
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 липня 2020 року м. ПолтаваСправа № 440/3139/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Супруна Є.Б., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження справу №440/3139/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, визнання протиправним рішення,
В С Т А Н О В И В:
17 червня 2020 року ОСОБА_1 звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі - Управління, ГУ ПФУ в Полтавській області) , в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо переведення його на інший вид пенсії згідно із Законом України "Про державну службу";
- визнати незаконним рішення №916240130007 від 02.10.2019 та 07.10.2019 сектору з питань призначення та перерахунків пенсій №6 Управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Полтавській області щодо перерахунку пенсії за віком згідно із Законом України "Про державну службу";
- зобов`язати ГУ ПФУ в Полтавській області зарахувати до стажу державної служби періоди роботи з 01.12.1983 по 18.09.1986 на посаді голови виконкому Піщанської сільської ради народних депутатів Решетилівського району Полтавської області; з 19.08.1986 по 01.09.1990 на посаді звільненого секретаря партійної організації колгоспу ім. Енгельса Решетилівського району Полтавської області; з 18.04.2006 по 23.11.2010 на посаді заступника голови Решетилівської районної ради Полтавської області;
- зобов`язати ГУ ПФУ в Полтавській області перевести ОСОБА_1 на пенсію за віком згідно із Законом України "Про державну службу";
- зобов`язати ГУ ПФУ в Полтавській області здійснити перерахунок його пенсії згідно із Законом України "Про державну службу" з 02.09.2019 та виплати різницю.
В обґрунтування позовних вимог заявник вказує на протиправну, як на його думку, поведінку відповідача, внаслідок якої позивачу не зараховано до стажу державної служби періоди роботи на посадах які, як вважає позивач, надають право на призначення пенсії згідно із Законом України "Про державну службу".
Ухвалою судді Полтавського окружного адміністративного суду від 22.06.2020 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні).
07.07.2020 відповідач надав відзив на позов, в якому висловив свої заперечення проти задоволення позову. Свою позицію мотивує тим, що позивач звернувся до Управління із заявою від 17.03.2020 довільної форми, в якій просив надати пояснення щодо можливості призначення пенсії як державному службовцю, на яку надано відповідь згідно із Законом України "Про звернення громадян". З наданих документів та заяви від 03.09.2019 про переведення з пенсії згідно із Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне забезпечення" на пенсію за віком згідно із Законом України "Про державну службу" встановлено, що позивач з 19.08.1986 по 01.09.1990 працював звільненим секретарем партійної організації колгоспу, а з 18.04.2006 по 23.11.2010 - заступником голови районної ради, тобто посадовою особою органу місцевого самоврядування. Вказані посади, на думку відповідача, не відносяться до категорії посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723. При цьому дія Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889 не поширюється на посадових осіб органів місцевого самоврядування. Тому, періоди роботи позивача в 1986-1990 роках секретарем партійної організації колгоспу та в 2006 - 2010 роках заступником голови районної ради не зараховано до стажу, що дає право на пенсію згідно із Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 (а.с. 38).
Розгляд даної справи, відповідно до частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, здійснюється в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників за наявними у справі матеріалами, в межах строку, встановленого статтею 263 цього ж Кодексу.
Повний текст судового рішення складено у перший робочий день після виходу з відпустки судді головуючого у даній справі.
Суд, вивчивши матеріали справи, встановив наступні обставини та відповідні до них правовідносини.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в ГУ ПФУ в Полтавській області та отримує пенсію за віком з 01.09.2017 відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", що підтверджується пенсійним посвідченням серії ААІ НОМЕР_1 333567 від 09.10.2017, протоколом про призначення пенсії від 22.09.2017 №631 та розпорядженням від 22.09.2017 №631 (а.с. 11-13).
Відповідно до зазначених документів страховий стаж ОСОБА_1 становить з 01.07.2000 - 15 років 6 місяців 13 днів, загальний стаж (після 2004 року) - 12 років 0 місяців 13 днів, загальний стаж (повний) - 41 рік 2 місяці 26 днів.
03.09.2019 позивач звернувся до сектору з питань призначення та перерахунків пенсій №6 управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Полтавській області щодо призначення пенсії за віком з урахуванням стажу державного службовця (а.с. 41).
До заяви ОСОБА_1 додав паспорт, трудову книжку серії НОМЕР_2 від 21.08.1979 (а.с. 24-27), довідки Управління соціального захисту населення Решетилівської районної державної адміністрації Полтавської області від 02.09.2019 №03-4801 та від 02.09.2019 №06-4802 про складові заробітної плати для призначення пенсії державного службовця (а.с. 42-43).
Як вважає ОСОБА_1 стаж його державної служби становить 17 років 10 днів, до якого слід включити наступні періоди:
- з 01.12.1983 по 18.09.1986 головою виконкому Піщанської сільської ради народних депутатів;
- 11.09.1986 по 01.09.1990 звільненим секретарем партійної організації колгоспу ім. Енгельса Решетилівського району;
- 28.03.2005 по 04.07.2005 начальником управління сільського господарства і продовольства Решетилівської райдержадміністрації;
- 05.07.2005 по 17.04.2006 начальником управління агропромислового розвитку Решетилівської райдержадміністрації;
- 18.04.2006 по 23.11.2010 заступником голови районної ради V скликання Решетилівської районної ради;
- 20.01.2015 по 02.09.2019 начальником управління соціального захисту населення Решетилівської райдержадміністрації.
На підставі аналізу документів та відповідних норм чинного законодавства, рішенням сектору з питань призначення та перерахунків пенсій №6 управління застосування пенсійного законодавства ГУ ПФУ в Полтавській області від 07.10.2019 №1 відмовлено ОСОБА_1 у призначенні пенсії за віком згідно із Законом України "Про державну службу" з підстав відсутності 10 років стажу державної служби на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби станом на 01.05.2016 (а.с. 44).
10.02.2020 позивач звернувся до ГУ ПФУ в Полтавській області із заявою щодо можливості призначення пенсії як державному службовцю (а.с. 22), на яку надано відповідь 17.03.2020 за №1330-1184/П-03/8-1600/20. Повідомлено, що питання призначення пенсії по Закону України "Про державну службу" регламентовано Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII, який набрав чинності з 01.05.2016. Згідно з пунктами 10 і 12 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення" вищевказаного Закону право на призначення пенсії відповідно до ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723-ХІІ мають особи, які на день набрання чинності Законом України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу": мають не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України; на день набрання чинності Законом №889-VIII займають посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону та актами Кабінету Міністрів України. Згідно документів, наданих ОСОБА_1 до заяви від 03.09.2019 про переведення з пенсії за віком, призначеної за Законом України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне забезпечення" на пенсію за віком згідно із Законом України "Про державну службу", ОСОБА_1 працював, зокрема, з 19.08.1986 по 01.09.1990 звільненим секретарем партійної організації колгоспу, з 18.04.2006 по 23.11.2010 - заступником голови районної ради, тобто посадовою особою органу місцевого самоврядування. Вказані посади не відносяться до категорії посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" від 16.12.1993 №3723. Відповідно до ч. 3 ст. 3 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889 дія цього Закону не поширюється на посадових осіб органів місцевого самоврядування. Враховуючи вищезазначені норми законодавства, періоди роботи в 1986-1990 роках секретарем партійної організації колгоспу та в 2006 - 2010 роках заступником голови районної ради не зараховано до стажу, що дає право на пенсію згідно із Законом України "Про державну службу" від 10.12.2015 №889-VIII. За відсутності 10 років стажу державної служби, рішенням від 07.10.2019 №1 ОСОБА_1 відмовлено у призначенні пенсії за віком згідно із Законом України "Про державну службу" (а.с. 23).
Вважаючи таку бездіяльність відповідача протирпавною, ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступних міркувань.
01.05.2016 набрав чинності Закон України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу" (надалі - Закон №889-VIII).
Згідно з пунктом 2 Прикінцевих та перехідних положень цього Закону втратив чинність Закон України від 16.12.1993 №3723 "Про державну службу" (надалі - Закон №3723), крім статті 37, що застосовується до осіб, зазначених у пунктах 10 і 12 цього розділу, якими передбачено право державних службовців, за певних умов, на призначення пенсії за віком відповідно до цього закону.
Відповідно до частини першої статті 37 Закону №3723 на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, та жінки, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», у тому числі стажу державної служби не менш як 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 60 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування.
Механізм обчислення стажу державної служби визначений Порядком обчислення стажу державної служби, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2016 №229 (надалі - Порядок №229).
Пунктом 4 Порядку №229 встановлено, що стаж державної служби обчислюється відповідно до частини другої статті 46 Закону України від 10.12.2015 №889-VIII "Про державну службу".
Статтею 46 Закону №889-VIII визначено, що до стажу державної служби зараховуються, зокрема: час перебування на посаді державної служби відповідно до Закону; час перебування на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених Законом України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
Згідно з пунктом 6 Порядку №229 стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом обчислюється відповідно до пункту 8 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону.
Пунктом 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII стаж державної служби за період роботи (служби) до набрання чинності цим Законом (до 01.05.2016) обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Отже, необхідною умовою для наявності у осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах державних службовців незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку, права на пенсію, відповідно до вимог статті 37 Закону України "Про державну службу", є досягнення такими особами певного віку та наявність відповідного страхового стажу.
Тобто, до 01.05.2016 право на пенсію державного службовця мали особи, які:
а) досягли певного віку та мають передбачений законодавством страховий стаж;
б) мали стаж державної служби не менш як 10 років, та на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах державних службовців; а також особи, які мали не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку.
Після 01.05.2016 відповідно до статті 90 Закону № 889-VIII пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється, відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".
Разом з тим, законодавець визначив певні умови, за дотримання яких у осіб зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723.
Так, згідно з пунктом 10 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону №3723 та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723 у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Пунктом 12 Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII передбачено, що для осіб, які на день набрання чинності цим Законом мають не менш як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст. 25 Закону №3723 та актами Кабінету Міністрів України, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723 в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Тобто, Прикінцевими та перехідними положеннями Закону №889-VIII передбачено, що за наявності у особи станом на 01.05.2016 певного стажу держслужби (10 років для осіб, що на зазначену дату займали посади державної служби, або 20 років стажу держслужби незалежно від того, чи працювала особа станом на 01.05.2016 на держслужбі), така особа зберігає право на призначення пенсії, відповідно до статті 37 Закону №3723, але за певної додаткової умови: у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Водночас, для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, зберігається право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону №3723 в порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Відтак, обов`язковою умовою для збереження у особи права на призначення пенсії, відповідно до статті 37 Закону №3723 після 01.05.2016 є дотримання сукупності вимог, визначених частиною першою статті 37 Закону №3723 і Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VIII, а саме: щодо віку, стажу державної служби або стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Судом встановлено та не заперечується відповідачем, що позивач досягнув необхідного віку та має необхідний страховий стаж. Відповідно до записів трудової книжки відповідач зарахував до стажу державної служби позивача періоди роботи:
- з 01.12.1983 по 18.09.1986 головою виконкому Піщанської сільської ради народних депутатів;
- 28.03.2005 по 04.07.2005 начальником управління сільського господарства і продовольства Решетилівської райдержадміністрації;
- 05.07.2005 по 17.04.2006 начальником управління агропромислового розвитку Решетилівської райдержадміністрації;
- 20.01.2015 по 02.09.2019 начальником управління соціального захисту населення Решетилівської райдержадміністрації.
Таким чином, відповідач визнає наявність в ОСОБА_1 стажу державної служби 17 років 00 місяців 10 днів.
Спірним питанням в межах даної адміністративної справи є зарахування до стажу державної служби періоду роботи позивача на посаді звільненого секретаря партійної організації колгоспу ім. Енгельса Решетилівського району з 11.09.1986 по 01.09.1990 та заступника голови районної ради V скликання Решетилівської районної ради з 18.04.2006 по 23.11.2010.
З даного приводу суд зазначає наступне.
Як зазначалося вище, відповідно до пункту 8 Прикінцевих та перехідних положень Закону № 889-VIII, стаж державної служби за період роботи (служби) до набрання чинності цим Законом (до 01.05.2016) обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Таким чином, в даному випадку слід керуватися Порядком обчислення стажу державної служби, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.04.1994 № 283 (надалі - Порядок №283).
Згідно з пунктом 3 Порядку №283 до стажу державної служби включається також час роботи в організаціях, передбачених абзацом четвертим пункту 3 Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1993 р. № 1049.
Згідно з пунктом 3 Положення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.1993 №1049, до стажу роботи, який надає право на одержання надбавки за вислугу років зараховується: загальний стаж роботи в органах виконавчої влади, передбачених у пункті 1 цього Положення; стаж роботи в Апараті Верховної Ради України, Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, міністерствах та комітетах Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування, органів прокуратури, судових органів України, відповідних органів колишнього СРСР і країн Співдружності Незалежних Держав; стаж роботи в організаціях (крім роботи у кооперативних та інших громадських організаціях), передбачених статтею 118 КЗпП України.
Згідно із роз`ясненням Міністерства юстиції України, узгодженим з Кабінетом Міністрів України (лист № 4-5- 1156 від 03.06.1994), до стажу державної служби зараховується час роботи в організаціях (крім роботи у кооперативних та інших громадських організаціях), передбачених статтею 118 Кодексу законів про працю України, зокрема, у партійних, профспілкових та комсомольських організаціях на виборних та відповідальних посадах до припинення дії статті 6 та внесення змін до статті 7 Конституції УРСР, тобто до 24.10.1990. Відповідальною вважається посада, прийняття на яку здійснювалось колегіальним органом (рішенням бюро, комітету, постановою конференції, зборів) партійних, профспілкових, комсомольських організацій.
Відтак, законодавство передбачає зарахування стажу роботи в партійних організаціях до стажу державного службовця особам, які працювали на виборних та відповідальних посадах в органах до 24.10.1990.
Таким чином, стаж роботи позивача у період з 11.09.1986 по 01.09.1990 на посаді звільненого секретаря партійної організації колгоспу ім. Енгельса Решетилівського району має бути зарахований до стажу державної служби.
Щодо питання не/зарахування періоду роботи ОСОБА_1 з 18.04.2006 по 23.11.2010 на посаді заступника голови Решетилівської районної ради суд виходить з такого.
Пунктом 2 Порядку № 283 було передбачено, що до стажу державної служби зараховується в тому числі: робота (служба) на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у статті 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", а також на інших посадах, не зазначених у цій статті, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад в органах місцевого самоврядування.
Статтею 14 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" віднесено посаду "Заступника голови районної ради" до 4-ої категорії посад органів місцевого самоврядування.
Отже, суд приходить до висновку, що не зарахування відповідачем до стажу державної служби позивача періоду роботи на посаді заступника голови Решетилівської районної ради з 18.04.2006 по 23.11.2010 є протиправним.
З урахуванням наведеного станом на 01.05.2016 у позивача був наявний стаж державної служби, що надає йому право на призначення пенсії відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону №889-VІІІ та статті 37 Закону № 3723-ХІІ.
Таким чином, дії відповідача в частині не зарахування до спеціального стажу позивача, що дає право на призначення пенсії відповідно до Закону України "Про державну службу" періоду праці на посаді звільненого секретаря партійної організації колгоспу ім. Енгельса Решетилівського району з 11.09.1986 по 01.09.1990 та заступника голови районної ради V скликання Решетилівської районної ради з 18.04.2006 по 23.11.2010 не ґрунтуються на приписах діючого законодавства, а отже є протиправними.
З вищенаведених підстав рішення сектору з питань призначення та перерахунків пенсій №6 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 07.10.2019 №1 належить визнати протиправним та скасувати, а позов ОСОБА_1 в цій частині задовольнити, зобов`язавши відповідача зарахувати спірний період до стажу державної служби позивача.
Водночас вирішуючи позов у частині вимог, що стосуються зобов`язання відповідача перевести ОСОБА_1 на пенсію за віком згідно із Законом України "Про державну службу" та здійснити перерахунок його пенсії згідно із Законом України "Про державну службу" з 02.09.2019 з виплатою різниці, суд виходить з того, що уповноваженим органом для призначення (перерахунку) пенсії є Пенсійний фонд, до компетенції якого входить розгляд документів, в тому числі і поданих вперше.
Адміністративний суд не може підміняти уповноважений орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань по суті, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади.
Питання про наявність підстав для призначення (переведення) пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" відноситься до повноважень відповідного органу Пенсійного фонду, в даному випадку до повноважень ГУ ПФУ в Полтавській області, і за відсутності всіх вихідних даних необхідних для вирішення цього питання, не може бути вирішене по суті судом.
Завданням адміністративного суду є перевірка законності рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень та їх відповідності правовим актам вищої юридичної сили. Завдання правосуддя полягає не у забезпеченні ефективності державного управління, а в гарантуванні дотримання вимог права, інакше порушується принцип розподілу влади.
За таких обставин, вимоги позивача в частині визнання протиправної бездіяльності ГУ ПФУ у Полтавській області щодо перерахунку пенсії за віком державного службовця згідно із Законом України "Про державну службу", зобов`язання відповідача призначити та здійснити перерахунок пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" з 03.09.2019 суд залишає без задоволення.
Водночас суд, керуючись приписами частини другої статті 9 КАС України, з метою ефективного поновлення прав позивача вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та зобов`язати ГУ ПФУ в Полтавській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 03.09.2019 про призначення (переведення) пенсії за віком відповідно до Закону України "Про державну службу" з урахуванням висновків, сформульованих судом у даному рішенні.
Відтак, позов належить задовольнити частково.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
При зверненні до суду позивачем сплачено судовий збір у сумі 840,80 грн, що підтверджується наявною в матеріалах справи квитанцією від 03.06.2020 № N1DB13782M (а.с. 8).
Враховуючи те, що позовні вимоги позивача задоволено частково, понесені позивачем судові витрати у вигляді сплаченого судового збору підлягають присудженню на його користь за рахунок бюджетних асигнувань відповідача у сумі пропорційній до задоволеної частини позовних вимог - 420,40 грн.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014, код ЄДРПОУ 13967927) про визнання бездіяльності протиправною, визнання незаконним рішення та зобов`язання вчинити певні дії задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення сектору з питань призначення та перерахунків пенсій №6 управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області від 07.10.2019 №1.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014, код ЄДРПОУ 13967927) зарахувати до стажу державної служби періоди роботи ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) з 11.09.1986 по 01.09.1990 на посаді звільненого секретаря партійної організації колгоспу ім. Енгельса Решетилівського району та з 18.04.2006 по 23.11.2010 на посаді заступника голови Решетилівської районної ради.
Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014, код ЄДРПОУ 13967927) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) від 03.09.2019 про перехід на інший вид пенсії, з урахуванням висновків, сформульованих судом у даному рішенні.
У задоволенні іншої частини позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, 36014, код ЄДРПОУ 13967927) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ) частину витрат, що пов`язані зі сплатою судового збору, у сумі 420 (чотириста двадцять) грн 40 коп.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Другого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня підписання судового рішення з урахуванням положень п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.Б. Супрун