
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення заяви без розгляду
03 серпня 2020 року ЛуцькСправа № 140/2505/18 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Плахтій Н.Б.,
вивчивши заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про встановлення судового контролю в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Ковельського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської про визнання неправомірними дій, визнання незаконними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 09.01.2019, яке набрало законної сили, у даній справі адміністративний позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Ковельського об`єднаного управління Пенсійного фонду України від 08 листопада 2018 року №033050000625 та №907550149316 про відмову у переведенні ОСОБА_1 та ОСОБА_2 відповідно на пенсію по втраті годувальника відповідно до статей 29, 30 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Зобов`язано Ковельське об`єднане управління Пенсійного фонду України перевести ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на пенсію по втраті годувальника відповідно до статей 29, 30 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та здійснити її нарахування і виплату (з урахуванням виплачених сум) з 31 жовтня 2018 року. Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Ковельського об`єднаного управління Пенсійного фонду України на користь ОСОБА_1 судові витрати у розмірі 704,80 грн.
23.07.2020 ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до суду із заявою встановлення судового контролю в даній адміністративній справі.
Заява про встановлення судового контролю в адміністративній справі підлягає поверненню заявнику без розгляду з таких мотивів та підстав.
Порядок встановлення судового контролю в адміністративній справі врегульований статтею 382 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), якою окремо не визначені вимоги щодо форму та змісту заяви про про встановлення судового контролю, тому підлягають застосуванню загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення, які передбачені частиною першою статті 167 КАС України.
Відповідно до абзацу 10 частини першої статті 167 КАС України до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, в тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Таким чином, у випадку подання до суду заявником заяви про встановлення судового контролю в адміністративній справі необхідно додати доказ надіслання іншим учасникам справи копії такої заяви та доданих до неї документів.
Проте, до зазначеної заяви про встановлення судового контролю в адміністративній справі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 не додали докази надіслання іншим учасникам справи (зокрема, боржнику) копії заяви та доданих до неї документів.
Як передбачено частиною другою статті 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Відтак, недотримання вимог пункту 6 частини першої статті 167 КАС України (а саме: не надання доказів надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення іншим учасникам справи копії заяви та доданих до неї документів) є недоліками, які не дають можливості її розглянути, що є підставою для повернення вказаної заяви без розгляду.
Разом з тим, повернення заяви про встановлення судового контролю в адміністративній справі не є перешкодою для повторного звернення до суду з такою заявою у порядку, встановленому законом.
Керуючись статтями 167, 248, 382 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про встановлення судового контролю в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до Ковельського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Волинської про визнання неправомірними дій, визнання незаконними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії, повернути заявникам без розгляду.
Копію ухвали надіслати заявнику разом із заявою про встановлення судового контролю і доданими до неї документами, а копію заяви залишити в суді.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій