах терміну призначення на склад сім`ї:
- ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), категорія працездатності: працездатна, не здійснює догляд, не працює, розмір допомоги - не включена до розрахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 212,
- ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), категорія працездатності: особа від 18 до 23 років, яка навчається, розмір допомоги - 442,00 грн,
загальна сума допомоги на сім`ю - 442,00 грн.
Допомога призначена на період з 01 січня 2018 року по 31 січня 2018 року - 442,00 грн, з урахуванням раніше сплаченого.
Докази оскарження позивачем чи третьою особою рішення відповідача від 27 вересня 2018 року суду не надані.
10. 01 лютого 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Управління СЗН Слов`янської міськради з заявою про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
ОСОБА_1 просив призначити щомісячну адресну допомогу на покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, на склад сім`ї: ОСОБА_1 - навчається в Донецькому Національному медичному університеті з 01 вересня 2018 року по теперішній час.
08 лютого 2019 року за наслідками розгляду цієї заяви Управління СЗН Слов`янської міської ради прийняло рішення № 05-57/2-6/1 про відмову у щомісячній адресній допомозі особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території.
Зі змісту рішення вбачається, що щомісячна адресна допомога особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, не призначається на підставі п. 7 Порядку № 505 (отримував допомогу у складі сім`ї матері ОСОБА_2 як працездатна непрацююча особа).
Докази оскарження позивачем рішення відповідача від 01 лютого 2019 року суду не надані.
11. 30 липня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до Управління СЗН Слов`янської міськради з заявою, якою повідомив, що станом на 30 липня 2019 року відсутні зміни у складі сім`ї та в кожного з членів сім`ї, уповноваженим представником якої він є, що впливають на призначення щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
Просив призначити щомісячну адресну допомогу на наступний шестимісячний строк, а саме з 30 липня 2019 року.
Разом із заявою ОСОБА_1 надав копії довідок про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та з місця навчання - довідку Донецького Національного медичного університету від 24 вересня 2018 року № 1428Д/2018.
06 серпня 2019 року за наслідками розгляду цієї заяви Управління СЗН Слов`янської міської ради прийняло рішення № 05-57/2-19 про відмову у щомісячній адресній допомозі особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території.
Зі змісту рішення вбачається, що щомісячна адресна допомога особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, не призначається на підставі п. п. 3, 7 Порядку № 505.
Докази оскарження позивачем рішення відповідача від 06 серпня 2019 року суду не надані.
12. 14 листопада 2019 року Управління СЗН Слов`янської міськради прийняло рішення про призначення допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання.
Відповідач здійснив перерахунок допомоги в межах терміну призначення на склад сім`ї:
- ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), категорія працездатності: працездатна, не здійснює догляд, не працює, розмір допомоги - не включена до розрахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 212,
- ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), категорія працездатності: працездатний, не здійснює догляду, не працює, розмір допомоги - 442,00 грн,
загальна сума допомоги на сім`ю - 442,00 грн.
Допомога призначена на період з 01 січня 2018 року по 31 січня 2018 року - 442,00 грн, з урахуванням раніше сплаченого.
Докази оскарження позивачем або третьою особою рішення відповідача від 14 листопада 2019 року суду не надані.
13. 14 листопада 2019 року Управління СЗН Слов`янської міськради прийняло рішення про призначення допомоги внутрішньо переміщеним особам на проживання.
Відповідач здійснив перерахунок допомоги в межах терміну призначення на склад сім`ї:
- ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), категорія працездатності: працездатна, не здійснює догляд, не працює, розмір допомоги - не включена до розрахунку відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 212,
- ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ), категорія працездатності: працездатний, не здійснює догляду, не працює, розмір допомоги - 442,00 грн,
загальна сума допомоги на сім`ю - 442,00 грн.
Допомога призначена на період з 01 лютого 2018 року по 28 лютого 2018 року - 442,00 грн, з 01 березня 2018 року по 30 квітня 2018 року - 221,00 грн, з урахуванням раніше сплаченого.
Докази оскарження позивачем або третьою особою рішення відповідача від 14 листопада 2019 року суду не надані.
Як свідчать довідки Управління СЗН Слов`янської міськради від 11 лютого 2020 року № 04-50/200 та № 04-50/201, за період з грудня 2017 року (місяць досягнення позивачем повноліття) до липня 2018 року включно ОСОБА_2 фактично отримала щомісячну адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, за грудень 2017 року - 884,00 грн; за січень 2018 року - 928,91 грн, за лютий 2018 року - 1 000 грн, за березень 2018 року - 1 000,00 грн, за квітень 2018 року - 1 000,00 грн, за травень 2018 року - 1 000,00 грн, за червень 2018 року - 1 000,00 грн, за липень 2018 року - 1 000,00 грн.
Починаючи з серпня 2018 року виплата щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, ні ОСОБА_2 , ні ОСОБА_1 не проводилась.
Судом також встановлено, що в період з жовтня 2019 року по лютий 2020 року ОСОБА_2 здійснила повернення Управлінню СЗН Слов`янської міськради надмірно виплаченої допомоги.
Так, 04 жовтня 2019 року ОСОБА_2 перерахувала відповідачу 1 000,00 грн, 01 листопада 2019 року - 1 000,00 грн, 12 грудня 2019 року - 1 000,00 грн, 10 січня 2020 року - 1 000,00 грн та 07 лютого 2020 року - 1 603,00 грн, а разом - 5 603,00 грн, що підтверджено відповідними квитанціями АТ «ПриватБанк».
З приводу навчання ОСОБА_1 в період виникнення спірних правовідносин суд встановив наступне.
Після досягнення повноліття ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) ОСОБА_1 продовжував навчання в 11 класі Слов`янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8, в подальшому наказом від 07 серпня 2018 року він зарахований на перший курс Донецького Національного медичного університету, де і проходив навчання за денною формою на час судового розгляду.
Ці обставини підтверджені довідкою Слов`янської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 від 13 березня 2018 року № 82, повідомленням Донецького Національного медичного університету від 10 серпня 2018 року та довідками Донецького Національного медичного університету від 04 лютого 2019 року № С00000027 і від 03 вересня 2019 року № С00000981.
Судом також встановлено, що з приводу отримання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, ОСОБА_2 та ОСОБА_1 зверталися до органів державної влади і місцевого самоврядування, у відповідь на які отримали роз`яснення щодо правомірності дій Управління СЗН Слов`янської міськради, про що свідчать листи Управління СЗН Слов`янської міськради від 05 жовтня 2018 року № Й-1248-2.1-6.3 (від 08 жовтня 2018 року № 1-Й-804-2), Донецької обласної державної адміністрації - Донецької обласної військово-цивільної адміністрація від 02 вересня 2019 року № Й-02666-17-1.4/15-19-784/05.02-05, Міністерства соціальної політики України від 20 грудня 2018 року № 25109/0/2-18/22 та від 24 вересня 2019 року № 3698/0/5-19/20.
Надані позивачем письмові докази, а саме: витяг з протоколу ЛКК № 24/9 від 11 січня 2019 року, свідоцтво про смерть серії НОМЕР_3 , довідка Слов`янського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 29 серпня 2019 року № 20968/02, а також рішенням виконавчого комітету Слов`янської міської ради від 20 лютого 2019 року № 283 «Про статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів» суд не бере до розгляду на підставі ст. 73 КАС України як такі, що не стосуються предмета доказування.
Будь-які інші докази щодо предмета доказування учасники справи не надали.
IV. Норми права, які застосував суд, мотиви їх застосування. Норми права, на які посилалися сторони, які не застосував суд, мотиви їх незастосування. Мотивована оцінка кожного аргументу, наведеного учасниками справи, щодо наявності чи відсутності підстав для задоволення позову. Чи були і ким порушені, не визнані або оспорені права чи інтереси, за захистом яких мало місце звернення до суду, та мотиви такого висновку. Висновки суду по суті позовних вимог.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх в разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та інших випадках передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб встановлює Закон України від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (далі - Закон № 1706).
Ч. 1 ст. 1 Закону № 1706 установлено, що внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.
Відповідно до ч. 2 ст. 1 Закону № 1706 адресою покинутого місця проживання внутрішньо переміщеної особи в розумінні цього Закону визнається адреса місця проживання особи на момент виникнення обставин, зазначених у частині першій цієї статті.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Закону № 1706 Україна вживає всіх можливих заходів, передбачених Конституцією та законами України, міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, щодо запобігання виникненню передумов вимушеного внутрішнього переміщення осіб, захисту та дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, створення умов для добровільного повернення таких осіб до покинутого місця проживання або інтеграції за новим місцем проживання в Україні.
При цьому Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв`язання проблем, пов`язаних із соціальним захистом, зокрема відновленням усіх соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, що передбачено ч. 2 ст. 7 Закону № 1706.
Щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, установлена п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг».
Порядок надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 505 (далі - Порядок № 505).
Станом на день досягнення ОСОБА_1 повноліття (22 грудня 2017 року) Порядок № 505 діяв у редакції від 16 вересня 2017 року.
Відповідно до п. 1 Порядку № 505 цей Порядок визначає механізм надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (далі - грошова допомога).
Згідно з п. 2 Порядку № 505 грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.
Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 1085.
Облік внутрішньо переміщених осіб ведеться відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб».
П. 3 Порядку № 505 (в редакції від 16 вересня 2017 року) передбачав, що грошова допомога внутрішньо переміщеним особам призначається на сім`ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди у довільній формі про виплату йому грошової допомоги від інших членів сім`ї (далі - уповноважений представник сім`ї) у таких розмірах:
для непрацездатних осіб (пенсіонери, діти) - 884 гривні на одну особу (члена сім`ї);
для осіб з інвалідністю I групи та дітей з інвалідністю - 130 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
для осіб з інвалідністю II групи - 115 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
для осіб з інвалідністю III групи - прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;
для працездатних осіб - 442 гривні на одну особу (члена сім`ї).
Загальний розмір допомоги на сім`ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім`ї та не може перевищувати 2400 гривень або 3400 гривень, якщо до складу сім`ї входять особи з інвалідністю або діти з інвалідністю.
Якщо у складі сім`ї, якій призначено грошову допомогу, відбулися зміни, розмір грошової допомоги перераховується з місяця, наступного за місяцем виникнення таких змін, за заявою уповноваженого представника сім`ї або інформацією, поданою компетентним органом.
Для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім`ї подає до уповноваженого органу або установи уповноваженого банку (у випадку, передбаченому п. 5 цього Порядку) заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред`являє довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб усіх членів сім`ї.
Особам працездатного віку, яким виплату грошової допомоги було припинено відповідно до п. 7 цього Порядку, грошова допомога не призначається.
П. 7 Порядку № 505 в редакції, що була чинною на час виникнення спірних правовідносин, передбачав, якщо у складі сім`ї, якій призначено грошову допомогу, є особи працездатного віку (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку; громадян, які доглядають за дітьми, що потребують догляду протягом часу, визначеного у медичному висновку лікарсько-консультативної комісії, але не більш як до досягнення ними шестирічного віку; громадян, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними; громадян, які доглядають за особами з інвалідністю I групи або та дітьми з інвалідністю віком до 18 років, або особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги, та студентів денної форми навчання), які не працевлаштувалися, в тому числі за сприянням державної служби зайнятості, або перебувають в трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України, в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, але фактично не працюють, протягом двох місяців з дня призначення виплати грошової допомоги, її розмір для працездатних членів сім`ї на наступні два місяці зменшується на 50 відсотків, а на наступний період - припиняється.
Особи працездатного віку, яким призначено грошову допомогу, зобов`язані інформувати у триденний строк уповноважений орган про факт працевлаштування або перебування на обліку як безробітних.
Відповідно до п. 8 Порядку № 505 уповноважені органи протягом 10 днів після подання уповноваженим представником сім`ї заяви та документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, призначають грошову допомогу або відмовляють у її призначенні, про що надають відповідне повідомлення уповноваженому представнику сім`ї.
Згідно з п. 11 Порядку № 505 уповноважений представник сім`ї, якому призначено грошову допомогу, зобов`язаний повідомляти уповноваженому органу про зміну обставин, які впливають на призначення грошової допомоги, протягом трьох днів з дня настання таких обставин.
Суми грошової допомоги, виплачені надміру внаслідок подання документів з недостовірними відомостями, повертаються уповноваженим представником сім`ї на вимогу уповноваженого органу.
У разі відмови добровільного повернення надміру перерахованих сум грошової допомоги вони стягуються у судовому порядку.
Аналіз наведених вище положень Порядку № 505 зумовлює висновок, що до досягнення повноліття ОСОБА_1 , маючи статус внутрішньо переміщеної особи та непрацездатної особи (дитини), мав право на отримання грошової допомоги в розмірі 884,00 грн відповідно до абз. 2 п. 3 Порядку № 505.
Ця грошова допомога призначена і виплачена ОСОБА_1 як члену сім`ї ОСОБА_2 , що підтверджено наявними у справі письмовими доказами.
22 грудня 2017 року ОСОБА_1 виповнилося 18 років, як наслідок, в силу приписів абз. 8 п. 3 Порядку № 505 з місяця, наступного за днем досягнення позивачем повноліття, тобто з 01 січня 2018 року, виникли підстави для перерахунку розміру грошової допомоги.
Оскільки станом на 01 січня 2018 року ОСОБА_1 не належав до категорії непрацездатних осіб (пенсіонери, діти), до осіб з інвалідністю І, ІІ, ІІІ групи, дітей з інвалідністю, він мав право на отримання грошової допомоги в розмірі, визначеному для працездатних осіб, тобто 442,00 грн (абз. 6 п. 3 Порядку № 505).
В подальшому у зв`язку з тим, що ОСОБА_1 , будучи працездатною особою, фактично не працював, виникли передбачені п. 7 Порядку № 505 підстави для перерахунку розміру призначеної йому грошової допомоги.
Таким чином, в силу приписів абз. 6 п. 3 та п. 7 Порядку № 505 ОСОБА_1 мав право на отримання грошової допомоги з 01 лютого 2018 року в розмірі 442,00 грн, з 01 березня 2018 року - 221,00 грн (розмір раніше призначеної грошової допомоги, зменшений на 50%), з 01 квітня 2018 року - 221,00 грн (розмір раніше призначеної допомоги, зменшений на 50%), з 01 травня 2018 року виплата грошової допомоги мала бути припинена.
Такий висновок суду ґрунтується на тому, що до спірних правовідносин мало бути застосоване загальне правило, визначене п. 7 Порядку № 505, оскільки під дію жодного винятку із загального правила, закріпленого п. 7 Порядку № 505, позивач не підпадав.
Так, ні п. 7 Порядку № 505, ні будь-яке інше положення цього Порядку не визначали окремих умов виплати грошової допомоги працездатним особам, які фактично не працюють у зв`язку з тим, що продовжують здобувати загальну середню освіту і навчаються у середньому загальноосвітньому закладі; а статус студента денної форми навчання на той час позивач ще не набув.
В подальшому рішеннями від 08 лютого 2019 року та від 06 вересня 2019 року Управління СЗН правомірно відмовило ОСОБА_1 у призначенні грошової допомоги на підставі положень абз. 10 п. 3 Порядку № 505 як особі працездатного віку, якій виплату грошової допомоги було припинено відповідно до п. 7 цього Порядку.
Крім того, в силу приписів п. 10 Порядку № 505 відповідач правомірно прийняв рішення від 14 листопада 2019 року про перерахунок розміру грошової допомоги, раніше призначеної ОСОБА_1 як члену сім`ї ОСОБА_2 рішеннями від 13 вересня 2017 року та від 19 лютого 2018 року.
Таким чином, Управління СЗН Слов`янської міської ради довело, що у спірних правовідносинах діяло в межах повноважень, в порядку та у спосіб, які визначені законодавством, що його рішення і дії відповідають критеріям, наведеним у ч. 2 ст. 2 КАС України, а протиправної бездіяльності по відношенню до позивача воно не допускало.
Як наслідок, у задоволенні позовних вимог слід відмовити у повному обсязі.
Суд відхиляє аргументи позивача стосовно того, що після досягнення повноліття він не міг працевлаштуватися, оскільки навчався в 11 класі та здобував загальну середню освіту, з тієї причини, що Порядок № 505 в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин, не передбачав можливості виплати грошової допомоги працездатній особі в розмірі встановленому для дитини. При цьому суд враховує, що після досягнення повноліття і до квітня 2018 року включно позивач мав право на отримання грошової допомоги як працездатна особа, яка фактично не працює, на умовах, визначених п. п. 3, 7 Порядку № 505, і така допомога йому була призначена і виплачена.
Крім того, суд вважає за необхідне відзначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року № 754 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505 і 509» внесені зміни до Порядку № 505, зокрема абз. 2 п. 3 цього Порядку викладений у наступній редакції: «для осіб, які отримують пенсію, та інших осіб, які досягли пенсійного віку (крім осіб з інвалідністю), дітей, осіб, які досягли 18-річного віку та продовжують навчання за денною формою в закладах освіти, що забезпечують здобуття повної загальної середньої, професійної (професійно-технічної) або вищої освіти, до закінчення таких закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років, - 1000 гривень на одну особу (члена сім`ї)».
Проте постанова Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2019 року № 754 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505 і 509» та, як наслідок, зміни до абз. 2 п. 3 Порядку № 505, набрали чинності 24 серпня 2019 року, що виключає можливість застосування відповідних правових норм до спірних правовідносин.
З приводу посилання позивача на положення ст. 46 Конституції України суд зазначає таке.
Ст. 46 Конституції України гарантує право громадян на соціальний захист.
Разом з цим слід врахувати, що щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, установлена Кабінетом Міністрів України, який, реалізуючи свої повноваження у сфері соціального захисту населення, визначив розмір, умови та порядок призначення такої допомоги.
Порядок № 505 неконституційним не визнавався, а його положення не суперечать законам України.
ОСОБА_1 реалізував своє право на отримання грошової допомоги в порядку та на умовах, визначених Порядком № 505 в редакції, що була чинною на час виникнення спірних правовідносин.
За цих обставин суд не приймає доводи позивача про порушення відповідачем його права на соціальний захист, гарантованого ст. 46 Конституції України.
V. Розподіл судових витрат.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
У задоволенні позовних ОСОБА_1 відмовлено повністю, а тому судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань відповідача присудженню не підлягають.
Зважаючи на те, що суд відстрочив сплату судового збору за подання адміністративного позову до ухвалення рішення у справі, судовий збір у розмірі 768,40 грн належить стягнути з позивача на користь Державного бюджету України.
Керуючись ст. ст. 2, 12, 241, 242, 243, 244, 245, 246, 250, 251, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
вирішив:
1. У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_4 ), за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - ОСОБА_2 , до Управління соціального захисту населення Слов`янської міської ради (ідентифікаційний код: 25954290, місцезнаходження: 84116, Донецька обл., м. Слов`янськ, вул. Генерала Батюка, буд. 42) про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - відмовити повністю.
2. Стягнути з ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_3 , фактичне місце проживання: АДРЕСА_4 ) на користь держави (отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030160) судовий збір у сумі 768 (сімсот шістдесят вісім) гривень 40 копійок.
3. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
4. Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
5. Повне судове рішення складено 20 лютого 2020 року.
Суддя Т.О. Кравченко