ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
_______________
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"12" вересня 2007 р. Справа №10/5334-А
за позовом Хмельницького міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції м. Ізяслав
до Замкової виправної колонії№ 58 Хмельницької області м. Ізяслав
про звернення стягнення 13345,17 грн. податкового боргу
Суддя Секретар судового засідання
Представники сторін:
позивача Шістка М.А. –за довіреністю від 11.09.2007р. №6340/8/10-021
відповідача не з’явився;
за участю від прокуратури - Шкадько В.В.- прокурор відділу прокуратури Хмельницької області.
Суть спору:
Прокурор в інтересах позивача звернувся до суду з позовом, в якому просить у відповідності до вимог Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” звернути стягнення на кошти відповідача 20347,66 грн. податкового боргу, який складається із заборгованості по збору за спеціальне використання лісових ресурсів, по орендній платі за землю та пені. Даний борг виник станом на 01.06.2007р.
Позивачем та прокурором в судовому засіданні подано письмове клопотання про зменшення позовних вимог в зв’язку із частковою сплатою заборгованості, просять звернути стягнення на кошти відповідача 13345,17 грн. податкового боргу по збору за спеціальне використання лісових ресурсів, що підтверджено відповідними розрахунками по збору.
Подане клопотання не суперечить чинному законодавству і задовольняється судом.
Крім того, позивачем в судовому засіданні подано клопотання про заміну позивача –Державної податкової інспекції в Ізяславському районі на його правонаступника –Ізяславську міжрайонну державну податкову інспекцію (м. Ізяслав, вул. Незалежності,43). В підтвердження подав наказ ДПА у Хмельницькій області №126 від 13.04.2007р. „Про реорганізацію окремих державних податкових інспекцій області”, довідку про включення до ЄДРПОУ №46.
Статтею 55 КАС України передбачено, що у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
За таких обставин, суд вважає за необхідне задоволити клопотання позивача та замінити ДПІ в Ізяславському районі на його правонаступника –Ізяславську МРДПІ.
Відповідач в судове засідання не з’явився, проте направив суду письмове клопотання про розгляд справи без участі повноважного представника відповідача, при цьому повідомив, що позовні вимоги визнає частково у зв’язку із сплатою податкової заборгованості, що підтверджено копіями платіжних доручень.
Розглядом матеріалів справи встановлено :
У відповідача з врахуванням зменшення позовних вимог утворилась заборгованість до бюджету по збору за спеціальне використання лісових ресурсів в розмірі 13345,17 грн., що підтверджується розрахунками збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду від 26.10.2006р. №10690, від 30.11.2006р. №101890, від 08.02.2007р. №14792, від 08.05.2007р. №4217, карткою особового рахунку платника, поданим розрахунком заборгованості;
З метою погашення податкового боргу, у відповідності до пп.6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” відповідачу було направлено дві податкові вимоги: перша - №1/162 від 07.11.2001р. та друга №2/337 від 24.12.2001р. з відмітками про їх одержання відповідачем 07.10.2001р. та 24.12.2001р.
У зв’язку із несплатою податкового боргу в добровільному порядку, прокурором в інтересах позивача подано позов до суду з вимогою звернути стягнення на кошти відповідача 13345,17 грн. заборгованості по збору за спеціальне використання лісових ресурсі, доказів про сплату заборгованості суду не подано.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне.
Статтею 67 Конституції України та ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" на платників податків покладено обов'язок своєчасно та у повному обсязі сплачувати загальнодержавні та місцеві податки і збори до державного та місцевих бюджетів.
Згідно п.3.1.1 ст. 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами “ від 21.12.2000 р. активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду (господарського суду).
При цьому, згідно п.2.3.1. ст. 2 та 1.6. ст. 1 зазначеного Закону та ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” позивачу надано право здійснювати заходи з примусового стягнення податкового боргу, тобто проводити звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу.
Згідно п.п.7.3.1. ст.7 Закону України " Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" не можуть бути використані як джерела погашення податкового боргу активи , чий вільний обіг заборонено або обмежено згідно із законодавством. При цьому, відповідно до п.1.7 ст.1 вказаного Закону, активи платника податків - кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання. Відповідно крім майна до складу активів включені і кошти.
Відповідно до п.п.5.1., 5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов’язання платника податків, самостійно визначене платником податків вважається узгодженим з дня подання такої декларації, та нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.
Відповідно до п.1.3. вказаного Закону передбачено, що податковий борг (недоїмка) –це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
На підтвердження позовних вимог позивачем надано необхідні докази про наявність податкової заборгованості відповідача та вжиття заходів її стягнення.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем до податкового органу подавались розрахунки по збору за спеціальне використання лісових ресурсів, тобто самостійно узгоджувались податкові зобов’язання, а згідно п.5.1 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" самостійно узгоджене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. При цьому, податкові вимоги в установленому законом порядку не оскаржені та не скасовані, доказів про сплату заборгованості суду не подано.
За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню шляхом стягнення заборгованості на кошти відповідача.
Керуючись ст.ст. 6, 14, 71, 86, 94, 104, 158-163, 167, 254-259, п.п.3,6-7 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позов Хмельницького міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції м. Ізяслав до Замкової виправної колонії Хмельницької області №58 м. Ізяслав про звернення стягнення 13345,17 грн. податкового боргу задоволити.
Звернути стягнення 13345,17 грн. (тринадцять тисяч триста сорок п’ять гривень 17 коп.) податкового боргу на кошти Замкової виправної колонії Хмельницької області №58 м. Ізяслав, вул. Гагаріна,2 (код ЄДРПОУ 08564771) на користь Ізяславської міжрайонної державної податкової інспекції м. Ізяслав, вул. Незалежності,43 (код ЄДРПОУ 33875910).
Згідно ст.ст. 185-186 КАСУ сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАСУ Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя
Віддрук. 5 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу,
3 - відповідачу.
4,5-в прокуратуру