Рішення № 90749503, 03.08.2020, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
03.08.2020
Номер справи
420/4376/20
Номер документу
90749503
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/4376/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 липня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Токмілової Л.М.;

за участі:

секретаря судового засідання – Сердюк І.С.;

представників позивача – Гєрбєя Д.А., Пашкової О.В.,

представника відповідача – Буханової Ю.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “М.В.Карго” (ЄДРПОУ 32834564, місцезнаходження: 67543, Одеська обл., Лиманський р-н, с.Визирка, вул. Олексія Ставніцера 60) до Головного управління ДПС в Одеській області (адреса: вул.Семінарська, буд.5, м.Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 43142370) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

22.05.2020 р. до Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю “М.В.Карго” до Головного управління ДПС в Одеській області, у якій позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управлення ДПС у Одеській області від 26.02.2020р. №0005730501.

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управлення ДПС у Одеській області від 26.02.2020р. №0005740501.

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управлення ДПС у Одеській області від 26.02.2020р. №0005750501.

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управлення ДПС у Одеській області від 26.02.2020р. №0005720505.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відображені в акті перевірки № 57/15-32-05-01/32834564 від 30 січня 2020 р. висновки щодо виявлених порушень, на підставі яких прийняті оскаржувані податкові повідомлення-рішення, містять відомості, факт існування яких не підтверджений належними засобами доказування та допустимими доказами, а оскаржувані податкові повідомлення-рішення винесені всупереч законодавству, що регулює спірні правовідносини. Так, при оформленні господарських відносин між сторонами правочинів дотримано норми Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, всі умови договорів між сторонами виконані у повному обсязі та сторони не мають претензій одна до одної. Висновки ж перевіряючих ґрунтуються виключно на співставленні даних податкової звітності з базами автоматизованого контролю органів ДПС, які жодним чином не характеризують реальність чи нереальність господарських операцій. ТОВ “М.В.КАРГО” не погоджується з позицією ГУ ДПС України в Одеській області, та вказує, що висновки відповідача, які ґрунтуються лише припущеннях, а не на аналізі суті та наслідків господарських операцій, які мали місце у періоді, що перевірявся, та не є безумовною підставою для висновків про відсутність фактичного виконання спірних договорів за умови наявності первинних документів. А відтак – це свідчить про недоведеність з боку відповідача факту порушення позивачем податкового законодавства та відповідно вважає його рішення необґрунтованими.

Ухвалою суду від 27.05.2020 року відкрито провадження у справі правилами загального позовного провадження.

17.06.2020 р. за вх.№ 23266/20 від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в обґрунтування якого відповідач вказує, що під час перевірки ТОВ “М.В.Карго” не надані всі необхідні первинні та інші документи для проведення позапланової виїзної документальної перевірки, що підтверджується актом № 57/15-32-05-01/32834564 від 30 січня 2020 р. Зокрема відповідач вказує, що перевіркою встановлено дані і факти, що доводять нереальність господарської операції, а саме, відсутність реквізитів та деталізації виконаних робіт «надання комплексу залізничних послуг на ст.Хімічна» носять загальний характер. На думку відповідача, на підставі наданих до перевірки актів виконаних робіт неможливо встановити, яка кількість піску фактично добута на кар`єрі. Також відсутня можливість встановити розмір добутого та навантаженого на судно піску. Відповідач вказує, що первинні документи: складені суб`єктами господарської діяльності на операції, що суперечать законодавчим і нормативним актам; є такими, що не відповідають сутності і не несуть доказовості відносно змісту здійсненної операції; складені з порушенням встановленого законодавством порядку, отже, не є документами, які можуть бути підставою для відображення в облікових регістрах бухгалтерського та податкового обліку.

23.06.2020 року за вх. № 24100/20 від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в обґрунтування якої зазначено, що позивач не погоджується з позицією ГУ ДПС України в Одеській області, та звертає увагу на ст. 1 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” якою визначено, що первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Крім того, позивач зазначає, що висновки відповідача, ґрунтуються лише на податковій інформації та звітності контрагентів позивача, а не на аналізі суті та наслідків господарських операцій. А відтак – це свідчить про недоведеність з боку відповідача факту порушення позивачем податкового законодавства та відповідно вважає його рішення необґрунтованими

01.07.2020 р. закрито підготовче провадження у справі та призначено до розгляду по суті на 22 липня 2020 р.

В судовому засіданні 22 липня 2020 р. представники позивача позовні вимоги із викладених вище підстав підтримав у повному обсязі та просив задовольнити позов.

В судовому засіданні 22 липня 2020 р. представник відповідача позовні вимоги не визнав у повному обсязі, в задоволенні позову просив відмовити, зважаючи на правомірність оскаржуваних податкових повідомлень-рішень та обґрунтованість і відповідність висновків за результатами перевірки фактичним обставинам.

Вислухавши пояснення представників сторін та дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступних висновків.

Згідно Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, ТОВ "М.В.Карго" зареєстроване 30.01.2006 року за № 1 556 120 0000 016956.

Основним видом економічної діяльності ТОВ "М.В.Карго" є: Код КВЕД 52.29 Інша допоміжна діяльність у сфері транспорту.

Відповідно до витягу з реєстру платників податку на додану вартість №1715534500647, ТОВ "М.В.Карго" зареєстроване платником податку на додану вартість 30.01.2006 року.

09.01.2020 року Наказом ГУ ДПС в Одеській області № 30, заступника начальника В.Мосійчука, на підставі пп.20.1.4, 20.1, ст.20, п.78.1.5, п.78.1 ст.77 Податкового Кодексу України, призначено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ “М.В.Карго” за період з 01.01.2018 року по 30.06.2019 року, тривалістю 10 робочих днів.

За результатами податкової перевірки складено акт № 57/15-32-05-01/32834564 від 30 січня 2020 р., який відправлено поштою на адресу ТОВ “М.В.Карго”.

ТОВ “М.В.Карго”, не погоджуючись з висновками Акту, згідно п. 86.7 ст. 86 ПК України, направлено Заперечення.

ТОВ “М.В.Карго” отримано податкові повідомлення-рішення: №0005730501, №0005740501, №0005750501, №0005720505 від 26.02.2020р.

Вважаючи вказані податкові повідомлення рішення протиправними та такими, що підлягають скасуванню позивач звернувся до суду з даним позовом.

Згідно п.п.14.1.36 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України господарська діяльність - діяльність особи, що пов`язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Згідно пп. 62.1.3 п. 62.1 ст. 62 ПК України передбачено, що податковий контроль здійснюється шляхом: перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Відповідно п. 75.1 ст. 75 ПК України передбачено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Згідно п.п. 14.1.181 п.14.1 ст. 14 ПК України податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов`язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.

Відповідно до п. 198.1 ст.198 ПК України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв`язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Пунктом 198.2 ст.198 ПК України визначено, що датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше; дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.

Згідно п.198.3 ст.198 ПК України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до ст.39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п.193.1 ст.193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.

Водночас, згідно із п.201.1 ст.201 ПК України платник податку зобов`язаний надати покупцю (отримувачу) на його вимогу підписану уповноваженою платником особою та скріплену печаткою (за наявності) податкову накладну, складену за вибором покупця (отримувача) в один з таких способів: у паперовому вигляді; в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та умови реєстрації податкової накладної у Єдиному реєстрі податкових накладних. У такому разі складання податкової накладної у паперовому вигляді не є обов`язковим.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов`язкові реквізити: порядковий номер податкової накладної; дата виписування податкової накладної; повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг; податковий номер платника податку (продавця та покупця); місцезнаходження юридичної особи-продавця або податкова адреса фізичної особи - продавця, зареєстрованої як платник податку; повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг; опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг; ціна постачання без урахування податку; ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні; загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку; вид цивільно-правового договору.

Форма та порядок заповнення податкової накладної затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (п.201.2 ст.201 ПК України).

За приписами п.200.4 ст. 200 ПК України при від`ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума: а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу - б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету; в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Згідно п.44.1 ст.44 ПК України для цілей оподаткування платники податків зобов`язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов`язаних з визначенням об`єктів оподаткування та/або податкових зобов`язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Пунктом 44.3 ст. 44 ПК України передбачено, що платники податків зобов`язані забезпечити зберігання документів, визначених у пункті 44.1 цієї статті, а також документів, пов`язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання - з передбаченого цим Кодексом граничного терміну подання такої звітності.

Статтею 1 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” № 996-ХІV від 16.07.1999р. визначено, що первинний документ – це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення. Отже, будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки тощо) мають силу первинних документів лише в разі фактичного здійснення господарської операції. Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.

Статтею 2 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” визначено, що сфера дії Закону поширюється на всіх юридичних осіб створених відповідно до законодавства України, незалежно від їх організаційно-правових форм і форм власності, які зобов`язані вести бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно з законодавством.

Виходячи з вимог п.2 ст.3 вказаного Закону бухгалтерський облік є обов`язковим видом обліку, який ведеться підприємством. Фінансова, податкова, статистична та інші види звітності, що використовують грошовий вимірник, ґрунтуються на даних бухгалтерського обліку. Необхідність підтвердження господарських операцій первинними документами визначена також п.1.2 ст.1, п.2.1 ст.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №88 від 24.05.1995р., та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.06.1995р. за №168/704 (зі змінами та доповненнями), відповідно до якого первинні документи – це письмові свідоцтва, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації на їх проведення.

Зокрема, ст.9 Закону України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” встановлено вимоги до первинних документів, які є підставою для бухгалтерського та податкового обліку. Згідно з даною нормою, підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо – безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Такі первинні документи повинні мати обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Згідно з п.2.4 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №88 від 24.05.1995р., первинні документи (на паперових і машинозчитуваних носіях інформації) для надання їм юридичної сили і доказовості повинні мати такі обов`язкові реквізити: назва підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), код форми, дата і місце складання, зміст господарської операції та її вимірники (у натуральному і вартісному виразі), посади, прізвища і підписи осіб, відповідальних за дозвіл та здійснення господарської операції і складання первинного документа.

Відповідно до п.п.2.15, 2.16 вищевказаного Положення забороняється приймати до виконання первинні документи на операції, що суперечать законодавчим та нормативним актам, а відтак, для надання юридичної сили і доказовості, первинні документи повинні бути складені відповідно до вимог чинного законодавства та не порушувати публічний порядок, встановлений Законом України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”, Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку.

Таким чином, із системного аналізу вищеокреслених законодавчих положень вбачається, що будь-які документи (у тому числі договори, накладні, рахунки, акти приймання – передачі товарів (робіт, послуг), тощо), мають силу первинних документів лише у разі фактичного здійснення господарської операції. Якщо ж фактичного здійснення господарської операції не було, відповідні документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності усіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені чинним законодавством.

Також, право на формування податкового кредиту з податку на додану вартість виникає у платника податків за наступних умов: наявності у сторін спеціальної податкової правосуб`єктності (особа, що видає податкову накладну, повинна бути зареєстрованою як платник податку на додану вартість); фактичного (реального) здійснення оподатковуваних операцій постачальником на користь покупця; наявності причинно-наслідкового зв`язку між операцією з придбання товарів чи послуг та потребою використання в господарській діяльності; документального підтвердження факту здійснення господарської операції сукупністю належним чином складених (оформлених) первинних та інших документів (у т.ч. платіжних), які супроводжують операції певного виду та підтверджують їх фактичне виконання; наявності у покупця належним чином складеної податкової накладної, яка має усі обов`язкові реквізити.

Юридичним фактом, який породжує право платника на податкову вигоду (зокрема, у вигляді права на зменшення об`єкта оподаткування ПДВ на суму податкового кредиту), є реальність господарської операції.

За відсутністю факту придбання товарів відповідні суми не можуть включатися до складу податкового кредиту.

Підтвердженням реального здійснення господарської операції є первинні документи, які свідчать про фактичну поставку товарів (робіт, послуг) однією стороною, та їх отримання іншою стороною, документи, підтверджуючі використання вказаних товарів у власній господарській діяльності.

Отже, виникнення права платника податку на податковий кредит є наслідком фактичного проведення господарської операції, яка є об`єктом оподаткування податком на додану вартість, за наявності первинних документів.

Відтак, податковий кредит для цілей визначення об`єкта оподаткування податком на додану вартість має бути фактично здійснений і підтверджений належним чином складеними первинними документами, що відображають реальність господарської операції, яка є підставою для формування податкового обліку платника податків. При цьому, за відсутності факту придбання товарів (робіт, послуг) або в разі, якщо придбані товари (роботи, послуги) не призначені для використання у господарській діяльності платника податку, відповідні суми не можуть включатися до складу витрат для цілей оподаткування податкового кредиту з податку на додану вартість навіть за наявності формально складених, але недостовірних документів чи сплати грошових коштів. До того ж, наявність цивільно-правового договору також не є безумовним свідченням правомірності та реальності вчинення платником податку господарської операції навіть у тому разі, якщо такий договір не визнано недійсним у судовому порядку.

Так, в Інформаційному листі Вищого адміністративного суду України №742/11/13-11 від 02.06.2011р. судом касаційної інстанції наголошено, що судам належить звертати особливу увагу на дослідження обставин реальності здійснення господарських операцій платника податку, на підставі яких таким платником були сформовані дані податкового обліку. При цьому, приймати на підтвердження даних податкового обліку можна лише достовірні первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.

З метою встановлення факту здійснення господарської операції, формування податкового кредиту з податку на додану вартість судам належить з`ясовувати рух активів у процесі здійснення господарської операції. При цьому, дослідженню підлягають усі первинні документи, які належить складати залежно від певного виду господарської операції: договори, акти виконаних робіт, документи про перевезення, зберігання товарів тощо.

Відмова в отриманні податкової вигоди за наявності у документах платника недостовірних та суперечливих відомостей є податковим ризиком. У цілях підтвердження обґрунтованості заявлених податкових вигод має бути встановлений їх об`єктивний предметний зв`язок з фактами та результатами реальної підприємницької або іншої економічної діяльності, що слугує підставою для висновку про достовірність первинних документів, у тому числі й відносно учасників та умов господарських операцій.

Слід також зазначити, що обов`язок підтвердити правомірність та обґрунтованість витрат (у тому числі і по сплаті ПДВ) первинними документами покладається на платника, позаяк саме він виступає суб`єктом, що використовує включену постачальником до ціни товару суму ПДВ при обчисленні суми податку, яка підлягає перерахуванню до бюджету, а також зменшує об`єкт оподаткування податку на прибуток за фактом понесення витрат.

У постанові від 8 вересня 2009 року (додаток до інформаційного листа Вищого адміністративного суду України від 22.04.2010 р. № 568/11/13-10) Верховний Суд України зазначив, що надання податковому органу належним чином всіх оформлених документів, передбачених законодавством про податки та збори, з метою одержання податкової вигоди є підставою для її одержання, якщо податковим органом не встановлено та не доведено, що відомості, які містяться в цих документах, неповні, недостовірні та (або) суперечливі, є наслідком укладення нікчемних правочинів або коли відомості ґрунтуються на інших документах, недійсність даних в яких установлена судом.

Сутність доктрини ділової мети полягає в тому, що передбачені податковим законодавством податкові вигоди поширюються лише на операції, які мають розумну економічну причину. При вирішенні податкових спорів презюмується добросовісність платника податку і, відповідно, обґрунтованість отриманої ним податкової вигоди (тобто зменшення податкового зобов`язання).

Однак, контролюючий орган може довести, що отримана платником податку податкова вигода є необґрунтованою. Так, податкова вигода може бути необґрунтованою, зокрема, якщо для цілей оподаткування враховані операції не у відповідності з їх дійсною економічною метою чи враховані операції не обумовлені розумними економічними чи іншими причинами (метою ділового характеру). При цьому діловою метою діяльності платника податку може бути отримання економічного ефекту, однак податкова вигода не є самостійною діловою метою.

Для встановлення правильності відображення у податковому обліку господарських операцій платника податку судам слід: з`ясувати реальність задекларованих господарських операцій; встановити наявність ділової мети у операціях, що досліджуються; визначити об`єктивний зміст вчинених операцій у порівнянні із задекларованим; підтвердити або спростувати добросовісність позивача, у зв`язку з тим, що його контрагенти мають дефекти правового статусу; оцінити дотримання учасниками господарської операції норм податкового законодавства щодо змісту та наслідків для податкового обліку відповідної операції.

01.12.2014р. між TOB «М.В. КАРГО» та TOB «ТІС» укладено Інвестиційний договір, відповідно до якого підприємство сплатило на користь ТОВ «ТІС» плату за підключення залізничної колії TOB «М.В. КАРГО».

16.09.2019р укладено додаткову угоду до Інвестиційного договору ТОВ «ТІС», якою зобов`язано та надано послуги з підключення перевантажувального комплексу ТОВ «М.В. КАРГО» до залізничної інфраструктури TOB «ТІС», за допомогою якої є можливим та відбувалось надання комплексу залізничних послуг, що полягали в подачі залізничних послуг на фронт вивантаження перевантажувального комплексу підприємства.

Необхідність надання та споживання таких послуг зумовлена обмеженістю пропускної здатності залізничної інфраструктури ТОВ «ТІС», у зв`язку з чим можливість надання залізничних послуг потребувала здійснення розвитку такої інфраструктури, без чого неможливо здійснити підключення перевантажувального комплексу ТОВ «М.В. КАРГО» то зазначеної інфраструктури.

Необхідність споживання таких послуг із підключення перевантажувального комплексу підприємства до залізничної інфраструктури ТОВ «ТІС» зумовлена приписами ч.7 ст.10 Закону України «Про залізничний транспорт». Зокрема вказаної нормою Закону передбачено: «будівництво і реконструкція залізничних станцій та інших об`єктів залізничного транспорту, пов`язаних з будівництвом або реконструкцією промислових підприємств, здійснюються за рахунок коштів підприємств».

Введення в експлуатацію під`їзних колій, в тому числі тих, за допомогою яких відбулось підключення перевантажувального комплексу терміналу до залізничної інфраструктури TOB «Т1С», підтверджується Декларацією про готовність до експлуатації об`єкта, який належить до 1-Ш категорії складності, від 21.03.2017р. №ОД143170801711.

Актом приймання-передачі наданих послуг (виконаних робіт) щодо підключення перевантажувального комплексу TOB «М.В. КАРГО» (за додатковою угодою від 06.09.2019р. до Інвестиційного договору мало місце підключення саме комплексу (морського терміналу) підприємства до залізничної інфраструктури TOB «ТІС») зумовлено тим, що послуга стосувалась підключення до інфраструктури саме перевантажувального комплексу (морського терміналу) TOB «М.В. КАРГО», який в повній мірі був готовий до експлуатації (гідротехнічна (причальна) його частина) лише після введення причалу до експлуатації (сертифікат серії ІУ №162192681005 від 25.09.2019р.).

Морський термінал, що складався з наземної частини (введений в експлуатації згідно з сертифікатом серії ОД №162180810338 від 22.03.2018р.) та гідротехнічної (введений в експлуатацію за наведеним вище сертифікатом серії 1У №162192681005 від 25.09.2019р.), які будувались за різними проектами та дозвільними документами, повністю готовий лише після введення в експлуатацію причалу (сертифікат серії 1У Л"» 162192681005 від 25.09.2019р.), а саме 25.09.2019р.

23.04.2018 року між TOB «ТІС» та TOB «М.В. КАРГО» укладено Договір про надання комплексу залізничних послуг б/н, який передбачав включав: прийом вигонів з вантажем на адресу «Клієнта» (тобто TOB «М.В. КАРГО») від Одеської залізниці; технічний та комерційний огляд вагонів при прийомі вагонів від Одеської залізниці на станції Хімічна та підписання пам`яток про прийом і здачу вагонів; оформлення видачі вантажів в автоматизованій системі залізничного транспорту України відповідно до Правил (за довіреністю, що була видана «Клієнтом»; ... за заявкою «Клієнта», відповідно до узгодженої квоти, здійснювати підтвердження в АС «МЕСПЛАН» місячних обсягів завезення вантажів (основних і додаткових планів перевезень) на адресу «Клієнта»; за заявкою «Клієнта» здійснювати підтвердження графіка відправок вантажів в системі «АРМ оперативного планування УЗ - АС «Месплан», в т.ч. і у вихідні та святкові дні; введення інформації в базу даних «Підприємства» «ДВІЖЕПЕЦЬ» і «Клієнта», про вагони та вантаж «Клієнта», що прибули; розформування поїздів, що прибули, з вагонами «Клієнта»; підбирання ставки з вагонів «Клієнта» і перестановка її на колію простою в очікуванні подачі; подача ставки вагонів «Клієнта» на колію відбору проб і вантажно - розвантажувальний фронт: проштовхування ставки з вагонів «Клієнта» під час вивантаження і вибирання проб вантажу: подача ставки вагонів «Клієнта» на колії відбору проб вантажу при необхідності повторного відбору проб і на колію 159 парку «Причальний»; при необхідності повторного огляду вагонів після закінчення вивантаження ставки з вагонів «Клієнта» і прибирання ставки з фронту вивантаження вагонів; перестановка ставки з вагонами «Клієнта» на виставочні колії; перестановка вагонів «Клієнта» на приймально-відправні колії ст. Хімічна; технічний і комерційний огляд вагонів «Клієнта» на приймально - відправних коліях станції та передача їх Одеській залізниці: введення інформації в базу даних «Підприємства» і «Клієнта» на вагони, що відправляються після завершення операцій щодо оформлення документів, перестановка вагонів на приймально-відправні колії: здійснювати контрольну перевірку маси вантажу в вагонах на вагах попереднього вхідного контролю і перевірку маси всього вантажу в вагонах на вагах парку «Причальний»; інформувати «Клієнта» про результати контрольного зважування шляхом передачі даних електронною поштою на надані «Клієнтом» електронні адреси; проводити розрахунки за користування вагонами «Клієнта» один раз на місяць, за подачу / прибирання вагонів - один раз на декаду з наданням цієї інформації «Клієнту» по електронній пошті; інформувати «Клієнта» про наявність / відсутність грошових коштів на рахунках платників тарифу для забезпечення відправки вагонів, а також про наявність / відсутність інструкцій на відправку вагонів; здійснювати прийом / здачу вагонів «Клієнту» в комерційному і технічному відношенні.

Наведений обсяг послуг, який споживало ТОВ «М.В. КАРГО», відповідає обсягу, який надавався і від яких отримувався дохід з боку третіх осіб.

Фактичне виконання операцій в 2018 році підтверджується актами виконаних послуг із розшифровками до них, карткою бухгалтерського обліку по рахунку 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками»/договір (ЗЕРНО) про надання комплексу залізничних послуг від 23.04.18», контрагент - ТОВ «ТІС». Дані операції відображено в бухгалтерському обліку:

1) Дт рахунку 231 «Основне виробництво» та Кт рахунку 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками»/договір (ЗЕРНО) про надання компл з/д послуг від 23.04.18", Контрагент ТОВ «ТІС» на суму 17 682 004,95 грн.

2) Дт рахунку 6442 (ПДВ) та Кт рахунку 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальникам договір (ЗЕРНО) про надання компл з/д послуг від 23.04.18», Контрагент ТОВ «ТІС» на суму ПДВ 3 536 400,99 грн.

Фактичне виконання операцій в 1 півріччя 2019 року підтверджується актами виконаних послуг із розшифровками до них на загальну суму 32 493760,72 грн., картка бухгалтерського обліку по рахунку 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками» / договір(ЗЕРНО) про надання комплексу залізничних послуг від 23.04.18», Контрагент ТОВ «ТІС». Дані операції відображено в бухгалтерському обліку:

1) Дт рахунку 231 «Основне виробництво» та Кт рахунку 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками»/договір(ЗЕРНО) про надання комплексу залізничних послуг від 23.04.18», Контрагент ТОВ «ТІС» на суму 27 078 133,93грн.

2) Дт рахунку 6442 (ПДВ) та Кт рахунку 631 «Розрахунки з вітчизняними постачальниками»/договір(ЗЕРНО) про надання комплексу залізничних послуг від 23.04.18», Контрагент TOB «ТІС» на суму ПДВ 5 415 626,78 грн.

За Договором про надання комплексу залізничних послуг б/н від 23.04.2018 року TOB «М.В.КАРГО» отримало послуги (в грн.) в 2018 році на загальну суму 21 218 405,94 грн Перелік актів та відображених операцій за ними:

№1397 від 11.05.2018 р. на суму 1 341,74 грн - за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів с 01.05.18 по 10.05.18 пшениця 18 вагон;

№1381 від 11.05.2018р. на суму 45,36 грн - за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів с 01.05.18 по 10.05.18 пшениця;

№1599 від 21.05.2018р. на суму 5 307,36 грн - за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів с 11.05.18 по 20.05.18 пшениця;

№1420 від 21.05.2018р. на суму 25 097,48 грн - за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів с 11.05.18 по 20.05.18 пшениця 290 вагон;

№1602 від 31.05.2018р. на суму 19 865,62 грн - за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів с 21.05.18 по 31.05.18 пшениця 219 вагон;

№1600 від 31.05.2018р. на суму 6 919,68 грн - за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів с 21.05.18 по 31.05.18 пшениця;

№943 від 31.05.2018р. на суму 601 458,92 грн - Комплекс залізничних послуг по ст. Хімічна за травень (подача під вивантаження пшениці);

№1652 від 31.05.2018р. на суму 124,80 грн - за відшкодування залізничних послуг - плата за коригування ваги Перелік №20180522 від 22.05.2018;

№1696 від 11.06.2018р. на суму 9 506,52 грн - за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів с 01.06.18 по 10.06.18 пшениця;

№1700 від 11.06.2018р. на суму 31 697,94 грн - за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів с 01.06.18 по 10.06.18 пшениця 347 вагон;

№1741 від 21.06.2018р. на суму 230,40 грн - за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів с 11.06.18 по 20.06.18 пшениця;

№1735 від 21.06.2018р. на суму 1 090,58 грн - за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів с і 1.06.18 по 20.06.18 пшениця 12 вагон;

№1153 від 30.06.2018р. на суму 450 229,75грн - за Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна за червень (подача під вивантаження пшениці)

№1134 від 30.06.2018р. на суму 65 782,62грн - за Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна за червень (послуги з проведення робіт тепловозом);

№кориг1953 від 16.07.2018р. на суму 1 715,34грн- Коригуючий акт до акту № 943 від 31.05 Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна за травень (подача під вивантаження пшениці)

№2047 від 21.07.2018р. на суму 121,90грн - за Відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з 11.07.18 по 20.07.18 р.;

№1332 від 31.07.2018р. на суму 399 120,24 грн- за Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна за липень (подача під вивантаження пшениці) 164 ваг;

№2193 від 31.07.2018р. на суму 15 380,81грн - за Відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з 21.07.18 по 31.07.18 р.;

№2185 від 31.07.2018р. на суму 5 094,96 грн- за Відшкодування залізничних послуг за використання вагонів з 21.07.18 по 31.07.18 р.;

№1380 від 31.07.2018р. на суму 51 306,64грн - Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна за червень (послуги з проведення робіт тепловозом);

№2287 від 11.08.2018р. на суму 5 824,08грн - Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна за червень (використання вагонів пшениця);

№2278 від 11.08.2018р. на суму 19 509,30 грн- Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна за червень (подача- прибирання вагонів пшениця);

№2329 від 21.08.2018р. на суму 52 427,77грн - Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна за червень (подача- прибирання вагонів пшениця);

№2336 від 21.08.2018р. на суму 7 008,84 грн- Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна за червень (використання вагонів пшениця);

№1592 від 31.08.2018р. на суму 2 904 122,18 грн - Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна (подача під вивантаження пшениці) 1129 ваг;

№1629 від 31.08.2018р. на суму 266 127,94 грн - Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна (послуги з проведення робіт тепловозом);

№2500 від 31.08.2018р. на суму 68 505,38 грн - за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з 21.08.18 по 31.08.18;

№2497 від 31.08.2018р. на суму 15 712,56 грн- за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів з 21.08.18 по 31.08.18;

№2624 від 11.09.2018р. на суму 37 161,71 грн- за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з 01.09.18 по 10.09.18

№2636 від 11.09.2018р. на суму 13 340,64 грн- за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів з 01.09.18 по 10.09.18 р;

№2668 від 21.09.2018р. на суму 8 605,01 грн- за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з 11.09.18 по 20.09.18 р.;

№2663 від 21.09.2018р. на суму 15 893,52 грн- за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів з 11.09.18 по 20.09.18;

№2677 від 21.09.2018р. на суму 210,28 грн- за відшкодування додаткових залізничних послуг вагон №53200010;

№2830 від 30.09.2018р. на суму 30 516,90 грн- за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з 21.09.18 по 30.09.18

№2825 від 30.09.2018р. на суму 11 202,00 грн- за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів з 21.09.18 по 30.09.18

№2826 від 30.09.2018р. на суму 41 154,72 грн- за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів з 21.09.18 по 30.09.18 переадресація ст. Рогатин

№1814 від 30.09.2018р. на суму 159 571,22 грн- Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна (послуги з проведення робіт тепловозом)

№1755 від 30.09.2018р. на суму 1 845 566,60 грн- Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна (подача під вивантаження пшениці) 717 ваг

№2948 від 11.10.2018р. на суму 22 225,20 грн- за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів з 01.10.18по 10.10.18

№2956 від 11.10.2018р. на суму 63 613,98 грн- за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з 01.10.18no 10.10.18

№2975 від 21.10.2018 р. на суму 44 828,52 грн- за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів з ll.10.18no 20.10.18

№2984 від 21.10.2018р. на суму 8 985,67грн- за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з 11.10.18 по 20.10.18

№2985 від 21.10.2018р. на суму 2 937,91грн- за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з ll.10.18no 20.10.18

№2986 від 21.10.2018р. на суму 20 723.35грн- за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з ll.10.18no 20.10.18

№2977 від 21.10.2018р. на суму 954,96грн- за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів з ll.10.18no 20.10.18

№1963 від 31.10.2018р. на суму 3 063 951,07 Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна (подача під вивантаження пшениці-546 та кукурудзи 650 ваг)

№3112 від 31.10.2018р. на суму 20 916,72грн- за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів з 21.10.18 по 31.10.18

№3117 від 31.10.2018р. на суму 45 287,65грн- за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з 21.10.18 по 31.10.18

№2043 від 31.10.2018р. на суму 280 299,13грн -Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна (послуги з проведення робіт тепловозом)

№3287 від 11.11.2018р. на суму 4 416,84грн- за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів з 01.11.18по 10.11.18

№3117 від 11.11.2018р. на суму 26 464,62грн- за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з 01.11.18по 10.11.18

№3317 від 21.11.2018р. на суму 11 868,60грн- за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів з ll.ll.18no 20.11.18

№3313 від 21.11.2018р. на суму 24 493,03грн- за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з 11.11.18 по 20.11.18

№3457 від 30.11.2018р. на суму 71 212,20 грн- за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів з 21.11.18 по 30.11.18

№2285 від 30.11.2018р. на суму 317 811,92 грн- Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна (послуги з проведення робіт тепловозом)

№2260 від 30.11.2018р. на суму 2 484 303,43 грн- Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна (послуги з проведення робіт тепловозом)

№3117 від 31.10.2018р. на суму 40 064.80 грн- за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з 21.11.18по 30.11.18

№3553 від 11.12.2018р. на суму 50 683,56 грн- за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів з 01.12.18 по 10.12.18

№3546 від 11.12.2018р. на суму 118 465,25грн- за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з 01.12.18по 10.12.18

№3626 від 21.12.2018р. на суму 127 455,12грн- за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів з 11.12.18 пo 20.12.18

№3621 від 21.12.2018р. на суму 77 953,04грн- за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з 11.12.18 по 20.12.18 р.;

№3620 від 21.12.2018р. на суму 81,56 грн- за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів транзит;

№3757 від 31.12.2018р. на суму 52 961,70грн- за відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з 21.12.18 по 31.12.18 р.;

№3751 від 21.12.2018р. на суму 80 392,44грн- за відшкодування залізничних послуг за використання вагонів з 21.12.18 по 31.12.18 р.;

№2449 від 31.12.2018р. на суму 6 341 643,43грн- Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна 2518 вагонів;

№2497 від 31.12.2018р. на суму 619 510,93 грн. - за Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна (послуги з проведення робіт тепловозом)

Обсяг залізничних послуг, підтверджується також наступними документами:

- залізничними накладними (в графі 4 «Одержувач» якої вказано TOB «ТІС», як власних залізничних під`їзних колій, для TOB «М.В. КАРГО», потужності якого, СРВ, примикають до під`їзних колій ТОВ «ТІС», а також в графі 7 якої вказано, що експортером є TOB «АТ Каргілл» «для вивезення вод шиї транспортом у ... [зазначається в кожній залізничній накладній місце призначення]», з яким підприємство уклало договір на перевалку зернових вантажів і на виконання якого (перевалка вантажів із залізничного на морський транспорт) отримується дохід, що був згенерований в т.ч. завдяки операціями між нами та ТОВ «ТІС» і без яких б неможливим отримання доходу, перевантаження вантажу на судно). В графі 20 вказано найменування вантажу: зерно кукурудзи. На зворотному боці накладної міститься відомість вагонів (номер вагону, тара вагона, пломба, маса вантажу, провізні плата та інш.) відносно кожного з яких й надавався комплекс залізничних послуг;

- відомостями плати за користування вагонами, в яких зазначено кількість вагонів, вантаж з яких був вивантажений через СРВ підприємства на склад TOB «М.В. КАРГО» завдяки послугами ТОВ «ТІС», що направлені на подачу вагону з вантажем на фронт вивантаження; накопичувальними картами, в яких зазначено відомості плати за користування вагонами;

- відомостями передачі вагонів у комерційному відношенні від станції Чорноморська Одеської залізниці до ТОВ «ТІС», в яких зазначені номери вагонів, що відповідають номерам вагонів за залізничними накладними;

- натурними листами (прибуття), в яких зазначені номери вагонів, що відповідають номерам вагонів за залізничними накладними;

- довідками про кількість вагонів оброблених на ст. Хімічна;

- довідками про рух грошових коштів по довідці № НОМЕР_1 ЕРЦП ПАТ «Укрзалізниця» Одеської залізниці (ТсхПД);

- журналами реєстрації зважування на вагонних вагах (здійснюється відносно кожного вагону перед подачею на фронт вивантаження).

Документальне оформлення операцій по Договору про надання комплексу залізничних послуг від 23.04.18 з ТОВ «ТІС» підтверджується актами виконаних послуг:

- актом надання послуг про відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів с 21.05.18 по 31.05.18 (пшениця 219 вагон) № 1602 від 31.05.2018 року на суму 19865,62 грн.

- накопичувальні картки ст.Чорноморської ОД -40010 ( платник TOB «ТІС» ) в яких зазначено відомості плати за додатковими зборами залізниці;

- відомості плати за користування вагонами ТОВ ТІС ст.Чорноморської Одеської залізниці -40010 (платник ТОВ «ТІС») з переліком вагонів;

- акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) №1397 від 11.05.2018 р. відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з 01.05.18 по 10.05.18 пшениця, 18 вагонів, на суму 1341,74 грн. :

- накопичувальні картки ст.Чорноморської ОД - 40010 (платник ТОВ «ТІС») в яких зазначено відомості плати за додатковими зборами залізниці;

- відомості плати за користування вагонами ТОВ ТІС ст.Чорноморської ОД -40010 ( платник ТОВ «ТІС») з переліком вагонів;

Акт здачі - прийняття робіт (надання послуг) №1600 від 31.05.2018 р. відшкодування залізничних послуг за використання вагонів з 21.05.18 по 31.05.18, пшениця, на суму 6919,68 грн.:

- відомості плати за користування вагонами ТОВ ТІС ст.Чорноморської Одеської залізниці

- 40010 (платник ТОВ «ТІС») з переліком вагонів;

Акт здачі - прийняття робіт (надання послуг) № 943 від 31.05.2018 р Комплекс залізничних послуг по ст.Хімічна за травень (подача під вивантаження пшениці) :

- довідка про кількість залізничних вагонів, поданих на навантаження/вивантаження по ст.Хімічна на терміналі TOB М.В.КАРГО ;

- додаток до акту - журнал реєстрації зважування вагонів за травень 2018 року;

- документи залізничної ст.Чорноморська Одеської залізниці - відомість передачі вагонів в комерційному відношенні.

Крім цього, надання комплексу послуг підтверджує наступним: в залізничний квитанції (ф .4) №32709206 від 24.03.2019: в гр.4 «Одержувач » вказано ТОВ «ТІС» для ТОВ «М.В.КАРГО»№ в гр.7 Заяви відправника вказано Експортер TOB «АТ Каргілл», власник вантажу TOB «АТ Каргілл». Для вивезення водним транспортом у Латвія; в гр.20 Найменування вантажу: Зерно кукурудзи.

На зворотному боці - відомість вагонів: № вагона 95733358 ;№ 95780953; №95747721; №95705273 , далі тара вагона, пломба, маса вантажу, провізні плата і т.д.

Податковим органом не надано оцінки доказам, зокрема: довідки та накопичувальні карти Чорноморської ТехПД, відомості за користування вагонами, довідка та додаток до акту - журнал реєстрації зважування вагонів за 2018 рік та за 1 півріччя 2019 року наведено таблиці, залізничні квитанції (форма 4) Одеської залізниці.

Між ТОВ «ТІС» та Одеською залізницею (в подальшому ПАТ «Укрзалізниця») укладено договір №1/245 про експлуатацію під`їзної колії. Вказаний договір укладено відповідно до п.71 Статуту залізниць, яким встановлено: «Взаємовідносини залізниці з підприємством, порядок і умови експлуатації залізничних під`їзних колій визначаються договором. Подача і забирання вагонів, а також маневрова робота на залізничних коліях, що належать підприємствам, здійснюються їх локомотивами». Саме тому, що подача на фронти вивантаження та збирання вагонів з таких фронтів здійснюється локомотивами власника під`їзної колії й був в тому числі, укладений договір про надання комплексу залізничних послуг, завдяки яким вагони з вантажем подавались на фронт вивантаження, проводилось їх зважування на залізничних вагах ТОВ «ТІС», проводилось розформування залізничних складів вагонів, проштовхування вагонів, збирання (підбирання) вагонів з фронту вивантаження, та інше.

За таким договором передача вагонів від залізниці до ТОВ «ТІС» у комерційному відношенні здійснюється на приймально-здавальних коліях №№1-5, 24, 26, 28 (п.п.3, 4.1. договору). Після цього, а саме після такої передачі, вагони мають бути доставлені на фронт вивантаження. Для цього й замовлено комплекс залізничних послуг, завдяки яким, після приймання таких вагонів в комерційному підношенні від залізниці, залізничні вагони й подавались силами ТОВ «ТІС» на фронт вивантаження підприємства, а саме на станцію вивантаження вагонів, що входить до складу єдиного майнового комплексу підприємства.

Після такого вивантаження вагон має бути переданий (повернутий) залізниці, також вживається комплекс залізничних послуг ТОВ «ТІС», який власними локомотивами доставляє порожні вагони для їх передачі залізниці на приймально-здавальних колії №№ І-5, 24,26,28 (п.6.1. договору).

Здійснення таких робіт підтверджується робочою технологічної картою (РТК) №9.17, розробленою відповідно до п.8.1. Правил надання послуг у морських портах України, затверджених наказом Міністерства інфраструктури України №348 від 05.05.2013р. (далі - Правила), згідно з якими вагонна операція складається з: «Осмотр и отбора проб груза в вагонах, снятие пломб; Место осмотра и анализ груза в вагонах - ж.д. пути №192, №193 (верхние площадки СРВ) и №191 [для чого необхідно такі вагони подати з приймально здавальних колій №№1-5, 24,26,28, вказаних в п.п.З, 4.1. договору №1/245 між TOB «ТІС» та Одеською залізницею); Локомотив передаёт группу вагонов (до 14 шт.) на ж.д. путь №191, №192 или №193 с последующим продвижением номере первичного осмотра и взятия проб для анализа».

Крім того, за договорами перевалки зернових вантажів TOB «М.В.КАРГО» зобов`язалось (п.2.4), поміж іншого, також надати наступні послуги (роботи), без виконання яких є неможливим здійснення перевалки вантажів на морські судна, а саме здійснити: отримання згоди вантажоодержувача про приймання зерна в залізничних вагонах та вантажних автомобілях; зважування зерна на залізничних/автомобільних вагах при прийманні зерна; маневрові роботи (подача та забирання вагонів); розвантаження транспортних засобів, для чого такі транспортні засоби, зокрема залізничний вагон, має бути поданий на фронт вивантаження підприємства.

Також, відповідно до п.п.4.3 та п.4.4 договору підприємство, при здійсненні перевалки вантажів, зобов`язалось: підтверджувати приймання Зерна залізничним транспортом в системі планування залізничних перевезень (МЕСПЛАН) відповідно до заявки Замовника; забезпечити приймання, маневрові роботи ( подачу та забирання вагонів) і розвантаження 86 вагонів на добу; документально оформляти нестачу, надлишки, пошкодження вантажу та/або вагонів, виявлені під час приймання від залізниці.

Вищенаведене є співмірним з обсягом послуг, що надавались за договором про надання залізничних послуг з TOB «ТІС».

В той же час, відповідно до ст.76 Кодексу адміністративного судочинства України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

За наслідками виконання даного договору про перевалку зерна ТОВ «М.В.КАРГО» отримало дохід у сумі 38 094 102,88 гри за 2018 рік та у сумі 36 577 122,68 гри за І-ше півріччя 2019 року (акти здачі- приймання робіт (надання послуг) додаються). Такий дохід став можливий виключно завдяки отриманому комплексу залізничних послуг щодо кожного із вагонів, з якого був вивантажений вантаж для його подальшого перевантаження на морські судна.

Необхідність отримання послуг ТОВ «ТІС» та укладання договору про надання комплексу залізничних послуг від 23.04.18 виникла у зв`язку з господарською діяльністю TOB «М.В КАРГО», яка спрямована на отримання доходів від надання послуг перевалки із замовниками - власниками зернових. На виконання договір із замовниками послуг з перевалки вантажів на морський транспорт ТОВ «М.В.КАРГО» зобов`язане забезпечити можливість приймання та вивантаження зернових залізничних послуг, для чого й укладений вказаний договір з TOB «ТІС».

Так, за договором про перевалку зерна №МВК-0001 від 27.04.2018р. та №00-02 від 01.08.2018р., укладений з TOB «AT Каргілл» передбачено зобов`язання виконавця (ТОВ «М.В.КАРГО»): « 4.3. підтвердити приймання Зерна залізничним транспортом в системі планування залізничних перевезень (МЕСПЛАН) відповідно до заявки Замовника... ; 4.4 забезпечити приймання, маневрові роботи (подачу та забирання вагонів; і розвантаження 86 вагонів на добу; документально оформляти нестачу, надлишки, пошкодження вантажу та/або вагонів, виявлені під час приймання від залізниці» та інш. (п.2.4.1 - 2.4.3. Договору),

Обсяги наданих послуг (ти) по послугам перевалки за 2018 рік, за допомогою послуг ТОВ «ТІС», на користь ТОВ «AT «Каргілл» (договори №МВК-000І від 27.04.2018р. та №00-02 від 01.08.2018р.)

Для здійснення перевалки зерна ТОВ «М.В КАРГО» не мало на той час власного причалу, підприємство уклало договір про перевалку зерна з виконавцем TOB «ТІС-КТ» №0618-20 від 01.06.2018 року. За умовами такого договору виконавець за винагороду зобов`язався здійснити навантаження суден на власних причалах. Виконання цих послуг, а отже й факт споживання комплексу залізничних послуг без яких неможливо було б отримати зерно і його в подальшому перевантажити на судно, підтверджується відповідними первинними документами (актами) за вказаним договором, а також коносаментами та вантажними маніфестами, виданими капітанами суден за фактом навантаження вантажу, який від самого початку прибув залізничним транспортом, для чого ТОВ «ТІС» надало послуги із подачі вагонів на фронт вивантаження (СРВ), де вантаж був вивантажений на склад, а потім зі складу навантажений на судно за встановленою технологічною схемою: «вагон - склад - судно».

Щодо реальності здійснених господарських операцій в Акті перевірки містяться твердження про не реальність здійснення господарської операції за Договором б/н від 23.04.2018р. лише в частині сплати послуг за комплекс залізничних послуг.

При цьому, як вбачається з наведеного вище переліку актів наданих послуг, акти з номенклатурою «Комплекс залізничних послуг по ст Хімічна (зерно)» складають:

- за 2018 р. 19 937 291,35 грн , в т.р ПДВ 3 322 881,89 грн. - Акти щодо до відшкодування залізничних послуг за використання вагонів, відшкодування залізничних послуг за подачу, прибирання вагонів,

- та інші відповідно умов ст.5 Договору б/н від 23.04.2018 року на загальну суму 1 281 114,59 грн, в т.ч. ПДВ 213 519,10 грн, які додатково підтверджують отримання комплексу залізничних послуг, за в 1 півріччя 2019 загальну суму 27 894 432,26 грн в т.р ПДВ 4 649 072,04 грн. - Акти щодо до відшкодування залізничних послуг за використання вагонів, відшкодування залізничних послуг за подачу, прибирання вагонів;

- та інші відповідно умов ст.5 Договору б/н від 23.04.2018 року на загальну суму 4 599 328,46 грн, в тому числі ПДВ 766 554,74 грн.

Надання послуг, по яким мало місце компенсація витрат ТОВ «ТІС», відносно одних тих же самих вагонів із зерновими культурами, отриманих TOB «М.В. КАРГО».

Документально оформлення цих операцій по Договору про надання комплексу залізничних послуг від 23.04.18 р. з TOB «ТІС» підтверджується актами виконаних послуг та підтверджуючими документами по та до них , а саме розглянемо на прикладах наданих до перевірки документів:

1. Акт надання послуг про відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з 21.05.18 по 31.05.18 (пшениця 219 вагон) № 1602 від 31.05.2018 року на суму 19865,62 грн (додано до заперечень щодо Акту перевірки) до акту на підтвердження витрат додається документи залізничної ст.Чорноморська Одеської залізниці;

- накопичувальні картки ст.Чорноморської ОД -40010 ( платник ТОВ «ТІС» ) в яких зазначено відомості плати за додатковими зборами залізниці;

- відомості плати за користування вагонами ТОВ «ТІС» ст.Чорноморської Одеської залізниці -40010 ( платник ТОВ «ТІС») з переліком вагонів;

2. Акт здачі-прийняття робіт (надання послуг) №1397 від 11.05.2018 р. відшкодування залізничних послуг за подачу прибирання вагонів з 01.05.18 по 10.05.18 пшениця, 18 вагонів, на суму 1341,74 грн . До акту додаються підтверджуючі документи залізничної ст.Чорноморська Одеської залізниці:

- накопичувальні картки ст.Чорноморської ОД -40010 ( платник ТОВ «ТІС» ) в яких зазначено відомості плати за додатковими зборами залізниці;

- відомості плати за користування вагонами ТОВ ТІС ст.Чорноморської ОД -40010 ( платник ТОВ «ТІС») з переліком вагонів;

3. Акт здачі -прийняття робіт (надання послуг) №1600 від 31.05.2018 р. відшкодування залізничних послуг за використання вагонів з 21.05.18 по 31.05.18, пшениця, на суму 6919,68 грн. До акту додаються підтверджуючі документи залізничної ст.Чорноморська Одеської залізниці:

- відомості плати за користування вагонами ТОВ ТІС ст.Чорноморської Одеської залізниці

- 40010 (платник ТОВ «ТІС») з переліком вагонів.

В Акті перевірки вказано: «операції платника податків з придбання товарів, робіт (послуг) визнані контролюючим органом як такі, що містять ознаки нереальності, то, відповідно платник податків не мас права відображати такі операції як операції з придбання товарів, робіт (послуг). ... первинні документи щодо придбання послуг TOB «М.В. КАРГО» від ТОВ «ТРАНСІНВЕСТСЕРВІС» не підтверджуються забраною та опрацьованою інформацією, не можуть вважатися належно оформленими та підписаними ... , а тому їх оприбуткування та формування витрат та податкового кредиту по взаємовідносинах, є безпідставними для відображення в бухгалтерському та податковому обліках».

Договір від 01.07.2016р. №КД/01/0950 не регулює правовідносини між сторонами стосовно залізничних послуг по прийому, обробці та відправленню вагонів з зерновими вантажами. Ці послуги регулюються Договором про надання комплексу залізничних послуг з ТОВ «ТІС» б/н від 23.04.2018 року.

За Договором № КД/01/0950 від 01.07.2016 року підприємство отримувало послуги протягом 2016- 2017 років і це не визнавало сумнів в їх дійсності за даними попередніх перевірок з боку ГУ ДПС в Одеській області за ці роки, про що свідчать:

Акт «Про результати документальної планової перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «М.В. КАРГО» код ЄДОПОУ 32834564 валютного та податкового законодавства за період з 01.01.2015р. по 31.12.2017р. №873/15-32-14-07/32834564 від 23.04.2018р.»;

Акт «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «М.В. КАРГО» (код за ЄДРПОУ 32834564) з питань достовірності нарахування сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість на поточний рахунок платника податку за квітень 2018 року №1475/15-32-12- 03/32834564 від 06.07.2018р.;

Довідка «Про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «М.В. КАРГО» (код за ЄДРПОУ 32834564) з питань законності декларування від`ємного значення з податку на додану вартість, яке становить більше 100 тис. грн. та визначеного в додатку 3 до декларації з ПДВ за січень 2019р.» №400/15-32-12-02/32834564 від 19.04.2019р.

За Договором б/н від 23.04.2018р. (абз.8 на стор.28, абз.2 на стор.29 Акту перевірки) мало місце надання комплексу залізничних послуг щодо перевалки зернових вантажів через залізничний фронт вивантаження TOB «М.В. КАРГО», а Договір від 01.07.2016р. №КД/01/0950 стосувався послуг щодо обробки вагонів з інертними вантажами (щебінь, пісок та інш.), що використовувались під час будівництва та жодним чином не стосувався укладення та виконання Інвестиційний договір від 01.12.2014р., на не здійснення підключення перевантажувального комплексу підприємства за яким посилається Акт перевірки.

Це підтверджується й абз.2 п.1.1. Договору від 01.07.2016р. №КД/01/0950, в якому вказано: «Данный договор не регулирует отношения между Сторонами в отношении оказания железнодорожных услуг по приему, обработке и отправке вагонов с зерновыми грузами».

За Договором №КД /01/0950 від 01.07.2016 року отримані послуги комплексу залізничних послуг по ст. Хімічна (подача під вивантаження щебінь, шпунт, пісок) відповідно до п.9 ПСБУ 9 «Запаси» включаються до первісної собівартості отриманих будівельних матеріалів (Дт 205 Рахунку «Будівельні матеріали»), які потім при здійсненні будівельних робіт включаються до вартості об`єктів будівництва (картка рахунку 631 по TOB «ТІС» за 2018 рік по Договору №КД /01/0950 від 01.07.2016 року). Станом на 30.06.2019 року дані будівельні об`єкти не в ведені в експлуатацію та рахуються як незавершене будівництво (Дт 151 рахунку).

Таким чином, отримані залізничні послуги за Договором №КД /01/0950 від 01.07.2016р. не мали ні якого впливу на собівартість наданих послуг, та не можуть впливати на податковий облік через відсутність їх впливу на облік і розмір фінансових результатів ТОВ «М.В КАРГО». Вищенаведене свідчить про помилковість висновків Акту перевірки.

Між TOB «М.В. КАРГО» та ТОВ «Укрстройсервіс» укладено договір підряду №1810-2 від 18.10.2017р. на виконання робіт по будівництву причалу №25 і частини морського універсального перевантажувального комплексу (ділянка 1) ТОВ «М.В КАРГО» - засипка піску в тіло причалу. А саме, як вказано в розділі 1 договору, до складу робіт відносились роботи по видобутку на морському підводному кар`єрі, транспортуванню і рефуліруванню піску в тіло причалу №25 (створення території) самовідвізним землесосом.

Укладення такого договору зумовлено необхідністю будівництва причалу №25 підприємства. Такі роботи передбачені п.6.1.2. тому 9 проекту: «Строительство причала №25 и части морского универсального перегрузочного комплекса (участок №1) ООО «М.В. Карго» на территории Новобелярского поселкового совета (за границами населенного пункта) Коминтерновского района Одесской области».

Посилаючись в Акті перевірки на те, що до перевірки начебто не було наданого «жодного документу, що саме ТОВ «Укрстройсервіс» виконував роботи по засипці піску в тіло причалу, як зазначено в Договорі або виконував роботи по видобутку на морському відповідному кар`єрі, транспортуванню рефуліруванню піску в тіло причалу №25 (створення території) самовідвізним землесосом» (стор.40 Акту), хоча такі документи були надані (вказані в п,2,1. цієї скарги, податковий орган разом з цим не зазначає, а які ж саме це повинні бути документи.

Презумпція добросовісності платника податків (п.4.1.4. п.4.1. ст.4 та п.56.21 ст.56 ПК України) означає, що подані платником контролюючому органу документи податкової звітності є дійсними, повно та об`єктивно відтворюють господарські операції, що є об`єктом оподаткування та/або фінансові показники яких впливають на податковий обов`язок платника податків. У площині процесуального регулювання презумпції добросовісності платника податків відповідає обов`язок доведення контролюючим органом правомірності прийнятого рішення в судовому процесі, порушеному за позовом платника податків про скасування рішення як неправомірного.

Внаслідок цього, стверджуючи про не надання відповідного підтверджуючого документу, податковий орган мав вказати на документ, яким повинна підтверджуватись реальність виконання робіт саме ТОВ «Укрстройсервіс» і про те, що саме такий документ не був наданий. Однак цього здійснено не було, що не спростовує факту здійснення господарської операції з боку ТОВ «Укрстройсервіс» на користь ТОВ «М.В. КАРГО».

Операції між ТОВ «М.В. КАРГО» та ТОВ «Укрстройсервіс» не є контрольованими, а ціни на них не є регульованими.

Так, положеннями ст.12 Закону України «Про ціни та ціноутворення» передбачено, що «державні регульовані ціни запроваджуються на товари, які:

- справляють визначальний валив на загальний рівень і динаміку цін,

- мають істотну соціальну значущість,

- а також на товари, що виробляються суб`єкта чи, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку».

Однак, в даному випадку, тобто при постачанні робіт, що були виконані ТОВ «Укрстройсервіс», не має місця, а ні робіт, що «справляють визначальний вплив на загальний рівень і динаміку цін», а ні робіт, що «мають істотну соціальну значущість», а ні робіт, що здійснюються «суб`єктами, які займають монопольне (домінуюче) становище на ринку». Відтак, ціни роботи, виконані ТОВ «Укрстройсервіс», є вільними. Зокрема, ст.11 наведеного Закону України «Про ціни та ціноутворення» встановлено, що «вільні піни встановлюються субєктачи господарювання самостійно за згодою сторін на всі товари, крім тих, щодо яких здійснюється державне регулювання цін». Таким чином, будь-яке втручання держави у механізм визначення ціни за договорами підряду, за якими матеріалами забезпечує замовник, є неправомірним, та таким, що суперечить ст.11 і ст.12 Закону України «Про ціни та ціноутворення».

Окрім цього, згідно з п. 198.3 ст.198 ПК встановлено, що податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг.

Пунктом 188.1 ПК України, разом з цим, передбачено, що база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості. При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін. В свою чергу, податковим органом під час проведення перевірки не встановлено, що вартість послуг за Договором с ТОВ «Укрстройсервіс» є нижчою за звичайну ціну.

Згідно з п/п.14.1.71 п. 14.1 ст.14 ПК України звичайна ціна - ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору. Якщо не доведено зворотне, вважається, що така звичайна ціна відповідає рівню ринкових цін. Це визначення не поширюється на операції, що визнаються контрольованими відповідно до статті 39 Кодексу. Разом з цим, в Акті перевірки не встановлено, що операції між TOB «М.В. КАРГО» та ТОВ «Укрстройсервіс» є контрольованою відповідно до ст.39 ПК України.

Тому, саме так й формується ціна за договором: кількість матеріалу (піску) помноженого на вартість 1 куб.м. піску. В цьому й полягає динамічність ціни всього здійсненого обсягу робіт, що залежить від об`єму робіт (п.3.2. Договору).

Реальність виконаних ТОВ «Укрстройсервіс» робіт також підтверджується листом філії «Дельта - лоцман» ДП «Адміністрація морських портів України» від 31.01.2020р. №282. Відповідно до цього листа та додатка до нього землесос «UMD Hercules», що був зафрахтований ТОВ «Укрстройсервіс», рухався з та до акваторії морського порту «Південний», де розміщений причал №25 підприємства. Вказано й куди мав рух такого землесосу, а саме зазначено й місце видобутку піску та місце засипки піску, а саме вказано: «Район будівництва ПР25» (в примітках до додатку до листа вказано: «Примітка: скорочення МПОБ - родовище піску "Одеська банка" згідно схеми руху самовідвізного землесосу, наданої TOВ «Укрстройсервіс»), «Південна ділянка МПОБ». Також вказана мета: «будівництво причалу».

Відносно посилань податкового органу на те, що за умовами Договору тайм - чартеру ТОВ «Укрстройсервіс» повинен був забезпечити заправку землесосу пальним «MGO 0.1 SULPHUR CONTENT», а за даними Єдиного реєстру податкових накладних ТОВ «Укрстройсервіс» не придбавав суднове паливо вказаного типу:

Із зазначеного податковим органом зроблено висновок про нереальність здійснення господарської операції із засипки в тілу причалу піску (добування, перевезення та рефулірування). Однак, такі висновки не відповідають фактичним обставинам справи та наявним і наданим податківцями документам.

Так, факт споживання палива, а саме заправка ним землесосу «UMD Hercules» підтверджується наступними документами:

видатковими накладними щодо постачання палива з боку ТОВ «ЛА1КА-ОЙЛ»; товарно-транспортними накладними;

актами передачі палива, яким підтверджується факт постачання палива саме для землесосу «UMD Hercules» за допомогою якого виконувались роботи з боку ТОВ «Укростройсервіс».

Наведеними документами підтверджується факт поставки дизельного пального для землесосу «UMD Hercules». В той же час, посилання в Акті перевірки на те, що за договором фрахтування на умовах тайм - чартеру повинно було постачатись пальне певної марки, а за даними Єдиного реєстру податкових накладних (ЄРПН) поставка саме такого пального, марки вказаної у договорі фрахтування, спростовується фактом поставки пального іншої марки (ULSD 10 PPM, ДП-Л-Євро4-ВО та інш.).

Варто зазначити, що умови договору фрахтування щодо необхідності заправки землесосу саме певною маркою палива не може свідчити про не реальність здійснення господарської операції. Це зумовлено тим, що умова до марки та якості пального впливає лише на належність або не належність виконання договірних зобов`язань сторін за договором фрахтування, стороною якого не є TOB «М.В. КАРГО». Це може бути підставою для відповідальності фрахтувальника перед судновласником, але в будь-якому випадку не може впливати та податкові зобов`язання третьої сторони, якою є підприємство, а також на визначення реальності здійснення господарської операції.

У листі філії «Дельта-лоцман» ДП «Адміністрація морських портів України» (ДП «АМПУ») від 31.01.2020р. №282, зазначено, що землесос «UMD Hercules», що був зафрахтований ТОВ «Укрстройсервіс», рухався з та до акваторії морського ПОРТУ «Південний», де розміщений причал №25 підприємства. Вказано й куди мав рух такого землесосу, а саме зазначено й місце видобутку піску та місце засипки піску, а саме вказано: «Район будівництва ПР25» (в примітках до додатку до лист а вказано: «Примітка: скорочення МПОБ-родовище піску ”Одеська банка” згідно схеми руху самовідвізного землесосу, наданої ТОВ «Укрстройсервіс»), «Південна ділянка МПОБ». Також вказана мета: «будівництво причалу».

З приводу не виконання ТОВ «Укрстройсервіс» договірного зобов`язання щодо заправляння землесосу певною маркою дизельного палива наголошуємо на тому, що це може бути підставою цивільно-правовою відповідальності вказаної особи як фрахтувальника перед судновласником за договором фрахтування, однак в будь-якому випадку таке не виконання цивільного договору не може мати місце для публічно - правової відповідальності, зокрема в сфері податкового законодавства, а тим більше для третьої особи -ТОВ «М.В. КАРГО».

За операціями між TOB «М.В. КАРГО» та ТОВ «Укрстройсервіс», зазначено загальний характер робіт, не обумовлено вартість робіт відповідними фактичними кошторисами, відсутні певні показники (такі як чисельність робочих при виконанні робіт; використаних чоловіко-часів, загального витраченого часу; виду, обсягу і якості робіт), не зазначення якими засобами виконані роботи, не складання актів за формою КБ-2в та довідки за формою КБ-3, відсутність у ТОВ «Укрстройсервіс» технічної можливості виконання господарських операцій у задекларованих обсягах:

Вказані роботи, необхідні для будівництва причалу, однак як такими будівельними роботами не являються, їх зміст полягав лише в перевезенні землесосом піску з морського дна до самого причалу, в який засипався такий пісок.

Є неправомірним посилання податкового органу на положення ДСТУ БД 1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку та житлово - комунального господарства України від 05.07.2013р. №293, оскільки за положеннями п. 1.2. наведеного вище ДСТУ Б Д. 1.1-1:2013 передбачено, що «цей стандарт носить обов`язковий характер при визначенні вартості будівництва об`єктів, що споруджуються за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій. а також кредитів, наданих під державні гарантії». Пунктом 4.2. ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 також встановлено, що «державні кошторисні норми застосовуються всіма організаціями, установами і підприємствами незалежно від їх відомчої належності і форм власності при визначенні вартості будівництва будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, лінійних об актів інженерно-транспортної інфраструктури, будівництво яких здійснюється із залученням державних коштів».

Згідно до ч.1 та ч. 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, суд дійшов висновку, що відповідачем - суб`єктом владних повноважень, правомірність оскаржуваних рішень - не доведена та не підтверджена доказами, натомість, позивачем доведено протиправність оскаржуваних рішень, а тому позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Таким чином, доказів, які б свідчили про правомірність та законність оскаржуваного рішення відповідачем до суду не надано та під час розгляду справи не долучено.

Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що висновки акту перевірки є необґрунтованими та безпідставними, а податкові повідомлення-рішення, прийняті на його підставі є такими, що підлягають скасуванню.

Розподіл судових витрат здійснюється у відповідності до ст. 139 КАС України.

Керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 133, 139, 243-246, 250, 255, 295, 297 КАС України, суд, –

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю “М.В.Карго” (ЄДРПОУ 32834564, місцезнаходження: 67543, Одеська обл., Лиманський р-н, с.Визирка, вул. Олексія Ставніцера 60) до Головного управління ДПС в Одеській області (адреса: вул.Семінарська, буд.5, м.Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 43142370) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управлення ДПС у Одеській області від 26.02.2020р. №0005730501.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управлення ДПС у Одеській області від 26.02.2020р. №0005740501.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управлення ДПС у Одеській області від 26.02.2020р. №0005750501.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управлення ДПС у Одеській області від 26.02.2020р. №0005720505.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Державної податкової служби України в Одеській області (адреса: вул.Семінарська, буд.5, м.Одеса, 65044, код ЄДРПОУ 43142370) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю “М.В.Карго” ЄДРПОУ 32834564, місцезнаходження: 67543, Одеська обл., Лиманський р-н, с.Визирка, вул. Олексія Ставніцера 60) судові витрати у розмірі 21020 грн. (двадцять одна тисяча двадцять гривень).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення виготовлено та підписано судом 03.08.2020 р.

Суддя: Л.М. Токмілова

.