Ухвала суду № 90671618, 29.07.2020, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
29.07.2020
Номер справи
380/4346/20
Номер документу
90671618
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа № 380/4346/20

У Х В А Л А

з питань залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог

щодо предмета спору

29 липня 2020 року зал судових засідань №11

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гулика А.Г.,

за участю:

секретаря судового засідання Кушика Й.-Д. М.,

представника позивача Шнира Я.Б.,

розглянувши у підготовчому засіданні у місті Львові заяву представника позивача про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору у справі за позовом Представництва Американського об`єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу до Степанської селищної ради Сарненського району Рівненської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в:

04.06.2020 до Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Представництва Американського об`єднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу код ЄДРПОУ 21720365, місцезнаходження: 79054, м. Львів, вул. О.Кульчицької, 1/94 до Степанської селищної ради Сарненського району Рівненської області код ЄДРПОУ 04387680, місцезнаходження: 34560, Рівненська обл., Сарненський р-н, смт.Степань, Майдан Незалежності, 1, в якій позивач просить:

- визнати протиправною бездіяльність Степанської селищної ради Сарненського району Рівненської області щодо невиконання вимог розпорядження Кабінету Міністрів України “Про додаткові заходи щодо збереження місць поховань у населених пунктах України” від 20.07.1998 № 604-р, в частині пункту 3 щодо об`єкта культурної спадщини – місць давніх поховань, Єврейський цвинтар і братня могила часів ІІ Світової війни у смт.Степань Сарненського району Рівненської області;

- зобов`язати Степанську селищну раду Сарненського району Рівненської області виконати розпорядження Кабінету Міністрів України “Про додаткові заходи щодо збереження місць поховань у населених пунктах України” від 20.07.1998 № 604-р, в частині пункту 3 щодо об`єкта культурної спадщини – місць давніх поховань, Єврейський цвинтар і братня могила часів ІІ Світової війни у смт. Степань Сарненського району Рівненської області.

Ухвалою від 09.06.2020 суддя прийняв позовну заяву до розгляду й відкрив провадження у справі.

Представник позивача подав до суду клопотання про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача Кабінет Міністрів України, Міністерство культури та інформаційної політики України, Рівненську обласну державну адміністрацію та Міністерство закордонних справ України.

У підготовчому засіданні представник позивача заяву підтримав та просив суд її задовольнити.

У підготовче засідання відповідач явку представника не забезпечив, належним чином повідомлений про дату, час та місце підготовчого засідання.

При вирішенні заяви про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, суд виходив з наступного.

У частині другій статті 49 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

На обґрунтування наявності підстав для залучення Кабінету Міністрів України третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору представник позивача вказав на те, що результат розгляду справи зачіпає інтерес Кабінету Міністрів України щодо виконання його правових актів.

Надаючи таким аргументам оцінку, суд зазначає, що регулювання нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України спірних правовідносин не свідчить про те, що рішення у справі не може вплинути на його права чи обов`язки, і відповідно про виникнення процесуального інтересу до вирішення справи, а тому відсутні підстави для залучення його третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.

На обґрунтування наявності підстав для залучення Міністерства культури та інформаційної політики України третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору представник позивача зазначив, що зобов`язання відповідача виконати пункт 3 розпорядження Кабінету Міністрів України “Про додаткові заходи щодо збереження місць поховань у населених пунктах України” від 20.07.1998 № 604-р матиме наслідком необхідність здійснення повноважень в частині повноважень реалізації державної політики у сфері охорони культурної спадщини.

Суд відхиляє наведені обґрунтування з огляду на те, що питання виконання пункту 3 розпорядження Кабінету Міністрів України “Про додаткові заходи щодо збереження місць поховань у населених пунктах України” від 20.07.1998 № 604-р стосується відповідача у справі Степанської селищної ради Сарненського району Рівненської області, а здійснення державної політики Міністерством культури та інформаційної політики України у сфері охорони культурної спадщини не свідчить про вплив рішення у справі на його права чи обов`язки та відповідно на виникнення у нього процесуального інтересу до вирішення справи. Тому суд вважає, що відсутні підстави для залучення Міністерства культури та інформаційної політики України третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.

З тих самих підстав суд вважає необґрунтованими доводи представника позивача про те, що невиконання відповідачем пункту 3 розпорядження Кабінету Міністрів України “Про додаткові заходи щодо збереження місць поховань у населених пунктах України” від 20.07.1998 № 604-р створює перешкоди для Рівненської обласної державної адміністрації, що є підставою для залучення останньої третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.

Суд також вважає, що прийняття рішення у справі жодним чином не впливає на здійснення Міністерством закордонних справ України загального нагляду за виконанням міжнародних договорів України, а тому відсутні підстави для залучення його третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору.

Ураховуючи наведене, у задоволенні заяви представника позивача про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору необхідно відмовити повністю.

Керуючись статтями 49, 243, 248 КАС України, суд -

у х в а л и в:

у задоволенні заяви представника позивача про залучення третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору відмовити повністю.

Ухвала суду набирає законної сили негайно після її проголошення та окремо не оскаржується. Заперечення на ухвалу суду може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийнятого за результатами розгляду справи.

Повна ухвала суду складена 30 липня 2020 року.

Суддя А.Г. Гулик