Постанова № 90661049, 29.07.2020, Шполянський районний суд Черкаської області

Дата ухвалення
29.07.2020
Номер справи
710/730/20
Номер документу
90661049
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 710/730/20 Провадження № 3/710/388/20

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29.07.2020 м. Шпола

Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Побережна Н.П., розглянувши матеріали, які надійшли від Шполянського ВП Смілянського ВП ГУНП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності суду не відомі, за ч. 1 ст.130 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 19.06.2020 о 15 год. 30 хв. в м. Шпола по вул. Нахімова керував автомобілем ВАЗ 210740, реєстраційний номер НОМЕР_1 , в стані алкогольного та наркотичного сп`яніння. Огляд на стан сп`яніння у встановленому законом порядку проводився у медичному закладі КНП «Шполянська багатопрофільна лікарня ім. братів Коломійченків. Посвідчення водія серія НОМЕР_2 було тимчасово вилучено.

Своїми діями ОСОБА_1 порушив п.2.9 (а) Правил дорожнього руху та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП.

У суд ОСОБА_1 з`явився, вину визнав.

Вина ОСОБА_1 підтверджується, копію протоколу про адміністративне правопорушення серія ДПР 18№ 398676 від 19.06.2020 (а.с.4), копією схеми ДТП (а.с.5), висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 19.06.2020 виданого КНП «Шполянська багатопрофільна лікарня ім. братів Коломійченків (а.с. 6), згідно якого ОСОБА_1 перебував стані наркотичного сп`яніння, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 19.06.2020 виданого КНП «Шполянська багатопрофільна лікарня ім. братів Коломійченків (а.с. 7), згідно якого ОСОБА_1 перебував стані алкогольного сп`яніння, пояснення ОСОБА_1 (а.с.8), пояснення ОСОБА_2 (а.с.9), пояснення ОСОБА_3 (а.с.10), пояснення ОСОБА_4 , (а.с.11), копія посвідчення водія ОСОБА_4 (а.с.12-13), копія полісу № НОМЕР_3 (а.с.14), копія посвідчення водія ОСОБА_1 (а.с.15-16), копія полісу (а.с.17), фототаблиця із зображенням автомобілями (а.с.18).

Згідно п.2.9.а Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України, від 10 жовтня 2001 року №1306, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

За змістом п.1.9. даних Правил, особи, які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Частиною 2 ст.7 та ст.245 КУпАП передбачено, що провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного і об`єктивного з`ясування всіх обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення.

Згідно ч.2 ст. 254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Відповідно до положень п.4 ч.3 ст.129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а тому покладення на суду обов`язків ініціювати збір доказів щодо доказу вини правопорушника суперечить принципам об`єктивності та неупередженості суду при розгляді справи.

Вимоги ст. 280 КУпАП передбачають, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Санкція частини 1 ст. 130 КУпАП, в редакції станом на 11.06.2020, яка діяла на момент вчинення правопорушення, тобто на 19.06.2020, передбачала покарання за: керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп`яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, у вигляді накладення штрафу на водіїв у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень, який набрав чинності 01.07.2020 року, було внесено зміни в ст.130 КУпАП, з якої було виключено відповідальність за керування саме транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції. Даним законом було внесено зміни до Кримінального Кодексу України, який було доповнено ст.286-1 Керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції. Тобто змінами, які були внесені згаданим вище законом було посилено відповідальність (криміналізовано) за керування транспортним засобом в тому числі в стані алкогольного сп`яніння.

Згідно ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом`якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.

Відповідно до ст. 58 Конституції України закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність особи.

В даному випадку з 01.07.2020 було посилено відповідальність за керування автомобілем в стані алкогольного сп`яніння, проте на дату розгляду справи повернуто адміністративну відповідальність за керування автомобілем в стані алкогольного сп`яніння, в тому числі і за відмову від проходження від огляду на стан сп`яніння.

Згідно ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Суб`єктом правопорушень, передбачених частиною 1статтею 130 КУпАП, є водії транспортних засобів, які знаходяться у стані алкогольного сп`яніння, даний факт фіксується у протоколі про адміністративне правопорушення, огляд проводиться у відповідності до ст. 266 КУпАП у присутності двох свідків.

Згідно з п.7 розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров`я України №1452/735 від 09 листопада 2015 року, установлення стану алкогольного сп`яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.

Згідно п.10 даної Інструкції якщо технічними характеристиками спеціального технічного засобу передбачається роздрукування на папері його показників, ці результати долучаються до протоколу про адміністративне правопорушення.

Огляд на стан алкогольного сп`яніння ОСОБА_1 в медичному закладі - КНП «Шполянська багатопрофільна лікарня ім. братів Коломійченків.

Згідно висновку щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 19.06.2020 виданого КНП «Шполянська багатопрофільна лікарня ім. братів Коломійченків, ОСОБА_1 перебуває в стані наркотичного сп`яніння (а.с. 6), згідно з висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 19.06.2020 виданого КНП «Шполянська багатопрофільна лікарня ім. братів Коломійченків, перебуває в стані алкогольного сп`яніння (а.с. 7)

Таким чином, суд вважає, що ОСОБА_1 своїми діями, 19.06.2020 о 15 год. 30 хв. в м. Шпола по вул. Нахімова, що виразились у керуванні автомобілем ВАЗ 210740, реєстраційний номер НОМЕР_1 , в стані алкогольного та наркотичного сп`яніння порушив вимогу підпункту а) пункту 2.9 Правил дорожнього руху України, тим самим вчинив правопорушення, передбачене ч.1. ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вина правопорушника доведена. Аналізуючи досліджені докази у сукупності у суду не має об`єктивних сумнівів у винуватості ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушення за ч.1 ст.130 КУпАП.

Обставини, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.

Обставини, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, судом не встановлено.

При накладенні адміністративного стягнення, згідно вимог ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення та його суспільну небезпеку, особу правопорушника, його ступінь вини, матеріальний стан, а тому суд з урахуванням всіх обставин справи, вважає за можливе призначити ОСОБА_1 стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на один рік, що є необхідним та достатнім для досягнення визначеної ст. 23 КУпАП, мети виховного впливу, зокрема виховання ОСОБА_1 в дусі додержання законів України, а також запобіганню вчинення нових правопорушень, як ним, так і іншими особами.

Оскільки ОСОБА_1 піддається адміністративному стягненню, суддя стягує з нього судовий збір в сумі 420,40 грн., відповідно до ст.401, ч. 5 ст.283 КУпАП, п.5 ст.4 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись ст.ст.33-35, 401 , ч.1 ст.130, ст.ст. 252, 280, 283, 288 ст.294, 307, 308, 317 КУпАП, суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: адреса проживання: АДРЕСА_1 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі, у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст. 130 КУпАП, піддати адміністративному впливу та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200,00 (десять тисяч двісті гривень 00 копійок), який стягнути в дохід держави за наступними реквізитами (призначення платежу: «Адміністративні штрафи у сфері забезпечення дорожнього руху» - по КЕКД 21081300, назва отримувача ГУК у Черк.обл./ Черкаська обл./21081300, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), ЄДРПОУ 37930566, МФО 899998, бюджетний рахунок №UA918999980313030149000023001), з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк один рік.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше, як протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а вразі оскарження даної постанови не пізніше як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником ОСОБА_1 , штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, штраф підлягає стягненню із правопорушника у примусовому порядку у подвійному розмірі - в сумі 20 400,00 (двадцять тисяч чотириста гривень 00 копійок), відповідно до ст.308 КУпАП.

Строк позбавлення права керування транспортним засобом, рахувати з часу передачі вилученого посвідчення водія до відповідного територіального органу МВС.

Виконання постанови в частині передачі вилученого посвідчення водія до територіального органу МВС доручити начальнику Шполянського відділення поліції Смілянського відділу поліції ГУНП в Черкаській області.

Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: адреса проживання: АДРЕСА_1 , інші відомості про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, суду не відомі в дохід держави судовий збір в розмірі 420,40 (чотириста двадцять гривень 40 копійок) за наступними реквізитами (отримувач ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), бюджетний рахунок UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Шполянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.

Суддя Н.П. Побережна