
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 липня 2020 р. м. Чернівці справа № 600/762/20-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Маренича І.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Чернівецького обласного військового комісаріату про визнання бездіяльності протиправною,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просить :
- визнати протиправною бездіяльність Чернівецького обласного військового комісаріату (далі - відповідач) щодо не направлення до Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з визначення розміру грошового забезпечення, враховуючи розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, доплати та підвищення, інші щомісячні надбавки, премії, додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) за аналогічною посадою, яку обіймав ОСОБА_1 на дату звільнення з військової служби;
- зобов`язати Чернівецький обласний військовий комісаріат надати до Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області довідку, згідно з додатком №7 постанови КМУ від 30.08.2017 року №657 "Про внесення змін до деяких постанов КМУ щодо оплати праці працівників прокуратури", якою встановлено посадовий оклад старшого слідчого військової прокуратури в сумі 5660,00 грн, та з додатковими надбавками, згідно ст. 43 Закону України №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Позивач в обґрунтування позовних вимог зазначив, що з 1984 р. по даний час перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернівецькій області та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". З метою реалізації свого законного права на перерахунок пенсії, неодноразово звертався до відповідача із заявою про направлення нової довідки для проведення перерахунку пенсії, додавши при цьому довідку про розмір грошового забезпечення № 178 від 05.07.2019 року. 27.04.2020 року відповідачем повідомлено позивача про відсутність підстав для подання нової довідки для здійснення перерахунку пенсії, оскільки такий перерахунок пенсії суперечитиме вимогам чинного законодавства (лист № 554/соц від 27.04.2020 р.) Позивач вважає вказану відмову відповідача протиправною та такою, що суперечить вимогам чинного законодавства. На думку позивача, відповідачем порушено гарантоване право останнього на отримання пенсії передбачене нормами Конституції України. При цьому зазначає, що письмова відмова відповідача не обґрунтована, не містить посилань на конкретні правові норми, в ній допущенні хибні посилання на постанову КМУ від 30.08.2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб " та постанову КМУ від 21.02.2018 року № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільненні з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб", оскільки зазначені постанови до підвищення грошового забезпечення працівникам військової прокуратури відношення не мають. Крім того, відмовляючи у наданні довідки для здійснення перерахунку пенсії відповідачем порушено норми Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що надають право на невідкладний перерахунок пенсії у зв`язку із зміною хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців. В даному випадку підвищення посадових окладів працівникам прокуратури, в тому числі і військової прокуратури відбулось на підставі постанови КМ України №657 від 30.08.2017 року. На підставі зазначеної постанови позивачу надана довідка Військової прокуратури Західного регіону № 178 від 05.07.2019 р. для перерахунку пенсії. Вважає, що як колишній працівник органів прокуратури та пенсіонер Міністерства Оборони України, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови КМ України № 657 від 30.08.2017 року. З приводу тверджень відповідача про те, що КМ України не приймав рішення про перерахунок пенсії у зв`язку із підвищенням постановою КМ України від 30.08.2017 року №657 грошового забезпечення працівників прокуратури, а орган Пенсійного фонду не отримував повідомлень про необхідність складання та направлення списків до уповноваженого органу для проведення відповідних перерахунків - вказав, що такі доводи відповідача спростовані правовою позицією викладеною в рішенні Верховного Суду України від 16.04.2018 року (справа №825/506/18).
11.06.2020 р. Чернівецьким окружним адміністративним судом відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження, встановленими ст. ст. 257 - 262 КАС України без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні).
13.07.2020 р. ухвалою Чернівецького окружного адміністративного суду призначено адміністративну справу до розгляду в судовому засіданні на 29.07.2020 р.
29.07.2020 р. позивач подав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
29.07.2020 р. представник відповідача також подав до суду клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 3 ст. 194 КАС України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Враховуючи приписи ст. 194 КАС України, суд вважає, що подання до суду позивачем та представником відповідача заяви про розгляд справи за їх відсутності, не є перешкодою для розгляду і вирішення справи за наявними у справі матеріалами у порядку письмового провадження.
Чернівецький обласний військовий комісаріат правом на надання відзиву на адміністративний позов не скористався, хоча належним чином повідомлена про відкриття провадження у даній справі, що підтверджується відміткою про вручення рекомендованого поштового відправлення від 17.07.2020 р.
Суд, дослідивши матеріали справи, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення позову по суті, проаналізувавши застосування норм матеріального та процесуального права, встановив наступне.
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 виданий 03.03.1997 року Ленінським РВ УМВС України (а.с. 6).
Відповідно до Посвідчення серії НОМЕР_2 від 23.01.1996 року, позивач має право на пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій (а.с. 6 зворотній бік).
Чернівецьким обласним військовим комісаріатом направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішній справ (міліції) ОСОБА_1 , а саме: посадовий оклад - 2048,00 грн, оклад за спеціальне звання майор - 1340,00 грн, надбавка за вислугу років (50%) - 1694,00 грн (а.с. 9).
На підставі довідки Чернівецького обласного військового комісаріату та відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 року №103, позивачу проведено перерахунок пенсії виходячи з 70% грошового забезпечення. Так, пенсія за вислугу років позивачу перерахована з 01.01.2018 року із сум грошового забезпечення всього - 8526,70 грн, в тому числі: посадовий оклад - 2048,00 грн; оклад за військовим званням - 1340,00 грн; процентна надбавка за вислугу років (50%) - 1694,00 грн. Основний розмір пенсії: 70% грошового забезпечення (вислуга років 29) у розмірі 3557,40 грн (а.с. 8).
05.07.2019 р. Військова прокуратура Західного регіону України видала довідку про грошове забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 звільненого за посадою старшого слідчого військової прокуратури гарнізону станом на 01.01.2019 року (а.с. 10).
01.11.2019 р. відповідачем повідомлено що до Чернівецького обласного військового комісаріату надійшла довідка Військової прокуратури Західного регіону України №178 від 05.07.2019 р.
27.04.2020 р. відповідачем надано відповідь на звернення від 18.04.2020 р. яким повідомлено, що перерахунок пенсії позивачу повинен здійснюватись відповідно до постанови КМ України №103 від 21.02.2018 р. та у відповідності до постанови КМ України №704, а не відповідно до постанови КМ України №657. Окрім того зазначено, що перерахунок грошового забезпечення військовослужбовцям здійснюються відповідно до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45.
Вважаючи, дії відповідача протиправними, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставив, а також у старості та я інших випадках, передбачених законом.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09 квітня 1992 року № 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон №2262-ХІІ).
Стаття 51 зазначеного Закону визначає, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім`ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України 17.07.1992 № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським та членам їхніх сімей" (в редакції від 24.02.2018) перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", проводиться на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" (далі - Постанова № 103) постановлено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".
Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393" (далі - Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС (далі - державні органи).
Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.
Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону №2262-ХІІ. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.
Згідно з пунктом 5 Порядку № 45 під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Статтею 63 Закону № 2262-XII встановлено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Таким чином, право на перерахунок пенсії виникає у військовослужбовців, у тому випадку, коли за рішенням суб`єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців, змінюється розмір хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень).
Відповідно до пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Відповідно до Закону України "Про прокуратуру" із змінами і доповненнями, військова прокуратура входила в систему органів прокуратури України.
01 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (далі - Закон № 76-VIII), яким, зокрема, частину вісімнадцяту статті 501 Закону № 1789-ХІІ викладено у такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України".
Таким чином, після 01 січня 2015 року повноваження на встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури законодавець делегував Уряду.
31 травня 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 505, якою затвердив схеми посадових окладів працівників органів прокуратури згідно з додатками 1-5. Постановою № 657 внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України, що додаються. Зокрема, у постанові № 505 додатки1, 2 і 7 до неї викладено у новій редакції.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 657, яка набрала чинності 06.09.2017 року "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури" 4-2. Установити, що оплата праці (грошове забезпечення) прокурорів, відряджених відповідно до частини четвертої статті 18 Закону України "Про прокуратуру" на роботу до державних органів, установ та організацій, проводиться виходячи із розмірів посадових окладів та інших складових заробітної плати (надбавок, доплат, премій, матеріальної допомоги) за посадами, які зазначені працівники займають у державних органах, установах та організаціях, до яких вони відряджені. Якщо нарахована заробітна плата (грошове забезпечення) відрядженого працівника є меншою від розміру заробітної плати (грошового забезпечення) без урахування виплат, які мають одноразовий характер, і премії за посадою в органах прокуратури, з якої його відряджено, йому проводиться відповідна доплата. Виплата заробітної плати (грошового забезпечення) відрядженим прокурорам проводиться за рахунок коштів державних органів, установ та організацій, до яких вони відряджені." В даному випадку йдеться про відряджених прокурорів до державних органів, а не військовослужбовців, відряджених до прокуратури.
Вказані норми матеріального права вже були проаналізовані Верховним Судом, зокрема, у справі № 674/900/16-а та щодо пенсійного забезпечення прокурорсько-слідчих працівників у постанові від 20 лютого 2018 року викладено правову позицію про те, що з 01 січня 2015 року - дня набрання чинності Законом № 76-VIII, яким, зокрема, частину вісімнадцяту статті 501 Закону № 1789-ХІІ викладено у такій редакції: "Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України", а в подальшому у зв`язку із набранням чинності 15 липня 2015 року Закону № 1697-VІІ, який містить аналогічну норму - Урядом не було прийнято відповідний нормативно-правовий акт, позаяк і не було визначено умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури, тому пенсії, призначені за статтею 501 Закону № 1789-ХІІ, не підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням розміру заробітку працюючих працівників прокуратури.
Відтак, зазначена постанова № 657 та Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року, не є належною підставою для здійснення перерахунку пенсії військовослужбовцю, відрядженому до органів прокуратури та визначення її розміру відповідно до частини третьої статті 63 зазначеного Закону.
Окрім того, суд враховує, що позивач отримує пенсію за вислугу років з відповідно до Закону України від 09.04.1992 року №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", а не відповідно до Закону України "Про прокуратуру".
Разом з тим, відповідного рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців (колишніх військовослужбовців відряджених до військових прокуратур), осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-XII, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, не було. А тому відсутні підстави для проведення перерахунку пенсії.
Відповідно до висновків, викладених у Постанові Верховного Суду від 16.04.2018 у справі №825/506/18, якщо на час звернення закон не встановлює права на перерахунок пенсії за вислугу років і не передбачає обов`язку надання довідки про заробітну плату, орган прокуратури не може видавати довідки довільної форми чи за аналогією з іншими нормативними актами, оскільки відсутність законної мети, для якої витребовується довідка, унеможливлює використання будь-якого із засобів для її досягнення.
Суд звертає увагу, що позивачем не оскаржується перерахунок пенсії, проведений на підставі постанови Кабінету Міністрів України № 704 від 30.08.2017 року, постанови Кабінету Міністрів України № 103 від 21.02.2018 року із урахуванням складових грошового забезпечення, зазначених у довідці №ХЖ1902.
Відповідно до довідки Чернівецького обласного військового комісаріату про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, у порядку визначеному рішенням Кабінету Міністрів України, посадовий оклад складає 2048,00, оклад за військовим званням - 1340, надбавка за вислугу років - 1694. Усього - 5082,00.
Зазначена сума була врахована відповідачем для обчислення пенсії з 01 січня 2018 року, що відповідало вимогам чинного законодавства.
Статтею 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року Кабінету Міністрів України делеговано право встановлювати умови, порядок та розміри пенсійних виплат при перерахунку пенсії військовослужбовців, які фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, у зв`язку зі зміною грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, що узгоджується з функціями Уряду України, визначеними в пунктах 2, 3 статті 116 Конституції України.
Відповідно до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" перерахунок пенсії військовослужбовцям та деяким іншим особам здійснюється із урахуванням трьох складових оновленого грошового забезпечення, визначеного на 1 березня 2018 року - окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Врахування інших видів грошового забезпечення цією постановою не передбачено.
Як зазначалось вище, позивач отримує пенсію за вислугу років з відповідно до Закону №-2262, а не відповідно до Закону №1789-ХІІ.
Як зазначено вище, судом встановлено, що постанова № 657 та Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13 лютого 2008 року, не є належною підставою для здійснення перерахунку пенсії позивачу (як військовослужбовцю, відрядженому до органів прокуратури) та визначення її розміру відповідно до частини третьої статті 63 зазначеного Закону.
Разом з тим, судом встановлено, що відповідного рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців (колишніх військовослужбовців військових прокуратур), осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-XII, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством, не було. А тому відсутні підстави для зобов`язання Чернівецького обласного військового комісаріату направити довідки-розрахунку військової прокуратури Західного регіону України про грошове забезпечення майора юстиції ОСОБА_1 № 178 від 05.07.2019 року із зазначенням основних і додаткових виплат за посадою старшого слідчого військової прокуратури Кабульського гарнізону станом на 01.01.2019 року до Головного управління ПФУ у Чернівецькій області для перерахунку і виплати пенсії.
Відповідно до висновків, викладених у Постанові Верховного Суду від 16.04.2018 у справі №825/506/18, якщо на час звернення закон не встановлює права на перерахунок пенсії за вислугу років і не передбачає обов`язку надання довідки про заробітну плату, орган прокуратури не може видавати довідки довільної форми чи за аналогією з іншими нормативними актами, оскільки відсутність законної мети, для якої витребовується довідка, унеможливлює використання будь-якого із засобів для її досягнення.
Враховуючи вищенаведене, відсутні підстави для задоволенні позовних вимог про визнання протиправною бездіяльність Чернівецького обласного військового комісаріату, яка полягає у ненаданні до Головного управління ПФУ у Чернівецькій області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з визначення розміру грошового забезпечення, враховуючи розмір посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років, доплати та підвищення, інші щомісячні надбавки, премії, додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) за аналогічною посадою, яку обіймав ОСОБА_1 на дату звільнення з військової служби.
У зв`язку з відмовою в задоволенні вищезазначеної позовної вимоги, відсутні підстави щодо зобов`язання Чернівецького обласного військового комісаріату надати до Головного управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області довідку, згідно з додатком №7 постанови КМУ від 30.08.2017 року №657 "Про внесення змін до деяких постанов КМУ щодо оплати праці працівників прокуратури", якою встановлено посадовий оклад старшого слідчого військової прокуратури в сумі 5660,00 грн, та з додатковими надбавками, згідно ст. 43 Закону України №2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Згідно з вимогами статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до статті 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.
Оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
Керуючись статтями 241 - 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд-
В И Р І Ш И В:
В задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі.
Згідно статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку повністю або частково. Апеляційна скарга на рішення до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення (складання).
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )
Відповідач - Чернівецький обласний військовий комісаріат (вул.О.Кобилянської, 32, м.Чернівці, 58000, 08118534)
Суддя І.В. Маренич