
Справа № 428/6120/20
Провадження №3/428/1605/2020
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 липня 2020 року м. Сєвєродонецьк
Суддя Сєвєродонецького міського суд Луганської області Олійник В.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Луганського зонального відділу Військової служби правопорядку про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 172-11 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , –
ВСТАНОВИВ:
31 липня 2020 року до Сєвєродонецького міського суду Луганської області з Луганського зонального відділу Військової служби правопорядку надійшов матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 4 ст. 172-11 КУпАП ОСОБА_1 .
Згідно протоколу про військове адміністративне правопорушення серії ДНС 2/708 від 28.07.2020 року, “23 липня 2020 року о 08-00 годині солдат ОСОБА_1 , який проходить військову службу у в/ч А0536, не вийшов на службу без поважних причин в пункт постійної дислокації військової частини А 0536 у м. Сєвєродонецьк. 28 липня 2020 року о 16-00 годині солдата ОСОБА_1 було затримано групою розшуку Луганського зонального відділу Військової служби правопорядку за місцем проживання у н.п. Боровеньки Луганської області”.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку про необхідність повернення справи про адміністративне правопорушення для дооформлення органу, який його склав, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Частиною 4 статті 172-11 КУпАП встановлено відповідальність за вчинення дій, передбачених частинами першою або третьою цієї статті, вчинені в умовах особливого періоду.
Частина 1 статті 172-11 КУпАП передбачає відповідальність за самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем строкової служби, а також нез`явлення його вчасно без поважних причин на службу у разі звільнення з частини, призначення або переведення, нез`явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до трьох діб.
Частина 3 статті 172-11 КУпАП передбачає відповідальність за самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцем (крім строкової військової служби), а також військовозобов`язаним та резервістом під час проходження зборів, а також нез`явлення його вчасно без поважних причин на військову службу у разі призначення або переведення, нез`явлення з відрядження, відпустки або з лікувального закладу тривалістю до десяти діб.
Так, у протоколі про військове адміністративне правопорушення серії ДНС 2/708 від 28.07.2020 відсутня фабула вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, оскільки викладене в протоколі не відповідає диспозиції ч. 4 ст. 172-11 КУпАП.
Також не надано відповідних доказів вчинення адміністративного правопорушення (матеріалів службового розслідування тощо).
Відповідно до п. 12 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» від 17 жовтня 2014 року № 11, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
За змістом рішення Конституційного Суду України від 31 березня 2015 року за № 2-рп/2015 положення частини другої статті 294 КпАП України щодо оскарження в апеляційному порядку постанови судді у справі про адміністративне правопорушення необхідно розуміти так, що в апеляційному порядку може бути оскаржена лише та постанова судді у справі про адміністративне правопорушення, ухвалення якої передбачене частиною першою статті 284 цього кодексу, а саме: про накладення адміністративного стягнення, про застосування заходів впливу, встановлених у статті 241 цього кодексу, про закриття справи. Тобто, постанова судді про повернення матеріалу на дооформлення оскарженню не підлягає.
За таких обставин, в порядку ст. 278 КУпАП справа підлягає поверненню для дооформлення.
Керуючись ст.ст. 1, 7, 9, 23, 172-11, 256 КУпАП, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 4 ст. 172-11 КУпАП повернути до Луганського зонального відділу Військової служби правопорядку для проведення перевірки та усунення зазначених у постанові недоліків.
Постанова є остаточною і оскарженню в порядку провадження в справах про адміністративне правопорушення не підлягає.
Суддя В. М. Олійник