Рішення № 90635462, 21.07.2020, Новокаховський міський суд Херсонської області

Дата ухвалення
21.07.2020
Номер справи
661/4804/19
Номер документу
90635462
Форма судочинства
Цивільне
Державний герб України

Справа № 661/4804/19

Провадження № 2/661/109/20

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(повне)

21 липня 2020 року

Новокаховський міський суд Херсонської області у складі:

головуючого - судді Чирського Г.М.,

за участю : секретаря судового засідання - Шевченко Ю.М.,

відповідача 2 - ОСОБА_1 , представника відповідача 1 - ОСОБА_1 , представника відповідача 4 - Величко О.С. ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Нова Каховка в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Міської організації вільної профспілки працівників освіти і науки м. Нова Каховка в інтересах ОСОБА_3 до загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Новокаховської міської ради, директора загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Новокаховської міської ради ОСОБА_1, Новокаховської міської ради Херсонської області, виконавчого комітету Новокаховської міської ради Херсонської області про порушення ст. 64 Закону України «Про освіту», ст. 14 Закону України «Про загальну середню освіту», -

в с т а н о в и в :

Представник позивача звернулася до суду із зазначеним позовом в інтересах ОСОБА_3 , ОСОБА_4 в обґрунтування позовних вимог зазначивши про порушення відповідачем прав ОСОБА_3 , ОСОБА_4 з огляду на те, що ОСОБА_3 працює вчителем української мови та літератури загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Новокаховської міської ради. Умовами її праці є навчання дітей української мови при кількості учнів в класі не більше 27 осіб. У разі, якщо кількість учнів становить більше 27 осіб, клас ділиться на підгрупи. Такі умови встановлені наказом № 228 від 20.02.2002 року виданого Міністерством освіти і науки України. ОСОБА_4 , працює вчителем загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 5 Новокаховської міської ради, викладає біологію у 8-ому класі, чисельність учнів в якому становить 32 особи. Ці працівники звернулися до профспілки за захистом своїх трудових та соціально-економічних прав та інтересів. Позивач вважає, що вчителів змушують працювати в умовах, які не відповідають чинному законодавству України, в результаті чого вони мають працювати з більшою кількістю учнів, ніж це передбачено чинним законодавством та більш напружено. Враховуючи зазначене, позивач просив суд зобов`язати директора школи виконати вимоги ст. 14 ЗУ «Про загальну середню освіту» та видати наказ про проділ 8-го класу на два класи з чисельністю відповідно до наведеного закону, також зобов`язати директора школи виконати вимоги наказу № 128 від 20.02.2002 року, видати наказ про поділ класів на підгрупи при вивчені української мови.

Ухвалою суду від 01.11.2019 року по справі відкрите спрощене позовне провадження з викликом сторін.

Ухвалою суду від 17.12.2019 року залучено до участі у справі в якості співвідповідача - Новокаховську міську раду Херсонської області.

Директором ЗОШ № 5 ОСОБА_1 06.12.2019 року на адресу суду був надісланий відзив на вказану позовну заяву, в якому відповідач просив у задоволенні позову відмовити та провадження у справі закрити, обґрунтовуючи відзив тим, що міська організація вільної профспілки працівників освіти і науки м. Нова Каховка не має законного права представляти інтереси ОСОБА_3 . Крім того, виконавчий комітет Новокаховської міської ради своїм рішенням № 327 від 05.09.2019 року «Про затвердження мережі закладів освіти Новокаховської міської ради на 2019-2020 навчальний рік» (з додатками) затвердив не тільки мережу закладів освіти, але й конкретизував мережу класів по відношенню до кожного закладу освіти. В результаті 8 клас сформований був у кількості 32 учня. Разом з тим, протягом періоду з жовтня по листопад 2019 року з класу вибуло два учня (що попередньо і планувалось за домовленістю з батьками). Таким чином, станом на 22.11.2019 року наповнюваність 8 класу становить 30 учнів. Стосовно поділу класів на групи при вивченні окремих предметів, то такий поділ здійснено в межах доведеного кошторису на основі Нормативу бюджетного фінансування школи визначається за формулою, яка визначає мінімальну вартість навчання одного учня в рік з розрахунку наповнюваності класів не менше 25 для міст обласного підпорядкування. Разом з тим, в формулі освітньої субвенції не закладені кошти на поділ класів на підгрупи при вивченні окремих предметів. Ці кошти можуть бути визначені і залучені засновником, тобто Новокаховською міською радою, що і було зроблено відповідно до делегованих повноважень органів місцевого самоврядування. Основним фінансовим документом школи є кошторис. Кошторис школи затверджує уповноважена особа засновника - відділ освіти Новокаховської міської ради за погодженням з фінансовим управлянням м. Нова Каховка. Фонд кошторису школи формується із коштів освітньої субвенції та місцевого бюджету. За рішенням засновника школа є розпорядником бюджетних коштів та одержувачем бюджетних коштів нижчого рівня і підпорядкована відділу освіти Новокаховської міської ради як головному розпоряднику коштів, який визначає обсяг і спрямування коштів для виконання школою своїх функцій та досягнення цілей, визначених на рік відповідно до бюджетних призначень. Кошторис підтверджує повноваження директора школи як розпорядника коштів нижчого рівня, щодо здійснення видатків, визначає обсяги та спрямування коштів. Таким чином, директор школи обмежений наявним фондом оплати праці, який йому доведений рішенням засновника і конкретизований по статтям і видам витрат, тому жодних законних підстав у задоволені позову немає.

Представником позивачів на адресу суду 10.12.2019 року надіслано відповідь на відзив, в якому вона наполягала на задоволення позовних вимог через те, що відзив не містить заперечень проти висунутих позовних вимог та посилань на чинне законодавство України, яким би відповідач обґрунтував невиконання, станом на 01.09.2019 року, ст. 26 ЗУ «Про загальну середню освіту» та наказу № 128 MOH України. Натомість, позивач обґрунтовує невиконання наведеного закону і обов`язкового до виконання наказу № 128 від 23.02.2002 р. Міністерства освіти і науки України Рішенням виконкому Новокаховської міської ради № 327 від 05.09.2019 року та ПКМУ № 1088 від 27.12.2017 р. Крім того, саме директор школи здійснює формування класів у школі у термін до 31 серпня 2019 року, тому посилання на рішення виконкому безпідставним. Виконком не має інших даних, крім наданих школою. Крім того, на підставі сформованої кількості класів формується обсяг роботи вчителів. Цей обсяг фіксується у тарифікації, яка за наказом МОН № 102 від 15.04.1993 року має бути надана до вищого органу управління освітою до 5 вересня навчального року. Рішення виконкому прийнято 05.09.2019 року, тобто за межами строку формування класів та встановлення обсягів робіт педагогічних працівників. 3 цих підстав, обґрунтування невиконання норм ЗУ «Про загальну середню освіту» рішенням виконкому як документом, який встановлює кількість класів та учнів в них суперечить фактам і наведеному законодавству. Посилання на ПКМ № 1088 від 27.12.2017 року теж є безпідставним. Ця постанова затверджує формулу розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, тобто визначає яку суму коштів на освіту направить державний бюджет. Стосовно повноважень профспілки представляти інтереси членів профспілки, представник позивача зазначила, що основний закон, який регулює права та діяльність профспілки є ЗУ «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», це твердження не ґрунтується на чинному законодавстві.

Ухвалою суду від 17.12.2019 року до участі у справі залучено в якості співвідповідача Новокаховську міську раду Херсонської області.

23.01.2020 року представником Новокаховської міської ради до суду надано відзив на позовну заяву, в якій вона просила в задоволенні позову відмовити, обґрунтовуючи відзив тим, що позивач необґрунтовано посилається на ст. 14 Закону України «Про загальну середню освіту», так як відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 27.12.2017 року № 1088 «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» розрахункова середня наповненість для бюджетів міст обласного значення, що не є обласними центрами становить 25 учнів на клас. Прийняте рішення від 05.09.2019 року № 327 виконавчого комітету Новокаховської міської ради Херсонської області не порушено норми наказу № 128 Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 року. З урахування вищевказаних норм права та фактичних даних виконавчий комітет Новокаховської міської ради Херсонської області року прийняв рішення від 05.09.2019 року № 327 «Про затвердження мережі закладів освіти Новокаховської міської ради на 2019/20 навчальний рік», яким затвердив надану відділом освіти Новокаховської міської ради мережу закладів загально середньої, дошкільної та позашкільної освіти Новокаховської міської ради на 2019/20 навчальний рік. Тому прийняте рішення виконавчий комітет Новокаховської міської ради є законним та обґрунтованим.

Ухвалою суду від 30.01.2020 року до участі у справі залучено в якості співвідповідача виконавчий комітет Новокаховської міської раду Херсонської області.

06.02.2020 року на адресу суду надійшла відповідь на відзив Новокаховської міської ради від представника позивачів, в якій вона вважає доводи співвідповідача необґрунтованими з підстав того, що співвідповідач у відзиві не долучив до відзиву документів, якими би підтвердив доводи, що в основі формули розподілу освітньої субвенції лежить кількість здобувачів освіти, які навчаються на відповідній території, з урахуванням таких факторів: рівень освіти; категорія території, на якій розташований заклад освіти; наявність здобувачів освіти з особливими освітніми потребами; особливості навчання здобувачів освіти з національних меншин; необхідність підвезення здобувачів освіти до закладу освіти та у зворотному напрямку, інших факторів; що Постанова Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 року № 1088 «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» за якою розрахункова середня наповненість для бюджетів міст обласного значення, що не є обласними центрами становить 25 учнів на клас, скасовує ст. 14 ЗУ «Про загальну середню освіту», наказ МОН № 128 від 20.02.2002 р.; що прийняті виконкомом рішення від 05.09.2019 року № 327 «Про затвердження мережі закладів освіти Новокаховської міської ради на 2019/20 навчальний рік» та від 25.06.2019 року № 209 «Про умови формування мережі закладів загальної середньої освіти на 2019/20 навчальний рік» не зменшили обсяг робіт вчителів та забезпечили виконання в ЗОШ № 50 станом на 01.09.2019 р. ст. 14 ЗУ «Про загальну середню освіту», наказу МОН № 128 від 20.02.2002.

12.02.2020 року на адресу суду надійшов відзив на позовну заяву від представника відповідача - виконавчого комітету Новокаховської міської ради, в якому вона просила в задоволенні позову відмовити в повному обсязі, пояснивши, що ОСОБА_4 є представником Міської організації вільної профспілки працівників освіти і науки м. Нова Каховка. До профспілки звернулись її члени вчителі ЗОШ №5 І-ІІІ ступенів Новокаховської міської ради ОСОБА_3 , ОСОБА_4 за захистом своїх трудових та соціально-економічних прав та інтересів. Вчителі вважають, що їх змушують працювати в умовах, які не відповідають чинному законодавству України. 25.06.2019 року виконавчий комітет Новокаховської міської ради прийняв рішення № 209, яким встановив відділу освіти Новокаховської міської ради та керівникам закладів загальної середньої освіти умови формування мережі закладів загальної середньої освіти на 2019/2020 навчальний рік. Виконавчим комітетом Новокаховської міської ради було прийнято рішення від 05.09.2019 року № 327 «Про затвердження мережі закладів освіти Новокаховської міської ради на 2019/20 навчальний рік», яким затверджено надану відділом освіти Новокаховської міської ради мережу закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Новокаховської міської ради на 2019/2020 навчальний рік, встановлено джерела фінансування суб`єктів освітньої діяльності, та вирішені інші питання. За даними Міністерства фінансів України має місце дефіцит освітньої субвенції у зв`язку з великою кількістю малокомплектних шкіл неефективною та неоптимальною мережею загальноосвітніх навчальних закладів, в яких багато класів з низькою фактичною наповнюваністю та високою вартістю навчання одного учня. Виконавчий комітет з метою уникнення ситуації з виникненням незабезпеченості у видатках на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та поступового відходу від практики здійснення наближення та перерозподілу освітньої субвенції прийняв рішення від 05.09.2019 року № 327 «Про затвердження мережі закладів освіти Новокаховської міської ради на 2019/20 навчальний рік», відповідно до ч.1 статті 51 Бюджетного Кодексу України в частині утримання керівниками бюджетних установ чисельності працівників та здійснення фактичних видатків на заробітну плату, включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати, затвердженого для бюджетних установ у кошторисах. Тобто, виконавчий комітет забезпечує вжиття заходів щодо оптимізації існуючої мережі бюджетних установ, зокрема закладів загальної середньої освіти, та приведення її у відповідність до фінансового ресурсу, а також приведення фактичної наповнюваності класів закладів загальної середньої освіти до розрахункової наповненості. Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 27.12.2017 року № 1088 «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» розрахункова середня наповненість для бюджетів міст обласного значення, що не є обласними центрами становить 25 учнів на клас. Відповідно до демографічної ситуації, яка складається на територіальної громади міста Нова Каховка кожного року, кількість дітей в класах змінюється. Кількість годин у вчителя залежить від наповнюваності кількості учнів у класах із розрахунку середньої наповнюваності - 25 учнів на клас. Таким чином, прийняте рішення від 05.09.2019 року № 327 виконавчим комітетом Новокаховської міської ради Херсонської області не порушує умови праці працівників освіти. Позовні вимоги позивача фінансово не обґрунтовані (не підтверджені фінансовою можливістю навчального закладу) та призведуть до порушення бюджетного законодавства. Позивач необґрунтовано посилається на ст. 14 Закону України «Про загальну середню освіту», так як відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 27.12.2017 року № 1088 «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» розрахункова середня наповненість для бюджетів міст обласного значення, що не є обласними центрами становить 25 учнів на клас. Прийняте рішення від 05.09.2019 року № 327 виконавчого комітету Новокаховської міської ради Херсонської області не порушено норми наказу № 128 Міністерства освіти і науки України від 20.02.2002 року. З урахування вищевказаних норм права та фактичних даних виконавчий комітет Новокаховської міської ради Херсонської області року прийняв рішення від 05.09.2019 року № 327 «Про затвердження мережі закладів освіти Новокаховської міської ради на 2019/20 навчальний рік», яким затвердив надану відділом освіти Новокаховської міської ради мережу закладів загально середньої, дошкільної та позашкільної освіти Новокаховської міської ради на 2019/20 навчальний рік. Тому прийняте рішення виконавчий комітет Новокаховської міської ради є законним та обґрунтованим

Представник Міської організації вільної профспілки працівників освіти і науки м. Нова Каховка та ОСОБА_4 у судове засідання, призначене на 21.07.2020 р. повторно не з`явилися, тому ухвалою суду від 21.07.2020 року позовну заяву Міської організації вільної профспілки працівників освіти і науки м. Нова Каховка в частині інтересів ОСОБА_4 залишено без розгляду у відповідності до п. 3 ч.1 ст. 257 ЦПК України.

Позивач ОСОБА_3 у судове засідання не з`явилася, подавши заяву про розгляд справи у свою відсутність. У зв`язку із повторною неявкою представника позивача Міської організації вільної профспілки працівників освіти і науки м. Нова Каховка, суд розглянув позов в інтересах ОСОБА_3 без участі зазначених осіб, що відповідає вимогам п. 3 ч.1 ст. 257 ЦПК України.

Представник відповідача - директор школи І-ІІІ ступенів № 5 Новокаховської міської ради ОСОБА_1 в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечував з підстав відсутності порушень з боку директора школи, в зв`язку з чим просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити.

Представник співвідповідача, виконавчого комітету Новокаховської міської ради Величко О.С. в судовому засіданні проти позову заперечувала через його необґрунтованість, просила суд відмовити в його задоволенні.

Заслухавши учасників процесу, дослідивши письмові докази, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог із наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своєї вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 працює на посаді вчителя української мови в ЗОШ № 5 Новокаховської міської ради з 27.08.1995 року і по теперішній час, що підтверджується довідкою № 01-06/108 від 23.09.2019 року.

Рішенням виконавчого комітету Новокаховської міської ради № 209 від 25.06.2019 року встановлено відділу освіти Новокаховської міської ради та керівникам закладів загальної середньої освіти умови формування мережі закладів загальної середньої освіти на 2019/2020 навчальний рік.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до статті 53 Конституції України, кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов`язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах; розвиток дошкільної, повної загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання; надання державних стипендій та пільг учням і студентам.

Згідно ч.1 ст. 143 Конституції України, територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування управляють майном, що є в комунальній власності; затверджують програми соціально-економічного та культурного розвитку і контролюють їх виконання; затверджують бюджети відповідних адміністративно-територіальних одиниць і контролюють їх виконання; утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю.

Згідно ч. 1 ст. 17 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування.

Відповідно до ст. 32 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" виконавчий комітет міської ради має як власні повноваження, так і делеговані. До відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, зокрема, управління закладами освіти, які належать територіальним громадам, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення: загальноосвітніх навчальних закладах, створення необхідних умов для продуктивної праці учнів, делеговані повноваження, а саме - забезпечення в межах наданих повноважень доступності і безоплатності освіти на відповідній території, забезпечення відповідно до закону розвитку всіх видів освіти, розвитку і вдосконалення мережі освітніх закладів усіх форм власності, визначення потреби та формування замовлень на кадри для цих закладів, укладення договорів на підготовку спеціалістів, організація роботи щодо удосконалення кваліфікації кадрів, організація обліку дітей дошкільного та шкільного віку.

Згідно із ст. 2 Закону України «Про освіту» кожен має право на якісну та доступну освіту, право на освіту включає право здобувати освіту впродовж усього життя, право на доступність освіти, право на безоплатну освіту у випадках і порядку, визначених Конституцією та законами України.

Згідно ч. 1 ст. 18 Закону України «Про освіту», навчальні заклади створюються органами державної виконавчої влади і органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності.

Відповідно ч. 4 ст. 18 Закону України «Про освіту» потреба в навчальних закладах, заснованих на комунальній власності, визначається місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Порядок створення, реорганізації та ліквідації навчальних закладів встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Частиною 3 статті 66 Закону України «Про освіту» встановлено, що міські ради: відповідають за реалізацію державної політики у сфері освіти та забезпечення якості освіти на відповідній території, забезпечення доступності дошкільної та початкової освіти; мають право засновувати заклади освіти, реорганізовувати і ліквідовувати їх, забезпечують їх діяльність та розвиток, здійснюють інші повноваження у сфері освіти, передбачені законом.

Стаття 37 Закону України «Про загальну середню освіту» передбачає, що Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування у галузі загальної середньої освіти в межах їх компетенції: забезпечують реалізацію державної політики у сфері загальної середньої освіти на відповідній території; виконують функції засновника закладів загальної середньої освіти на відповідній території; створюють умови для здобуття громадянами повної загальної середньої освіти.

Відповідно до ч.2 статті 66 Закону України «Про освіту» органи місцевого самоврядування планують та забезпечують розвиток мережі закладів дошкільної, початкової та базової середньої освіти, позашкільної освіти.

Рішенням виконавчого комітету Новокаховської міської ради № 327 «Про затвердження мережі закладів освіти Новокаховської міської ради на 2019/20 навчальний рік» від 05.09.2019 року, затверджено надану відділом освіти Новокаховської міської ради мережу закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Новокаховської міської ради на 2019/2020 навчальний рік, встановлені джерела фінансування суб`єктів освітньої діяльності, та вирішені інші питання.

Відповідно до ст. 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти виконавчого комітету міської ради, прийняті в межах наданих їй повноважень, є обов`язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об`єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Відповідно до ч.6 статті 78 Закону України «Про освіту» передбачено, що фінансування здобуття повної загальної середньої освіти здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, у тому числі шляхом надання освітніх субвенцій місцевим бюджетам, коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

Порядок розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами визначається згідно з формулою, в основі якої лежить кількість здобувачів освіти, які навчаються на відповідній території, з урахуванням таких факторів: рівень освіти; категорія території, на якій розташований заклад освіти; наявність здобувачів освіти з особливими освітніми потребами; особливості навчання здобувачів освіти з національних меншин; необхідність підвезення здобувачів освіти до закладу освіти та у зворотньому напрямку; інших факторів.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 27.12.2017 року № 1088 «Про затвердження формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами» розрахункова середня наповненість для бюджетів міст обласного значення, що не є обласними центрами, становить 25 учнів на клас.

Слід зазначити, що ст. 64 Закону України «Про освіту» та ст. 14 Закону України «Про загальну середню освіту» встановлюють повноваження центрального органу виконавчої влади у сфері освіти і науки. При цьому, наповнюваність класів закладів загальної середньої освіти не може перевищувати 30 учнів. Заклад освіти може забезпечувати здобуття початкової освіти дітьми (незалежно від їх кількості) одного або різного віку, які можуть бути об`єднані в один чи різні класи (групи). У такому разі освітній процес може організовуватися одним або кількома вчителями, або в будь-якій іншій формі, яка буде найбільш зручною та доцільною для забезпечення здобуття дітьми початкової освіти відповідно до стандарту освіти, на що посилається позивач.

Разом з тим, суд не приймає до уваги позицію позивача, що саме до повноважень директора школи, у даному випадку відповідача - директора ЗОШ № 5 ОСОБА_1 та самого закладу входить право видання наказів про поділ класів у зв`язку із перевищенням їх наповненості, оскільки, відповідно до ч.3 ст. 14 Закону України «Про загальну середню освіту», порядок поділу класів на групи при вивченні окремих предметів встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері освіти, за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики.

Окрім того, позивачем не спростовані доводи відповідачів, зокрема, Новокаховської міської ради Херсонської області та виконавчого комітету Новокаховської міської ради Херсонської області, що станом на час розгляду справи наповнюваність 8 класу ЗОШ №5 становило 30 учнів, що відповідає ст. 14 Закону України «Про загальну середню освіту», який має вищу юридичну силу перед підзаконними актами КМУ та Міністерства освіти і науки України.

При цьому, судом взято до уваги, що поділ класів на групи при вивчені окремих предметів здійснено в межах доведеного кошторису на основі Рішення виконавчого комітету Новокаховської міської ради № 327 від 05.09.2019 року в межах виділених асигнувань згідно Постанови КМУ від 27.12.2017 №1088 (в редакції від 06.02.2019 № 65), яке (рішення) на час розгляду справи є чинним та обов`язковим до виконання всіма підпорядкованими установами, у даному випадку, ЗОШ №5.

З цих підстав, суд знаходить позовні вимоги необґрунтованими, які не підлягають задоволенню.

Суд не приймає до уваги доводи представника відповідача - директора школи І-ІІІ ступенів № 5 Новокаховської міської ради Нестеровича В.Й. про відсутність правових підстав у здійсненні профспілкової діяльності Міською організацією вільної профспілки працівників освіти і науки м. Нова Каховка, оскільки вони не ґрунтуються на законі. Зокрема, судом встановлено, що вказана організація має відповідний код ЄДРПОУ, знаходиться у відповідному реєстрі, зареєстрована та здійснює діяльність відповідно до Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", тому зазначені доводи є голослівними, які не містять належного підґрунтя.

До того ж, відповідно до ст. 19 названого Закону, профспілки їх об`єднання мають право представляти інтереси своїх членів при реалізації ними конституційного права на звернення за захистом своїх прав, зокрема, до судових органів, що надає право представнику позивача представляти інтереси останнього під час судового розгляду та звертатися до суду із зазначеним позовом в інтересах позивача, зокрема, ОСОБА_3 , яка є членом профспілки.

Керуючись ст. ст. 4, 5, 13, 76-81, 223, 263, 265, 259 ч.6, 268 ЦПК України, суд -

у х в а л и в:

У задоволенні позовних вимог відмовити повністю за необґрунтованістю.

Рішення може бути оскаржене протягом тридцяти днів з дня його проголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Новокаховський міський суд Херсонської області.

Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення набирає законної сили, якщо протягом встановлених строків, не подана апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи за веб-адресою сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет: http://court.gov.ua/fair/sud2117.

Повний текст рішення виготовлено 27 липня 2020 року.

Суддя Г. М. Чирський