
справа № 633/229/20
провадження № 3/633/67/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 липня 2020 року смт. Печеніги
суддя Печенізького районного суду Харківської області Тимченко А.М., за участю :секретаря судового засідання Панченко С.В., прокурора Тищенка С.В, розглянувши адміністративний матеріал який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, народженого в м. Сніжне, Донецької області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , депутата VII скликання Печенізької селищної ради, Печенізького району, Харківської області, раніше протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,
за ч.1 ст.172-6 КУпАП,
у с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , будучи депутатом VII скликання Печенізької селищної ради, Печенізького району, Харківської області, суб`єктом декларування, згідно «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року № 1700- VII, суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, несвоєчасно подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2017, 2018 роки а саме 04.05.2020, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
21.07.2020 року Печенізьким районним судом Харківської області винесено постанову про об`єднання справ про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 172-6 ч. 1 КУпАП та за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в одне провадження.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав та пояснив, що вчасно не зміг подати декларацію через відсутність доступу до мережі Інтернет та за сімейними обставинами.
Прокурор Тищенко С.В. в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки встановлений факт несвоєчасного подання ним щорічної декларації про доходи за 2017, 2018 рік який підтверджується наявними в матеріалах справи доказами .
Суд, заслухавши думку прокурора, пояснення ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, встановив наступне.
Ст. 245 КУпАП регламентує, що завданням судді при розгляді справ про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
У відповідності до ч. 1ст. 9 КУпАП адміністративне правопорушення (проступок) - це протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення, окрім іншого, зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності.
Тобто, підставою для притягнення особи до відповідальності за вчинення адміністративного проступку є наявність об`єктивних і суб`єктивних ознак, тобто об`єкта, об`єктивної сторони, суб`єкта та суб`єктивної сторони.
Відповідальність за ч. 1ст. 172-6 КУпАП настає, зокрема за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Приписами ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», правопорушення, пов`язане з корупцією, - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у частині першій статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
Так, судом встановлено, що згідно постанови № 34 від 25.10.2015 р. Печенізької селищної ради виборчої комісії Печенізького району Харківської області ОСОБА_2 .А. є депутатом Печенізької селищної ради Печенізького району Харківської області
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено, що суб`єкти декларування це особи, зазначені у пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини 1 статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов`язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.
Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1статті 3Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Отже, ОСОБА_1 , будучи депутатом сільської ради на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», є суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, у тому числі обмеження та зобов`язання, передбачені Законом.
Відповідно до ч. 1ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1,підпунктах "а"і"в"пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Зазначена інформація вноситься до Єдиного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.
Відповідно до пп.1 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 №3, щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, щорічна декларація за 2017 рік ОСОБА_1 , зареєстрована в Реєстрі 04.05.2020 о 11-15 год., а щорічна декларація за 2018 рік ОСОБА_1 , зареєстрована в Реєстрі 04.05.2020 о 11-21 год.
Таким чином, суддя відповідно до ст.ст.245,280 КУпАП повно й всебічно з`ясувавши усі обставини, що мають значення для правильного вирішення справи, дійшов висновку про наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Зібрані у справі докази в їх сукупності відповідають критерію належності, допустимості та достатності для прийняття рішення про наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Стосовно пояснень ОСОБА_1 про те, що він не подав вчасно щорічну декларацію за 2017, 2018 рік, через поганий інтернет-зв`язок та незадовільний стан його здоров`я, суддя відносить критично, оскільки будь-яких доказів на підтвердження цих обставин суду не надано.
Таким чином, поважних причин, які б об`єктивно унеможливлювали вчасно подати щорічну декларацію ОСОБА_1 , шляхом заповнення відповідної форми на офіційному веб - сайті Національного агентства в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування судом в ході розгляду справи не встановлено.
На підставі викладеного суд дійшов висновку про те, що ОСОБА_1 , в порушення вимог ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подано щорічну декларацію за 2017 рік та 2018 рік доказів поважності несвоєчасного подання до суду не надано.
Суд дійшов висновку, що дії ОСОБА_1 правильно кваліфіковані за ст.172-6 ч.1 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин щорічної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування
При накладенні адміністративного стягнення, суд у відповідності до положень ст. 33 КУпАП, враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, який має самостійний заробіток, вперше притягується до адміністративної відповідальності, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, і вважає можливим у виховних цілях призначити стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1ст. 172-6 КУпАП.
Cтаттею 40-1КУпАП встановлено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
ЗУ «Про судовий збір» передбачено сплату судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, у зв`язку із чим суддя вважає за необхідне стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в розмірі 420,40 грн.
Керуючись ст.ст. 38, 245, 247, 283,284 172-6 ч. 1КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і застосувати до нього стягнення у виді штрафу в дохід держави в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір на користь держави: в особі Державної судової адміністрації України, м. Київ, вул.. Липська, 18/5, 01601 у розмірі 420 (чотириста двадцять ) грн..40 коп., отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/ 22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу – судовий збір, пункт ставок збору – 5
1.Відповідно до ч.2 ст.308 КУпАП, у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті КУпАП та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, а саме:1700 (одна тисяча сімсот) грн.00 коп.
2.Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду через Печенізький районний суд Харківської області протягом 10 днів з дня винесення постанови.
3.Термін пред`явлення постанови на виконання до 28.10.2020 року.
Реквізити для сплати адміністративного штрафу:
Отримувач УК Печенізьком рн/ПеченігР/21081100
код ЄДРПОУ 37519896
Банк ГУДКСУ в Харківській області
Розрахунковий рахунок: UA 038999980313040106000020406
Суддя: А.М.Тимченко