Постанова № 90809255, 13.01.2020, Лисичанський міський суд Луганської області

Дата ухвалення
13.01.2020
Номер справи
415/6888/19
Номер документу
90809255
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

415/6888/19

3/415/1/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

13.01.20 року місто Лисичанськ

Суддя Лисичанського міського суду Луганської області Грибанова Л.О., розглянувши адміністративний матеріал, наданий ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, директора ВП «Автобаза» ПАТ «Лисичанськвугілля», проживаючого у місті Лисичанську Луганської області АДРЕСА_1 ,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, –

встановив:

25 липня 2019 року, під час проведення документальної планової виїзної перевірки ВП «Автобаза» ПАТ «Лисичанськвугілля», по вулиці Войкова, 20, міста Лисичанська, з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору – за період з 01 квітня 2016 року по 31 травня 2019 року, дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), а також, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування – за період з 01 грудня 2012 року по 31 березня 2019 року, – співробітниками ГУ ДФС у Луганській області (акт №499/12-32-13-05/26349220 від 25 липня 2019 року), співробітниками ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, встановлено, що правопорушник ОСОБА_1 , являючись директором ВП «Автобаза» ПАТ «Лисичанськвугілля», порушив вимоги ст.51 п.51.1, ст.176 п.176.2 абз.б) Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), п.3.1 розділу ІІІ «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з ним податку», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №4 від 13 січня 2015 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за №111/26556 від 30 січня 2015 року, в частині –

відсутності відомостей за період з 01 квітня 2016 року по 31 березня 2019 року про нараховані та виплачені суми вартості спеціального одягу чи взуття з ознакою доходу «136», у відповідності до Довідника ознак доходів, а саме: ІV квартал 2016 року – нарахований та виплачений дохід, у сумі 938,50 грн, І квартал 2017 року – нарахований та виплачений дохід, у сумі 581,70 грн, ІІ квартал 2017 року – нарахований та виплачений дохід, у сумі 119 грн,

відсутності відомостей про нараховані та виплачені доходи за І кв-л 2017 року (по ФОП ОСОБА_2 на загальну суму 2952 грн, - по ФОП ОСОБА_3 на загальну суму 3561,65 грн), - за ІІІ кв-л 2017 року (по ФОП ОСОБА_4 на загальну суму 420 грн, - по ФОП ОСОБА_5 на загальну суму 20000 грн), - за ІV кв-л 2017 року (по ФОП ОСОБА_6 на загальну суму 1025 грн), з ознакою доходу «157» у відповідності до Довідника ознак доходів,

тим самим, порушивши порядок подання відомостей про виплачені доходи.

У судове засідання правопорушник ОСОБА_1 – не з`явився, про причини неявки – не попередив, клопотання про відкладення розгляду справи до суду – не надав, хоча про дату та місце розгляду справи про адміністративне правопорушення повідомлявся своєчасно та належним чином, при цьому, письмових пояснень по суті інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, не з`явившись за викликом до ГУ ДФС у Луганській області (а.с.10 - Акт неявки для складання протоколу про адміністративне правопорушення та надання пояснень за №643/12-32-05/2615602254 від 12 серпня 2019 року), - не надав.

Із дослідженого у судовому засіданні акту «Про результати документальної планової виїзної перевірки ВП «Автобаза» ПАТ «Лисичанськвугілля» з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору за період з 01 квітня 2016 року по 31 березня 2019 року, - дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), а також – єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01 грудня 2012 року по 31 березня 2019 року» за №499/12-32-13-05/26349220 від 25 липня 2019 року (а.с.3-6) вбачається, що співробітниками ГУ ДФС у Луганській області ДФС України, під час проведення перевірки зазначеного відокремленого підрозділу ПАТ «Лисичанськвугілля», з боку директора ВП – правопорушника ОСОБА_1 виявлено порушення вимог ст.51 п.51.1, ст.176 п.176.2 абз.б) Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ (зі змінами та доповненнями), п.3.1 розділу ІІІ «Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з ним податку», затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №4 від 13 січня 2015 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України за №111/26556 від 30 січня 2015 року, в частині відсутності відомостей за період з 01 квітня 2016 року по 31 березня 2019 року про нараховані та виплачені суми вартості спеціального одягу чи взуття з ознакою доходу «136», у відповідності до Довідника ознак доходів (так, ІV квартал 2016 року – нарахований та виплачений дохід, у сумі 938,50 грн, І квартал 2017 року – нарахований та виплачений дохід, у сумі 581,70 грн, ІІ квартал 2017 року – нарахований та виплачений дохід, у сумі 119 грн, а також, відсутності відомостей про нараховані та виплачені доходи за І кв-л 2017 року (по ФОП ОСОБА_2 на загальну суму 2952 грн, - по ФОП ОСОБА_3 на загальну суму 3561,65 грн), - за ІІІ кв-л 2017 року (по ФОП ОСОБА_4 на загальну суму 420 грн, - по ФОП ОСОБА_5 на загальну суму 20000 грн), - за ІV кв-л 2017 року (по ФОП ОСОБА_6 на загальну суму 1025 грн), з ознакою доходу «157» у відповідності до Довідника ознак доходів.

Суд, дослідивши письмові матеріали справи, в тому числі, і акт «Про результати документальної планової виїзної перевірки ВП «Автобаза» ПАТ «Лисичанськвугілля» з питань правильності нарахування, повноти та своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору за період з 01 квітня 2016 року по 31 березня 2019 року, - дотримання законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами), а також – єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період з 01 грудня 2012 року по 31 березня 2019 року» за №499/12-32-13-05/26349220 від 25 липня 2019 року (а.с.3-6), вважає, що винність правопорушника ОСОБА_1 - у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, знайшла своє повне підтвердження у суді, і дії правопорушника ОСОБА_1 вірно і обгрунтовано кваліфіковані за ознаками ст.163-4 ч.1 КУпАП, оскільки останній, являючись посадовою особою підприємства, порушив порядок подання відомостей про виплачені доходи.

При призначенні стягнення, суд враховує обставини та характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан та обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність: правопорушник ОСОБА_1 , відповідно до протоколу, – працює, інвалідом - не являється, раніше адміністративному стягненню – не піддавався, від надання письмових пояснень по суті інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, - безпосередньо після виявлення останнього – відмовився, до суду, для надання пояснень у судовому засіданні – теж не з`явився, про причини – не повідомив.

Обставин, що, згідно зі ст.34 КУпАП, пом`якшують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.

Обставин, що, згідно зі ст.35 КУпАП, обтяжують відповідальність правопорушника, суд не вбачає.

Відповідно до вимог ст.38 КУпАП, – адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, при триваючому правопорушенні – не пізніше трьох місяців з дня його виявлення (ст.38 ч.2 КУпАП), при цьому, у випадку відмови в порушенні кримінальної справи або закриття кримінальної справи, але за наявності в діях правопорушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладене не пізніше, як через один місяць з дня прийняття рішення про відмову в порушенні кримінальної справи або її закриття (ст.38 ч.4 КУпАП).

У судовому засіданні встановлено, що порушення порядку подання відомостей про виплачені доходи – з боку правопорушника ОСОБА_1 – мало місце за період з 01 квітня 2016 року по 31 березня 2019 року, було виявлено 25 липня 2019 року, відповідно, – термін притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння інкримінованого останньому адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, слід відраховувати з дня виявлення зазначеного адміністративного правопорушення, в даному випадку – з 25 липня 2019 року.

Однак, у зв`язку з тим, що розгляд матеріалу про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-4 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 , декілька разів, з поважних причин, було відкладено, на момент розгляду протоколу про відповідне адміністративне правопорушення в суді та - прийняття остаточного рішення по справі, після повторного призначення судового розгляду справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-4 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 , з обов`язковим викликом останнього, з метою дотримання прав особи, що притягується до адміністративної відповідальності, на підставі ст.268 КУпАП, – перебіг строків притягнення правопорушника ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності – закінчився, у зв`язку з чим, провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.163-4 ч.1 КУпАП, стосовно правопорушника ОСОБА_1 підлягає закриттю, на підставі ст.247 п.7 КУпАП.

Речові докази по справі – відсутні.

На підставі викладеного, керуючись ст.33, ст.38, ст.163-4 ч.1, ст.221, ст.247 п.7, ст.284, ст.289, ст.294 КУпАП, –

постановив:

Справу стосовно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.163-4 ч.1 КУпАП, на підставі ст.38 КУпАП, – провадженням закрити, у зв`язку з перебігом строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського Апеляційного суду через Лисичанський міський суд.

Суддя: