Рішення № 90802602, 06.08.2020, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.08.2020
Номер справи
520/7534/2020
Номер документу
90802602
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

06 серпня 2020 р. № 520/7534/2020

Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Білової О.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" сектор із соціально-гуманітарних питань (вул. Гіршмана, буд. 8/10,Харків,61002, код ЄДРПОУ 08734011), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області (пл. Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов., м.Харків, 61022, код ЄДРПОУ 14099344), про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся позивач, ОСОБА_1 , з адміністративним позовом до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" сектор із соціально-гуманітарних питань, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність Державної установи «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Харківській області», сектору із соціально-гуманітарних питань, щодо нескладання та неподання Головному Управлінню пенсійного фонду України в Харківській області уточненої Довідки про грошове забезпечення позивача для перерахунку і виплати пенсії за №100/33499 з перерахованим розміром грошового забезпечення з врахуванням надбавки за специфічні умови проходження служби у розмірі 50 відсотків, що складає 7350 гривень, для перерахунку, ОСОБА_1 , пенсії та виплати її, починаючи з 01.05.2016;

- зобов`язати Державну установу «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Харківській області», сектор із соціально-гуманітарних питань, виготовити та направити Головному Управлінню пенсійного фонду України в Харківській області уточнену Довідку про розмір мого грошового забезпечення за №100/33499 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення для перерахунку і виплати, ОСОБА_1 , пенсії з перерахованим розміром грошового забезпечення з врахуванням надбавки за специфічні умови проходження служби у розмірі 50 відсотків, що становить 7350 гривень, починаючи з 01.05.2016.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач протиправно відмовив позивачу у включенні до складових Довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії надбавки за специфічні умови проходження служби - 50 відсотків, що становить 7350 гривень, чим допустив протиправну бездіяльність. Відтак, у відповідача наявний, на думку позивача, обов`язок надати до ГУ ПФУ в Харківській області уточнену довідку про грошове забезпечення для перерахунку пенсії за тим же номером з перерахованим розміром грошового забезпечення для невідкладного перерахунку і виплати пенсії з 01.05.2016 року з включенням надбавки за специфічні умови проходження служби - 50 відсотків.

Ухвалою суду від 16.06.2020 відкрито спрощене провадження у справі без виклику сторін.

Відповідач, не погодившись з поданим позовом, надав до суду відзив на адміністративний позов, в якому зазначив, що посилання позивача в адміністративному позові на повноваження сектору із соціально-гуманітарних питань ДУ ТМО щодо складення довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій пенсіонерам МВС є недоречним, оскільки це не відноситься до компетенції відповідача. До функцій сектору належить, в тому числі надання до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам МВС України, особам, які мають право отримувати пенсію по втраті годувальника, документів, що є підставою для отримання пільг, посвідчень, оформлення довідок про грошове забезпечення тощо. Під час перерахунку пенсії використовуються такі види грошового забезпечення як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням. Розміри посадових окладів, відсоткової надбавки за вислугу років, оклади за військовим (спеціальним званням) поліцейських, які визначені постановою КМУ від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» станом на теперішній час не змінювались, а надбавки, про які зазначає позивач щодо включення у довідку про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії, зазначеною Постановою не передбачені.

Третя особа, Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області, не погодилась з позовними вимогами, направила до суду пояснення, в яких зазначила, що після отримання від Мінсоцполітики повідомлення про зміну грошового забезпечення Кабінетом Міністрів України, ГУ ПФУ в десятиденний строк з моменту надходження повідомлення подають такі списки до відповідних органів, уповноважених видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії. На підставі списків вказані державні органи готують довідки про розмір грошового забезпечення для кожної особи, зазначеної в списку. З огляду на це, позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Відповідно до п. 2 ч.1 ст. 263 КАС України суд розглядає за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 229 КАС України.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

Позивач, ОСОБА_1 20.07.2010 року на підставі Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ, звільнений з органів внутрішніх справ за п.65 «а» (за віком). Згідно наказу №42 о/с від 28.07.2010 року в Академії управління МВС остаточно звільнений зі служби 31 липня 2010 року.

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області. З 01 серпня 2010 року позивачу призначена пенсія відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-ХІІ згідно Грошового атестату №181 у розмірі 90 відсотків грошового забезпечення.

На підставі Постанови Харківського районного суду Харківської області від 11 грудня 2017 року, яка набрала чинності 30.01.2018 року ГУ ПФУ в Харківській області було проведено перерахунок та виплату пенсії на підставі Довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Харківській області про грошове забезпечення для перерахунку пенсії №100/33499 від 06.09.2017 року з 1 січня 2016 року.

06.04.2016 року МВС України видало наказ №260, зареєстрований в Міністерстві юстиції 29 квітня 2016 року за №669/28799, який вступив в дію з 01.05.2016 року, яким затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання.

Пунктом 4 Розділу II цього Порядку введена надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції, яка виплачується поліцейським в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, яка існує на теперішній час.

15 січня 2020 року позивач звернувся до Головного управління пенсійного фонду України у Харківській області з проханням в добровільному порядку здійснити йому перерахунок пенсії з врахуванням наявності надбавки за специфічні умови проходження служби, яку отримують поліцейські.

Згідно відповіді від 05.02.2020 року за №304/С/4, ГУ ПФУ в Харківській області відмовило позивачу у перерахунку пенсії з урахуванням нової складової, посилаючись на відсутність відповідної довідки державного органу про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, ненадходження від Пенсійного фонду України інформації про перерахунок пенсій та підготовку списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

07.02.2020 року позивач звернувся до начальника відповідача з проханням надати вказівку підпорядкованій службі соціального захисту підготувати для ГУ ПФУ в Харківській області уточнену Довідку № 100/33499 про грошове забезпечення для перерахунку позивачу пенсії з включенням надбавки за специфічні умови проходження служби у розмірі 50 відсотків.

Заяву позивача було розглянуто сектором із соціально-гуманітарних питань ДУ «ТМО МВС України по Харківській області», та направлено відповідь від 25.02.2020 року №33/41-041, яку позивач отримав 03.03.2020 року, якою відмовлено позивачу у виготовленні нової довідки про розмір грошового забезпечення з включенням надбавки за специфічні умови проходження служби.

Відмова мотивована тим, що вказана надбавка не передбачена Постановою КМ України №988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», основним нормативно- правовим актом, яким регулюються умови грошового забезпечення поліцейських.

Надаючи правову оцінку спірним правовим відносинам, суд зазначає наступне.

Наказом МВС України від 06.04.2016 року №260 розроблено і затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, зареєстрований в Міністерстві юстиції, якими регулюються умови грошового забезпечення поліцейських (далі - Порядок №260).

Порядок №260 розроблено відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 15 червня 1994 року № 414 «Про види, розміри і порядок надання компенсації громадянам у зв`язку з роботою, яка передбачає доступ до державної таємниці», від 11 серпня 1995 року № 648 «Про умови оплати праці осіб, які працюють в гірських районах», від 22 грудня 1995 року № 1037 «Про надбавки до посадових окладів працівників, зайнятих на шифрувальній роботі», від 03 січня 2013 року № 2 «Про встановлення надбавок до посадових окладів державних експертів з питань таємниць та фахівців, які залучаються до підготовки рішень та висновків державних експертів з питань таємниць», від 04 листопада 2015 року № 910 «Про грошове забезпечення поліцейських, відряджених до державних органів, установ та організацій» та від 11 листопада 2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - постанова № 988).

Пунктами 3, 4 Розділу 1 Порядку №260 передбачено, що грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять:

1) посадовий оклад;

2) оклад за спеціальним званням;

3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер);

4) премії;

5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення виплачується поліцейським, які призначені на штатні посади в Національній поліції, та курсантам ВНЗ МВС із специфічними умовами навчання.

Пунктом 4 Розділу II Порядку введена нова постійна надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції, яка виплачується поліцейським в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби, яка існує на теперішній час та виплачується працівникам поліції.

Відповідно до п. 4 зазначеного Порядку №260 надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції поліцейським виплачується в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.

Розмір надбавки встановлюється кожному поліцейському індивідуально залежно від специфіки умов проходження служби (успішне виконання повноважень, якість, складність, обсяг та важливість виконуваних завдань, залучення до розробки проектів нормативно-правових актів тощо) на підставі мотивованого подання керівника структурного підрозділу відповідного органу поліції та оголошується наказом по особовому складу.

Виплата надбавки проводиться на підставі наказу про її встановлення з дня, зазначеного в наказі, у разі відсутності дати - з дня підписання наказу.

Відповідно до ч.ч.3-4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» в редакції від 01.01.2016, яка діяла на час встановлення спірної надбавки, перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Відтак, суд зазначає, що редакція Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 01.01.2016, яка діяла на час набрання чинності положеннями Наказу МВС України від 06.04.2016 року №260, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 29 квітня 2016 року за №669/28799, не передбачала як обов`язкову підставу для проведення перерахунку введення нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення саме Кабінетом Міністрів України, як про це зазначає відповідач у відповіді позивачу та відзиві.

Вказана норма передбачає як підставу для перерахунку пенсій зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення за цим Законом, або введення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Судом встановлено, що положеннями Наказу МВС України від 06.04.2016 року №260, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 29 квітня 2016 року за №669/28799, який є нормативно-правовим актом, встановлено новий вид грошового забезпечення поліцейським - надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції.

Відтак, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії, та отримання відповідної довідки.

Крім того п. 4 Постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено зокрема право керівникам органів, закладів та установ Національної поліції в межах затверджених для них асигнувань на грошове забезпечення установлювати:

- надбавку за специфічні умови проходження служби в поліції в розмірі до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за стаж служби.

Відтак, посилання відповідача на той факт, що Постановою КМУ № 988 від 11.11.2015 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» не передбачено вказаної надбавки є необґрунтованою.

Суд зазначає, що Пунктом 2 наказу № 260 передбачено, що цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування (27 травня 2016 року) та застосовується з дня набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію» (07 листопада 2015 року).

29 грудня 2015 року набрав чинності Закон України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" (далі - Закон № 900-VIII).

Цим Законом статтю 63 Закону № 2262-ХІІ доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".

Згідно із статтею 102 Закону України "Про Національну поліцію" пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відтак, з огляду на дію положень зазначеного наказу та відповідні зміни в законодавстві, що регулюють порядок призначення та перерахунку пенсії особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), позивач набув право на перерахунок з урахуванням спірної надбавки з 01.01.2016 а не з 01.05.2016, як ним зазначено у позові.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

З огляду на вищезазначене, суд вважає за необхідне для належного захисту прав позивача вийти за межі позовних вимог та задовольнити позовні вимоги з урахуванням встановленої судом дати, з якої позивач набув право на перерахунок пенсії, а саме 01.01.2016.

Стосовно посилань відповідача у відзиві на відсутність повноважень на видачу довідок, суд зазначає наступне.

Як вбачається з листа Ліквідаційної комісії ГУ ВС в Харківській області від 25.03.2020 № С-35/119/05/29-2-2020 позивачу зазначеним листом було повідомлено, що гідно роз`яснення Департаменту юридичного забезпечення МВС України від 16.12.2019 № 12/1-5729, ліквідаційна комісія ГУМВС України в Харківській області не має повноважень розглядати звернення колишніх працівників органів внутрішніх справ України.

Відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 25 вересня 2018 р. № 787 «Про організаційно-штатні зміни у МВС України» затверджено перелік змін у штатах МВС, відповідно до якого при територіальних медичних об`єднаннях Міністерства внутрішніх справ України по областях, місту Києву розпочали свою роботу сектори із соціально-гуманітарних питань.

Листом МВС від 25.02.2019 № 2537/05/22-2019 визначено вичерпний перелік функцій з питань пенсійного та соціального забезпечення колишніх працівників органів внутрішніх справ, які перейшли від ліквідаційної комісії до секторів із соціально-гуманітарних питань територіальних медичних установ МВС України по областях, місту Києву, серед яких зокрема: надання до уповноваженого структурного підрозділу МВС:

- матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС, особам, що мають право отримувати пенсію по втраті годувальника,

- документів, які є підставою для отримання пільг, посвідчень,

- оформлення довідок про грошове забезпечення.

Відповідно до вказаного листа, Ліквідаційним комісіям ГУ МВС, УМВС доручено організувати прийом-передачу відповідним секторам інформації, щодо осіб, які проходили службу в ОВС і отримують пенсії відповідно до Закону та відповідних документів. Роботу по прийому-передачі вказаних матеріалів доручено завершити до 01.04.2019. За Ліквідаційними комісіями залишено виключно повноваження щодо підготовки документів для виплати одноразової грошової допомоги, в разі встановлення інвалідності до окремого розпорядження.

Відповідно до Положення про сектор із соціально-гуманітарних питань Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області", затвердженого Наказом ДУ «ТМО МВС України по Харківській області» від 03.04.2019 № 22, до функцій сектору із соціально-гуманітарних питань належить, зокрема, прийняття до розгляду, перевірки та направлення до органів Пенсійного фонду України матеріалів щодо призначення та/або перерахунку раніше встановлених пенсій пенсіонерам МВС України, особам, які мають право отримувати пенсію за втратою годувальника тощо (п. 2 Розділу ІІІ); Надання до уповноваженого структурного підрозділу МВС матеріалів щодо призначення матеріалів щодо призначення (перерахунку) пенсій пенсіонерам ОВС, особам, що мають право отримувати пенсію по втраті годувальника, документів, які є підставою для отримання пільг, посвідчень, оформлення довідок про грошове забезпечення.

Відтак, повноваження з оформлення довідок та направлення їх до органів Пенсійного фонду покладені на сектор соціально-гуманітарних питань, який є структурним підрозділом Державної установи «Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області» та відповідно до п. 2 Положення організує та здійснює діяльність із пенсійних, соціальних та гуманітарних питань.

Позивач, дізнавшись про наявність підстав для перерахунку пенсії та отримання нової довідки, звернувся саме до відповідача, Державної установи «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Харківській області з проханням надати вказівку підпорядкованій службі соціального захисту підготувати для ГУ ПФУ в Харківській області уточнену Довідку.

Посилання відповідача щодо того, що ним було розглянуто заяву позивача в порядку Закону України «Про звернення громадян» та надано роз`яснення, також не враховуються судом, з огляду на те, що з відповіді відповідача від 25.02.2020 № 33/41-С-41 вбачається, що відповідачем було розглянуто заяву позивача по суті та зазначено про відсутність підстав для видачі нової довідки, що розцінюється судом як відмова у її видачі.

При цьому відповідач не посилався на відсутність у нього відповідних повноважень.

За таких обставин спірні правовідносини виникли в даному випадку саме між позивачем та Державною установою "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" сектор із соціально-гуманітарних питань.

Отже, посилання відповідача на відсутність відповідних повноважень та виконання ним під час розгляду заяви норм чинного законодавства є необґрунтованими та до уваги судом не беруться.

Позивач у позовних вимогах просить визнати бездіяльність відповідача щодо нескладання та неподання Головному Управлінню пенсійного фонду України в Харківській області уточненої Довідки про грошове забезпечення для перерахунку і виплати пенсії.

Суд зазначає, що чинне законодавство України не передбачає такий спосіб дій відповідача, як внесення змін у довідки, що були видані раніше. У випадку необхідності зазначення оновлених даних видається нова довідка.

З урахуванням вищевикладеного, з огляду на той факт, що відповідачем фактично було відмовлено позивачу у видачі нової довідки із зазначенням спірної надбавки за специфічні умови проходження служби, суд вважає належним способом захисту прав визнання протиправною відмови Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" сектор із соціально-гуманітарних питань у складанні та поданні Головному Управлінню пенсійного фонду України в Харківській області нової Довідки про грошове забезпечення для перерахунку і виплати пенсії ОСОБА_1 з включенням надбавки за специфічні умови проходження служби, з 01.01.2016 року та зобов`язання скласти та направити відповідну довідку Головному Управлінню пенсійного фонду України в Харківській області для перерахунку і виплати пенсії ОСОБА_1 .

Щодо відсоткової ставки надбавки за специфічні умови проходження служби суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Чинним законодавством встановлено, що надбавку за специфічні умови проходження служби встановлює керівник органу в розмірі до 100%.

Повноваження щодо встановлення та визначення вказаного розміру надбавки не відносяться до компетенції суду.

Крім того, суд зазначає, що оскільки на даний час відповідачем відмовлено у виданні довідки з підстав відсутності у відповідача обов`язку включення власне надбавки, питання визначення розміру надбавки за специфічні умови проходження служби для проведення перерахунку відповідачем не розглядалося та не вирішувалося, відповідач у включенні в нову довідку надбавки саме у вказаному позивачем розмірі не відмовляв, право позивача в даній частині не є порушеним.

Стаття 5 КАС України визначає право кожної особи звернутися до суду за захистом порушеного права. Відтак, КАС України як і ст. 55 Конституції України пов`язує можливість захисту прав саме з наявністю їх порушення.

Отже, вимога зобов`язати відповідача включити надбавки за специфічні умови проходження служби саме у розмірі 50% є такими, що заявлені на майбутнє та, відповідно, не можуть бути задоволені судом, оскільки право на включення надбавки за специфічні умови проходження служби саме у розмірі 50% у нову довідку не є спірним на час розгляду даної справи.

З огляду на вищевикладене, позовні вимоги підлягають задоволенню частково.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до вимог ст. 139 КАС України шляхом стягнення з відповідача половини суми судового збору, сплаченого позивачем при поданні позовної заяви.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 19, 241-247, 255, 293, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" сектор із соціально-гуманітарних питань (вул. Гіршмана, буд. 8/10, Харків, 61002, код ЄДРПОУ 08734011) , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області (пл. Свободи, буд. 5, Держпром, 3 під., 2 пов.,м. Харків,61022, код ЄДРПОУ14099344), про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправною відмову Державної установи «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Харківській області» сектор із соціально-гуманітарних питань у складанні та поданні Головному Управлінню пенсійного фонду України в Харківській області нової Довідки про грошове забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з включенням до неї надбавки за специфічні умови проходження служби станом на 01.01.2016.

Зобов`язати Державну установу «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Харківській області» сектор із соціально-гуманітарних питань скласти та направити нову Довідку про грошове забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку і виплати пенсії з включенням надбавки за специфічні умови проходження служби станом на 01.01.2016, для перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року.

В задоволенні іншої частини позовних вимог - відмовити.

Стягнути з Державної установи "Територіальне медичне об`єднання Міністерства внутрішніх справ України по Харківській області" сектор із соціально-гуманітарних питань (вул. Гіршмана, буд. 8/10,Харків,61002, код ЄДРПОУ08734011) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) за рахунок бюджетних асигнувань суму судового збору, що підлягав сплаті при поданні позову в розмірі 420,40 грн. (чотириста двадцять гривень 40 копійок).

Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Другого апеляційного адміністративного суду.

Зазначений строк обчислюється з дня складення повного тексту судового рішення.

Повний текст рішення складений 06 серпня 2020 року.

Суддя Білова О.В.