
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
04 серпня 2020 р. Справа № 120/3730/20-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Дмитришена Руслана Миколаївна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 , місце фактичного проживання: АДРЕСА_1 )
до: Управління соціального захисту населення (Лівобережне) Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради (місцезнаходження: вул. Брацлавська, 85, м. Вінниця, 21001)
про: визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 , місце фактичного проживання: АДРЕСА_1 ) до Управління соціального захисту населення (Лівобережне) Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради (місцезнаходження: вул. Брацлавська, 85, м. Вінниця, 21001) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.
Одночасно позивач клопоче про звільнення від сплати судового збору або зменшення його розміру до мінімального можливого за подання позовної заяви.
Вирішуючи питання щодо відкриття провадження за даною позовною заявою вважаю, що вона підлягає залишенню без руху з таких підстав.
Положеннями п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС України) передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Статтею 5 КАС України передбачено право на звернення до адміністративного суду. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб та повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтями 160, 161 КАС України.
Норми статтей 160, 161 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв`язку з чим недотримання положень даних норм свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.
Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Однак в адміністративному позові відсутній ідентифікаційний код відповідача у справі, а саме Управління соціального захисту населення (Лівобережне) Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради.
Відповідно до ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
За наведених вище обставин, позивачу слід усунути недоліки позовної заяви шляхом:
- зазначення ідентифікаційного коду відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Клопотання щодо звільнення від сплати судового збору або зменшення його розміру до мінімального можливого за подання позовної заяви суд вважає за необхідне розглянути на стадії відкриття провадження у справі.
Керуючись статтею 169 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 (РНОКПП - НОМЕР_1 , місце фактичного проживання: АДРЕСА_1 ) до Управління соціального захисту населення (Лівобережне) Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради (місцезнаходження: вул. Брацлавська, 85, м. Вінниця, 21001) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії, залишити без руху.
2. Запропонувати позивачу у 3-денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду.
3. Дану ухвалу направити представнику позивача.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Дмитришена Руслана Миколаївна