
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
30 липня 2020 року м. Київ №640/17068/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Вєкуа Н.Г., ознайомившись із позовною заявою і доданими до неї матеріалами
ОСОБА_1 доДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києвіпровизнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві про:
- визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві №7033-17 від 12.06.2015;
- відшкодування повної суми у розмірі 42 379, 60 грн., витраченої на сплату транспортного податку та пені, з урахуванням 419, 60 грн. за послуги банку;
- визнання протиправним та скасування штрафу за несвоєчасну сплату транспортного податку;
- стягнути на користь позивача моральну шкоду , що була вчинена внаслідок зриву договору купівлі-продажу та душевних хвилювань у розмірі 30 000, 00 грн.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи, зокрема, відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1 ст. 42 Кодексу адміністративного судочинства України учасниками справи є сторони, треті особи.
Частиною 1 ст. 46 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Відповідно до пунктів 4-5 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються:
- зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
Зі змісту позовної заяви слідує, що позивач звертається з позовом до ДПІ у Дарницькому районі ГУ ДФС у м. Києві (код ЄДРПОУ 39479227), разом з тим, вказаний державний орган згідно з відомостями з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань вже припинено.
Суд зазначає, що наразі відповідні функції здійснює ГУ ДПС у м. Києві, а відтак, позивачеві необхідно уточнити суб`єктний склад відповідачів у справі.
Окрім того, позивачем заявлено вимогу про визнання протиправним та скасування штрафу за несвоєчасну сплату транспортного податку, однак, не вказано яким рішенням позивачеві визначено суму штрафу, реквізити такого рішення в тексті позовної заяви відсутні, копії оскаржуваного рішення в матеріалах позовної заяви теж відсутні.
У зв`язку з наведеними обставинами, позивачеві необхідно уточнити вимоги в частині скасування штрафу, шляхом зазначення реквізитів оскаржуваного рішення та долучення до матеріалів позовної заяви копії такого.
Відповідно до ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Приписами п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції, яка діє станом на момент звернення з даним позовом до суду) передбачено, що ставка судового збору за подання адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, справляється судовий збір у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік", встановлено у 2020 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 01.01.2020 - 2 102, 00 грн.
При цьому, ст. 9 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї матеріали судом встановлено, що позивачем на підтвердження сплати судового збору надано суду копію квитанції про сплату судового збору в розмірі 840, 80 грн., разом з тим, як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем окрім вимоги про скасування податкового повідомлення-рішення заявлено також вимогу про відшкодування моральної шкоди в розмірі 30 000, 00 грн., що також є вимогою майнового характеру, за яку відповідно підлягає сплаті судовий збір в розмірі 840, 80 грн.
Таким чином, позивачеві необхідно надати суду докази сплати судового збору за вимогу про стягнення моральної шкоди, а саме квитанцію чи платіжне доручення на суму 840, 80 грн.
Частиною першою, другою та п`ятою статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
За посиланням позивача, він дізнався про наявність оскаржуваного податкового повідомлення-рішення №7033-17 від 12.06.2015 під час укладання договору купівлі-продажу в липні 2020 року, суд враховує зазначені твердження позивача, проте вказує, що позивачем заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду чи визнання поважними причин пропуску строку звернення не надано.
Відповідно до частини першої статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Враховуючи вищевикладене позивачу необхідно надати суду заяву про поновлення строку звернення до адміністративного суду.
З урахуванням викладеного суд, дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків.
Керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.
2. Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання даної ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача, що в разі не усунення недоліків позовної заяви, яку залишено без руху у встановлений строк, до позовної заяви будуть застосовані наслідки визначені п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України.
Ухвала, відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України, набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Н.Г. Вєкуа