Ухвала суду № 90730325, 30.07.2020, Добропільський міськрайонний суд Донецької області

Дата ухвалення
30.07.2020
Номер справи
227/2924/20
Номер документу
90730325
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

30.07.2020 227/2924/20

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

30 липня 2020 року м. Добропілля

Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Кошля А.О., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 заступника начальника управління – Начальник відділу податкового супроводження підприємств харчової промисловості Дніпропетровського управління офісу великих платників податків Державної податкової служи про визнання дій протиправними та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності № 6/28-10-50-12 від 24.06.2020 року, -

В С Т А Н О В И В:

29 липня 2020 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 заступника начальника управління – Начальник відділу податкового супроводження підприємств харчової промисловості Дніпропетровського управління офісу великих платників податків Державної податкової служи про визнання дій протиправними та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності № 6/28-10-50-12 від 24.06.2020 року.

Вивчивши матеріали поданої позовної заяви, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Так, згідно ч.5 п.2 ст. 160 КАС України зазначається повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти

Однак, в позові не зазначено місце проживання чи перебування (для фізичних осіб) позивача, як того вимагає ст. 160 КАСУ. Зазначено місце реєстрації м. Донецьк, вул. Челюскінців, 117/ АДРЕСА_1 , що є тимчасово окупованою територією

Відповідно до ч. 1 ст. 25 КАС України визначено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Оскільки від визначення місця проживання/перебування позивача залежить визначення територіальної юрисдикції (підсудності) даної справи.

Окрім того позивачем не сплачений судовий збір.

Згідно з ч.1 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Відповідно до положень статей 3, 5 Закону № 3674-VI серед осіб, які мають пільги щодо сплати судового збору, немає таких, які б звільнялися від сплати судового збору за подання до суду позовної заяви на постанову про накладення адміністративного стягнення, чи виключали б позовну заяву на постанову про накладення адміністративного стягнення з об`єктів оплати судовим збором.

Відповідно до ч.1 ст. 9 Закону «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Згідно вимог Закону України «Про судовий збір» позивач повинен оплатити судовий збір за подання усіх позовних вимог, як немайнового характеру кожної вимоги, так і майнового. Відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до правової позиції у постанові по справі № 543/775/17 від 18.03.2020 Велика Палата Верховного Суду вирішила за необхідне відступити від висновку Верховного Суду України в постанові від 13 грудня 2016 року (провадження №221-1410а16), вказавши, що чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та подальшому оскарженні позивачем та відповідачем судового рішення. В контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права зазначає, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати статті 2-5 Закону № 3674-VІ, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають.

З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено позовну вимогу немайнового характеру.

Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, розмір судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Враховуючи, що Законом України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлено у 2020 році прожитковий мінімум для працездатних осіб у місячному розмірі на 01.01.2020 – 2102,00 грн., за подання даного позову підлягало б сплаті 840,80 грн. судового збору. Однак, враховуючи позицію Великої Палати Верховного Суду у справі № 543/775/17 від 18.03.2020, розмір судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення повинен складати 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 420,40 грн.

Таким чином, позовна заява відповідно до ч.1 ст.169 КАС України підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків, а саме: надати до суду докази сплати судового збору в сумі 420,40 грн.

З огляду на те, що позов не відповідає вимогам ст. 160 КАС України, позовну заяву слід залишити без руху, надавши строк для усунення недоліків, що не може перевищувати десять днів з дня вручення копії цієї ухвали. Якщо вище зазначені вимоги суду не будуть виконанні, позов буде повернуто позивачу, що не перешкоджатиме повторному його зверненню до суду.

На підставі викладено, керуючись 160, 169 КАСУ, - суд,-

ПОСТАНОВИВ :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 заступника начальника управління – Начальник відділу податкового супроводження підприємств харчової промисловості Дніпропетровського управління офісу великих платників податків Державної податкової служи про визнання дій протиправними та скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності № 6/28-10-50-12 від 24.06.2020 року - залишити без руху.

Реквізити для сплати судового збору:номер рахунку (IBAN) UA148999980313161206000005035, отримувач Добропільс.УК/м.Добропiлля/22030101, код отримувача (ЕДРПОУ) 37755456, найменування коду класифікації доходу бюджету – судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050)

Надати позивачу десятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху на усунення недоліків позовної заяви шляхом, надання позовної заяви із зазначенням вимог передбачених в п. 5 ч. 2 ст. 160 КАС України та підтвердження факту сплати судового збору, або повідомлення наявних підстав для звільнення/відстрочки чи розстрочки сплати судового збору.

Роз`яснити позивачеві, що в разі невиконання ухвали позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві, що не є перешкодою для повторного звернення до суду після усунення обставин, які стали підставою для повернення позовної заяви.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя А.О.Кошля

30.07.2020