Рішення № 90761062, 14.07.2020, Вознесенівський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
14.07.2020
Номер справи
335/7034/19
Номер документу
90761062
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

1Справа № 335/7034/19 2/335/210/2020

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 липня 2020 року м. Запоріжжя

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя у складі головуючого судді Крамаренко І.А., за участі секретаря Тимченко А.В., представника позивача Денщикова О.О. , представника відповідачів - адвоката Мельнікова О.А., розглянувши, у відкритому судовому засіданні, в залі суду м. Запоріжжя, в порядку загального позовного провадження, цивільну справу за позовом Запорізької міської ради до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про стягнення суми збитків, -

ВСТАНОВИВ:

Запорізька міська рада звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про стягнення збитків, мотивуючи тим, що 22.06.2016 департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області за №ЗП143161672042 зареєстровано декларацію про початок виконання будівельних робіт на об`єкті будівництва: «Реконструкція будівлі пилорами та складських приміщень цеху №23 під виробничу дільницю зі службово-побутовими приміщеннями за адресою: АДРЕСА_1 » (далі об`єкт будівництва). Код об`єкта будівництва - 1220.5, 1251.9. За державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000 - адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств, будівлі інших промислових виробництв, включаючи поліграфічне. Замовники будівельних робіт - відповідачі.

Рішенням Запорізької міської ради від 10.09.2014 №40 (далі - Рішення №40) було внесені зміни до Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 24.12.2012 № 77, шляхом викладення його в новій редакції (далі - Порядок), яке 30.09.2014 було оприлюднено в офіційному виданні Запорізької міської ради - газеті «Запорізька Січ» №196 (5655).

В пунктах 1.4, 1.5 Порядку закріплено обов`язок замовника взяти участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя шляхом перерахування коштів замовником до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію до бюджету розвитку м. Запоріжжя.

Відповідачі не взяли участі у створенні та розвитку інфраструктури міста Запоріжжя і не перерахували до місцевого бюджету міста Запоріжжя кошти пайової участі. Внаслідок невиконання відповідачами встановленого статтею 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» обов`язку щодо участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, територіальній громаді м. Запоріжжя завдано збитки в розмірі не отриманих коштів пайової участі. В діях відповідачів наявний склад цивільного правопорушення, а саме: протиправна поведінка; збитки; причинний зв`язок між протиправною поведінкою боржників та завданими збитками; вина. Обов`язок прийняти участь у створенні та розвитку інфраструктури міста Запоріжжя у відповідачів виник з дати реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт. Бездіяльність відповідачів завдала збитків територіальній громаді міста Запоріжжя в розмірі 636 219,20 грн.

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій (частина 5 статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» в редакції від 10.11.2015).

В пункті 2.2 Порядку визначено, що розмір пайової участі у розвитку інфраструктури міста Запоріжжя з урахуванням інших передбачених цим Порядком відрахувань становить для нежитлових будівель та споруд - 10% загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта.

З огляду на викладене, територіальна громада міста Запоріжжя була позбавлена права отримати на розвиток інфраструктури міста Запоріжжя кошти в розмірі, визначеному в пункті 2.2 Порядку - 10% кошторисної вартості будівництва.

Таким чином, збитки у вигляді упущеної вигоди, завдані територіальній громаді міста Запоріжжя дорівнюють величині пайової участі, яка мала бути сплачена відповідачами відповідно до вимог містобудівного законодавства України, розрахована в Порядку, а саме: 10% кошторисної вартості об`єкта будівництва.

Обов`язок замовників будівництва взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту встановлено в статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Порядок участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту визначено в рішенні ЗМР.

З огляду на викладене, відповідачі: знали про необхідність взяти участь у створенні та розвитку інфраструктури міста Запоріжжя шляхом перерахування коштів пайової участі до місцевого бюджету міста Запоріжжя до моменту введення об`єкту в експлуатацію; мали можливість виконати свої зобов`язання; не виконали і не вжили дій, що свідчать про їх намір виконати зобов`язання.

19.12.2016 Запорізька міська рада в інтересах територіальної громади міста Запоріжжя з метою досудового врегулювання спору шляхом добровільного виконання зобов`язання відповідачами, звернулась до відповідачів з вимогою про відшкодування збитків в розмірі внеску пайової участі (лист від 16.12.2016 № 01/02- 21/05653). До вимоги додано розрахунок та обґрунтування збитків, а також встановлено строк виконання - двадцятиденний термін з дня отримання даної вимоги. Відповідачами вказані вимоги не виконані. Відповідачі не перерахували кошти пайової участі до бюджету міста та не вжили жодних заходів для виконання зобов`язання. Таким чином, Запорізькою міською радою було вжито всіх можливих заходів для отримання доходу у вигляді надходження до бюджету суми коштів пайової участі.

На підставі викладеного, позивач просить суд стягнути солідарно з ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 на користь Запорізької міської ради суму збитків в розмірі 636 219,20 грн., суму сплаченого судового збору у розмірі 9543,28 грн.

Ухвалою Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 05.07.2019 позовну заяву ЗМР - залишено без руху та надано строк для усунення недоліків терміном 10 календарних днів.

19.07.2019 на адресу суду надійшла заява представника ЗМР про усунення недоліків.

Ухвалою Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 23.07.2019 відкрито провадження у вказаній справі в порядку загального позовного провадження та розпочато підготовче провадження.

Ухвалою суду від 24.10.2019 в задоволені заяви представника відповідача - адвоката Мельникова О.А. про зупинення провадження по цивільній справі відмовлено.

19.11.2019 на адресу суду від відповідача ОСОБА_3 надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого вважає позов ЗМР необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню. У відзиві зазначає, що позивач, по теперішній час, не скористався своїм правом направити відповідачам пропозицію про укладення договору про пайову участь, що на його думку, свідчить про протиправну поведінку позивача. Також, зазначив, що відповідач був позбавлений можливості самостійно визначити та сплатити кошти пайової участі. При цьому, вважає, що позивач не підтвердив належними та допустимими доказами отримання відповідачами листа про відшкодування збитків. У зв`язку з чим, просить у задоволенні позову відмовити.

16.12.2019 на адресу суду від представника ЗМР надійшла відповідь на відзив, в якій представник позивача заперечує проти доводів, викладених у відзиві та просить задовольнити позов ЗМР у повному обсязі.

Ухвалою суду від 12.03.2020 у прийнятті зустрічного позову ОСОБА_3 до Запорізької міської ради, ОСОБА_2 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про зобов`язання укласти договір - відмовлено.

Ухвалою суду від 12.03.2020 закрито підготовче провадження та призначено вказану справу до судового розгляду.

У судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені вимоги, надавши пояснення, аналогічні викладеним у позові та у відповіді на відзив. Просить позов Запорізької міської ради - задовольнити.

Представник відповідачів ОСОБА_3 , ОСОБА_5 - адвокат Мельніков О.А. у судовому засідання заперечував проти задоволення позову, просив відмовити у його задоволенні.

Інші відповідачі у судове засідання не з`явилися, про причини неявки суд не повідомили, про час та місце були сповіщені належним чином.

Заслухавши пояснення учасників, дослідивши матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши обставини справи, об`єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи, надавши їм оцінку, суд встановив наступне.

Встановлено та підтверджено матеріалами справи, що 22.06.2016 департаментом державної архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області за №ЗП143161672042 зареєстровано декларацію про початок виконання будівельних робіт на об`єкті будівництва: «Реконструкція будівлі пилорами та складських приміщень цеху №23 під виробничу дільницю зі службово-побутовими приміщеннями за адресою: АДРЕСА_1 » (далі об`єкт будівництва). Код об`єкта будівництва - 1220.5, 1251.9. За державним класифікатором будівель та споруд ДК 018-2000 - адміністративно-побутові будівлі промислових підприємств, будівлі інших промислових виробництв, включаючи поліграфічне. Замовники будівельних робіт - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 (відповідачі).

19.12.2016 Запорізька міська рада в інтересах територіальної громади міста Запоріжжя з метою досудового врегулювання спору шляхом добровільного виконання зобов`язання відповідачами, звернулась до відповідачів з вимогою про відшкодування збитків в розмірі внеску пайової участі (лист від 16.12.2016 № 01/02-21/05653). До вимоги додано розрахунок та обґрунтування збитків, а також встановлено строк виконання - двадцятиденний термін з дня отримання даної вимоги. Вказану вимогу відповідачами не виконано.

Частиною 2 статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачено, що замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у населеному пункті, зобов`язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури (частина 3 статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», в редакції від 10.11.2015, що діяла на дату реєстрації декларації про готовність об`єкта до експлуатації).

Рішенням Запорізької міської ради від 10.09.2014 №40 (далі - Рішення №40) було внесені зміни до Порядку залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя, затвердженого рішенням Запорізької міської ради від 24.12.2012 № 77, шляхом викладення його в новій редакції (далі - Порядок), яке 30.09.2014 було оприлюднено в офіційному виданні Запорізької міської ради - газеті «Запорізька Січ» №196 (5655).

В пунктах 1.4, 1.5 Порядку закріплено обов`язок замовника взяти участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя шляхом перерахування коштів замовником до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію до бюджету розвитку м. Запоріжжя.

Статтею 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: залучення на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих на відповідній території, та коштів населення, а також бюджетних коштів на будівництво, розширення, ремонт і утримання на пайових засадах об`єктів соціальної і виробничої інфраструктури та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища.

Відповідно до ст.40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов`язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об`єкту будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об`єкту, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами.

Розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається протягом десяти робочих днів з дня реєстрації органом місцевого самоврядування звернення замовника про укладення договору про пайову участь та доданих до нього документів, що підтверджують вартість будівництва об`єкта, з техніко-економічними показниками.

Договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об`єкта будівництва в експлуатацію.

При цьому, обов`язок звернутись до органу місцевого самоврядування із заявою про укладення договору пайової участі у розвитку інфраструктури відповідного населеного пункту покладається законом саме на замовника такого будівництва і саме тому замовник будівництва має звернутися до відповідного органу місцевого самоврядування щодо укладення договору про пайову участь до прийняття об`єкту будівництва в експлуатацію з тим, щоб уповноваженим органом було підготовлено необхідний розрахунок величини пайової участі та проект договору про пайову участь, який замовник після ознайомлення має підписати з дотриманням вимоги щодо строку - до прийняття об`єкту будівництва в експлуатацію.

Таким чином, Законом № 3038-VI і зазначеним Порядком установлено, що саме на замовника покладено обов`язок взяти участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури цього населеного пункту шляхом перерахування до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури на підставі договору про пайову участь між замовником та органом місцевого самоврядування, укладення якого є теж є обов`язком замовника.

Такі висновки за подібних правовідносин викладені у постанові Великої Палати Верховного Суду від 22 квітня 2019 року у справі № 572/2848/17 (касаційне провадження № 14-122цс19).

Замовник - це фізична або юридична особа, яка має намір щодо забудови території (однієї чи декількох земельних ділянок) і подала в установленому законодавством порядку відповідну заяву (стаття 1 Закону № 3038-VI).

За обставинами справи замовниками будівництва були ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 .

Відповідачі не уклали договору про пайову участь у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Запоріжжя, що свідчить про їх бездіяльність у вчиненні передбачених законодавством обов`язкових дій щодо такого звернення та укладення договору.

Разом з тим встановлено, що у ході судового розгляду цієї справи відповідач ОСОБА_3 звертався до ЗМР із заявою про укладення договору про пайову участь по об`єкту «Реконструкція будівлі пилорами та складських приміщень цеху №23 під виробничу дільницю зі службово-побутовими приміщеннями». Запорізькою міською радою було відмовлено, оскільки вирішення вказаного питання перебуває на розгляді суду.

В силу приписів статті 144 Конституції України рішення органів місцевого самоврядування, прийняті в межах повноважень, визначених законом, є обов`язковими до виконання на відповідній території.

З огляду на викладене, обов`язок замовника будівництва взяти участь у створенні та розвитку інфраструктури населеного пункту є обов`язковим в силу закону.

Обов`язок прийняти участь у створенні та розвитку інфраструктури міста Запоріжжя у відповідачів виник з дати реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт з 22.06.2016.

Відповідачі не взяли участі у створенні та розвитку інфраструктури міста Запоріжжя і не перерахували до місцевого бюджету міста Запоріжжя кошти пайової участі.

Внаслідок невиконання відповідачами встановленого статтею 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» обов`язку щодо участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, територіальній громаді м. Запоріжжя завдано збитки в розмірі не отриманих коштів пайової участі.

Протиправна поведінка відповідачів полягає у невиконанні приписів імперативних норм містобудівного законодавства України, а саме: неприйнятті пайової участі у створенні та розвитку інфраструктури міста Запоріжжя.

Вказані порушення вимог закону свідчать про протиправну поведінку відповідачів.

Бездіяльність відповідачів завдала збитків територіальній громаді міста Запоріжжя в розмірі 636 219,20 грн.

Згідно зі статтею 22 Цивільного кодексу України, особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.

Збитками є доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

Виходячи із положень статті 1166 Цивільного кодексу України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної особи або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається в договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. При цьому не враховуються витрати на придбання та виділення земельної ділянки, звільнення будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій (частина 5 статті 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» в редакції від 10.11.2015).

В пункті 2.2 Порядку визначено, що розмір пайової участі у розвитку інфраструктури міста Запоріжжя з урахуванням інших передбачених цим Порядком відрахувань становить для нежитлових будівель та споруд - 10% загальної кошторисної вартості будівництва об`єкта.

Таким чином, збитки у вигляді упущеної вигоди, завдані територіальній громаді міста Запоріжжя дорівнюють величині пайової участі, яка мала бути сплачена відповідачами відповідно до вимог містобудівного законодавства України, розрахована в Порядку, а саме: 10% кошторисної вартості об`єкта будівництва.

Згідно з пунктом 15 декларації про готовність об`єкта до експлуатації (в редакції чинній станом на 22.06.2016) замовник зобов`язаний зазначити кошторисну вартість будівництва об`єкту.

Згідно з інформацією наданою Державною архітектурно-будівельної інспекції у Запорізькій області в листі від 20.10.2016 (вих.№1008-22.4/3229) кошторисна вартість будівництва об`єкту, зазначена замовниками, дорівнює 6 362 192,00 грн.

Розрахунок величини пайової участі, яка дорівнює величині збитків, завданих внаслідок неприйняття пайової участі, здійснюється на підставі даних про кошторисну вартість будівництва об`єкту, зазначену замовниками, згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами за формулою:ПУ = ( ЗКВБ - Вз - Вбм - Вім ) х 10%, де: ПУ - пайова участь, грн.; ЗКВБ - загальна кошторисна вартість будівництва, грн.; Вз - витрати, пов`язані з придбанням та виділенням земельної ділянки, грн.; Вбм - витрати, пов`язані зі звільненням будівельного майданчика від будівель, споруд та інженерних мереж, грн.; Вім - витрати на влаштування внутрішніх і позамайданчикових інженерних мереж і споруд та транспортних комунікацій, грн.; 10 % - розмір пайової участі від загальної вартості будівництва, визначений згідно з Порядком.

Відповідно до розрахунку величина збитків за неприйняття пайової участі у розвитку інфраструктури міста Запоріжжя становить: ПУ = 636 219,20 грн.; ЗКВБ = 6 362 192,00 грн.; Вз = 0 грн.; Вбм = 0 грн.; Вім = 0 грн. ПУ=6 362 192,00 грн.х10%=636 219,20 грн.

Таким чином, територіальній громаді м. Запоріжжя завдано збитків в розмірі 636 219,20 грн.

Наслідки у виді упущеної вигоди перебувають у безпосередньому причинному зв`язку із наведеною неправомірною бездіяльністю відповідачів.

Таким чином, наявний причинно-наслідковий зв`язок між неприйняттям відповідачами участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Запоріжжя та збитками, понесеними територіальною громадою міста Запоріжжя в розмірі 636 219,20 грн.

З огляду на викладене, відповідачі: знали про необхідність взяти участь у створенні та розвитку інфраструктури міста Запоріжжя шляхом перерахування коштів пайової участі до місцевого бюджету міста Запоріжжя до моменту введення об`єкту в експлуатацію; мали можливість виконати свої зобов`язання; не виконали і не вжили дій, що свідчать про їх намір виконати зобов`язання.

Викладене доводить наявність вини в діях відповідачів.

Аналізуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність в діях відповідачів складу цивільного правопорушення, а саме: протиправна поведінка; збитки; причинний зв`язок між протиправною поведінкою боржників та завданими збитками; вина.

З огляду на зазначене реконструкція об`єкта будівництва, в даному випадку, є будівництвом об`єкта та забудовою території. Відповідачі є фізичними особами, які мали намір та здійснила забудову території шляхом проведення реконструкції об`єкту будівництва. Таким чином, відповідачі є замовниками будівництва, на яких поширюються вимоги ст.40 Закону України «Про регулювання мостобудівної діяльності» та зобов`язані взяти участь у створенні розвитку інфраструктури міста шляхом перерахування коштів пайової участі.

Доводи представника відповідачів про те, що збитки є необґрунтованими, оскільки не доведені представником позивача, склад цивільного правопорушення відсутній, оскільки не містить усіх складових, а також, те, що позивач не довів що вказаний об`єкт введено експлуатацію, суд вважає безпідставними та такими, що спростовуються вищевикладеним.

Таким чином, аналізуючи у сукупності надані докази, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, законними та такими, що знайшли підтвердження під час розгляду справи, а тому підлягають задоволенню

Крім того, згідно зі ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог, тому на користь позивача мають бути стягнуті понесені ним судові витрати на оплату судового збору 9 543,28 грн.

Керуючись ст.ст.10-13, 77-80, 263-265 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позов Запорізької міської ради - задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_2 ), ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_3 ), ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_4 ) на користь Запорізької міської ради (розрахунковий рахунок 31518921008002 в Казначейство України (ЕАП), отримувач: УК у м. Запоріжжі/Запоріжжя/24170000, ЄДРПОУ 38025409, МФО 899998, код платежу 24170000 «Надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту) суму збитків у розмірі 636 219, 20 коп. (шістсот тридцять шість тисяч двісті дев`ятнадцять грн. 20 коп.).

Стягнути солідарно з ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 ), ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_2 ), ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_3 ), ОСОБА_5 (РНОКПП НОМЕР_4 ) на користь Запорізької міської ради (розрахунковий рахунок НОМЕР_5 в УДКСУ у м. Запоріжжі Запорізької області, отримувач: виконавчий комітет Запорізької міської ради, ЄДРПОУ 02140892, МФО 813015), сплачений судовий збір в розмірі 9 543,28 грн. (дев`ять тисяч п`ятсот сорок три грн. 28 коп.).

Повне рішення складено 24.07.2020.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду шляхом подачі у 30-денний строк з дня складення повного судового рішення через Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя, апеляційної скарги.

Позивач: Запорізька міська рада (ЄДРПОУ 04053915, 69105, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 206);

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1 , мешкає за адресою: АДРЕСА_2 );

Відповідач: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (ІПН НОМЕР_2 , мешкає за адресою: АДРЕСА_3 );

Відповідач: ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (ІПН НОМЕР_3 , мешкає за адресою: АДРЕСА_4 );

Відповідач: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (ІПН НОМЕР_4 , мешкає за адресою: АДРЕСА_5 ).

Суддя І.А. Крамаренко