Ухвала суду № 90671532, 30.07.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.07.2020
Номер справи
360/1867/20
Номер документу
90671532
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду

30 липня 2020 року СєвєродонецькСправа № 360/1867/20

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом Головного управління Національної поліції в Луганській області ОСОБА_1 про стягнення вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, -

ВСТАНОВИВ:

12 травня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління Національної поліції в Луганській області (далі-позивач, ГУ НП в Луганській області) до ОСОБА_1 (далі-відповідач, ОСОБА_1 ), в якому позивач просить стягнути з відповідача на користь позивача вартість предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, у розмірі 2103,27 грн.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 04.06.2020 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі, справу призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

З матеріалів позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , адреса фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи: АДРЕСА_2 , відповідно до довідки від 28.03.2017 №92424761.

08.07.2020 на адресу суду повернувся конверт з позначкою “адресат відсутній за вказаною адресою”, в якому відповідачу було надіслано ухвалу про відкриття провадження за місцем перебуванням внутрішньо переміщеної особи ( АДРЕСА_2 ).

Зідно з наказом в.о. голови суду від 30.06.2020 № 44-во суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є. у період з 06.07.2020 по 19.07.2020 перебувала у відпустці.

20.07.2020 судом направлено запит до управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради щодо надання інформації про перебування ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.н. НОМЕР_1 , на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради.

27.07.2020 від управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради на адресу суду надійшла відповідь на судовий запит від 20.07.2020, з якої вбачається, що 26.05.2020 ОСОБА_1 знятий з обліку, як внутрішньо – переміщена особа, у зв`язку з вибуттям в іншій район.

28.07.2020 судом направлено судовий запит до управління соціального захисту населення Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради щодо надання інформації про перебування ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , і.н. НОМЕР_1 на обліку із відповідними доказами.

30.07.2020 від управління соціального захисту населення (Правобережне) Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради надійшла відповідь на вищевказаний судовий запит, з якої вбачається, що ОСОБА_1 перебуває на обліку як отримувач щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово – комунальних послуг з 26.05.2020. Також, управлінням соціального захисту населення (Правобережне) Департаменту соціальної політики Вінницької міської ради надано копію довідки від 26.05.2020 №509-5000283539 про взяття на облік внутрішньо – переміщеної особи, відповідно до якої фактичним місцем проживання/перебування ОСОБА_1 є: АДРЕСА_3 .

Згідно з частиною першою статті 46 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.

Відповідно до частин другої, четвертої статті 46 КАС України позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб`єкти владних повноважень. Відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Пунктом 5 частини п`ятої статті 46 КАС України визначено, що громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, громадські об`єднання, юридичні особи, які не є суб`єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб`єкта владних повноважень в інших випадках, коли право звернення до суду надано суб`єкту владних повноважень законом.

Частиною першою статті 43 КАС України закріплено, що здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).

Здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь (частина друга статті 43 КАС України).

Згідно з пунктом 3 частини першої статті 4 КАС України адміністративний суд - це суд, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.

Частиною першою статті 318 КАС України визначено, що рішення, прийняте судом першої інстанції з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу, є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.

Відповідно до частини першої статті 26 КАС України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

Абзацом першим частини першої статті 1 Закону України від 20 жовтня 2014 року №1706-VII “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” визначено, що внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, іноземець або особа без громадянства, яка перебуває на території України на законних підставах та має право на постійне проживання в Україні, яку змусили залишити або покинути своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру.

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 4 Закону України від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.

Єдина інформаційна база даних про внутрішньо переміщених осіб створюється з метою обліку таких осіб (частина перша статті 4-1 Закону України від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”).

Статтею 5 Закону України від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” врегульовані питання реєстрації місця проживання внутрішньо переміщеної особи.

Так, частиною першою статті 5 Закону України від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб” передбачено, що довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону.

Отже, з урахуванням вимог частини першої статті 26 КАС України та частини першої статті 5 Закону України від 20 жовтня 2014 року № 1706-VII “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, дана справа підлягає розгляду окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Вінниця. Таким судом згідно з Указом Президента України від 16 листопада 2004 року № 1417/2004 “Про утворення місцевих адміністративних судів, затвердження їх мережі” є Вінницький окружний адміністративний суд.

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо, зокрема, після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Згідно з частиною 8 статті 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана (частини перша, друга статті 30 КАС України).

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про передачу даної справи на розгляд Вінницького окружного адміністративного суду за фактичним місцем проживання/перебування ОСОБА_1 .

Керуючись статтями 3, 20, 26, 29, 43, 46, 241, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу № 360/1867/20 за позовом Головного управління Національної поліції в Луганській області Павлюка Євгена Сергійовича про стягнення вартості предметів однострою особистого користування, строк експлуатації яких не закінчився, передати на розгляд Вінницькому окружному адміністративному суду (21001, м.Вінниця, вул.Брацлавська, буд.14).

Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та може бути оскаржена в апеляційному порядку окремо від рішення суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

СуддяК.Є. Петросян