
Справа 682/1552/20
Провадження № 3/682/638/2020
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 серпня 2020 року суддя Славутського міськрайонного суду Хмельницької області Шевчук В.В., розглянувши у м. Славута матеріали справи, які надійшли від Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області про вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителем АДРЕСА_1 , не працюючим, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, -
в с т а н о в и в:
17.07.2020 о 15 год. 00 хв. встановлено, що гр. гр. ОСОБА_1 не сплачував аліменти на утримання двох неповнолітніх дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , визначені рішенням Славутського міськрайонного суду від 19.02.2017 та виконавчого листа № 682/2420/17 від 29.03.2017 року, що призвело до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання. Вказаними діями гр. ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 183-1 КУпАП.
ОСОБА_1 для дачі особистих пояснень по справі в судове засідання не з`явився, хоча був належним чином повідомлений про час та дату розгляду справи. Згідно ст. 268 КУпАП, відсутність правопорушника не є перешкодою для розгляду справи.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення стверджується:
протоколом від 17.07.2020 серії АПР18 226580, яким зафіксовано обставини вчинення правопорушення;
виконавчим листом від 29.09.2017 у справі № 682/2420/17 про стягнення з ОСОБА_1 аліментів на утримання дітей;
постановою про відкриття виконавчого провадження ВП № 55212238;
поясненнями гр. ОСОБА_4 від 17.07.2020;
поясненнями ОСОБА_1 про несплату ним аліментів на утримання дітей від 17.07.2020.
Дослідивши усі наявні матеріали та заслухавши учасників судового розгляду, суд приходить до наступного висновку.
Згідно ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом`якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Стаття 183-1 КУпАП, в порушенні якої звинувачується ОСОБА_1 , передбачає відповідальність за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім`ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред`явлення виконавчого документа до примусового виконання. КУпАП доповнений вказаною статтею згідно із Законом № 2234-VIII від 07.12.2017 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів», який набрав законної сили через 30 днів після його опублікування. Отже, з огляду на вищенаведене, не є обґрунтованим звинувачення ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 183-1, з 08.2017 по 12.2017 врахуванням заборгованості за вказаний період, оскільки до січня 2018 року вказана норма не діяла.
Згідно розрахунку заборгованості з січня 2018 ОСОБА_1 повинен був сплатити аліменти у сумі 59409 грн. Фактично ним не здійснено жодного платежу. Сума платежів за останні шість місяців складає 12708 грн.
Отже, наведеними даними підтверджується, що ОСОБА_1 має заборгованість по сплаті аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, як і передбачено у диспозиції ч.1 ст. 183-1.
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, вважаю що на нього слід накласти стягнення передбачене санкцією ч. 1 ст. 183-1 КУпАП у виді суспільно корисних робіт.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. 183-1 , ст. 268, 276-279, 280, 283-285, 289 КУпАП,-
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 183-1 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді виконання суспільно корисних робіт на строк сто двадцять годин.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп. (рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови до Хмельницького апеляційного суду.
Суддя Шевчук В. В.