
Справа № 454/2628/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 липня 2020 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді Веремчук О. А. ,
за участю секретаря Баран О.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокалі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Сокальської міської ради Львівської області треті особи без самостійних вимог Сокальський міський голова Кондратюк Вадим Іванович, перший заступник міського голови Марчук Сергій Миколайович та Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 "Калинка" Сокальської міської ради про визнання незаконним та скасування розпорядження про звільнення з посади, поновлення на посаді, стягнення втраченого заробітку за час вимушеного прогулу , моральної шкоди та судових витрат-,,
в с т а н о в и в:
позивач ОСОБА_1 звернулася з позовом в суд про визнання незаконним та скасування розпорядження про звільнення з посади, поновлення на посаді, стягнення втраченого заробітку за час вимушеного прогулу , моральної шкоди та судових витрат наступних підстав :
оскаржуваним розпорядженням за № 20-к від 30.08.2019 року виготовленим на бланку міського голови м. Сокаля, яке підписане не міським головою ОСОБА_2 , а його першим заступником ОСОБА_3 , позивачку звільнено з 31.08.2019 року із займаної посади директора Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 1 «Калинка» Сокальської міської ради Львівської області (третя особа у справі) згідно п. 2 ч.1 ст. 36 КЗпП у зв`язку із закінченням строку трудового договору, з виплатою компенсації за невикористані відпустки протягом 2017-2019 років.
З позивачем проведений повний розрахунок при звільненні, видано трудову книжку.
Звільнення проведено в час коли позивач знаходилась на стаціонарному лікуванні в Сокальській ЦРЛ, за що свідчить довідка цього медичного закладу від 07.09.2019 року про її знаходження на стаціонарному лікуванні в цій лікарні з 30.08.2019 року по 07.09.2019 року.
В розпорядженні зазначено, що позивача звільняють «на час відсутності», але не зрозуміло, що це за час відсутності, і у зв`язку з чиєю відсутністю, та яке це має значення для її звільнення, згідно з цим розпорядженням.
В преамбулі розпорядження про звільнення позивача з посади керівника дошкільного закладу зазначено, що при прийнятті цього розпорядження перший заступник міського голови Марчук С.М. (третя особа по справі) керувався ч.2 ст. 19 ЗУ «Про дошкільну освіту», ст. 42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», та брав до уваги рішення сесії Сокальської міської ради від 30.08.2019 року № 785 «Про погодження звільнення з посади директора Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 1 «Калинка» Сокальської міської ради Львівської області».
Відповідно до вказаного рішення міської ради від 30.08.2019 року за № 785, та враховуючи пропозицію міського голови про звільнення позивача з посади директора названого дошкільного закладу у зв`язку із закінченням строку трудового договору, міська рада погодила таке звільнення позивача з названої підстави з 31.08.2019 року, і доручила міському голові ОСОБА_2 призначити виконуючого обов`язки керівника цього закладу дошкільної освіти з дня виникнення вакантної посади до призначення нового керівника за результатами конкурсу.
Відповідно до ч.1 ст. 13 ЗУ «Про дошкільну освіту», в редакції закону від 05.09.2017р., який є спеціальним Законом, що регулює діяльність дошкільної освіти, заклад дошкільної освіти діє на підставі статуту, а його керівництво здійснює директор (ч.1 ст. 20 цього Закону).
Відповідно до ч.1 ст. 31 ЗУ «Про дошкільну освіту» трудові відносини у системі дошкільної освіти регулюються законодавством України про працю, Законом України "Про освіту", цим Законом, та іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а керівника закладу дошкільної освіти призначає на посаду та звільняє з посади засновник (засновники) або уповноважений ним (ними) орган (ч.З цієї статті).
У статтях 22 ,25, 26 ЗУ «Про освіту» зазначається, що заклади освіти діють на підставі власних установчих документів(ч.2 ст. 22), а керівник закладу освіти призначається Засновником в порядку визначеному законом та установчими документами(ч.2 ст. 26).
Засновник закладу освіти або уповноважена ним особа укладає строковий трудовий договір (контракт) з керівником закладу освіти, обраним (призначеним) у порядку, встановленому законодавством та установчими документами закладу освіти і розриває строковий трудовий договір (контракт) з керівником закладу освіти лише з підстав та у порядку, визначених законодавством та установчими документами закладу освіти(ч.2 ст. 25 ЗУ «Про освіту»).
Статутом Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 1 «Калинка» Сокальської міської ради Львівської області, в редакції яка діяла на момент мого звільнення і який затверджений рішенням Сокальської міської ради № 633 від 31.10.2018 року, як і ЗУ «Про дошкільну освіту», контрактна система трудових відносин з керівником дошкільного закладу не передбачена.
Згідно ч.2 ст. 19 ЗУ «Про дошкільну освіту», якою заступник міського голови керувався при винесенні розпорядженні про її звільнення, органи місцевого самоврядування в системі дошкільної освіти в межах їх компетенції здійснюють добір, призначення на посади та звільнення з посад керівних кадрів у комунальних закладах дошкільної освіти.
Відповідно до ст. 42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», на яку також йде посилання у цьому розпорядженні, міський голова призначає на посади та звільняє з посад керівників відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, підприємств, установ та організацій, що належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, крім керівників дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів(п.10 ч.З).
Названа норма ст. 42 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» діє в редакції, яка узгоджувалася з діючою лише раніше нормою ч.З ст. 31 ЗУ «Про дошкільну освіту» відповідно до якої, керівника та заступника керівника державного та комунального начального дошкільного закладу призначає та звільняє з посади відповідний орган управління освітою, проте суперечить освітянським Законам, які носять спеціальний характер у спірних правовідносинах, в які в 2017р. були внесені зміни, у зв`язку з реформою в галузі освіти.
Відповідно до п.2 ч. 1 ст. 36 КЗпП, яким також керувався перший заступник міського голови при звільненні позивача з посади керівника дошкільного закладу, підставою припинення трудового договору є закінчення строку (пункти 2 і 3 статті 23), крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна з сторін не поставила вимогу про їх припинення.
У ст. 23 КЗпП, яка регламентує строки укладення трудового договору, йдеться про те, що трудовий договір може бути укладений на визначений строк, встановлений за погодженням сторін (п.2), та таким, що укладається на час виконання певної роботи (п.З).
Стаття 36 КЗпП передбачає як підставу припинення трудового договору ще й підстави, передбачені контрактом(п.8), у зв`язку зі спливом терміну дії якого пов`язувалось звільнення позивача з посади керівника дошкільного закладу, про що прямо зазначається в листі на позивача ім`я міського голови ОСОБА_2 від 30.05.2019 року тобто за три місяці перед цим, копія якого додається, , в якому він повідомляє, що позивач буде звільнена на підставі п. 2 ст. 36 КЗпП, п. 11.2. Положення про порядок призначення та звільнення з посад керівників дошкільних закладів освіти, що належать до комунальної власності Сокальської територіальної громади, затвердженого рішенням Сокальської міської ради № 532 від 31.05.2018 року, та пп.1 п. 4.2. розділу 4 контракту укладеного із завідувачем дошкільної установи.
Керівником цього дошкільного закладу освіти позивач працювала по трудовому договору з 01.10.2003 року відповідно до наказу районного відділу освіти за № 598 від 30.09.2003 року, якому тоді підпорядковувався цей дошкільний навчальний заклад № 1 Наказом по відділу освіти Сокальської РДА № 335 від 31.08.2004 року (копія додається) термін дії договору було продовжено з 01.09.2004 року по 31.08.2009 року .
Наступним наказом по відділу освіти № 01-3/261 від 31.08.2009 року з позивачем було продовжено роботу на вказаній посаді завідувача ДНЗ № 1 м. Сокаля з 01.09.2009 року по 31.08.2014 року, з укладенням 01.09.2009 року контракту між позивачем та відділом освіти Сокальської РДА на строк від 01.09.2009 року по 31.08.2014 року (копія наказу і контракту додається), який був продовжений згідно з наказом по відділу освіти Сокальської РДА № 40/К-1 від 27.08.2014 року на строк до 31.08.2019 року, після чого була звільнена оскаржуваним розпорядженням першого заступника міського голови від 30.08.2019 року за № 20-к з 31.08.2019 року, з видачею трудової книжки та проведенням повного розрахунку.
Таким чином, відповідно до цих всіх наказів відділу освіти Сокальської РДА, та контракту від 01.09.2009 року, дія якого неодноразово продовжувалась, та в який не вносились зміни, позивач значилась на посаді завідуючого ДНЗ № 1 м. Сокаля, якого вправі був звільнити з роботи по закінченню дії контракту лише відділ освіти Сокальської РДА (п.3.1. контракту), з підстав викладених в розділі 4 п. 4.2. контракту, в т.ч. по закінченню дії контракту, при тому, що після проведення у 2017р реформи в галузі освіти, згідно ч.1 ст. 20 ЗУ «Про дошкільну освіту», в редакції Закону від 05.09.2017р., у зв`язку з названою реформою, керівництво закладом дошкільної освіти здійснює директор.
Рішенням Сокальської міської ради № 633 від 31.10.2018 року, у зв`язку з вказаною реформою в галузі освіти та внесення змін в чинне законодавство, була змінено найменування та затверджено новий Статут, нашого ДНЗ, який став Комунальним закладом дошкільної освіти(ясла-садок) комбінованого типу № 1 «Калинка» Сокальської міської ради Львівської області.
Відповідно до п. 6.1, 6.2. Статуту, управління закладом освіти здійснює його засновник - Сокальська міська рада, а безпосереднє керівництво роботою дошкільного навчального закладу - директор дошкільного закладу якого призначає на посаду чи звільняє засновник з дотриманням чинного законодавства, з врахуванням Положення про порядок призначення та звільнення з посад керівників дошкільних закладів освіти, що належать до комунальної власності Сокальської територіальної громади, затвердженого рішенням Сокальської міської ради № 532 від 31.05.2018р., на яке посилався міський голова Кондратюк ОСОБА_4 .І. у своєму листі на ім`я позивача від 30.05.2019 року з попередженням про звільнення позивача із займаної посади з 31.08.2019 року по закінченні строку контракту.
Позивача незаконно звільнили із займаної посади, а оскаржуване розпорядження першого заступника Сокальського міського голови за № 20-к від 30.08.2019 року є протиправним і підлягає скасуванню, виходячи вже з того, що перший заступник міського голови не був наділений повноваженнями щодо звільнення позивача із займаної посади, оскільки такі повноваження не входили і не входять в його компетенцію, а це виключна компетенція/повноваження міського голови.
Відповідно до п. 22 розділу 14 Трудове право «Правових позицій щодо розгляду судами окремих категорій цивільних справ» під редакцією заступника голови ВСУ Шевчук І. ОСОБА_5 .: «При вирішенні справ про звільнення керівників підприємств, установ, організацій судам слід враховувати, що правом їх прийняття і звільнення користуються особи й органи, передбачені законодавством і статутами відповідних підприємств, господарських товариств та інших організацій».
Як вже вказувалось, відповідно до ч.2 ст. 19 ЗУ «Про дошкільну освіту», органи місцевого самоврядування в системі дошкільної освіти в межах їх компетенції здійснюють добір, призначення на посади та звільнення з посад керівних кадрів у комунальних закладах дошкільної освіти.
Відповідно до п. 6.2. діючого на момент звільнення позивача Статуту Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу № 1 «Калинка» Сокальської міської ради Львівської області», затвердженого рішенням сесії Сокальської міської ради від 31.10.2018 року за № 633, на який також вже посилалася у цьому позові, директора дошкільного навчального закладу призначає і звільняє з посади засновник закладу, яким у нашому випадку є Сокальська міська рада.
Відповідно до п.11.1 Положення про порядок призначення та звільнення з посад керівників дошкільних закладів освіти, що належать до комунальної власності Сокальської територіальної громади, затвердженого рішенням Сокальської міської ради № 532 від 31.05.2018 року, з врахуванням якого оскаржуваним розпорядження першого заступник міського голови позивача звільнено з займаної посади(роботи), правом звільнення керівника комунального дошкільного навчального закладу, в т.ч. по закінченні дії строкового трудового
договору(контракту) наділений лише міський голова, а не його перший заступник , який і має право прийняти відповідне рішення.
Таким чином, вже назване свідчить про те, що в порушення названого та вимог ст. 19 Конституції України, перший заступник міського голови, вийшовши за межі своїх повноважень, прийняв оскаржуване розпорядження про звільнення з посади, що не входило в його компетенцію, а відтак в же з цієї причини таке оскаржуване розпорядження є протиправним та підлягає скасуванню, а позивач поновленню на роботі як незаконно звільнена особа.
Незаконність звільнення позивача з посади на підставі п. 2 ч.І ст. 36 КЗпП у зв`язку із закінченням строку трудового договору полягає і в наступному.
Згідно ч.2 ст. 39-1 КЗпП трудові договори, що були переукладені один чи декілька разів, за винятком випадків, передбачених частиною другою статті 23 (трудовий договір укладений на визначений строку, встановлений за погодженням сторін), вважаються такими, що укладені на невизначений строк.
Оскільки, як вже вказувалось вище, такий строковий трудовий договір, який був укладений з позивачем ще відділом освіти Сокальської РДА неодноразово переукладався /його дія продовжувалась, а будь-який строковий договір між позивачем і Сокальською міською радою ніколи не укладався, то, відповідно, на момент мого звільнення 31.08.2019 року , позивач вважалась такою, що трудовий договорі зі нею укладений на невизначений строк, а відтак не могла бути звільнена оскаржуваним розпорядженням першого заступника міського голови за № 20-к від 30.08.2019 року на підставі п. 2 ч.1 ст. 36 КЗпП у зв`язку із закінченням строку трудового договору
По-друге, якщо навіть взяти до уваги затверджене рішенням Сокальської міської ради від 31.05.2018 року за № 532 «Положення про порядок призначення та звільнення з посад керівників дошкільних закладів освіти, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Сокаля», яке взято до уваги при погодженні міською радою звільнення позивача рішенням від 30.08.2019 року за № 785, то відповідно до п. 10.10 названого Положення, якщо керівник дошкільного закладу освіти був призначений на цю посаду до набрання чинності названим Положенням, як в моєму випадку, то трудові відносини з ним мають бути продовженні шляхом укладення контракту, і лише, якщо він відмовиться від укладення такого, трудовий договір припиняється з ним на підставі п.6 ст. 36 КЗпП, тобто у зв`язку з відмовою від продовження роботи у зв`язку із зміною істотних умов праці.
В даному випадку позивачу ніхто не пропонував продовжити строковий договір/контракт, та не попереджував завчасно у 2-х місячний строк передбачений ст. 32 КЗпП, про зміну у зв`язку з цим істотних умов моєї праці, а відразу звільнили за п.2 ст. 36 КЗпП, у зв`язку із закінчення дії строкового договору, особливою формою якого є контракт(ст. 21 КЗпП), внаслідок чого також було порушено чинне законодавство при звільненні позивача , а відтак і її трудові права, і внаслідок чого її також мають поновити на посаді.
Про те, що позивача незаконно звільнили з посади, і підлягаю поновленню на ній свідчить і таке.
Як вже зазначалось позивача звільнили по закінченню дії строкового договору/контракту, тобто згідно п.2 ст. 36 КЗпП.
Якщо навіть не брати до уваги викладеного позивачем вище, що на той момент вона вже працювала по трудовому договору укладеному на невизначений термін, у зв`язку з переукладенням декілька раз строкового трудового договору, то для визначення законності мого звільнення необхідно врахувати і наступне.
Згідно ст. 21 КЗпП контракт є особливою формою трудового договору, в якому строк його дії, права, обов`язки і відповідальність сторін (в тому числі матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору, в тому числі дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін.
Сфера застосування контракту визначається законами України (ст. 21
КЗпП).
Як на момент укладення зі позивачем строкових договорів відділом освіти Сокальської РДА, так і на момент її звільнення, ні Статутом нашого закладу, ні чинними законами України, не була передбачена контрактна система трудових відносин з керівником дошкільного навчального закладу, в той час як вже вказувалось, керівник закладу освіти призначається Засновником в порядку визначеному законом та установчими документами (ч.2 ст. 26 ЗУ «Про освіту»).
При цьому, необхідно звернути увагу і на те, що хоч ЗУ «Про освіту» передбачена контрактна система трудових відносин з керівником закладу освіти, проте, як вбачається із норм цього Закону, це торкається інших рівнів освіти, а ЗУ «Про дошкільну освіту», який є спеціальним до даних правовідносин, така контрактна система з керівником начального закладу не передбачена, як і Статутом закладу.
Контрактна система з керівником дошкільного навчального закладу не передбачена і «Положенням про дошкільний навчальний заклад» затвердженого постановою КМУ від 12.03 2003 р. за № 305.
Із змісту «Положення про порядок призначення та звільнення з посад керівників дошкільних закладів освіти, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Сокаля» (розділ 1), затвердженого рішенням Сокальської міської ради від 31.05.2018 року за № 532 видно, що при прийнятті такого Положення рада керувалась, зокрема, і «Порядком призначення на посаду керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності», затвердженого постановою КМУ № 827 від 13.10.2015р., яким було врегульовано механізм призначення керівника загальноосвітнього навчального закладу за конкурсним відбором з укладенням контракту, та рекомендовано органам місцевого самоврядування, з врахуванням цього Порядку, визначити процедуру призначення керівників загальноосвітніх начальних закладів комунальної форми власності за результатами конкурсного відбору.
Проте, цей Порядок взагалі не має відношення до дошкільної освіти оскільки передбачав врегулювання трудових відносин лише з керівником загальноосвітнього навчального закладу, а по-друге, втратив чинність на підставі постанови КМУ № 523 від 04.07.2018р.
Укладення контракту у випадках, не передбачених законами України, не допускається, оскільки це знижує рівень соціальної захищеності працівників і суперечить вимогам Конвенції Міжнародної організації праці № 158 (1982 року), ратифікованої Україною 4 лютого 1994 року.
Згідно з абз. 5 п. 5 рішення Конституційного Суду України № 12-рп/98 контрактна форма трудового договору не може впроваджуватись нормативними актами центральних і місцевих органів виконавчої влади, актами органів місцевого самоврядування, а також колективними договорами і угодами та іншими локальними нормативними актами.
Така позиція Конституційного Суду України відповідає нормам міжнародного права, закріпленим в Конвенції МОП № 158 про припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця, Конвенції МОП № 117 про основні цілі та норми соціальної політики, Рекомендації МОП № 166 про припинення трудових відносин з ініціативи роботодавця, Директиві Ради 1999/70/ЄС від 28 червня 1999 року, Директиві Ради 1991/383/ЄЕС від 25 червня 1991 року.
Крім того Відділом освіти Сокалської РДА зі позивачем був укладений договір як із завідувачем вказаного дошкільного навчального закладу.
Оскаржуваним розпорядженням першого заступника Сокальського міського голови за № 20-к від 30.08.2019 року позивача звільнено з посади директора Комунального закладу дошкільної освіти(ясла-садок) комбінованого типу № 1 «Калинка» Сокальської міської ради Львівської області» по закінченню строкового договору, при тому, що строковий трудовий договір, чи його особлива форма контракт, зі позивачем як директором не укладався взагалі, при тому, що відповідно до Статуту комунального закладу, затвердженого міською радою, позивач дійсно працювала на посаді директора цього дошкільного навчального закладу, що також підтверджується відомостями внесеним в ЄДРПОУ.
Відтак, оскільки з позивачем як директором будь-який строковий договір, в т.ч. його особлива форма контракт, не укладався, то її не могли звільнити оскаржуваним розпорядженням із посади директора дошкільного закладу по закінченню дії строку на який він укладався згідно п. 2 ст. 36 КЗпП, і вважаюсь такою, що працювала безстроково.
Таким чином все вище приведене свідчить про незаконність звільнення позивача оскаржуваним розпорядженням першого заступника Сокальського міського голови за № 20-к від 30.08.2019р., та необхідність поновлення мене на роботі та стягнення втраченого заробітку за вимушений прогул.
Відповідно до ст. 235 КЗпП у разі звільнення без законної підстави працівник повинен бути поновлений на попередній роботі органом, який розглядає трудовий спір, а при винесенні рішення про поновлення на роботі орган, який розглядає трудовий спір, одночасно приймає рішення про виплату працівникові середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Згідно п. 8 постанови КМУ «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 08.02.1995 року № 100 нарахування виплат, що
обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів (годин), а у випадках, передбачених чинним законодавством, - на число календарних днів за цей період.
Розрахунок середнього заробітку за час вимушеного прогулу позивач надасть в ході розгляду справи, після наданням надання відповідачем довідки про її середню заробітну плату за останні 2-місяці роботи, що передували дню її звільнення 31.08.2019 року, згідно із заявою яку йому подала.
Крім того, згідно ст. 237-1 КЗпП працівник має право на відшкодування моральної шкоди, якщо порушення його законних прав привело до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв`язків, і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.
Таке порушення трудових прав позивача зі сторони роботодавця, в т.ч. і щодо безпідставного її звільнення, привело до виникнення у неї моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв`язків через втрату засобів до існування, і вимагає у позивача додаткових зусиль для організації свого життя, оскільки її незаконно позбавили можливості працювати та отримувати дохід, що є свідченням нанесення їй моральної шкоди, на відшкодування якої має право. У зв`язку з постійним стресом, хвилюванням, які викликані цими протиправними діями відносно неї змушена звертатися за медичною допомогою.
Саме через стрес отриманий 30.08.2019 року, коли їй повідомили про таке незаконне звільнення, позивач і попала на стаціонарне лікування(копія виписки епікриз із картки стаціонарного хворого додається).
Право на працю - одне з фундаментальних прав людини, встановлене міжнародно - правовими актами і визнане усіма державами світу. Це право належить до групи соціально-економічних прав і в загальному сенсі відображає потреби людини створювати і здобувати джерела існування для себе і своєї сім`ї, реалізовувати свій творчий потенціал, виражати свою особистість.
Право на працю та захист від безробіття проголошено Загальною декларацією прав людини (ООН 1948р.), Міжнародним Пактом про економічні, соціальні та культурні права (ООН , 1966р.), ратифікований Верховною Радою УРСР, Конвенціями та Рекомендаціями Міжнародної організації праці (МОП). На європейському рівні право на працю встановлено Європейською соціальною хартією (Рада Європи,1961р., переглянута у 1996р.), підписаною Україною при вступі до Ради Європи.
Відповідно до ст. 6 Міжнародного Пакту про економічні, соціальні та культурні права людина вправі самостійно заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується. Європейська соціальна хартія проголошує, що « Кожен повинен мати можливість заробляти собі на життя шляхом вільного вибору професії та занять».
Статтею 14 вказаної Конвенції закріплено заборону дискримінації,
відповідно до норми названої статті здійснення прав і свобод, викладених у цій Конвенції, гарантується без будь - якої дискримінації за ознакою статі, раси, кольору шкіри, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного або соціального походження, належності до національних меншин, майнового стану, народження або інших обставин.
З врахуванням тяжкості та характеру порушень, які скоїлись відносно неї, їх наслідків, глибини душевних страждань, що змушена була переносити і переносить, інших особливостей цієї справи, розмір моральної шкоди визначає в розмірі 25 000 грн.
Вважає, що виходячи з наведеного, такий розмір моральної шкоди буде розумний і справедливий.
Відповідно до ст. 233 КЗпП, працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського, чи міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у справах про звільнення у місячний строк з дня вручення наказу/розпорядження про звільнення.
У зв`язку з подачею цього позову позивач понесла витрати на правову допомогу в розмірі 2415 грн. згідно з квитанцією № 83 від 23.09.2019 року.
Досудового врегулювання спору не здійснювалося, оскільки в даній ситуації орган місцевого самоврядування погодив моє звільнення.
Судовий збір зі вимоги про стягнення моральної шкоди сплачено в розмірі 768,40грн.
Від сплати судового збору у вимогах про поновлення на роботі, стягнення заробітної плати звільняється як позивач у справах що випливають із трудових правовідносин ( ст.5 ЗУ «Про судовий збір»).
На підставі наведеного, керуючись ст. 4, 174-177,184,190 ЦПК, У країни, просять визнати незаконним та скасувати розпорядження першого заступника Сокальського міського голови за № 20-к від 30.08.2019р. про моє звільнення з 31.08.2019р. з роботи директора Комунального закладу дошкільної освіти(ясла-садок) комбінованого типу № 1 «Калинка» Сокальської міської ради Львівської області»
Поновити позивача на посаді директора Комунального закладу дошкільної освіти(ясла-садок) комбінованого типу № 1 «Калинка» Сокальської міської ради Львівської області» з 31.08.2019року.
Стягнути в її користь середній заробіток за час вимушеного прогулу з 31.08.2019р. по день ухвалення рішення по цій справі, без утримання податків та інших обов`язкових платежів.
Стягнути в її користь з Відповідача 5 000 грн. на відшкодування моральної шкоди.
Стягнути з відповідача в її користь судові витрати по справі.
Рішення в частині поновлення на роботі та щодо виплати середньомісячного заробітку за один місяць ухвалити до негайного виконання.
Представник відповідача Сокальської міської ради подав в суд відзив щодо позовних вимог в якому проти позову заперечив та просив в позовних вимогах відмовити повністю, зокрема :
ухвалою від 01.10.2019 року у справі № 454/2628/ 19 відкрито провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Сокальської міської ради про визнання протиправним та скасування розпорядження, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, стягнення моральної шкоди.
Відповідно до ст. 178 ЦПК України подають відзив на позовну заяву.
Вважають зазначений позов необгрунтованим, надуманим та таким, що не підлягає до задоволення з наступних підстав.
1.Законом України «Про дошкільну освіту» визначено, що трудові відносини у системі дошкільної освіти регулюються законодавством України про працю, Законом України "Про освіту" та іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них.
Відповідно до статті 21 Кодексу Законів про працю України контракт є особливою формою трудового договору і сфера його застосування визначається законами України. Укладення контракту у випадках, не передбачених законами України, не допускається.
Особливістю такого трудового договору є те, що строк його дії (контракт - це завжди строковий трудовий договір), права, обов`язки і відповідальність сторін (в тому числі і матеріальна), умови матеріального забезпечення і організації праці працівника, умови розірвання договору, в тому числі дострокового, можуть встановлюватися угодою сторін.
Сферу застосування контрактної форми трудового договору в галузі освіти визначає Закон України «Про освіту». Так, відповідно до статті 54 Закону Закону України «Про освіту» в редакції, що була чинною станом на 01.09.2014 року (момент продовження контракту, що закінчився 31.08.2019 року) педагогічні та науково- педагогічні працівники приймаються на роботу шляхом укладення трудового договору, в тому числі за контрактом. Законом України «Про дошкільну освіту» (в редакції, що була чинною станом на 01.09.2014 року (момент продовження контракту, що закінчився 31.08.2019 року) не передбачено обов`язкового запровадження для керівників комунальних закладів освіти контрактної форми трудового договору. Відтак укладення контракту з керівником дошкільного навчального закладу комунальної форми власності можливе лише за згодою керівника закладу на підставі заяви, що відповідало вимогам чинного на той час законодавства. Новий Закон «Про освіту» в редакції станом на 30.08.2019 року передбачає укладання контракту з керівником закладу освіти, обраним (призначеним) у порядку, встановленому законодавством та установчими документами закладу освіти.
Із зазначеного випливає, що законодавством про освіту визначена сфера обов`язкового застосування контракту для керівників закладів освіти.
Відповідно до Закону України «Про освіту» (№ 2145-VIII від 05.09.2017р.) керівника закладу дошкільної освіти призначає на посаду та звільняє з посади засновник (засновники) або уповноважений ним (ними) орган. Засновником закладу дошкільної освіти є Сокальська міська рада Львівської області. В зв`язку з цим Сокальською міською радою 31.05.2018 року прийнято рішення «Про затвердження Положення про порядок призначення та звільнення з посад керівників дошкільних закладів освіти, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Сокаль» (рішення Сокальської міської ради №532 від 31.05.2018 року наявне в матеріалах справи).
Станом на 30.08.2019 року основні істотні умови праці (строк дії трудового договору, оплата праці, соціально-побутове забезпечення, тощо) директора Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Калинка» Сокальської міської ради Львівської області визначено контрактом, що був укладений Позивачкою з відділом освіти Сокальської районної державної адміністрації.
Зокрема, п.п.4.1., 4.6. контракту передбачено, що зміни і доповнення до контракту вносяться шляхом підписання додаткових угод; умови контракту можуть бути змінені лише за угодою сторін у письмовій формі.
Крім того, пунктом 4.2. передбачено, що контракт припиняє дію з підстав, передбачених чинним законодавством та умовами цього контракту:
після закінчення терміну дії контракту, контракт припиняється;
за угодою сторін;
за ініціативою відділу освіти до закінчення строку дії контракту на умовах передбачених законодавством;
з ініціативи завідувача дитячого навчального закладу до закінчення терміну дії контракту, в зв`язку з порушенням Відділом освіти законодавства про працю України; невиконання умов, передбачених контрактом, втручання в оперативно-розпорядчу діяльність, якщо це призведе або може призвести до поганих показників діяльності закладу освіти.
За таких обставин, єдиною підставою для переходу позивачки на умови безстрокового трудового договору до закінчення терміну дії контракту було припинення дії контракту за угодою сторін (з укладенням відповідної додаткової угоди до контракту) та видання після цього відповідного документа про призначення особи на посаду директора на умовах безстрокового трудового договору.
Окрім того, п.4.2 Контракту передбачено, що відділ освіти і завідувач дошкільного закладу мають за угодою сторін не пізніше, як за два місяці визначитись у такому: контракт припиняється, або контракт укладається на новий термін.
30.05.2019 року року позивачку було повідомлено про те, що 31.08.2019 року спливає термін дії контракту з нею, як з керівником закладу дошкільної освіти та про те, що відповідно до п.2 ст.36 Кодексу Законів про працю в Україні, п.11.2 Положення про порядок призначення та звільнення з посад керівників дошкільних закладів освіти, що належать до комунальної власності Сокальської територіальної громади, затвердженого рішенням Сокальської міської ради №532 від 31.05.2018 року та пп.1 п.4.2 розділу IV Контракту із завідувачем дошкільної установи, буде підготовлено розпорядження про звільнення позивачки із займаної посади та оголошено конкурс на заміщення вакантної посади директора Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Калинка» Сокальської міської ради Львівської області. Від позивачки жодних заяв, щодо звільнення за згодою сторін з метою прийняття на безстрокову форму трудового договору або ж про укладення нового контракту з позивачкою, як з директором Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого
типу №1 «Калинка» Сокальської міської ради Львівської області до Сокальської міської ради ( як це передбачено Контрактом за два місяці до закінчення строку дії контракту) не надходило.
Враховуючи, що термін дії контракту спливав 31.08.2019 року, керуючись рішенням Сокальської міської ради «Про затвердження Положення про порядок призначення та звільнення з посад керівників дошкільних закладів освіти, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Сокаль» (рішення №532 від 31.05.2018 року), питання щодо погодження звільнення позивачки із посади директора КЗДО (ясла-садок) комбінованого типу №1 Сокальської міської ради Львівської області у зв`язку із закінченням строку трудового договору, п.2 ст.36 КЗпП України 30.08.2019 року розглянуто на позачерговій сесії Сокальської міської ради, на якій було прийнято рішення №785 «Про погодження звільнення з посади директора Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Калинка» Сокальської міської ради Львівської області» у зв`язку із закінченням строку трудового договору, згідно пункту 2 статті 36 Кодексу Законів про працю України. На підставі даного рішення, керуючись Положенням про порядок призначення та звільнення з посад керівників дошкільних закладів освіти, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Сокаль, видано розпорядження про звільнення позивачки із займаної посади 31 серпня 2019 року, у зв`язку із закінченням строку трудового договору, п.2 ст.36 КЗпП України.
Твердження позивачки про те, що звільнення з посади було незаконним, бо розпорядження про звільнення її з посади підписане заступником міського голови, який не був наділений повноваженями на проведення таких дій, не заслуговують на увагу та є голослівними з наступних підстав. ОСОБА_3 є першим заступником міського голови, має відповідні повноваження та певні обов`язки. 30.08.2019 року на час відрядження міського голови міста Сокаля ( розпорядження № 102-к від 29.08.2019 р. «Про відрядження») виконання обов`язків міського голови на час його відсутності, а саме відрядження 30.08.2019 року, покладено на першого заступника міського голови Марчука Сергія Миколайовича. Зважаючи на зазначене, процедура звільнення проведена правомірно.
Припинення трудового договору по закінченні строку не потребує заяви чи якогось волевиявлення позивачки. Свою волю на укладення строкового трудового договору позивачка вже виявила, коли писала заяву про прийняття на роботу за строковим трудовим договором - контрактом. Одночасно позивачка виразила і волю на припинення такого трудового договору (контракту) по закінченні строку, на який він був укладений шляхом підписання цього контракту.. Відповідно до пункту 2 части першої статті 36 КЗпП України підставами припинення трудового договору є закінчення строку (пункти 2 і 3 статті 23), крім випадків коли трудові відносини фактично тривають і жодна з сторін не поставила вимогу про їх припинення. Звільнити працівника у зв`язку із закінченням строку трудового договору можна, як у період тимчасової непрацездатності, так і в період перебування його у відпустці, оскільки частиною третьою статті 40 КЗпП України встановлено заборону, щодо звільнення працівників у період тимчасової непрацездатності та перебування у відпустці лише з ініціативи роботодавця, тобто з підстав, передбачених у статтях 40, 41 КЗпП України.
Виходячи з вищезазначеного, перебування працівника на лікарняному у зв`язку з хворобою на момент закінчення строку дії строкового трудового договору не є підставою для продовження трудових відносин, а лише спричиняє зобов`язання роботодавця перед працівником щодо виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності протягом перших п`яти днів хвороби.
Звільнення на підставі закінчення строку дії строкового трудового договору оформляється за загальними правилами. У день закінчення строку дії строкового трудового договору роботодавець зобов`язаний видати наказ , в даному випадку розпорядження, про звільнення працівника на підставі п.2 ч.І ст.36 КЗпП. Разом зі складанням наказу (в даному випадку - розпорядження) необхідно було зробити відповідний запис у трудовій книжці працівника, що і було зроблено, а також видати працівнику в день звільнення трудову книжку та провести з ним остаточний розрахунок, що і було проведено у відповідності до норм трудового законодавства.
В даному випадку всі дії відповідачем проведені відповідно до вимог чинного законодавства, а тому звільнення позивачки було правомірним та законним.
Відповідно до норм встановлених ст. 231,232 КЗпП України зазначена категорія справ розглядається виключно місцевими судами в порядку встановленому законом.
На підставі вищенаведеного та керуючись ч.З ст.258, 263, 264, 265 Цивільнго процесуального кодексу України , просять суд в позовних вимогах ОСОБА_1 до Сокальської міської ради, третіх осіб міського голови Кондратюка В.І, першого заступника міського голови Марчука С.М. відмовити в повному обсязі.
Допитана в судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 та її представники ОСОБА_6 та ОСОБА_7 позовні вимоги підтримали та в їх обгрунтування зіслалися на обставини викладені в позові.
Допитана в судовому засіданні представник відповідача Сокальської міської ради Чернявська Х.М. проти позову заперечила та просила в позовних вимогах відмовити повністю та додатково пояснила, що звільнення позивачки було здійснене з дотриманням вимог чинного законодавства України та зіслалася на обставини викладені у відзиві на позов.
Допитаний в судовому засіданні третя особа міський голова Кондратюк ОСОБА_4 .І. проти позову заперечив та просив в позовних вимогах відмовити повністю . Додатково пояснив, що позивачка була керівником закладу дошкільної освіти по контракту і її попередили , що контракт не буде продовжено, про що було прийняте рішення на сесії Сокальської міської ради. Він в день звільнення позивачки був у відрядженні і обов`язки міського голови виконував перший заступник міського голови ОСОБА_8 .М., який і підписав розпорядження про звільнення позивачки.
Допитаний в судовому засіданні третя особа перший заступник міського голови Марчук С.М. проти позову заперечив та просив в позовних вимогах відмовити повністю. Додатково пояснив, що в його посадових обов`язках зазначено, о він виконує обов`язки міського голови на час відсутності останнього. Крім того на нього було покладено виконання обов`язків голови відповідним розпорядженням міського голови . Процедура звільнення позивачки була дотримана повністю та відповідала вимогам чинного законодавства України.
Допитана в судовому засіданні представник третьої особи директор Комунального закладу дошкільної освіти(ясла-садок) комбінованого типу № 1 «Калинка» Сокальської міської ради Львівської області» Красільчук О.С. проти позову заперечила та просила в позовних вимогах відмовити повністю . Додатково пояснила, що вона взяла участь в конкурсі на дану посаду і перемогла . З позовом не згідна. Вона працює керівником з 16.10.2019 року і згідно розпорядження термін контракту 1 рік. В конкурсі було двоє учасників, але позивач не брала участь в конкурсі.
Заслухавши пояснення сторін та дослідивши письмові матеріали справи суд приходить до висновку , що в позові слід відмовити з наступних підстав :
Допитана в судовому засіданні свідок ОСОБА_9 показала, що вона працює вихователем методистом в Комунальному закладі дошкільної освіти(ясла-садок) комбінованого типу № 1 «Калинка». Позивач працювала керівником цього закладу та добросовісно виконувала свою роботку. Жодних конфліктів в неї з батьками не було. Перед звільненням були загальні збори закладу, де позивач звітувала за пророблену роботу і трудовий колектив та батьки схвально висловились щодо її діяльності. Батьки зверталися з клопотаннями до міської ради про повернення позивачки на посаду.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_10 показав, що він є чоловіком позивачки . З весни 2019 року на роботі в дружини часто проводилися перевірки, на неї чинився психологічний тиск. Після рішення сесії міської ради позивачка попадає в лікарню з тиском та нервовим зривом. Внаслідок цього в дружини підрване на даний час здоров`я, на лікування пішли великі кошти.
Відповідно до статті 21 Кодексу Законів про працю України контракт є особливою формою трудового договору і сфера його застосування визначається законами України. Укладення контракту у випадках, не передбачених законами України, не допускається.
Відповідно до пункту 2 части першої статті 36 КЗпП України підставами припинення трудового договору є закінчення строку (пункти 2 і 3 статті 23), крім випадків коли трудові відносини фактично тривають і жодна з сторін не поставила вимогу про їх припинення.
Звільнити працівника у зв`язку із закінченням строку трудового договору можна, як у період тимчасової непрацездатності, так і в період перебування його у відпустці, оскільки частиною третьою статті 40 КЗпП України встановлено заборону, щодо звільнення працівників у період тимчасової непрацездатності та перебування у відпустці лише з ініціативи роботодавця, тобто з підстав, передбачених у статтях 40, 41 КЗпП України.
Відповідно до листа Сокальської міської ради № 462/02-37 вбачається, що 30.05.2019 року року позивачку було повідомлено про те, що 31.08.2019 року спливає термін дії контракту з нею, як з керівником закладу дошкільної освіти та про те, що відповідно до п.2 ст.36 Кодексу Законів про працю в Україні, п.11.2 Положення про порядок призначення та звільнення з посад керівників дошкільних закладів освіти, що належать до комунальної власності Сокальської територіальної громади, затвердженого рішенням Сокальської міської ради №532 від 31.05.2018 року та пп.1 п.4.2 розділу IV Контракту із завідувачем дошкільної установи, буде підготовлено розпорядження про звільнення позивачки із займаної посади та оголошено конкурс на заміщення вакантної посади директора Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Калинка» Сокальської міської ради Львівської області.
Відповідно до рішення позачергової сесії Сокальської міської ради 30.08.2019 року № 785 вбачається, що рішенням Сокальської міської ради «Про затвердження Положення про порядок призначення та звільнення з посад керівників дошкільних закладів освіти, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Сокаль» (рішення №532 від 31.05.2018 року), питання щодо погодження звільнення позивачки із посади директора КЗДО (ясла-садок) комбінованого типу №1 Сокальської міської ради Львівської області у зв`язку із закінченням строку трудового договору, п.2 ст.36 КЗпП України 30.08.2019 року розглянуто на позачерговій сесії Сокальської міської ради, на якій було прийнято рішення №785 «Про погодження звільнення з посади директора Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Калинка» Сокальської міської ради Львівської області» у зв`язку із закінченням строку трудового договору, згідно пункту 2 статті 36 Кодексу Законів про працю України.
Відповідно до розпорядження міського голови м.Сокаля від 30.08.2019 року № 20-к вбачається, що на підставі даного розпорядження, керуючись Положенням про порядок призначення та звільнення з посад керівників дошкільних закладів освіти, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Сокаль, видано розпорядження про звільнення позивачки із займаної посади 31 серпня 2019 року, у зв`язку із закінченням строку трудового договору, п.2 ст.36 КЗпП України.
На підставі вищенаведеного суд приходить до висновку , що в позові слід відмовити з наступних підстав :
В судовому засіданні судом встановлено, що 30.05.2019 року року позивачку ОСОБА_1 було повідомлено про те, що 31.08.2019 року спливає термін дії контракту з нею, як з керівником закладу дошкільної освіти та про те, що відповідно до п.2 ст.36 Кодексу Законів про працю в Україні, п.11.2 Положення про порядок призначення та звільнення з посад керівників дошкільних закладів освіти, що належать до комунальної власності Сокальської територіальної громади, затвердженого рішенням Сокальської міської ради №532 від 31.05.2018 року та пп.1 п.4.2 розділу IV Контракту із завідувачем дошкільної установи, буде підготовлено розпорядження про звільнення позивачки із займаної посади та оголошено конкурс на заміщення вакантної посади директора Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Калинка» Сокальської міської ради Львівської області.
Однак судом встановлено , що від позивачки жодних заяв, щодо звільнення за згодою сторін з метою прийняття на безстрокову форму трудового договору або ж про укладення нового контракту з позивачкою, як з директором Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Калинка» Сокальської міської ради Львівської області до Сокальської міської ради ( як це передбачено Контрактом за два місяці до закінчення строку дії контракту) не надходило.
Термін дії контракту спливав 31.08.2019 року.
Керуючись рішенням Сокальської міської ради «Про затвердження Положення про порядок призначення та звільнення з посад керівників дошкільних закладів освіти, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Сокаль» (рішення №532 від 31.05.2018 року), питання щодо погодження звільнення позивачки із посади директора КЗДО (ясла-садок) комбінованого типу №1 Сокальської міської ради Львівської області у зв`язку із закінченням строку трудового договору, п.2 ст.36 КЗпП України 30.08.2019 року розглянуто на позачерговій сесії Сокальської міської ради, на якій було прийнято рішення №785 «Про погодження звільнення з посади директора Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 «Калинка» Сокальської міської ради Львівської області» у зв`язку із закінченням строку трудового договору, згідно пункту 2 статті 36 Кодексу Законів про працю України.
На підставі даного рішення та керуючись Положенням про порядок призначення та звільнення з посад керівників дошкільних закладів освіти, що належать до комунальної власності територіальної громади міста Сокаль, видано розпорядження про звільнення позивачки із займаної посади 31 серпня 2019 року, у зв`язку із закінченням строку трудового договору, п.2 ст.36 КЗпП України.
Твердження позивачки про те, що звільнення з посади було незаконним, бо розпорядження про звільнення її з посади підписане заступником міського голови, який не був наділений повноваженями на проведення таких дій, не заслуговують на увагу та є голослівними з наступних підстав. ОСОБА_3 є першим заступником міського голови, має відповідні повноваження та певні обов`язки. 30.08.2019 року на час відрядження міського голови міста Сокаля ( розпорядження № 102-к від 29.08.2019 р. «Про відрядження») виконання обов`язків міського голови на час його відсутності, а саме відрядження 30.08.2019 року, покладено на першого заступника міського голови Марчука ОСОБА_11 Миколайовича. В зв`язку із вищенаведеним суд приходить до висновку, що процедура звільнення проведена правомірно.
Припинення трудового договору по закінченні строку не потребує заяви чи якогось волевиявлення позивачки. Свою волю на укладення строкового трудового договору позивачка вже виявила, коли писала заяву про прийняття на роботу за строковим трудовим договором - контрактом. Одночасно позивачка виразила і волю на припинення такого трудового договору (контракту) по закінченні строку, на який він був укладений шляхом підписання цього контракту. Відповідно до пункту 2 части першої статті 36 КЗпП України підставами припинення трудового договору є закінчення строку (пункти 2 і 3 статті 23), крім випадків коли трудові відносини фактично тривають і жодна з сторін не поставила вимогу про їх припинення. Звільнити працівника у зв`язку із закінченням строку трудового договору можна, як у період тимчасової непрацездатності, так і в період перебування його у відпустці, оскільки частиною третьою статті 40 КЗпП України встановлено заборону, щодо звільнення працівників у період тимчасової непрацездатності та перебування у відпустці лише з ініціативи роботодавця, тобто з підстав, передбачених у статтях 40, 41 КЗпП України.
Виходячи з вищезазначеного, перебування працівника на лікарняному у зв`язку з хворобою на момент закінчення строку дії строкового трудового договору не є підставою для продовження трудових відносин, а лише спричиняє зобов`язання роботодавця перед працівником щодо виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності протягом перших п`яти днів хвороби.
Звільнення на підставі закінчення строку дії строкового трудового договору оформляється за загальними правилами. У день закінчення строку дії строкового трудового договору роботодавець зобов`язаний видати наказ , в даному випадку розпорядження, про звільнення працівника на підставі п.2 ч.І ст.36 КЗпП. Разом зі складанням наказу (в даному випадку - розпорядження) необхідно було зробити відповідний запис у трудовій книжці працівника, що і було зроблено, а також видати працівнику в день звільнення трудову книжку та провести з ним остаточний розрахунок, що і було проведено у відповідності до норм трудового законодавства.
В даному випадку всі дії відповідачем проведені відповідно до вимог чинного законодавства, а тому звільнення позивачки було правомірним та законним.
В зв`язку із цим в позовних вимогах ОСОБА_1 до Сокальської міської ради, третіх осіб міського голови Кондратюка В.І, першого заступника міського голови Марчука С.М. слід відмовити в повному обсязі.
Дата виготовлення повного тексту рішення 10.07.2020 року.
Керуючись ст.ст.5,10,12,13,76,81,141,259,263,264,265 ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в:
в позові ОСОБА_1 до Сокальської міської ради Львівської області , треті особи без самостійних вимог Сокальський міський голова Кондратюк Вадим Іванович, перший заступник міського голови Марчук Сергій Миколайович та Комунальний заклад дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №1 "Калинка" Сокальської міської ради про визнання незаконним та скасування розпорядження про звільнення з посади, поновлення на посаді, стягнення втраченого заробітку за час вимушеного прогулу , моральної шкоди та судових витрат -відмовити.
Рішення суду може бути оскаржено сторонами в апеляційному порядку до Львівського апеляційного суду через Сокальський районний суд в 30-денний строк з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги.
Головуючий: О. А. Веремчук