Ухвала суду № 90730227, 31.07.2020, Торецький міський суд Донецької області (до 25.04.2025 - Дзержинський міський суд Донецької області)

Дата ухвалення
31.07.2020
Номер справи
225/62/15-к
Номер документу
90730227
Форма судочинства
Кримінальне
Державний герб України

Єдиний унікальний номер судової справи: 225/62/15-к

Номер провадження: 1-в/225/316/2020

УХВАЛА

іменем України

31 липня 2020 року м.Торецьк

Дзержинський міський суд Донецької області у складі:

головуючого судді Качаленко Є.В.,

за участю секретаря судового засідання Федорцової І.С.

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі Дзержинського міського суду Донецької області подання начальника Торецького відділення поліції Бахмутського відділу поліції ГУНП в Донецькій області відносно

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м.Торецьк Донецької області, громадянин України, шахта «Центральна» забійник, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

судимий 11.09.2017 року Дзержинським міським судом Донецької області за ч.4 ст.187 КК України до 10 років позбавлення волі, звільнений 27.06.2019 умовно-достроково на 2 роки 3 місяці 25 дні

щодо можливості встановлення терміну адміністративного нагляду,

ВСТАНОВИВ:

27.07.2020 року до Дзержинського міського суду Донецької області надійшло подання начальника Торецького ВП Бахмутського ВП ГУНП в Донецькій області щодо можливості встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 на підставі п."в" ч.1 ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».

Подання мотивоване тим, що 27.06.2019 року з ДУ «Торецька виправна колонія (№2)» звільнився умовно - достроково ОСОБА_1 та прибув до м.Торецька на постійне місце проживання. Після звільнення з установи виконання покарань по прибуттю в м.Торецьк ОСОБА_1 на профілактичний облік у Торецькому ВП не став та не реєструвався після звільнення. На території обслуговування Торецького ВП Бахмутського ВП ГУНП у Донецькій області було виявлено раніше судимого ОСОБА_1 та постановлено на профілактичний облік у відділенні поліції, як особу яка формально підпадає під дію Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», відносно нього було заведено наглядову справу, запланована ряд профілактичних заходів, що виконувались без порушення відповідних нормативних актів.

Проживаючи у м. Торецьк, ОСОБА_1 незважаючи на профілактичні заходи та упереджувальну роботу поліції на шлях виправлення не став, почав вести антисуспільний спосіб життя, зловживав спиртними напоями, підтримував відносини із раніше судимими особами, порушуючи при цьому громадський порядок, за що неодноразово притягався до адміністративної відповідальності.

ОСОБА_1 до судового засідання не з`явився, надав заяву з проханням справу розглянути за його відсутності, не заперечував проти встановлення адміністративного.

Суд дослідив матеріали подання, та дійшов наступного висновку.

Умови і порядок встановлення та здійснення адміністративного нагляду за окремими категоріями раніше судимих осіб та їх обов`язки визначені нормами Закону України від 01 грудня 1994 року № 264/94-ВР «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон № 264/94-ВР).

Адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (статті 1, 2 Закону).

Згідно п."в" ч.1 ст.3 Закону адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.

Перевіркою судом матеріалів подання та відомостей про поведінку ОСОБА_1 після звільнення з місць позбавлення волі встановлено, що за вироком Дзержинського міського суду Донецької області від 11.09.2017 року останнього було засуджено за ч.4 ст. 187 КК України до 10 років позбавлення волі. Зарахувати ОСОБА_1 в строк відбування покарання за цим вироком строк попереднього ув`язнення за період з 07.11.2014 року до 20.06.2017 року включно відповідно до ч.5 ст.72 КК України з розрахунку один день попереднього ув`язнення за два дні позбавлення волі, а з 21.06.2017 року до 11.09.2017 року включно із розрахунку один день попереднього ув`язнення за один день позбавлення волі.

ОСОБА_1 був звільнений 27.06.2019 умовно-достроково на 2 роки 3 місяці 25 дні.

ОСОБА_1 неодноразово притягався до адміністративної відповідальності, а саме: 28.01.2020 року за ч.1 ст.178 КУпАП накладено адміністративне стягнення у виді попередження, 19.02.2020 року за ч.2 ст.178 КУпАП накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 51 гривня. Працівниками поліції двічі застосовано попередження до ОСОБА_1 28.01.2020 та 19.02.2020 про припинення ведення антигромадського способу життя. Однак ОСОБА_1 знову вчинив адміністративне правопорушення та 13.05.2020 року за ч.1 ст.173-2 КУпАП Дзержинським міським судом Донецької області накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 170 грн.

За місцем проживання ОСОБА_1 характеризується з негативної сторони, підтримує відносини з раніше судимими особами, зловживає спиртними напоями.

За наявності інформації про неодноразове притягнення до адміністративної відповідальності, суд робить висновок, що поведінка ОСОБА_1 залишається небезпечною для суспільства.

За правилами статті 6 Закону № 264/94-ВР адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Строк адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.

Відповідно до положень ст.ст. 89, 90 КК України - строк погашення судимості ОСОБА_1 за ч.4 ст.187 КК України (за особливо тяжкий злочин, звільнений умовно - достроково 27.06.2019 року) за умови невчинення нових злочинів має спливати 27.06.2027 року.

Враховуючи певний рівень суспільної небезпечності поведінки ОСОБА_1 суд вважає, що адміністративний нагляд має бути встановлений на строк 1 рік.

Разом з тим, суд вважає, що подання слід задовольнити частково.

Відповідно до статті 33 Конституції України, кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом.

Такі обмеження передбачені, зокрема і Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі». Разом з тим положення цього Закону не зобороняють засудженим змінювати на власний вибір місце проживання, а лише передбачають безумовний обов`язок повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах. За таких обставин встановлення заборони виходу з конкретної квартири АДРЕСА_1 буде необґрунтованою у ситуації, коли засуджений у належний спосіб змінить місце свого проживання із відповідним повідомленням поліцейських.

Необгрунтованою є вимога про заборону виїзду за межі міста без письмового дозволу начальника поліції. Суд зауважує, що ст.9 Закону передбачає загальні обов`язки піднаглядних, серед яких: в) повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи чи проживання, а також про виїзд за межі району (міста) у службових справах; г) в разі від`їзду в особистих справах з дозволу поліцейського в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.

Ст.10 передбачає можливість встановлення додаткового обмеження у виді - "в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста)".

Однак клопотання не містить прохання про встановлення саме такого виду обмеження.

На підставі вищенаведеного, керуючись статтями 1-3, 5, 6, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд -

ПОСТАНОВИВ

Подання начальника Торецького відділення поліції Бахмутського відділу поліції ГУНП в Донецькій області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , задовольнити частково.

Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , терміном на 1 (один) рік з встановленням відповідно до ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» наступних обмежень:

- заборонити вихід з будинку (квартири), в яких ОСОБА_1 проживає на законних підставах, в період часу з 22:00 до 06:00 наступного дня, за винятком виходу на роботу або навчання;

- заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші заклади, де здійснюється торгівля спиртними напоями на розлив;

- зобов`язати ОСОБА_1 з`являтися на реєстрацію в кабінет № 18 Торецького відділення поліції з 09:00 до 18:00 кожний 1, 3 вівторок місяця.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Дзержинський міський суд Донецької області протягом семи днів з дня її проголошення.

Суддя: Є.В.Качаленко