
Справа № 161/8683/20
Провадження № 3/161/2609/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 липня 2020 року м.Луцьк
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Плахтій І.Б., за участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1 , захисника – Кацевича І.С., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Управління патрульної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , не працюючого, РНОКПП НОМЕР_1 ,
-за ч. 1 ст. 130 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №189800 від 28.05.2020 вбачається, що ОСОБА_1 28.05.2020 о 05 год. 48 хв. в м. Луцьк по вул. Кравчука, в районі будинку №23, керував транспортним засобом марки Opel Ascona, н.з. НОМЕР_2 , з явними ознаками наркотичного сп`яніння (неприродня блідність обличчя, порушення координації рухів, звужені зіниці, які не реагують на світло) від проходження огляду у встановленому законом порядку у лікаря-нарколога відмовився в присутності двох свідків, чим порушив вимоги пункту 2.5 ПДР України, що кваліфіковано за ч.1 ст. 130 КУпАП.
В судовому засіданні 16.07.2020 ОСОБА_1 пояснив, що не відмовлявся їхати в наркодиспансер, бо коли він запропонував їхати, поліцейські сказали що вже пізно і не пояснили причини відмови. Перед складанням протоколу, на переконання ОСОБА_1 , поліцейський проводив тест на координацію рухів.
Захисник ОСОБА_2 додатково зазначив, що поліцейські зупиняли його підзахисного тричі через встановлену решітку на номерному знаку. Наполягає на тому, що ОСОБА_1 не відмовлявся їхати на огляд до лікаря-нарколога, натомість поліцейські зупинили двох людей, дали їм підписати пусті бланки, а потім в машині їх заповнили.
Допитана у якості свідка в судовому засіданні 16.07.2020 ОСОБА_3 надала усні пояснення, відповідно до яких поліцейські зупинили ОСОБА_1 (вона в той час їхала з ним в салоні автомобіля) та запитали чому встановлена решітка на номерному знаку, після чого сказали що водій дивно виглядає, на що водій відповів що стомлений, та запропонували йому пройти тест. Зі слів ОСОБА_3 , ОСОБА_1 не відмовлявся проходити тест, після чого провели тест на координацію рухів. Після цього поліцейські знайшли двох свідків, які поставили підписи, а потім поліцейські почали складати протокол в салоні автомобіля. Через 5-7 хв. ОСОБА_1 підійшов та попросив поліцейських їхати наркодиспансер, але останні сказали, що пізно.
Допитані у якості свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 (свідки відмови) в судовому засіданні 30.07.2020 зазначили, що ОСОБА_1 у їхній присутності відмовився від проходження огляду в наркодиспансері.
Тому, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, її захисника та свідків, а також дослідивши усі наявні матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Відповідно до п. 2.5 Правил дорожнього руху України, затверджених Постановою КМУ № 1306 від 10 жовтня 2001 р. водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Відповідно до ч. 1 ст. 130 КУпАП (в редакції, чинній на момент вчинення правопорушення) керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що 28.05.2020 року, о 05 год. 48 хв. інспектором взводу № 1 роти №3 БУПП у Волинській області Русинчуком П.В. було складено протокол про адміністративне правопорушення серії ОБ № 189800, яким зафіксовано вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп`яніння у лікаря-нарколога.
Вина ОСОБА_1 об`єктивно підтверджується дослідженими судом протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ №189800 від 28.05.2020, довідкою про відсутність повторності від 28.05.2020, письмовими поясненнями ОСОБА_5 , ОСОБА_4 від 28.05.2020, постановою про накладення адміністративного стягнення серії ЕАМ №2598242 від 28.05.2020, відеозаписом з реєстратора Xiaomi, відеозаписами з бодікамери ZM0310, усними поясненнями свідків ОСОБА_4 та ОСОБА_5 судовому засіданні.
Із врахуванням викладеного, оцінивши досліджені судом докази, суд вважає, що винність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.130 КУпАП повністю доведена в ході судового розгляду.
Суддя не знаходить підстав для застосування положень ст.21 або ст.22 КУпАП, оскільки правопорушення передбачене ст.130 КУпАП є найбільш тяжким порушенням Правил дорожнього руху, яке передбачено у чинному законодавстві.
Крім того, суддя зауважує, що під час розгляду справи у суді ОСОБА_1 не виявив жодного каяття у вчиненому, а на адресу суду не надходило клопотань про передачу справи на розгляд трудового колективу чи громадської організації.
Отже, враховуючи всі обставини справи про адміністративне правопорушення, особу правопорушника, приходжу до висновку, що на правопорушника слід накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі шістсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Законом України № 2617-VIII від 22.11.2018, який набрав чинності 01 липня 2020 року, відповідальність за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан наркотичного сп`яніння не скасовувалася, а навпаки, була посилена, оскільки у період з 01 по 02 липня 2020 року вказане діяння вважалося кримінальним проступком, який був передбачений ст.286-1 КК України.
Оскільки суспільна небезпечність та караність такого діяння законодавцем не скасовувалася, а навпаки, така відповідальність була посилена.
Більше того, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв`язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 17.06.2020 № 720-IX (Голос України від 03.07.2020 — № 110), який, відповідно до ч.5 ст.94 Конституції України, набрав чинності 03 липня 2020 року, ч.1 ст.130 КУпАП викладена у тій редакції, що діяла до 01 липня 2020 року, тобто з 03 липня 2020 року вказане правопорушення продовжує бути адміністративним.
Проаналізувавши зібрані та досліджені в судовому засіданні докази в їх сукупності, враховуючи характер та ступінь суспільної небезпеки вчиненого, інші обставини справи, суд вважає за доцільне застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами, а також стягнути судовий збір згідно із п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір».
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10200 (десять тисяч двісті) гривень з позбавленням права керування усіма видами транспортних засобів на строк 1 (один) рік.
Стягнення штрафу здійснити за реквізитами: рахунок отримувача - UA588999980313050149000003001, назва отримувача коштів - ГУК у Волин. обл/Волинська.обл./21081300, код отримувача (код за ЄДРПОУ) – 38009371, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банка отримувача (МФО) – 899998.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок, за наступними реквізитами: отримувач коштів ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача: 899998; рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Луцький міськрайонний суд Волинської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду І.Б. Плахтій