Рішення № 90723930, 20.07.2020, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.07.2020
Номер справи
260/853/20
Номер документу
90723930
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

20 липня 2020 року м. Ужгород№ 260/853/20 Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Гаврилка С.Є.,

з участю секретаря судового засідання - Кустрьо В.М.

учасники справи:

позивач - ОСОБА_1 ;

за участі представника позивача - Кошелі Василя Васильовича;

відповідач - Карлівська міська рада Полтавської області - представники - Жолонко Олександр Валерійович, Пушкарьов Костянтин Сергійович,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду у режимі відеоконференції адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Карлівської міської ради Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,-

ВСТАНОВИВ:

03 квітня 2020 року до Закарпатського окружного адміністративного суду із позовом звернувся ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Карлівської міської ради Полтавської області (39500, Полтавська область, Карлівський район, м. Карлівка, вул. Полтавський Шлях, буд. 54, код ЄДРПОУ 21046549), в якому просить: "1. Адміністративний позов ОСОБА_1 (ідн. номер НОМЕР_1 , адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Карлівської міської ради Полтавської області (код ЄДРПОУ 21046549 адреса місцезнаходження: 39500, Полтавська обл., Карлівський р-н, м. Карлівка, вул. Полтавський Шлях, буд. 54) про визнання протиправним та скасування рішення, визнання незаконним звільнення, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, - задовольнити; 2. Визнати протиправним та скасувати рішення Карлівської міської ради Полтавської області від 10.03.2020 року "Про дострокове припинення повноважень міського голови"; 3. Поновити ОСОБА_1 на посаді Карлівського міського голови з 10 березня 2020 року; 4. Стягнути з відповідача - Карлівської міської ради Полтавської області - на користь позивача ОСОБА_1 середній заробіток за час вимушеного прогулу без урахування обов`язкових відрахувань; 5. Допустити негайне виконання рішення суду в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді Карлівського міського голови".

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 08 квітня 2020 року було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в даній адміністративній справі. Згідно статті 257 КАС України, якою розгляд справи постановлено провести за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 21 квітня 2020 року було постановлено про перехід до розгляду справи в порядку загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 10 червня 2020 року у задоволенні клопотання представника відповідача про передачу до іншого суду даної адміністративної справи було відмовлено.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 10 червня 2020 року було закрито підготовче провадження у адміністративній справі та призначено справу до судового розгляду по суті.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 24 червня 2020 року у задоволенні заяви представника Карлівської міської ради Полтавської області про відвід головуючого судді Гаврилка С.Є. в даній справі було відмовлено.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 02 липня 2020 року було задоволено клопотання представника відповідача про проведення судового засідання 09 липня 2020 року об 10:00 годин у режимі відеоконференції.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 06 липня 2020 року визнано необґрунтованим заявлений Карлівською міською радою Полтавської області відвід судді Гаврилко С.Є.. Заяву Карлівської міської ради Полтавської області від 03 липня 2020 року про відвід головуючого судді у справі № 260/853/20 передано на вирішення судді, який не входить до складу суду, що розглядає справу в порядку, встановленому статтею 31 частиною 1 КАС України.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 07 липня 2020 року (суддя Калинич Я.М.) у задоволенні заяви Карлівської міської ради про відвід судді Гаврилка С.Є. у справі №260/853/20 відмовлено.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 09 липня 2020 року у задоволенні клопотання представника Карлівської міської ради Полтавської області від 03 липня 2020 року про виклик в судове засідання свідків - відмовлено.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що рішенням сорок третьої позачергової сесії сьомого скликання Карлівської міської ради від 10 березня 2020 року вирішено - визнати незадовільною роботу Карлівського міського голови ОСОБА_1 ; припинити достроково повноваження міського голови ОСОБА_1; звільнити ОСОБА_1 із займаної посади Карлівського міського голови відповідно до чинного законодавства України; вивести ОСОБА_1 зі складу виконавчого комітету Карлівської міської ради сьомого скликання. У вказаному рішенні підставою для його прийняття слугувало наявність в діях позивача порушення прав і свобод громадян міста, не забезпечення здійснення наданих йому законодавством повноважень, також враховано обґрунтування підстав щодо дострокового припинення повноважень міського голови. Звертаючись до адміністративного суду, позивачем зазначено, що жодної правової підстави, передбаченої Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" на момент прийняття оскаржуваного рішення не існувало. Жодних судових рішень про визнання розпоряджень чи дій незаконними позивача не існує. Карлівська міська рада Полтавської області прийняла рішення про дострокове припинення повноважень без будь-якого обґрунтування такого рішення, спираючись не на позицію виборців, які не висловлювали недовіру обраному ними міському голові, а лише на суб`єктивні думки окремих депутатів. Такий підхід до вирішення питання про дострокове припинення повноважень міського голови не ґрунтується на вимогах закону, порушує його порядок та права позивача.

Представник відповідача позов заперечив з мотивів, що зазначені у письмовому відзиві на позовну заяву та додатково поданих запереченнях (Т. 1 а.с.а.с. 211-219, Т. 3 а.с.а.с. 176-183). Зокрема, відповідачем зазначено, що 20 лютого 2020 року депутати Карлівської міської ради Полтавської області відповідно до пункту 8 частини 2 статті 19 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" скористались своїм правом, наданим частиною сьомою статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" - звернулися з вимогою до Карлівського міського голови Полтавської області ОСОБА_1 про скликання позачергової сесії Карлівської міської ради сьомого скликання та, в порядку пункту 10 частини 1 статті 26, статті 42, частин 2, 3 статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" внести до порядку денного такі питання: 1. "Про дострокове припинення повноважень Карлівського міського голови". 2. "Про розпуск виконавчого комітету Карлівської міської ради". 3. "Про звільнення з посад заступників міського голови". Депутати Карлівської міської ради Полтавської області, керуючись частиною 10 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", у своєму листі від 20 лютого 2020 року запропонували позачергову сесію провести в адмінприміщенні Карлівської районної ради (сесійна зала) 25 лютого 2020 року о 13-00 год. 24 лютого 2020 року позивач (міський голова Карлівської міської ради Полтавської області) видав розпорядження за № 20 "Про скликання сорок третьої сесії Карлівської міської ради сьомого скликання" на 13:00 годину 05 березня 2020 року в приміщенні Карлівської міської ради. До порядку денного розпорядженням міського голови від 24 лютого 2020 року № 20 внесено пункт щодо розгляду звернення групи депутатів від 21 лютого 2020 року. 04 березня 2020 року позивач видав розпорядження міського голови Карлівської міської ради Полтавської області № 24 "Про внесення змін в Розпорядження міського голови від 24.02.2020 року № 20 "Про скликання сорок третьої сесії Карлівської міської ради сьомого скликання", у якому зазначено, що у зв`язку з виробничою необхідністю, внести зміни до пункту 1, а саме: "Скликати сорок третю позачергову сесію Карлівської міської ради сьомого скликання на 06 березня 2020 року на 13:00 годину в приміщенні Карлівської міської ради" та пункт 2 викладено в новій редакції: "Винести на розгляд сесії: Бюджетні питання. Земельні питання. Про затвердження положення про відділи Карлівської міської ради. Різне". 03 березня 2020 року на засіданні постійної комісії Карлівської міської ради з питань депутатської етики та забезпечення діяльності депутатів, на якому були присутні депутати Карлівської міської ради та в роботі комісії взяли участь секретар ради ОСОБА_7, перший заступник міського голови ОСОБА_21 та заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ОСОБА_4 , було розглянуте питання про звернення депутатів Карлівської міської ради від 20.02.2020 року "Про скликання позачергової сесії Карлівської міської ради сьомого скликання" та за результатом розгляду рекомендовано винести звернення депутатів Карлівської міської ради від 20.02.2020 року на розгляд сесії. 05 березня 2020 року позивач (міський голова Карлівської міської ради Полтавської області) своїм розпорядженням від 05.03.2020 року № 25 "Про скасування Розпорядження міського голови від 04 березня 2020 року № 24 "Про внесення змін в Розпорядження міського голови від 24.02.2020 року № 20 "Про скликання сорок третьої сесії Карлівської міської ради сьомого скликання" скасовує розпорядження від 24.02.2020 року № 24 та при цьому не зазначає мотивованих підстав для його скасування. 05 березня 2020 року позивачем видано розпорядження міського голови Карлівської міської ради за № 26 "Про внесення змін в Розпорядження міського голови від 24.02.2020 року № 20 "Про скликання сорок третьої сесії Карлівської міської ради сьомого скликання", яким внесено зміни до пункту 1 розпорядження від 24.02.2020 року № 20 та скликано сорок третю позачергову сесію Карлівської міської ради сьомою скликання на 30 березня 2020 року на 13:00 годину в приміщенні Карлівської міської ради. При цьому позивач проігнорував вимогу депутатів Карлівської міської ради про внесення питань порушених у листі від 20.02.2020 року. Відповідач звертає увагу на те, що в жодному із вищезазначених розпоряджень позивач не вказує обґрунтованої причини перенесення сесії міської ради. Своїми діями міський голова ОСОБА_1 порушив статті 14, 61 Регламенту роботи Карлівської міської ради VII скликання, затвердженого рішенням другого засідання першої сесії Карлівської міської ради сьомого скликання від 04.12.2015 року, та частину 9 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", якою визначено, що у разі якщо посадові особи, зазначені у частинах четвертій та шостій цієї статті, у двотижневий строк не скликають сесію на вимогу суб`єктів, зазначених у частині сьомій цієї статті, або у разі якщо такі посади є вакантними, сесія може бути скликана депутатами відповідної ради, які становлять не менш як одну третину складу ради, або постійною комісією ради. 06 березня 2020 року відбулося засідання постійної комісії Карлівської міської ради з питань законності та охорони громадського порядку. На засіданні були присутні члени комісії. В роботі комісії також взяли участь депутати міської ради, де до порядку денного внесли питання: 1. Про дострокове припинення повноважень Карлівського міського голови ОСОБА_1 . 2. Про розпуск виконавчого комітету Карлівської міської ради сьомого скликання. 3. Про звільнення першого заступника Карлівського міського голови ОСОБА_5 . 4. Про звільнення заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ОСОБА_6 . 5. Про скликання сорок третьої позачергової сесії Карлівської міської ради сьомого скликання. Згідно із протоколом цього засідання депутати Карлівської міської ради зобов`язали секретаря Карлівської міської ради ОСОБА_7 підписати розпорядження "Про скликання сорок третьої позачергової сесії Карлівської міської ради сьомого скликання", включивши до порядку денного питання: 1. Про дострокове припинення повноважень Карлівського міського голови ОСОБА_1 . 2. Про розпуск виконавчого комітету Карлівської міської ради сьомого скликання. 3. Про звільнення першого заступника Карлівського міського голови ОСОБА_5. 4. Про звільнення заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Четверикова Олександра Валерійовича, 5. Про скликання сорок третьої позачергової сесії Карлівської міської ради сьомого скликання. Згідно протоколу від 06 березня 2020 року були обговорені питання щодо припинення повноважень міського голови ОСОБА_1 та було прийняте "Обґрунтування підстав щодо дострокового припинення повноважень Карлівського міського голови ОСОБА_1 ", в якому викладено наступне. 25 жовтня 2015 року Карлівським міським головою був обраний ОСОБА_1 . Протягом періоду перебування на посаді з боку ОСОБА_1 допускались численні порушення Конституції та Законів України, прав і свобод громадян, не здійснювались надані йому повноваження, а саме: 1 Перерахування майже 300 тис.грн, на рахунок ПП "Рембудпроект Схід-інтеграл" (власник-дружина міського голови) на облаштування парку Героїв, (кінець 2015 чи 2016 року). По даному факту матеріали направлено для прийняття рішення до УЗЕ ГУНП в Полтавській області. Слідство триває. 2. Проведення сесії міської ради у стані алкогольного сп`яніння. 3. Побиття громадянина ОСОБА_9 . 4. Побиття депутата міського ради ОСОБА_10 міським головою у приміщенні міської ради. 5. Побиття громадянина Маяцького міським головою у приміщенні міської ради. 6. "Привітання" громади міста з Днем перемоги 9 травня 2019 року шляхом зігування у формі німецького офіцера. 7. Незаконне звільнення із займаних посад ОСОБА_22, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, про що свідчать відповідні рішення судів та виплата компенсації за вимушені прогули (на жаль, за рахунок бюджетних коштів-коштів громади міста). За два місяці 2020 року було відшкодовано 179000 грн., судові витрати склали 26426 грн. 8. Комплектування більшості складу виконкому "кишеньковими" членами (ОСОБА_34, ОСОБА_35, ОСОБА_36, ОСОБА_26 , ОСОБА_37) для просування незаконних рішень. 9. 21.03.2018 року виконкомом міської ради затверджено управителя багатоквартирними будинками - КП "Карлівка Новатор" на чолі з ОСОБА_38. Після цієї події тарифи на послуги ЖКГ у 2-3 рази стали вищими для мешканців м. Карлівка, ніж у сусідніх районах та м. Полтава. 10. Рішенням виконкому (шляхом озвучення та поширення неправдивої інформації) була видана квартира першому заступнику міського голови ОСОБА_5 .. Вказана квартира знаходилась у резерві для дітей-сиріт. Крім того на її ремонт витрачено більше 100 тис. грн. з міського бюджету. 11. Використання значних сум бюджетних коштів, всупереч ст. 42 ч. 4 п. 13 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" в якій вказано "... що сільський, селищний, міський голова с розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою" одноосібно, підписанням міським головою відповідних розпоряджень, які не були затверджені на сесії міської ради (ремонт вутрішньобудинкових під`їздів та пішохідних доріжок по вул. Спартака (мкрн. Мрія), вул. Полтавський шлях (мкрн. Біля будівлі РДА та РР), облаштування майданчику біля горезвісної каплички…). По даному факту відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12019170180000515 за ст. 191 ч. 1 КК України. На даний час знаходиться у провадженні СВ Карлівського ВП ГУНП в Полтавській області. 12. В продовж кількох років поспіль (2018, 2019, 2020 p.p.) керівники міської ради постійно отримують 150%-ві премії, грубо порушуючи чинне законодавство. Оскільки, ці питання не виносяться на розгляд сесії кілька років, як того вимагає відповідне законодавство. По даному факту відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 1202017000000014 за ст. 364 ч. 2 КК України. На даний час знаходиться у провадженні СУ ГУНП Полтавській області. 13. Міський голова свідомо ігнорує і навмисно блокує питання процесу об`єднання та утворення ОТГ з 2016 року... 14. Фінансування впродовж 2017-2019 р.р. недіючої структури реєстраційної служби міської ради. 15. Неправомірне використання бюджетних коштів при здійсненні нарахування та виплати міському голові навчальної відпустки в релігійній громаді, а також оплата відрядження у період навчання. По даному факту для прийняття рішення матеріали направлено до Карлівського відділу Кобеляцької місцевої прокуратури. 16. Перерахування коштів для облаштування спортивного майданчика в мікрорайоні житлових будинків по вул. Полтавський шлях, 42/2, вул. Незалежності, 1 у м. Карлівка фірмі-банкруту. Порушена кримінальна справа за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами міської ради. 17. Всупереч ст. 27 Закону України "Про запобігання корупції" прийнято на посаду спеціаліста І категорії відділу соціально-економічного та стратегічного розвитку м. Карлівка виконавчою апарату Карлівської міської ради ОСОБА_1. 18. Видано розпорядження від 21 лютого за № 38 "Про перенесення робочих днів 24,25,26 лютого відповідно до розпорядження Карлівської міської ради від 20 лютого 2020 року № 19 "Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території Карлівської міської ради гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-h CoV". 19. Згідно Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ст. 42 ч. 7 "... сільський, селищний, міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами", міський голова за цю каденцію жодного разу не прозвітував перед громадою. 20. Останнім грубим і цинічним порушенням Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" п. 7 ст. 46 та Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" ст. 19 ч. 2 п. 8 є свідчення зневаги до депутатів та порушення чинного законодавства України. 21. Роботу міського голови ОСОБА_1 визнати незадовільною. У зв`язку з цим на вимогу депутатів Карлівської міської ради Полтавської області розпорядженням секретаря ради ОСОБА_7 від 06 березня 2020 року за № 27 була скликана позачергова сесія Карлівської міської ради на 10 березня 2020 року. Позивач розпорядженням від 10 березня 2020 року № 28 скасував Розпорядження секретаря Карлівської міської ради від 06 березня 2020 року № 27 "Про скликання сорок третьої позачергової сесії Карлівської міської ради сьомого скликання". Депутати міської ради не мали можливості ознайомитися з розпорядженням міського голови від 10.03.2020 року № 28 належним чином. Даний документ не доведено до відома та ознайомлення депутатів міської ради. Відповідач звертає увагу, що протягом періоду здійснення на посаді Карлівського міського голови своїх повноважень з боку ОСОБА_1 допускались порушення Конституції та законів України, прав і свобод громадян, не забезпечувалось здійснення наданих йому повноважень, що має своїм наслідком понесення персональної відповідальності у вигляді дострокового припинення повноважень ОСОБА_1 , як Карлівського міського голови за рішенням Карлівської міської ради. Рішення про дострокове припинення повноважень було підготовлене депутатами Карлівської міської ради, а не структурними підрозділами виконавчого комітету Карлівської міської ради. Також відповідачем вказано, що позивачем у своїй позовній заяві вказувалось на те, що відсутність правових підстав для застосування положень ст. 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", а саме: відсутні факти (рішення судів, що набрали законної сили), якими було б встановлено порушення кримінальної, адміністративної чи дисциплінарної відповідальності. На це відповідачем зазначено, що існування рішень суду, які набрали законної сили, щодо притягнення до кримінальної, адміністративної чи дисциплінарної відповідальності особи, обраного міським головою, не є виключними підставами для дострокового припинення повноважень міського голови, і так само відсутність таких судових рішень не свідчить про відсутність інших підстав для прийняття рішення ради про дострокове припинення повноважень міського голови. Відповідно до пункту 3 частини другої статті 19 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" депутати місцевої ради мають право пропонувати питання для розгляду їх радою та її органами; вносити на розгляд ради та її органів проекти рішень з питань, що належать до їх відання, поправки до них. Рішення Карлівської міської ради сьомого скликання від 10 березня 2020 року "Про дострокове припинення повноважень Карлівського міського голови ОСОБА_1 прийнято 23 голосами депутатів міської ради із 24 присутніх на підставі частини другої, третьої ст. 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні". Відповідно до пункту 16 частини першої статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" прийняття рішення про дострокове припинення повноважень сільського, селищного, міського голови у випадках, передбачених цим Законом, вирішується виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради. Рішення прийняте таємним голосуванням. Частиною другою та третьою статті 79 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначено, що повноваження міського голови можуть бути достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень. Повноваження міського голови за наявності підстав, передбачених частиною другою цієї статті, можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Процедура голосування щодо дострокового припинення повноважень Карлівського міського голови ОСОБА_1 відбувалась відповідно до вимог зазначених в Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні". Як вбачається з протоколу сесії Карлівської міської ради від 10 березня 2020 року, на виконання вимог Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", Регламенту Карлівської міської ради було проведено таємне голосування. Враховуючи той факт, що більш ніж 2/3 від загального складу депутатів Карлівської міської ради у визначений законом спосіб висловились за незадовільну роботу (недовіру) міському голові Карлівської міської ради Полтавської області, то прийняття депутатами рішення про дострокове припинення його повноважень є цілком обґрунтованим, оскільки продовження виконання своїх обов`язків міським головою, якому висловлено недовіру, суперечитиме засадам місцевого самоврядування, які відповідно до статті 4 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ґрунтуються на принципі виборності як представницьких органів - сільських, селищних, міських рад так і сільських, селищних міських голів. Аналогічного висновку дійшов Верховний суд у справі № 1640/3394/18 від 26 червня 2019 року. Карлівська міська рада Полтавської області при винесенні спірного рішення від 10 березня 2020 року "Про дострокове припинення повноважень міського голови" діяла в межах повноважень та у спосіб, передбачений Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", а тому відповідач вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 є необґрунтованими та такими, що не підтягають задоволенню.

Під час розгляду справи по суті позивач та його представник просили суд позов задовольнити з мотивів, що у ньому наведені.

Під час розгляду справи по суті представники відповідача проти задоволення позову заперечили з мотивів, зазначених у відзиві на позовну заяву та відповідних запереченнях.

Розглянувши подані сторонами докази, (заслухавши сторони та їх представників) всебічно і повно оцінивши всі фактичні обставини (факти), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, суд встановив наступне.

Відповідно до статті 19 частини 2 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі статтею 24 частиною 3 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.

Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 у відповідності до Постанови Карлівської міської виборчої комісії Карлівського району Полтавської області від 29 жовтня 2015 року за № 51 - визнаний обраним Карлівським міським головою (Т. 1 а.с. 30).

У відповідності до інформації, яка міститься на офіційному сайті Центральної виборчої комісії України, кількість голосів виборців, що отримані ОСОБА_1 , становить 2126, що відповідає 40,3875%.

У відповідності до статті 26 частини 1 пунктів 10 та 16 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", виключно на пленарних засіданнях, зокрема, міської ради, вирішуються питання прийняття рішення про недовіру міському голові та дострокового припинення повноважень міському голові у випадках, передбачених цим Законом.

У відповідності до статті 46 частин 2 та 4, 5 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", перша сесія новообраної, зокрема, міської ради скликається відповідною територіальною виборчою комісією не пізніш як через два тижні після реєстрації новообраних депутатів ради в кількості, яка забезпечує повноважність складу ради відповідно до статті 45 цього Закону. Перше пленарне засідання першої сесії відкриває голова зазначеної територіальної виборчої комісії, який інформує раду про підсумки виборів депутатів, а також про підсумки виборів відповідно сільського, селищного, міського голови. З моменту визнання повноважень депутатів ради нового скликання та новообраного сільського, селищного, міського голови відповідно до статті 42 цього Закону головує на пленарних засіданнях ради першої сесії новообраний голова. Наступні сесії ради скликаються, зокрема, міської ради - скликаються міським головою. Сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал, а з питань відведення земельних ділянок та надання документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності - не рідше ніж один раз на місяць.

У відповідності до статті 46 частини 7 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", сесія, зокрема, міської ради, повинна бути також скликана за пропозицією не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради.

У відповідності до інформації, яка міститься на офіційному сайті Карлівської міської ради Полтавської області, кількість депутатів цієї ради становить 26 чоловік.

21 лютого 2020 року на адресу Карлівського міського голови надійшло звернення 19 депутатів із вимогою у відповідності до статті 46 частини 7 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", скликати позачергову сесію Карлівської міської ради сьомого скликання та внести на розгляд сесії наступний порядок денний: 1. "Про дострокове припинення повноважень Карлівського міського голови". 2. "Про розпуск виконавчого комітету Карлівської міської ради". 3. "Про звільнення з посад заступників міського голови". Цими ж депутатами запропоновано сесію провести в адмінприміщенні Карлівської районної ради 25 лютого 2020 року о 13-00 годин (Т. 1 а.с. 26).

Розпорядженням Карлівського міського голови від 24 лютого 2020 року за № 20 "Про скликання сорок третьої сесії Карлівської міської ради сьомого скликання" скликано сорок третю сесію Карлівської міської ради сьомого скликання на 05 березня 2020 року на 13.00 годину у приміщенні Карлівської міської ради. Цим же розпорядженням внесено на розгляд сесії наступні питання: 2.1 Розгляд звернення групи депутатів від 21 лютого 2020 року. 2.2 Бюджетні питання. 2.3 Земельні питання. 2.4 Різне (Т. 1 а.с. 25).

Розпорядженням Карлівського міського голови від 04 березня 2020 року за № 24 "Про внесення змін в Розпорядження міського голови від 24.02.2020 року № 20 "Про скликання сорок третьої сесії Карлівської міської ради сьомого скликання" - внесено зміни щодо дати скликання сесії та щодо запропонованих питань винесених на розгляд сесії. А саме - дату проведення сесії зазначено 06 березня 2020 року о 13:00 годин, та пункт 2 викладено у новій редакції: "2.1 Бюджетні питання. 2.2 Земельні питання. 2.3 Про затвердження положення про відділи Карлівської міської ради. 2.4 Різне" (Т. 1 а.с. 24).

03 березня 2020 року відбулося засідання постійної комісії Карлівської міської ради з питань депутатської етики та забезпечення діяльності депутатів, про що складено відповідний протокол (Т. 1 а.с. 22, 23). Зокрема, у відповідності до вказаного протоколу було розглянуто одне питання порядку денного: "Про звернення депутатів Карлівської міської ради від 21.02.2020 року "Про скликання позачергової сесії Карлівської міської ради сьомого скликання". За результатами засідання комісії було, зокрема, вирішено: "1. Рекомендувати звернення депутатів Карлівської міської ради від 21.02.2020 року "Про скликання позачергової сесії Карлівської міської ради сьомого скликання" винести на розгляд сесії. 2. Забезпечити аргументацію викладених депутатами у зверненні питань з документальним підтвердженням".

Розпорядженням Карлівського міського голови від 05 березня 2020 року за № 25 "Про скасування Розпорядження міського голови від 04 березня 2020 року № 24 "Про внесення змін в Розпорядження міського голови від 24.02.2020 року № 20 "Про скликання сорок третьої сесії Карлівської міської ради сьомого скликання" - Розпорядження міського голови від 04 березня 2020 року № 24 "Про внесення змін в Розпорядження міського голови від 24.02.2020 року № 20 "Про скликання сорок третьої сесії Карлівської міської ради сьомого скликання" було скасоване (Т. 1 а.с 21).

Розпорядженням Карлівського міського голови від 05 березня 2020 року за № 26 "Про внесення змін в Розпорядження міського голови від 24.02.2020 року № 20 "Про скликання сорок третьої сесії Карлівської міської ради сьомого скликання" - внесено зміни щодо дати скликання сесії та щодо запропонованих питань винесених на розгляд сесії. А саме - дату проведення сесії заначено 30 березня 2020 року о 13:00 годин, та пункт 2 викладено у новій редакції: "2.1 Бюджетні питання. 2.2 Земельні питання. 2.3 Про затвердження положення про відділи Карлівської міської ради. 2.4 Різне" (Т. 1 а.с. 20).

Таким чином судом встановлено, що позивачем відповідна сесія була скликана.

06 березня 2020 року відбулося засідання постійної комісії Карлівської міської ради з питань законності та охорони громадського порядку, про що складено відповідний протокол (Т. 1 а.с.а.с. 145-150).

У відповідності до цього протоколу - ОСОБА_17 озвучила обґрунтування щодо суттєвих порушень міським головою ОСОБА_1 чинного законодавства та Конституції України. Відповідне обґрунтуваннвя додається до протоколу (Т. 1 а.с.а.с. 147, 151-153).

У відповідності до вказаного обґрунтування щодо дострокового припинення повноважень Карлівського міського голови ОСОБА_1 зазначено, що: "… протягом періоду перебування на посаді Карлівського міського голови з боку ОСОБА_1 допускались численні порушення Конституції та законів України, прав і свобод громадян, не здійснювались надані йому повноваження, а саме: 1 Перерахування майже 300 тис.грн, на рахунок ПП "Рембудпроект Схід-інтеграл" (власник-дружина міського голови) на облаштування парку Героїв, (кінець 2015 чи 2016 року). По даному факту матеріали направлено для прийняття рішення до УЗЕ ГУНП в Полтавській області. Слідство триває. 2. Проведення сесії міської ради у стані алкогольного сп`яніння. 3. Побиття громадянина ОСОБА_9 . 4. Побиття депутата міського ради ОСОБА_10 міським головою у приміщенні міської ради. 5. Побиття громадянина Маяцького міським головою у приміщенні міської ради. 6. "Привітання" громади міста з Днем перемоги 9 травня 2019 року шляхом зігування у формі німецького офіцера. 7. Незаконне звільнення із займаних посад ОСОБА_22, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, про що свідчать відповідні рішення судів та виплата компенсації за вимушені прогули (на жаль, за рахунок бюджетних коштів-коштів громади міста). За два місяці 2020 року було відшкодовано 179000 грн., судові витрати склали 26426 грн.. 8. Комплектування більшості складу виконкому "кишеньковими" членами (ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26 , ОСОБА_28) для просування незаконних рішень. 9. 21.03.2018 року виконкомом міської ради затверджено управителя багатоквартирними будинками - КП "Карлівка Новатор" на чолі з ОСОБА_27. Після цієї події тарифи на послуги ЖКГ у 2-3 рази стали вищими для мешканців м. Карлівка, ніж у сусідніх районах та м. Полтава. 10. Рішенням виконкому (шляхом озвучення та поширення неправдивої інформації) була видана квартира першому заступнику міського голови ОСОБА_5 .. Вказана квартира знаходилась у резерві для дітей-сиріт. Крім того на її ремонт витрачено більше 100 тис. грн. з міського бюджету. 11. Використання значних сум бюджетних коштів, всупереч ст. 42 ч. 4 п. 13 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" в якій вказано "... що сільський, селищний, міський голова с розпорядником бюджетних коштів, використовує їх лише за призначенням, визначеним радою" одноосібно, підписанням міським головою відповідних розпоряджень, які не були затверджені на сесії міської ради (ремонт вутрішньобудинкових під`їздів та пішохідних доріжок по вул. Спартака (мкрн. Мрія), вул. Полтавський шлях (мкрн. Біля будівлі РДА та РР), облаштування майданчику біля горезвісної каплички…). По даному факту відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12019170180000515 за ст. 191 ч. 1 КК України. На даний час знаходиться у провадженні СВ Карлівського ВП ГУНП в Полтавській області. 12. В продовж кількох років поспіль (2018, 2019, 2020 p.p.) керівники міської ради постійно отримують 150%-ві премії, грубо порушуючи чинне законодавство. Оскільки, ці питання не виносяться на розгляд сесії кілька років, як того вимагає відповідне законодавство. По даному факту відомості внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 1202017000000014 за ст. 364 ч. 2 КК України. На даний час знаходиться у провадженні СУ ГУНП Полтавській області. 13. Міський голова свідомо ігнорує і навмисно блокує питання процесу об`єднання та утворення ОТГ з 2016 року.. 14. Фінансування впродовж 2017-2019 р.р. недіючої структури реєстраційної служби міської ради. 15. Неправомірне використання бюджетних коштів при здійсненні нарахування та виплати міському голові навчальної відпустки в релігійній громаді, а також оплата відрядження у період навчання. По даному факту для прийняття рішення матеріали направлено до Карлівського відділу Кобеляцької місцевої прокуратури. 16. Перерахування коштів для облаштування спортивного майданчика в мікрорайоні житлових будинків по вул. Полтавський шлях, 42/2, вул. Незалежності, 1 у м. Карлівка фірмі-банкруту. Порушена кримінальна справа за фактом зловживання службовим становищем посадовими особами міської ради. 17. Всупереч ст. 27 Закону України "Про запобігання корупції" прийнято на посаду спеціаліста І категорії відділу соціально-економічного та стратегічного розвитку м. Карлівка виконавчою апарату Карлівської міської ради ОСОБА_1. 18. Видано розпорядження від 21 лютого за № 38 "Про перенесення робочих днів 24,25,26 лютого відповідно до розпорядження Карлівської міської ради від 20 лютого 2020 року № 19 "Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території Карлівської міської ради гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-h CoV". 19. Згідно Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" ст. 42 ч. 7 "... сільський, селищний, міський голова не рідше одного разу на рік звітує про свою роботу перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами", міський голова за цю каденцію жодного разу не прозвітував перед громадою. 20. Останнім грубим і цинічним порушенням Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" п. 7 ст. 46 та Закону України "Про статус депутатів місцевих рад" ст. 19 ч. 2 п. 8 є свідчення зневаги до депутатів та порушення чинного законодавства України. 21. Роботу міського голови ОСОБА_1 визнати незадовільною".

Розпорядженням секретаря Карлівської міської ради від 06 березня 2020 року за № 27 "Про скликання сорок третьої позачергової сесії Карлівської міської ради сьомого скликання" - таким скликано сорок третю позачергову сесію Карлівської міської ради сьомого скликання 10 березня 2020 року на 13:00 годину в залі засідань Карлівської районної ради. Цим же розпорядженням на розгляд сесії винесено наступні питання: 1. Про дострокове припинення повноважень Карлівського міського голови. 2. Про розпуск виконавчого комітету Карлівської міської ради сьомого скликання. 3. Про звільнення заступників Карлівського міського голови (Т. 1 а.с. 27).

У відповідності до розпорядження Карлівського міського голови від 10 березня 2020 року за № 28 "Про скасування Розпорядження Карлівської міської ради від 06 березня 2020 року № 27 "Про скликання сорок третьої позачергової сесії Карлівської міської ради сьомого скликання" - скасовано Розпорядження секретаря Карлівської міської ради від 06 березня 2020 року № 27 "Про скликання сорок третьої позачергової сесії Карлівської міської ради сьомого скликання" (Т. 1 а.с. 16).

У відповідності до протоколу № 10 апаратної наради Карлівської міської ради за участю працівників структурних підрозділів від 10 березня 2020 року - така нарада розпочалася 10 березня 2020 року о 08.30 годин і тривала до 09.00 годин. На цій нараді був присутній ОСОБА_7 - Секретар Карлівської міської ради - особа, яка у відповідності до Розпорядження Карлівської міської ради від 06 березня 2020 року № 27 "Про скликання сорок третьої позачергової сесії Карлівської міської ради сьомого скликання" (Т. 2 а.с.а.с. 111-113) скликала таку сесію. У протоколі цієї наради, крім іншого, зазначено, що ОСОБА_1 доручив ОСОБА_32 у тому числі, довести до відома розпорядження Карлівського міського голови від 10 березня 2020 року за № 28 "Про скасування Розпорядження Карлівської міської ради від 06 березня 2020 року № 27 "Про скликання сорок третьої позачергової сесії Карлівської міської ради сьомого скликання". У зв`язку із цим слухали ОСОБА_7 , який зазначив, що діяв в межах закону, виконував волю депутатської більшості. Заявив, що 43 позачергова сесія міської ради сьомого скликання відбудеться 06 березня 2020 року о 13.00 годин (Т. 2 а.с. 112).

У відповідності до рішення сорок третьої позачергової сесії Карлівської міської ради Полтавської області сьомого скликання від 10 березня 2020 року "Про дострокове припинення повноважень міського голови" визнано незадовільною роботу Карлівського міського голови ОСОБА_1 . Припинено достроково повноваження міського голови ОСОБА_1 . Звільнено ОСОБА_1 із займаної посади Карлівського міського голови відповідно до чинного законодавства. Виведено ОСОБА_1 зі складу виконавчого комітету Карлівської міської ради VII скликання (Т. 1 а.с. 15).

Правовими підставами для прийняття вищезазначеного рішення стали стаття 26 частина 1 пункти 10 та 16, стаття 42, стаття 59 частина 3 стаття 79 частина 3 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

У відповідності до протоколу сорок третьої позачергової сесії Карлівської міської ради сьомого скликання від 10 березня 2020 року, на якій були присутні 24 із 26 депутатів, було затверджено наступний порядок денний: 1. Про дострокове припинення повноважень Карлівського міського голови. 2. Про розпуск виконавчого комітету Карлівської міської ради сьомого скликання. 3. Про звільнення першого заступника Карлівського міського голови. 4. Про звільнення заступника Карлівського міського голови з питань діяльності виконавчих органів. На сесії головував (вів сесію) секретар Карлівської міської ради - ОСОБА_7 , який у свою чергу був обізнаний про скасування його розпорядження про скликання від 06 березня 2020 року № 27 "Про скликання сорок третьої позачергової сесії Карлівської міської ради сьомого скликання".

У вказаному протоколі зазначено що депутат ОСОБА_17 по питанню про дострокове припинення повноважень Карлівського міського голови у тому числі надала обґрунтування підстав щодо дострокового припинення повноважень Карлівського міського голови ОСОБА_1. Депутат Намолов В.С. заперечив щодо правомірності такого рішення (Т. 1 а.с. 186)

Зазначений протокол не містить інформації, яка б свідчила про обговорення питання щодо обґрунтувань підстав щодо дострокового припинення повноважень Карлівського міського голови ОСОБА_1 наданих депутатом ОСОБА_17 .. Також вказаний протокол не містить інформації щодо надання депутатам Карлівської міської ради відповідних доказів, які б підтверджували обґрунтування підстав щодо дострокового припинення повноважень Карлівського міського голови ОСОБА_1.

Доказів щодо підтвердження підстав дострокового припинення повноважень Карлівського міського голови ОСОБА_1, що висунуті депутатом ОСОБА_17 сесії надано не було. Таких же доказів не було надано суду під час розгляду справи по суті.

Також судом зазначається що питання що визнання незадовільної роботи Карлівського міського голови ОСОБА_1 в порядку денному не було зазначено.

У відповідності до статті 46 частини 6 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", у разі немотивованої відмови, зокрема міського голови або неможливості його скликати сесію ради сесія скликається, зокрема: міської ради - секретарем міської ради. У цих випадках сесія скликається: 1) якщо сесія не скликається сільським, селищним, міським головою (головою районної у місті, районної, обласної ради) у строки, передбачені цим Законом; 2) якщо сільський, селищний, міський голова (голова районної у місті, районної, обласної ради) без поважних причин не скликав сесію у двотижневий строк після настання умов, передбачених частиною сьомою цієї статті.

І лише у випадку, зокрема, коли, ні міський голова, ні секретар міської ради у двотижневий строк не скличуть сесію, на пропозицію не менш як однієї третини депутатів від загального складу відповідної ради, то законодавець надає право 1/3 депутатам відповідної ради (постійній комісії відповідної ради) скликати сесію (стаття 46 частина 9 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні").

У даному випадку факт відмови міського голови від скликання сесії міської ради у двотижневий строк або неможливості її скликати міським головою відсутні. А відтак діями секретаря Карлівської міської ради Полтавської області порушено порядок скликання сесії міської ради та процедуру підготовки питань до розгляду на сесії, що, в свою чергу, призвело до прийняття неправомірних рішень.

Підстави для дострокового припинення повноважень міського голови у порядку, визначеному статтею 79 частиною 2 Закону України "Про місцеве самоврядування", є вичерпними. Тобто повноваження міського голови можуть бути достроково припинені при наявності таких підстав: а) якщо він порушує Конституцію і закони України; б) якщо він порушує права і свободи громадян; в) якщо він не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.

Отже, факт наявності будь-якого правопорушення потребує доведення у встановленому законодавством порядку.

Не можуть слугувати як докази: висновки постійних комісій ради у будь якій формі, рішення відповідної ради за матеріалами перевірок тимчасових контрольних комісій ради, їх висновки у вигляді протоколів, різноманітні звернення громадян, висновки контролюючих та перевіряючих органів, обґрунтування (як перелік порушень), які надаються депутатами тощо.

Щодо звільнення позивачем із займаних посад ОСОБА_22, ОСОБА_33 ОСОБА_19 , ОСОБА_20 …, то суд зазначає, що позивач в силу займаної посади - саме керівника, а не голови територіальної громади міста Карлівка - законодавчо наділений повноваженнями щодо прийняття та звільнення працівників, а відтак такі повноваження є загальними для будь-якого керівника і не пов`язані із специфікою посади - Карлівського міського голови.

Враховуючи викладене, рішення про припинення повноважень міського голови, яке не містить посилання на доведені в передбаченому законодавством порядку факти порушень міським головою Конституції чи законів України, не може розглядатися як правомірне. Міський голова обирається шляхом прямих виборів, тобто безпосередньо виборцями. Наявність визначених законом підстав для припинення повноважень голови робить його в значній мірі самостійним, позбавляє можливості необґрунтованого тиску на нього.

Відповідно до статті 77 частин 1, 2 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно зі статтею 2 КАС України її частиною 1, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Частина 2 вищезазначеної статті визначає критерії оцінки адміністративним судом поведінки суб`єктів владних повноважень у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких суб`єктів владних повноважень, зокрема адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення.

Оскаржене позивачем рішення Карлівської міської ради Полтавської області зазначеним критеріям не відповідають.

Щодо дати, з якої необхідно поновити позивача, то суд вважає за необхідне вказати наступне.

Рішення сорок третьої позачергової сесії сьомого скликання від 10 березня 2020 року "Про дострокове припинення повноважень міського голови" не містить вказівки на час дострокового припинення ОСОБА_1 повноважень Карлівського міського голови. Однак, під час розгляду справи по суті було встановлено що останнім робочим днем позивача на цій посаді був 10 березня 2020 року - день ухвалення оскаржуваного рішення. А тому дата втрати повноважень - 10 березня 2020 року вважається останнім робочим днем позивача. А відтак, з 11 березня 2020 року у позивача почався вимушений прогул. Таким чином суд вважає, що необхідно поновити позивача саме з 11 березня 2020 року, оскільки позивач вважається таким, що 10 березня 2020 року був на роботі.

Відповідно до статті 235 частини 2 Кодексу законів про працю України, при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу або різниці в заробітку за час виконання нижчеоплачуваної роботи, але не більш як за один рік.

Умови обчислення середньої заробітної плати визначаються Постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1995 року № 100 "Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати" (далі - Порядок № 100) та згідно пункту "з" статті 1 Порядку № 100 цей Порядок застосовується при обчисленні середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Пунктом 2 абзацом 3 Порядку № 100 встановлено, що обчислення середньої заробітної плати, передбачено, що у всіх інших випадках (крім випадків обчислення середньої заробітної плати для оплати щорічної відпустки) збереження середньої заробітної плати і середньомісячна заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов`язана відповідна виплата. Працівникам, які пропрацювали на підприємстві, в установі, організації менше двох календарних місяців, середня заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за фактично відпрацьований час.

Відповідно до пункту 8 абзацу 1 Порядку № 100, обчислення середньої заробітної плати нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період.

Згідно із пунктом 6 абзацом 5 Постанови Пленуму Верховного Суду України "Про практику застосування судами законодавства про оплату праці" від 24.12.1999 року за № 13, при задоволенні вимог про оплату праці, суд має навести в рішенні розрахунки, з яких він виходив при визначенні сум, що підлягають стягненню.

Відповідно до довідки виконавчого комітету Карлівської міської ради від 11 березня 2020 року, що підписана секретарем ради Стовбун О.Л . заробітна плата позивача за січень 2020 року складала - 59895,19 грн та за лютий 2020 року - 61159,35 грн. Таким чином середньомісячна заробітна плата становить - 60527,27 (59895,19 + 61159,35 = 121054,54:2 = 60527,27) грн.

Згідно листа Міністерства соціальної політики України від 29 липня 2019 року № 1133/0/206-19"Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2020 рік" кількість робочих днів у січні, лютому 2020 року становить 21 і 20 днів. Таким чином за цей період середня кількість робочих днів становить 20,5 днів.

Із врахуванням середньомісячної заробітної плати 60527,27 грн та середньої кількості робочих днів 20,5 днів - середньоденна заробітна плата позивача становить 2952,55 (605217,27:20,5=2952,55) грн.

Згідно цього ж листа Міністерства соціальної політики України від 29 липня 2019 року № 1133/0/206-19"Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2020 рік" кількість днів вимушеного прогулу ОСОБА_1 за період з11 березня 2020 по 20 липня 2020 року складає 88 робочих днів, а відтак загальна сума середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу за період з 11 березня 2020 року по 20 липня 2020 року, яка підлягає стягненню з відповідача на користь позивача, складає 259824,40 (2952,55 х 88 грн).

У відповідності до статті 4 частини 1 пункту 17 КАС України, публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, у державних колегіальних органах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, інша державна служба, патронатна служба в державних органах, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.

Відповідно до статті 371 частини 1 пунктів 2 та 3 КАС України негайно виконуються рішення суду, зокрема, про присудження виплати заробітної плати, іншого грошового утримання у відносинах публічної служби - у межах суми стягнення за один місяць, а також про поновлення на посаді у відносинах публічної служби.

Відтак, рішення суду в частині присудження виплати заробітної плати у межах стягнення за один місяць у розмірі 60527,27 грн та в частині поновлення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на раніше займаній до звільнення (дострокового припинення повноважень) - посаді Карлівського міського голови Полтавської області підлягає негайному виконанню.

При постановленні рішення суд також враховує, що згідно із статті 6 частини 1 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін, оцінивши докази суб`єкта владних повноважень на підтвердження правомірності свого рішення та докази, надані позивачем, суд доходить висновку, що встановлені у справі обставини підтверджують позицію позивача, покладену в основу позовних вимог, а відтак, адміністративний позов необхідно задовольнити.

Як неодноразово зазначав у своїх рішеннях Європейський суд з прав людини (зокрема, від 09.12.1994, справа "Руїс Торіха проти Іспанії", заява № 18390/91; від 21.01.1999, справа "Гарсія Руїз проти Іспанії") - Суд нагадав, що згідно з його установленою практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Ступінь суворості цієї вимоги може бути різною залежно від характеру рішення, і він має визначатися, виходячи із обставин справи. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, це не можна розуміти як вимогу давати докладну відповідь на кожний аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтованості рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення.

У період з 22 липня 2020 року по 24 липня 2020 року головуючий суддя Гаврилко С.Є. перебував у стані тимчасової непрацездатності. У період з 27 липня 2020 року по 31 липня 2020 року головуючий суддя Гаврилко С.Є. перебував у щорічній основній оплачуваній відпустці. 03 серпня 2020 року - перший робочий день.

Керуючись статтями 242-246 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса місця реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Карлівської міської ради Полтавської області (ЄДРПОУ 21046549, адреса місцезнаходження: 39500, Полтавська обл., Карлівський р-н, м. Карлівка, вул. Полтавський Шлях, буд. 54) про визнання протиправним та скасування рішення, визнання незаконним звільнення, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, - задовольнити - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення сорок третьої позачергової сесії Карлівської міської ради Полтавської області сьомого скликання від 10 березня 2020 року "Про дострокове припинення повноважень міського голови".

Поновити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на раніше займаній до звільнення (дострокового припинення повноважень) - посаді Карлівського міського голови Полтавської області з 11 березня 2020 року

Стягнути із Карлівської міської ради Полтавської області (ЄДРПОУ 21046549, адреса місцезнаходження: 39500, Полтавська обл., Карлівський р-н, м. Карлівка, вул. Полтавський Шлях, буд. 54) середній заробіток за весь час вимушеного прогулу, а саме: з 11 березня 2020 року по 20 липня 2020 року, із утриманням із цієї суми обов`язкових платежів (податків та зборів) у розмірі 259824,40 (двохсот п`ятдесяти дев`яти тисяч восьмисот двадцяти чотирьох гривень 40 коп.) грн.

Допустити негайне виконання рішення в частині поновлення ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) на раніше займаній до звільнення (дострокового припинення повноважень) - посаді Карлівського міського голови Полтавської області з 11 березня 2020 року та в частині стягнення на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) середнього заробітку за час вимушеного прогулу - у межах суми стягнення за один місяць у розмірі 60527,27 (шістдесят тисяч п`ятсот двадцять сім гривень 27 копійок) грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції (з урахуванням особливостей, що встановлені Розділом VII КАС України (пункт 15.5)).

Відповідно до статті 243 частини 3 КАС України 20 липня 2020 року було проголошено вступну та резолютивну частини рішення. Рішення у повному обсязі було складено 03 серпня 2020 року.

СуддяС.Є. Гаврилко