Рішення № 90841218, 04.08.2020, Новосанжарський районний суд Полтавської області

Дата ухвалення
04.08.2020
Номер справи
542/2/20
Номер документу
90841218
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Новосанжарський районний суд Полтавської області

Справа № 542/2/20

Провадження № 2/542/32/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

04 серпня 2020 року смт Нові Санжари

Новосанжарський районний суд Полтавської області в складі:

головуючого судді – Афанасьєвої Ю.О.,

за участю секретаря судового засідання – Чиж Л.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Нові Санжари цивільну справу за позовом Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Полтавагаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованого об’єму природного газу, суд –

В С Т А Н О В И В:

02.01.2020 року АТ «Оператор газорозподільної системи «Полтавагаз» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованого об’єму природного газу, в якому просило стягнути з останньої 6000,38 грн. вартості необлікованого об’єму природного газу та 1921,00 грн. судового збору.

Свої вимоги обґрунтовувало тим, що ОСОБА_1 є споживачем природного газу та перебуває в договірних відносинах з АТ “Полтавагаз” по наданню послуг з газопостачання, згідно чого було укладено договір на розподіл природного газу від 18.04.2016 року.

Взаємовідносини операторів газорозподільних систем та побутових споживачів, об`єкти яких підключені до газорозподільних систем, їх постачальників регулюються Кодексом газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне ругулювання у сферах енергетики та комунальних послуг №2494 від 30.09.2015 року. Розділом XI Кодексу газорозподільних систем передбачено порядок перерахунку (донарахування) або зміни режиму нарахування об`ємів природного газу у разі виявлення порушень вимог цього Кодексу.

П.п. 1 пункту 3 глави 2 розділу XI Кодексу до порушень (за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або роботу ЗВТ), що сталися внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як «не з вини споживача»), але внаслідок яких споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об`єму природного газу, належить, зокрема пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.

01.03.18 за результатами експертизи лічильника газу типу РЛ «Арсенал» G-6, заводський №229254 встановлено, що метрологічні характеристики не відповідають ДСТУ 3336-96.

На виконання пункту 1 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем на місці виявлення правопорушення представниками Оператора ГРМ складено акт про порушення №10596 від 01.03.18 за формою, наведеною в додатку 11 до цього Кодексу.

Відповідно до пункту 8 Глави 3 розділу XI Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення Оператором ГРМ пошкодження лічильника газу та/або його позаштатного режиму роботу, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу лічильником газу не обліковується або обліковується некоректно (не в повному обсязі), та за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу визначення об`єму спожитого природного газу здійснюється, виходячи з 70 відсотків граничних об`ємів споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням терміну на його усунення.

Відповідно до пункту 1 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем акт про порушення має бути розглянутим комісією з розгляду актів про порушення Оператора ГРМ, яка визначає його правомірність та приймає щодо них відповідне рішення.

20.03.2018 року відповідно до вимог пункту 11 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем за результатами розгляду акта про порушення на засіданні комісії прийнято рішення про його задоволення повністю та складено акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості.

Вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу пред`явлено до сплати ОСОБА_2 в окремому платіжному рахунку, будь-якої відповіді не надходило.

Ухвалою Новосанжарського районного суду Полтавської області від 03.01.2020 року позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків (а.с.16-17).

Ухвалою Новосанжарського районного суду Полтавської області від 06.02.2020 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження, призначено судове засідання на 10.03.2020 року (а.с.27-28).

Представник позивача в судовому засіданні підтримував заявлені вимоги, надав пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві, просив позов задовольнити.

В подальшому надав заяву про розгляд справи без його участі.

Відповідачка в судове засідання не зявилась, будучи належним чином повідомленою про даьу, час та місце судового засідання.

Представник відповідача в судовому засіданні просив в задоволенні позовних вимог відмовити, з підстав, зазначених у відзиві, зазначивши, що вина відповідача у позаштатній роботі лічильника відсутня, будь-яке втручання в лічильник нею не здійснювалось та не було виявлено.

В подальшому надав заяву про розгляд справи без його участі.

Так, до суду було надано відзив на позовну заяву, в якому ОСОБА_1 просить у задоволенні позовних вимог відмовити повністю, з огляду на таке.

ОСОБА_2 є побутовим споживачем природного газу та користується послугами ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 .

Зазначає, що позивач в позові посилається на зміст вимог Кодексу газорозподільних систем, зокрема на те, що до порушень (метрологічні характеристики лічильника газу РЛ «Арсенал» G-4 зав. №229254, не відповідають ДСТУ 3336-96), що сталися внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як «не з вини споживача»), але внаслідок яких споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об`єму природного газу, належать: 1) пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.

Вказує, що нею не було здійснено жодного порушення, зокрема втручання у роботу лічильника та інших умисних дій, які мали наслідком несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (порушення, що призвели до позаштатного режиму роботи лічильника), внаслідок чого витрата природного газу лічильником не обліковувалася, і зворотних протиставних доказів позивачем суду не надано.

Згідно з актом експертизи лічильника від 01 березня 2018 року №10596, пломби на корпусі СЦ ПАТ «Полтавагаз» не пошкоджена, механічних пошкоджень не виявлено, несанкціонованого втручання в конструкцію лічильника не виявлено.

Зміст таких висновків жодним чином не вказує на порушення та протиправні дії споживача газу ОСОБА_1 , оскільки комісією по проведенню експертизи не виявлено несанкціонованого втручання в конструкцію лічильника, а також доказів причетності відповідача до пошкодження роботи лічильника, не надано.

При цьому позивач ПАТ «Полтавагаз» фактично доказів причетності відповідача до позаштатного режиму роботи лічильника газу не надав та не довів перед судом наявності законних підстав нарахування коштів за некоректно облікований лічильником витрати природного газу, так як причинно наслідковий зв`язок між цими фактичними обставинами, зокрема роботою лічильника, і діями (порушенням) відповідача (споживача газу) взагалі відсутній.

Крім цього, позивачем не надано жодного доказу і не доведено перед судом того, що споживачем об`єм газу використано більше, ніж об`єм газу за який сплачено кошти.

Вважає, що позивачем не подано жодного доказу на підтвердження неправомірності дій відповідача, а також беззаперечних доказів про те, що споживач газу ОСОБА_1 допустила порушення і була за це притягнута до відповідного виду відповідальності, на момент відкриття провадження по справі, суду не надано.

Таким чином вважає, що позовні вимоги не доведені належними і допустимими доказами, і по суті є безпідставними (а.с.32-34).

Позивачем було надано відповідь на відзив (а.с.41-45), в якому зазначає про те, що 21.02.2018 року у помешканні відповідача за адресою: АДРЕСА_1 демонтовано прилад обліку природного газу типу РЛ “Арсенал” G-6 заводський номер 229254.

За ініціативою Оператора ГРМ знятий лічильник газу був запакований в поліетиленовий пакет та опломбований пломбою СБЧ 0573395 для направлення на експертизу, що підтверджується протоколом про направлення на експертизу від 21.02.2018 року.

Будучи повідомленим про час та місце, для проведення експертизи лічильника газу (01.03.2018 року за адресою: АДРЕСА_2 ) споживач повідомив, що на експертизі присутнім не буде.

01.03.2018 року комісією по проведенню експертизи АТ «Полтавагаз» здійснено експертизу лічильника газу РЛ “Арсенал” G-6 заводський номер 229254. Результати проведення експертизи зафіксовано в Акті експертизи лічильника газу №10596 від 01.03.2018 року, ОСОБА_2 на час проведення експертизи не з`явилася, але даний акт підписаний нею без зауважень.

Відповідно до висновків членів комісії несанкціоноване втручання в роботу лічильника не виявлено, метрологічні характеристики не відповідають ДСТУ 3336-96, лічильник не відповідає вимогам Р50-071-98. Окрема думка членами комісії не висловлювалася.

У зв`язку з виявленням під час проведення експертизи лічильника газу порушення вимог Кодексу ГРМ, а саме: позаштатний режим роботи лічильника газу РЛ “Арсенал” G-6 заводський номер 229254, внаслідок чого витрати природного газу лічильником обліковується некоректно, представниками АТ «Полтавагаз» складено Акт про порушення №10596 від 01.03.2018 року. Вказаний акт засвідчений особистими підписами членів комісії та відповідача, як побутового споживача. Зауважень споживача до цього Акта стосувалися неможливістю прибути на засідання комісії з розгляду актів про порушення.

У разі неприбуття споживача (несанкціонованого споживача) та/або уповноваженої ним особи на засідання комісії остання розглядає складений акт про порушення без його (її) участі.

20.03.2018 року на засіданні Комісії з розгляду актів про порушення, внаслідок яких здійснюється перерахунок (донарахування об`ємів природного газу та зміни їх режиму нарахування споживачу (несанкціонованому споживачу) АТ «Полтавагаз» акт про порушення №10596 від 01.03.2018 року розглянуто та задоволено, прийнято рішення про складання Акту - розрахунку необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості.

За наслідками задоволення акту складено акт розрахунок №11/18/5 від 20.03.2018 року необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу і його вартості з 18.12.2017 року (день останнього контрольного зняття показань лічильника) до 20.02.2018 року (до дня виявлення порушення) на суму 6000,38 грн.

На підставі акта — розрахунку №11/18/5 від 20.03.2018 року пред`явлено до сплати споживачу вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу в рахунку №У0000001105 від 05.04.2018 року шляхом направлення листа з описом вкладення на адресу побутового споживача. Згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення лист отримано адресатом 14.04.2018 року.

За вищенаведених фактів неповідомлення споживачем про дані обставини до виявлення таких недоліків представником Оператора ГРМ, обгрунтовано свідчить про те, що бездіяльність відповідача призвела до того, що витрата (споживання) природного газу лічильником газу обліковувалась не в повному обсязі.

Заслухавши представника позивача, представника відповідача, дослідивши письмові докази, всебічно та повно з`ясувавши обставини справи, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи, надавши їм оцінку, суд вважає, що позов задоволенню не підлягає, виходячи з такого.

У відповідності до ч.1 ст.19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах.

Відповідно до п.5 ч.3 ст.20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач зобов`язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Кодексом газорозподільних систем, затвердженим постановою НКРЕКП від 30.09.2016р. №2494, визначені наступні поняття: несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу, втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу),у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження наних пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку необліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу; експертиза засобу вимірювальної техніки/експертиза пломб комплекс заходів, які здійснюються з метою отримання даних щодо відповідності засобу вимірювальної техніки/пломб параметрам, визначеним їх виробниками, умовам монтажу та експлуатації, їх цілісності чи відповідності метрологічним характеристикам, а також пересвідчення у відсутності інших ознак впливу на засіб вимірювальної техніки/пломбу, які можуть свідчити про втручання в засіб вимірювальної техніки/пломбу та викривлення результатів вимірювання; пошкодження ЗВТ/лічильника газу механічне пошкодження цілісності конструкції комерційного ВОГ та/або його складових, зокрема корпусу, скла, кріплення, захисних елементів, ліній з`єднання; пошкодження пломб відсутність чи пошкодження цілісності пломб, пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломби (дріт, кордова нитка тощо), гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал, у тому числі відсутність чи пошкодження на ЗВТ (лічильнику газу) пломб з відбитками тавр про їх повірку або індикаторів дії впливу постійного магнітного поля (далі магнітні індикатори), або підтверджений факт підробки пломби за умови наявності акта про пломбування (іншого документа, що підтверджує факт пломбування і передачу на збереження ЗВТ/лічильника газу та установлених пломб і магнітних індикаторів).

Види порушень, внаслідок яких здійснюється перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу або зміна їх режиму нарахування визначені главою 2 розділу 11 Кодексу газорозподільних систем. Зокрема, п.3 цієї глави зазначено, що до порушень (за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або роботу ЗВТ), що сталися внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як «не з вини споживача»), але внаслідок яких споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об`єму природного газу, належать: 1) пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.

Згідно з п.п.1, 2 глави 5 розділу ХІ Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 16 до цього Кодексу.

Відповідно до п.1 глави 10 розділу Х Кодексу газорозподільних систем якщо під час перевірки (обстеження) комерційного ВОГ або при контрольному огляді вузла обліку за домовленістю сторін або ініціативою Оператора ГРМ чи споживача (суміжного суб`єкта ринку природного газу) буде ініційована експертиза щодо перевірки пошкодження пломб/ЗВТ чи несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ, вони мають діяти з урахуванням положень цієї глави.

Судом встановлено, що 18.04.2016 року відповідачем підписано Заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу (для побутового споживача), параметри лічильника газу зазначені як РЛ «Новатор» G-4 229256 (а.с.5).

Відтак, з 18.04.2016 року між позивачем та відповідачем виникли договірні зобов`язання з розподілу природного газу (а.с.5).

Згідно з актом встановлення побутового газового лічильника від 11.07.2017 року ОСОБА_1 був встановлений лічильник РЛ “Ямпіль» G-6

заводський номер НОМЕР_1 .

З акту про демонтаж засобу вимірювальної техніки від 21.02.2018 року вбачається, що 21.02.2018 року представником позивача у присутності ОСОБА_2 було здійснено демонтаж засобу вимірювальної техніки, який вказано як РЛ Г6 2003 (а.с.6). При цьому в акті за результатами огляду засобу вимірювальної техніки зазначено, що візуальних механічних пошкоджень та ознак самовільного втручання в роботу засобу вимірювальної техніки не виявлено; пломби цілі.

Одночасно представником позивача та відповідачем складено протокол про направлення лічильника газу для проведення експертизи в лабораторію ПАТ «Полтавагаз» (а.с.7).

З вказаного протоколу вбачається, що на об`єкті споживача розташованого за адресою: Полтавська область, Новосанжарський район, с.Шпортьки, у відповідності до акту про демонтаж від 21.02.2018 року, проведено розпломбування лічильника газу РЛ Г6, заводський №229256. Після демонтажу лічильник газу РЛ Г6, заводський №229256 запаковано в пакет, опломбовано та направлено на експертизу в лабораторію ПАТ «Полтавагаз» за адресою: м. Полтава, вул. В. Козака, 2а, на 10 год. 10.03.2018 року, про що відповідач був повідомлений.

Згідно Акту №10596 експертизи лічильника газу від 01.03.2018 року, складеного працівниками ПАТ «Полтавагаз» за участю працівника ДП «Полтавастандартметрологія», проведено експертизу лічильника газу типу G-6 РЛ «Арсенал» заводський номер 229254, пломби на корпусі лічильника не пошкоджені, відліковий механізм візуально не пошкоджений, механічних пошкоджень не виявлено, лічильник герметичний. Похибка лічильника за об`ємної втрати Qmin (-53,11), Qmax (1,46). Висновок: несанкціонованого втручання в конструкцію лічильника не виявлено. Метрологічні характеристики не відповідають ДСТУ 3336-96. Лічильник не відповідає вимогам Р50-071-98 (а.с.8).

В подальшому, 01.03.2018 року посадовими особами позивача складено Акт про порушення №10596, в якому зазначено, що в роботі лічильника газу РЛ «Арсенал» G-4 заводський номер НОМЕР_2 виявлено позаштатний режим роботи, внаслідок чого витрата природного газу лічильником обліковується некоректно (а.с.9).

При цьому параметри лічильника газу, що встановлений у споживача, який був демонтований, щодо якого проведена експертиза та складений акт про порушення не співпадають, як в назві, так по заводському номеру.

Крім того, дані про те, що лічильник газу (й який саме) було визнано непридатним до застосування, матеріали справи не містять.

Та, згідно з актом-розрахунком №11/18/5 від 20.03.2018 року позивачем нараховано вартість необлікованого (донарахованого) обсягу природного газу в розмірі 6000,38 грн. (а.с.10).

З аналізу наведених вище вимог закону вбачається, що перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу або зміна їх режиму нарахування здійснюється у випадку доведеності пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або роботи комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно.

При цьому, ні актом експертизи від 01.03.2018 року, ні іншими наданами доказами не встановлено вини саме споживача у виявлених порушеннях роботи лічильника. Так, Актом від 01.03.2018 року установлено, що пломби на корпусі лічильника не пошкоджені, відліковий механізм візуально не пошкоджений, механічних пошкоджень не виявлено, лічильник герметичний, несанкціонованого втручання в конструкцію лічильника не виявлено.

У відповідності до пункту 3 глави 2 розділу XI Кодексу газорозподільних систем до 3. До порушень (за умови відсутності несанкціонованого втручання в ГРМ або роботу ЗВТ), що сталися внаслідок пошкодження чи позаштатного режиму роботи комерційного ВОГ або його складових (які кваліфікуються як «не з вини споживача»), але внаслідок яких споживачу здійснюється перерахунок розподіленого (спожитого) об`єму природного газу, належать:

1) пошкодження ЗВТ (лічильника газу) або робота комерційного ВОГ чи його складових в позаштатному режимі, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним ВОГ не обліковується або обліковується некоректно;

2) фіксація коректором чи обчислювачем об`єму газу даних щодо збоїв в роботі комерційного ВОГ або його складових, внаслідок чого об`єм розподіленого (спожитого) природного газу за попередній період визначений некоректно;

3) виявлення помилок в конфігурації даних обчислювача об`єму газу, що були введені при його первинному програмуванні, чи в протоколі параметризації (діаметр газопроводу звужуючого пристрою, кількість імпульсів, параметрів ФХП тощо), внаслідок чого об`єм розподіленого (спожитого) природного газу за попередній період визначений некоректно;

4) перевищення діапазону обчислення вузла обліку тощо.

Відповідно до п.8 Глави 3 розділу ХІ Кодексу (в редакції станом на час виявлення порушення) у разі виявлення Оператором ГРМ пошкодження лічильника газу та/або його позаштатного режиму роботу, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу лічильником газу не обліковується або обліковується некоректно (не в повному обсязі), та за умови відсутності несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу визначення об`єму спожитого природного газу здійснюється, виходячи з 70 відсотків граничних об`ємів споживання природного газу населенням з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням терміну на його усунення.

При цьому, згідно ч.4 ст.17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті для побутових потреб електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, здійснюються за рахунок суб`єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Відповідальність за своєчасність проведення періодичної повірки, обслуговування та ремонту (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну і теплову енергію, газ і воду), що є власністю фізичних осіб, покладається на суб`єктів господарювання, що надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання.

Відтак, саме на позивача покладається обов`язок забезпечення штатного режиму роботи приладу обліку природного газу та тягар відповідальності за порушення цього режиму за відсутності втручання споживача.

Частиною 1 ст.81 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом.

Відповідно до ч.ч.5-6 ст.81 ЦПК України, докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно з нормою ст.77 ЦПК України, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

За змістом ст.89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Доводи представника позивача про те, що хоча експертизою й не виявлено несанкціонованого втручання в роботу лічильника, однак встановлено, що метрологічні характеристики не відповідають ДСТУ 3336-96 та лічильник не відповідає вимогам Р50-071-98, суд до уваги не приймає, оскільки вини відповідача у вказаних порушенням матеріалами справи не вставлено.

Твердження представника позивача про те, що бездіяльність відповідача, яка виразилась в неповідомленні про позаштатну роботу лічильника, призвела до того, що витрата (споживання) природного газу лічильником газу обліковувалося не в повному обсязі, суд оцінює критично, оскільки доказів обізнаності споживача про несправність лічильника матеріали справи також не містять.

Посилання на висновки Верховного Суду зроблені у справах №615/1482/17, №904/7840/17, судом також до уваги не приймається, оскільки дані висновки зроблені в інших правовідносин та за інших обставин.

Таким чином, оскільки позивачем не надано доказів на підтвердження вчинення відповідачем правопорушення на ринку природного газу щодо несанкціонованого відбору природного газу, пошкодження цілісності пломб, повірочного тавра лічильника газу, що впливає на результати вимірювання, або несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу, внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу (тобто знаходяться у причинно-наслідковому звязку), у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити за їх недоведеністю.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 259, 263-265 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В:

В задоволенні позову Акціонерного товариства «Оператор газорозподільної системи «Полтавагаз» до ОСОБА_1 про стягнення вартості необлікованого об’єму природного газу - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення або з дня складання повного судового рішення у разі оголошення вступної та резолютивної частини рішення або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи до Полтавського апеляційного суду через Новосанжарський районний суд.

Учасник справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Учасники справи:

Позивач: Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Полтавагаз», місцезнаходження: м.Полтава, вул.Володимира Козака, 2-а, 36020, код ЄДРПОУ 03351912;

Представник позивача: Любовський Володимир Миколайович, адреса місця роботи: АДРЕСА_3 .Володимира Козака, 2А, м.Полтава.

Відповідач: ОСОБА_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 .

Представник відповідача: ОСОБА_3 , адреса місця роботи: смт Нові Санжари, пл.Перемоги, 8.

Повний текст рішення складений 07.08.2020 року.

Суддя Новосанжарського районного суду

Полтавської області Ю.О. Афанасьєва