
280/3740/20
30.07.2020
2-а/328/39/20
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
30 липня 2020 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Андрущенко О.Ю., розглянувши матеріали адміністративного позову селянського (фермерського) господарства «Клиновий» до Головного управління з контролю за використанням та охороною земель про скасування постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення,
в с т а н о в и в:
З Запорізького окружного адміністративного суду за підсудністю надійшла позовна заява селянського (фермерського) господарства «Клиновий» в особі керівника Клинового А.С. до Головного управління з контролю за використанням та охороною земель про скасування постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення № 128-ДК/0027По/08/01/-20 від 18.05.2020 року.
Дослідивши адміністративний позов з додатками, вважаю що заяву, належить залишити без руху.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань зазначений позивачем код юридичної особи відповідача не відповідає повному найменуванню, яке зазначено в позовній заяві тому яке наявне в Реєстрі.
Відповідно до п. 9 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Так, предметом оскарження є постанова про закриття справи про адміністративне правопорушення. Відповідно до норм КУпАП суб`єктами відповідальності у справі про адміністративне правопорушення можуть бути виключно фізичні особи.
З огляду на викладене, позивачу – юридичній особі слід обґрунтувати порушення зазначеною постановою інтересів саме позивача.
Також, відповідно до ч. 7 ст. 161 КАС України до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Позивачем не додано копію оскаржуваної постанови, а матеріали позову не містять клопотання про її витребування.
Відповідно ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Велика Палата ВС у постанові від 18 квітня 2020 року № 543/775/17 відступила від попередньої правової позиції визначивши, що за оскарження адмінпостанов необхідно платити судовий збір. Велика Палата Верховного Суду в контексті фактичних обставин справи та зумовленого ними застосування норм процесуального права зазначає, що у справах щодо оскарження постанов про адміністративне правопорушення у розумінні положень статей 287, 288 КУпАП, як і в інших справах, які розглядаються судом у порядку позовного провадження, слід застосовувати ст. 2-5 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI, які пільг за подання позовної заяви, відповідних скарг у цих правовідносинах не передбачають. Разом з тим, з огляду на необхідність однакового підходу у визначенні розміру судового збору, який підлягає застосуванню у справах щодо накладення адміністративного стягнення та справляння судового збору, він складає за подання позовної заяви 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з ч. 6 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.
Отже, позивачу необхідно надати суду документи, що підтверджують сплату судового збору за вимогу про скасування постанови про адміністративне правопорушення в сумі 420,40 грн..
Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 169 КАС України).
З огляду на викладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку на усунення виявлених недоліків.
Керуючись ст.ст.160,161, 169 КАС України, суддя
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву селянського (фермерського) господарства «Клиновий» до Головного управління з контролю за використанням та охороною земель про скасування постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення залишити без руху.
Надати позивачу строк на усунення виявлених недоліків, який не може перевищувати 5 днів з дня вручення копії ухвали, а саме: зазначити правильне повне найменування та всі необхідні реквізити відповідача; обґрунтувати яким чином оспорювана постанова порушує інтереси позивача; додати оригінал чи належним чином завірену копію оскаржуваної постанови або належним чином оформлене та обґрунтоване клопотання про її витребування; додати до позову оригінал документа, який підтверджує сплату судового збору в сумі 420,40 грн., визначитися зі складом відповідачів.
Реквізити для сплати судового збору:
Отримувач коштів Токмацьке УК/Токмак/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37942194
Банк отримувача Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО) 899998
Рахунок отримувача UA628999980313121206000008014
Код класифікації доходів бюджету 22030101
Призначення платежу *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків – фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Токмацький районний суд Запорізької області (назва суду, де розглядається справа.
При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору – юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником – фізичною особою – ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв`язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Приклад заповнення графи "Призначення платежу":
*;101;1234567890;Судовий збір, за позовом ОСОБА_1 , Токмацький районний суд Запорізької області.
Роз`яснити позивачу, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171цього Кодексу.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею.
Суддя