
Справа № 712/6886/20
Провадження № 3/712/2470/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 липня 2020 року м. Черкаси
Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Бащенко С.М., з участю прокурора – Гадіон Н.М.,розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого, за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого на момент вчинення адміністратором відділу організації надання адміністративних послуг управління надання адміністративних послуг департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради,
у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , займаючи посаду адміністратора відділу організації надання адміністративних послуг управління надання адміністративних послуг департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради, будучи суб`єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов`язаних з корупцією, згідно з п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію суб`єкта, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (перед звільненням).
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав повністю, щиро розкаявся та просив суд суворо не карати.
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП підтримала, та просила притягнути останнього до адміністративної відповідальності, оскільки ним порушені вимоги антикорупційного законодавства.
Суддя, заслухавши думку прокурора, враховуючи позицію ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Декларація перед звільненням – декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під припиненням діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, мають на увазі наступне: а) фактичне звільнення; б) перехід на посаду, яка не підпадає під дію пункті 1, підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, тобто не потребує подання декларації.
Відповідно до розпорядження №461-р(к) від 10.10.2019 адміністратора відділу організації надання адміністративних послуг управління надання адміністративних послуг департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради ОСОБА_1 звільнено з 15.10.2019 року.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 був звільнений 15.10.2019, то строк передбачений Законом для подання декларації становить не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення такої діяльності.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб ОСОБА_1 подав шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції, лише 18.12.2019 тобто з порушенням встановленого строку.
ОСОБА_1 подавались електронні декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, а саме: 30.03.2017 декларація (щорічна) за 2016 рік; 21.03.2018 декларація (щорічна) за 2017 рік; 27.03.2019 декларація (щорічна) за 2018 рік; 18.12.2019 декларація (перед звільненням).
У зв`язку з заповненням ОСОБА_1 поданих електронних декларацій йому відомий порядок заповнення та подачі електронних декларацій.
Після заповнення щорічних електронних декларації ОСОБА_1 підтверджував факт ознайомлення з вимогами антикорупційного законодавства та правильність зазначених ним відомостей у поданій декларації.
Отже суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи звільненим 15.10.2019 із посади адміністратора відділу організації надання адміністративних послуг управління надання адміністративних послуг департаменту управління справами та юридичного забезпечення Черкаської міської ради та відповідно до п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», суб`єктом відповідальності за порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подав до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію суб`єкта, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, а саме фактично подав е-декларацію «перед звільненням» - 18.12.2019, хоча законом визначено строк не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
При призначенні покарання, суддя враховує фактичні обставини справи, дані про особу правопорушника, і вважає можливим призначити стягнення у вигляді мінімального штрафу, що передбачений санкцією ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Даний вид впливу суддя вважає достатнім і доцільним для виправлення ОСОБА_1 та попередження вчинення ним нових правопорушень.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.15, 40-1, ч.1 ст.172-6, 283-285 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України і застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 420 грн. 40 коп., який зарахувати на рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікацій доходів бюджету 22030106.
Постанова судді може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя