
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про залучення у справі третіх осіб
30.07.2020р. № 520/8400/2020
Харківський окружний адміністративний суд у складі Головуючого судді - Сагайдака В.В., розглянувши клопотання відповідача про залучення третіх осіб в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Міністерства внутрішніх справ України (вул. Академіка Богомольця, буд. 10,м. Київ,01601, код ЄДРПОУ 00032684), третя особа: Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2,м. Харків,61022, код ЄДРПОУ 14099344) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії,-
встановив:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Міністерства внутрішніх справ України в особі Департаменту персоналу щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нової довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХП “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, із обов`язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення перерахунку з 01.04.2019 основного розміру пенсії;
- зобов`язати Міністерство внутрішніх справ України в особі Департаменту персоналу підготувати та надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення, станом на 05.03.2019, у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону України від 09.04.1992 №2262-ХІІ “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, статті 9 Закону України від 20.12.1991 №2011-ХІІ “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” та з врахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб”, для проведення з 01.04.2019 перерахунку основного розміру пенсії із зазначенням в ній (довідці) посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, надбавки за вислугу років, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії в наступних розмірах:
Посадовий оклад - 5500,00 грн.
Оклад за військовим званням - 1410,00 грн.
Надбавка за вислугу років (45% відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням) - 3109,50 грн.
Надбавка за особливості проходження служби (50% посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років) - 5009,75 грн.
Надбавка за службу в умовах режимних обмежень (10 % до посадового окладу) - 550,00 грн.
Надбавка за кваліфікацію (3 % посадового окладу) - 165,00 грн.
Премія ( 50 % посадового окладу) - 2750,00 грн.
ВСЬОГО: 18494,25 грн.;
- встановити судовий контроль за виконанням судового рішення.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 07.07.2020 р. відкрито провадження у справі.
Від відповідача - Міністерства внутрішніх справ України, надійшли відзив та клопотання про залучення в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, Міністерство соціальної політики України, Кабінет Міністрів України, Пенсійний Фонд України.
Відповідно ч.2 ст.49 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
Суд вважає відсутні підстави для залучення Міністерства соціальної політики України, Кабінету Міністрів України, Пенсійного Фонду України в якості третіх осіб, з огляду на те, що предметом даного адміністративного позову є зобов`язання МВС України надати до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області нову довідку про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії.
Твердження Міністерства внутрішніх справ України про те, що масове звернення за довідками про перерахунок пенсій призведе до зростання соціальної напруги серед населення, що потребуватиме залучення Міністерства соціальної політики України до врегулювання зазначених питань, суд вважає необґрунтованими, оскільки це є припущенням та стосується правовідносин, які ще не склались.
Отже, відповідачем не визначено, яким чином рішення у справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов`язки Міністерства соціальної політики України, Пенсійного Фонду України та Кабінету Міністрів України.
Пунктом 5 ст.49 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено: про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі. Ухвала за наслідками розгляду питання про вступ у справу третіх осіб окремо не оскаржується. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
З урахуванням викладеного, суд доходить висновку про відсутність підстав для залучення Міністерства соціальної політики України, Пенсійного Фонду України та Кабінету Міністрів України.
Крім того, від представника відповідача надійшло клопотання про вихід зі спрощеного провадження.
Відповідно до ч. 1 та 2 ст. 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.
Статтею 262 КАС України передбачено, що розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Частиною 6 цієї статті встановлено, що суд може відмовити в задоволенні клопотання сторони про розгляд справи в судовому засіданні з повідомленням сторін, зокрема, якщо характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі незначної складності не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи.
У даному випадку, при вирішенні питання про відкриття спрощеного провадження, суд прийшов до висновку про те, що характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі не вимагають проведення судового засідання з повідомленням сторін для повного та всебічного встановлення обставин справи, а відповідачем, у свою чергу, не доведено зворотнє.
Отже, враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необґрунтованість клопотання представника відповідача.
Керуючись ст.49, 256, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Ухвалив:
У задоволенні клопотання Міністерства внутрішніх справ України щодо залучення у справі третіх осіб – відмовити.
У задоволенні клопотання Міністерства внутрішніх справ України про вихід зі спрощеного провадження - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Повний текст ухвали виготовлено 30 липня 2020 року.
Суддя Сагайдак В.В.