
Справа № 147/419/20
Провадження № 2-а/147/12/20
УХВАЛА
про залишення без руху
31.07.2020 року смт.Тростянець
Суддя Тростянецького районного суду Вінницької області Натальчук О. А. , вирішуючи питання прийняття позовної заяви ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Тернопільській області та інспектора Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції Колодницької Роксолани Василівни про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, -
в с т а н о в и в:
13.05.2020 до Тростянецького районного суду Вінницької області надійшла позовна заява ОСОБА_1 , в якій він просить визнати протиправною та скасувати постанову від 26.04.2020 серії ЕАК №2446308 про накладення адміністративного стягнення.
Вивчивши матеріали позовної заяви суд встановив, що вона не відповідає вимогам адміністративного законодавства України, а саме позивачем не сплачено судовий збір за звернення до суду з даним позовом.
Частиною першою статті 132 КАС України визначено, що судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає ЗУ «Про судовий збір».
За статтями 1, 2 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат. Платниками судового збору є: громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
Відповідно до ч.3 ст. 161 КАСУ до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону. Відповідно до правової позиції Великої Палати Верховного Суду, у справі № 543/775/17, провадження № 11-1287апп18 зазначеної в постанові від 18 березня 2020 року - статтею 40-1 КУпАП визначено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення, а розмір та порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Отже, особи, стосовно яких ухвалено судове рішення про накладення адміністративного стягнення, є платниками судового збору. У випадку незгоди із судовим рішенням про накладення адміністративного стягнення, прийнятим за наслідками розгляду справи цієї категорії, учасники справи вправі оскаржити його в апеляційному порядку і Закон України «Про судовий збір» винятків чи застережень щодо сплати судового збору за оскарження таких судових рішень не містить.
Таким чином, згідно правової позиції викладеної в постанові Великої Палати Верховного Суду від 18 березня 2020 року (оприлюднено 28.04.2020) по справі № 543/775/17, яка є обов`язковою для врахування в силу ч. 5 ст. 242 КАС України, у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень ст.ст. 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати ст. 2-5 Закону України "Про судовий збір", які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. Відтак, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ч. 5 ст. 242 КАС України визначає, що при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Отже, чинне законодавство містить ставку судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги у справі про оскарження постанови про адміністративне правопорушення та складає 0,2 прожиткового мінімуму для працездатних осіб 420, 40 грн.
Встановлено, що ОСОБА_1 заявлено вимоги про скасування постанови від 26.04.2020 серії ЕАК №2446308 про накладення адміністративного стягнення.
Позивач у позовній заяві просить звільнити від сплати судового збору посилаючись на рішення Верховного Суду від 2018 року. Однак, суд вирішуючи питання про відкриття провадженя у даній справі вважає за необхідне застосовувати висновки Верховного Суду, викладені у вищевказаній постанові за 2020 рік.
Відтак, позивачу належить сплатити судовий збір в розмірі 420,40 грн.
Реквізити для сплати судового збору Отримувач коштів: УК у Тростянецькому районі/Тростянецький район/22030101, код отримувача: (код за ЄДРПОУ) 38051690, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA928999980313171206000002549; код класифікації доходів бюджету: 22030101; найменування коду класифікації доходів бюджету: судовий збір (ДСА України, 050)
Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України: суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160, 161 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк їх усунення, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 160, 161, 169, 241, 242, 248 КАС, України суд,
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління патрульної поліції в Тернопільській області та інспектора Управління патрульної поліції в Тернопільській області Департаменту патрульної поліції Колодницької Роксолани Василівни про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, залишити без руху.
Надати позивачеві термін для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до п.1 ч.4 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо він не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не пілягає.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.А. Натальчук